Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

marika1902
10. jan 2010

ahojte tehule podla mna tych 4900e je preklep podla mna tam molo byt sk tak teraz si z toho urobili spravicku v novinach

cicimon
10. jan 2010

zuzi - moja ma ultrazvuk, len zrejme tie prietoky su neico speci, asi ako to morfo, ze to niekde posielaju

no ved uvidim zajtra, uz by ma fakt nastvalo za to platit, ked by to malo byt povinne vysetrenie

kamilakd
10. jan 2010

zuzka no netreba sa tesit mne si stacilo bohate 1000eciek,kociarik je fajin je to talianska znacka peg-pereego a za tu cenu?ved je fajin a sportiak aj tak dlksie vyuzijes a hlavne ze maxik bude lezkat ako v postielke,

cici za to si nesmu pytat peniaze to je standardne vysetrenie tie prietoky 😖 to co uz na nas ako chcu zarabat do slaka naco platime take odvody????

cicimon
10. jan 2010

kamila ved dm vediet ako dopadnem

a vam este nikomu nekazali objednat sa na tie prietoky?

kamilakd
10. jan 2010

cici jednoznacne nam daj vediet..ale asi sa pomylili...to vysetrenie je aj koli tomu ci mimi rastie a robia to ultrazvukom.

zuzana1971
10. jan 2010

no neviem co na tom stoji 50 euro, mne to pozrela lekarka za minutu na normalnom ultrazvuku...

mne o prietokoch nikto nic nehovoril ze pojdem

grekyna23
10. jan 2010

zuzka mne sa ten kociar paci, je iny, originalny, a tesim sa s tebou, ze si nasla taky pekny kocik za taku dobru cenu 😉 😉 😉
cicimon, mne tiez o prietokoch nikto nic nehovoril, asi to bude kontrolovat v tom 30 tt pri ultrazvuku

dejna3
10. jan 2010

tak už máme doupratované 🙂 poskladali sme vianoce, aspoň nemusím už striehnuť na stromček a na malú, či náhodou nestrháva ozdoby 😅

ja som to tiež počula v telke o tých 4900 euro, aj sme sa hneď smiali, že asi idem dať výpoveď 😉

pre sofinku som tiež kúpila 10ks plienok a 10ks mi darovala kámoška po synovi... okrem toho som nakúpila ešte také tie s potlačou - časom som dokupovala, keď som uvidela nejaké peknú, takže aj tých potlačených mám cez 10ks 😉

na prietoky sa chodí v 36tt, malo by to byť automaticky

zuzana, ten kočík je veľmi pekný a za tú cenu fakt nie je o čom premýšľať, a má aj vaničku 😉

zuzana1971
10. jan 2010

tychto 9 mesiacov tehotenstva su pre mna najkrajsie a zaroven najtazsie v zivote

juliap
10. jan 2010

tych 4900 pre nezamestnane sa im podaril preklep v zakone, je to tam tak, ze by dostali za mesiac, kedy rodili tych 4900 eciek, zakon je schvaleny, takze teraz to potrebuju napravit.

prietoky v tehotenstve su bezplatne a mali by byt cca v 36 tt a potom ich robia aj ked uz mate bolesti a ste v nemocnici, tesne pred porodom.

zuzi pekny kociarik dobra cena a urcite ked nie su peniazky nazvys tak svoj ucel splni a este ho potom aj predas za tu istu cenu.

veve23
10. jan 2010

caute, bola som na prieskumi v Ikei a vKike, a som sklamana, jedine co sa dalo, boli body za niake 4 eura/3 ks, na zaciatok v pohode, ale inak som cakala viac. A co sme rozoberali ten prebalovaci pult z Ikei, tak na nete 49 a tam stal 66 eur a nic moc, tak som sa tam aspon natlavila a kupila zas blbosti do bytu a ie pre babo, lebo ma nic neoslovilo. Ale zacinaju sa mi pacit tie stolicky detske ale drevene, taka klasika, jak ked som bola ja deculoa da sa poskladat aj stolik , vysoka stolckaa tak.
Na matersku sa ide 6al. 8 tyzdnom pred TP, len neviem, asi podla toho prveho terminu, ja by so chcela ist 6, len neviem lebo ja som na pn-ke, tak si to zistim, ale ako viem co sa tyka nastupu na MD, sa daju papiere zamestnavatelovi a ten to posiela na socialku a vypocita sa vyska materskej, aspon sa mi tak zda.

kamilakd
10. jan 2010

tak dievcata uz som tu aj ja...celkom ten dnesny den usiel vonku som nebola lebo krasne prsi 😅 teda aspon u nas a teraz rozmyslam ze co bude robit

jankako
10. jan 2010

juliap,hej hej povedal mi to lekár..Mne vobec ale nerobi problem nizky tlak..skor ked sa zvýši,mi nie je dobre..pri vysokom može dosť k preklamsii../či ako sa to píše/a to je max.nebezpečie v tehul...

juliap
10. jan 2010

no len ja ked som mala problem pri tom nizkom tlaku pri eme, tak sa teraz bojim, lebo to som si vtedy uz tak pomyslela, ked sa mi urobilo cierno pred ocami a uz mi padala hlava dozadu, ze to je snad koniec, to som mala pocit, ze uz mi aj srdce prestava bit, tak sa radsej opytam dr, aby som zas potom nemala problem.

jankako
10. jan 2010

no aj to som počula,jednej známej známa,mala taky nizky tlak,že všade kde sa pohla museli s nou chodiť,lebo odkvecala..

minius
10. jan 2010

saudi pekne fotecky 😉

zuzi peg perego mala aj moja svagrova velmi podobny ale v zelenej kombinacii a to su super kociky vanicka je priestrana a pre babo pohodlna. Oni robia aj sportovu cast nepredava babenka aj tu?
A ta cena .... super!!! 😉

co sa tlaku tyka ja som mala nizky na zaciatku tehu a hlavne tym ze som vysoka tak to nebolo moc dobre ale nedali mi nejake tabletky len mi povedali aby som bola opatrna ked vstavam ale naposledy sa mi uz stabilizoval.
Pocula som vraj tlak ide vyssie v tretom trimestri.

Baby vy tu pisete o vysetreniach na prietoky a to je co 😕

stanusa
10. jan 2010

ahojte,
hlasim sa naskok po takmer 2-dnovej abstinencii, podarilo sa mi aj co to precitat, ale pri takom mnozstve riadkov...pekne sa nam tema rozpisala 😀

prietoky by som chcela pozriet na sone v 30tt - tak uvidim co mi nato povie lekarka
na matersku sa nastupuje najskor 8t a najneskor 6t pred porodom...ked nastupite skor, tak o to budete mat kratsiu matersku, som tiez na PN a lekar sa ma opytal, kedy chcem nastupit na matersku - takze pojdem az 6t pred TP
plienky idem objednavat rozne aj klalsicke stvorcove, viacvrstvove aj nohavickove, lebo planujem pouzivat aj latkove aj pampersky
zajtra idem na test a mm mi prave oznamil, ze si nemam brat citron lebo jeho oco je diabetik a na stiahnutie cukru pije citronovu vodu...

sasurin
10. jan 2010

Dievčatá chcem sa opýtať už asi hodinu mám pocit, že mi na pár sekúnd akoby stvrdne bruško ale len v spodnej časti, nič ma nebolí. Môže to byť ako následok toho môjho dnešného úrazu - popálenie brucha že som sa zľakla? Malý v pohode kopká akoby nič. Zajtra ráno idem do poradne mám z toho robiť paniku alebo počkám do zajtra?

silvia7
10. jan 2010

hojtee..

zuzi - veľmi pekný je, dobrá far. kombinácia a vyzerá, že ho ani nepoužívali 😉 takže super kúpa teda..

kami - dnes som nepiekla nič, ešte ostala štrúdla zo včera 😝 hmm že trasená torta?? pošli recept, keď budeš mať chvíľu, takú som ešte nerobilaa..

o tých 4900evri hovorili už dávnejšie, že to sa sekli v des. čiarke či čo, ale tak to by pekne potešilo každú maminku - aj keby to dali jednorazovo na nee?? 😀 šak čo, by si odpustili odmeny a nejaké dva platy a bolo by pre nás dačo dobré 😝 😠

baby no je niečo vo vzduchu asi, taký divný deň, musíme byť opatrné vo všetkom radšej .. snáď budete oki babulky.

inak super, že ste tu riešili ten fusak, že či áno alebo niee, lebo ja som dnes robila prieskum u seba v skrini, že čo pre mimi mám a čo nám treba, tak oblečko asi už ani niee a ten fusak som práve rozmýšlala, že či treba 😉 tak ste mi pomohli ani ste nevedeli o tom.. tak vďakaaa 😀

blondy12
10. jan 2010

dievčata taka otazka mimo, nemate nahodou niektora kontakt najlepsie emailom na nejakeho dobreho financneho poradcu?ak ano prosim zaslite mi jeho kontakt do IP...

minius
10. jan 2010

Sasurin a co ti povedali na pohtovosti? skus vylozit nozky na stolicku a oddychni a uvidis ako ti bude. 😉

dejna3
10. jan 2010

sasurin, to môžu byť tie falošné kontrakcie... tie sú v normálne, len nesmú byť pravidelné a v krátkych intervaloch 😉

juliap
10. jan 2010

blondy vcera sme boli pozriet tie postielky na svaboch, tak obycajna borovicova 50e, obycajna bukova 60e, so spustacou stranou 81e a maju aj nejaku s uloznym priestorom, ale tu zatial nemaju poskladanu, tak ta je za 98e. matrace do postielky obycajna 16e, s 1 stranou kokosove vlakna 25e a obojkokosovka 31e, vsetky su s potahom na zips, takze sa da vyprat v pracke. Do postielky maju aj vankusik a perinku a baldachyn, to cenu neviem, ale konstrukcia na baldachyn 10e.

sasurin, tak dufam ze je to len od toho zlaknutia, skus este popozorovat ci je to pravidelne v nejakom intervale, ak by to nepreslo, tak by bolo mozno dobre skocit aj na gyn pohot.

sasurin
10. jan 2010

na pohotovosti mi len ošetrili tú polpaleninu a povedali že o 2 dni na preväz a nič viac, teraz sedím s nohami vyloženými hore tak je to už lepšie 😀

blondy12
10. jan 2010

juliap dakujem pekne 🙂

sasurin
10. jan 2010

dievčatá dík za rady popozorujem to 😵

michalag
10. jan 2010

Ahojte dievcata 🙂 🙂 🙂 ,

juliap
10. jan 2010

a bola som mrknut aj na sekcove, ale tam mali cele sviatky zatvoreny ten novy obchod tak sa pojdem mrknut cez tyzden, ale mali tam vylozenu aj postielku, co som videla cez vyklad a detske vecicky, tak som zvedava. ked tak potom napisem, ci je tam lepsia cena...

inac dnes asi bol fakt taky den na nic, mne sa od rana zle dycha mam pocit ze sa ani poriadne nadychnut nemozem, to bude tym casom...

minius
10. jan 2010

miska ty si spominala ze mas tu medela manualnu odsavacku? Odporucila by si ju? Chcem to objednat z internetu.

Sasurin daj vediet ci to preslo.

sasurin
10. jan 2010

juli - ja to tiež tak od rána cítim akoby mi niekto sedel na hrudníku a to som sa tak dobre vyspala 😀 tak to bude asi aj tým počasím brr už keby tu bola jar vonku dlhý deň a zelená tráva to by bolo super ale nato si ešte počkáme 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre