Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kamilakd
5. feb 2010

saudi ahoj no mam podobny pripad cakame chlapca a je dolu prdelkou vraj ma este cas ale moj sa akosi ani nesnazi otacat 😠 kazde sono rovnako sedka mi tam...tiez mam strach ale duuufam ze to krpec premysli 😀

saudi
5. feb 2010

no moj bol este v 26.tt hlavickou dolu, tak som sa tesila a teraz takto :( ma to stve, ze uz 2. dieta takto...

zuvinka102
5. feb 2010

ahojte vidim, ze nemozete spat.. ja som sa o to aj snazila ale bolest zuba ma nepustila takze ideme na pohotovost aj ked som na pondelok objednana..co uz

kiwinka
6. feb 2010

dobre ranko tehule 😀 j som zas len buntosila celu noc z jednej strany na druhu... MM je chory,,dufam, ze to nechytim od neho,,cele tehu som sa uspesne vyhybala chorobam! 😠 😠 😠

stanusa
6. feb 2010

dobre ranko,
zuvinka 😖 😖

moj bol praveze v 26 tt sediaci, v 30 tt sa otocil - to som sa vytesovala a doki ma schladila, ze on sa este moze tocit, lebo ma dost miesta...takze nie je iste ako bude baby ulozene

minka drzim palce este trosku vydrzte, preliec sa pekne 😉 😉

stanusa
6. feb 2010

kiwi aj ten moj vcera len smrkal, dnes uz je lepsie a este ho strasne stipali oci ... hotovy bol vcera 😝

seuska
6. feb 2010

Dobre ranko babulky...

Zuvinka 😒 jezis zubcek ta boli? Ako na pohotovosti si dopadla?

Moja mala je zatial dole hlavickou. Myslite ze sa este moze otocit?

Ake mate plany na vikend?

kiwinka
6. feb 2010

no moj MM tiez hotovy vcera ko dosiel z prace vecer,, a teraz este spi a celu noc chrapal ako mal plny nos uff...
ja som OK zatial, az sa cudujem,,, 🙂
ale asi mu je riadne zle ked este spi,,lebo on je hore vzdy skoro a ja chcem vzdy spat a dnes som ho predbehla,,ranajky nachystala a on si chrapká v spalni :D hihi

seuska
6. feb 2010

Baby vcera som kupila odsavacku na sopliky normlne ze sa napoji na vysvavac, vecer prisiel mm domov a povedal ze to nebude v ziadnom pripade davat malej do nosa ked sa to ma napojit na vysavac! Ze ved jej s tym vysavacom chuderke vysajeme aj mozog... co si o tom myslite? aku ste kupili vy? Lebo neviem ci ju teda mam vratit, alebo co mam urobit?

kiwinka
6. feb 2010

seuska, ja nemam este nic na sopliky,,ale asi kupim len taku obycajnu klasicku, das do nosika a tou gumou , ci balonikom,,neviem to pomenovat len stlacas prstami,,,,,...to s tym vysavacom,,cojaviem 😵 znie to tk hrozostrasne, ale nemam skusenost, mozno je to dobre a bezpecne... ja osobne by som si ale netrufla take pouzivat... ale mozno sa mylim. najlepsie by bolo ziskat recenzie na tu odsavcku 😅

stanusa
6. feb 2010

taku odsavacku mame aj my, na vysavaci som nastavila ten najnizsi vykon a myslim, ze sa da pouzit...treba vyskusat na sebe
ale...novorodencovi budem s tou rucnou, nie je draha tak jednu dokupim 😎

kiwinka
6. feb 2010

baby a kolko mate setov? alebo teda povliečok na vankusik a na perinku do postielky? neviem kolko mam zaobstarat,, ja mam 1 set, perinka, vankus, hniezdo.. baldachyn som nechcela... a neviem ci mam dokupit dalsie sety so vsetkym,,albo ci len nvliecky na perinku vankusik,,ci? ako to mate vy?

seuska
6. feb 2010

no ja neviem, som teraz uplne na pochybach s tou odsavackou, ked vytiahnem vysavac tak to asi odskusam...

kiwi ja mam 2 sety, ani ja nemam baldachyn, ale ved mimi by nemola hned od zaciatku pouzivat ani bankusik ani paplonik, tak to len operiem a odlozim na neskor...

tantama
6. feb 2010

ahojte ....
minka držkajte sa 😉
sety mám 2 ale používať ich budem až niekedy v zime.....
a odsavačku do nosa mám na baterky taku od kamošky požičanú a jednu balonikovú.. inak neviem si predstaviť že ked malá ochorie a v noci nebude môcť dýchať tak budem 4-5 x zapínať vysávač..... ten hluk by asi malá dostala šok🙂

stanusa
6. feb 2010

zatial mam jednu sadu - teda este nemam doma, ale je objednana, je 8D aj s baldachynom - sa mi to velmi paci 😵 najviac budem menit plachty a vankusik s perinkou zatial nebudem pouzivat, vankusik az po roku a perinku na zimu

tak sa zatial lucim kocky 😉

kiwinka
6. feb 2010

aha... takze babetko bude spinkat v com? ked perinku az v zime a vankusik tiez?
bbetko bude spat v tom spacoom vaku ci v zavinovacke?
pucte ma,,, nemam skusenost...
takze na zaciatok potrebujem plachtu do postielky hej? aj hniedo mozem dat?

seuska
6. feb 2010

no tak ja v pondelok pojdem vratit tu odsavacku a kupim taku s balonikom... to som zas hovadinu kupila... a este teplomer aky kupujete?

kiwi moja mala bude spat tak, ze dam tu nepremokavu plachtu, na to dam normalnu plachtu z bavlny, malej oblecem bud spaci vak alebo dupky a perinku a decku.... po par tyzdnoch perinku odlozim na noc... aspon si myslim ze to je spravne... len co som citala a pytala sa...

tantama
6. feb 2010

kiwi ed bude teplo nemusí spať v ničom... a keď chladnejšie tak vo vaku alebo v perinke... ale mimi majú na spanie radšej len izbovú teplotu... ak im bude moc teplo tak budu nervózne....a do roka by sa nemal dávať vankúš kvôli chrbtici.....

zuvinka102
6. feb 2010

dobre rano babulky

seuska no na pohotovosti to bol fajn asi prvy krat co mam dobry pocit, ze to este viac nepokazili lebo ma to prestalo boliet hned tam namieste a mam pokoj sama sa cudujem, ze sa im to podarilo.. a prekvapili ma aj cenou 😅 😅

kiwinka co sa tyka tych setov tak my sme este nekupili ziadny ale asi dnes kupim.. lebo jedno hniezdo mi dala sestra a aj paplonik mam od nej a mm maminu som poprosila, ze nech kupi nejake navlecky lebo sa stale pytala co nam moze kupit.. 😀

seuska inac este k tej odsavacke ja idem kupit taku istu podla mna je to najlepsia odsavacka ked ma malinky vela soplikov tento tyzden som to videla ako to funguje.. svagrina ma malinkeho 6mesacneho a ma sopliky a dala mi vyskusat nech mu ich vytiahnem najprv som to skusila tou rucnou co ma nakonci balonik no pritej sa strasne mikal a ked som to robila tou vysavacovou tak ani pomali nevedel, ze mu nieco robil.. len musis mat aj tichy vysavac...ale kupim aj tu balonikovu kebyze ideme niekam prec a potrebujem ju so sebou

kiwinka no na zaciatok ja si myslim, ze bude zavinovacke spinkavat a potom neskor vo vaku ale to bude leto takze ked tak tak ho zakryjem iba dekou dolezite podla mna su teraz plachty

seuska
6. feb 2010

Zuvi no super ze ti pomohli na pohotovosti... ja sa pohotovosti vacsinou vyhybam ked ma boli zub, lebo tam ako vravis ti to len osetria a nie moc dobre.... ale hlavne ze uz neboli.
no nie som presvecena o tej odsavacke, citala som aj dobre aj zle recenzie, nas vysavac je dost hlucny a nema regulator na odsavanie... no fakt netusim ci to mam vratit alebo co...

zuvinka102
6. feb 2010

seuska no ak m mas hlucny vysavac moze sa stat. ze sa toho bude bat.. my mame uplne tichy a mozem rogulovat ako chcem lebo ja snim vysavam aj zaclony od prachu 😀 😀

musim koncit lebo mm mi volal, ze je uz na ceste domov. ze sa mam obliect a ideme do toho kocikova a tak po detsky obchodoch.. pa

zuzkabar1983
6. feb 2010

Dobre ranko kocky,

seuska k tej odsavacke ..... ma ju moj brat a pouzivaju ju odkedy ma mala 6 mesiacov a neda na nu dopustit. Predtym nez zapne vysavac, tak malu na to upozorni a ona sa vobec nezlakne. Ale ked bola uplne malicka, tak pouzivali len tu obycajnu ...
Ja som zatial tu na vysavac nekupovala a zo zaciatku ani nebudem (mozno ju ani nebudem zo zaciatku potrebovat), ale ke bude maly trosku vacsi (par mesiacov) tak ju asi dokupim. Ale isto nie pre novorodenca, aj ked vravia, ze mu to ublizit nemoze.

zuzkabar1983
6. feb 2010

Zuvinka, tak si riadne uzi nakupy a potom pekne nafot a daj do albumiku, co ste pokupili 😉

monva
6. feb 2010

Seus - my sme najprv pouzivali balonikovu, nic nevytiahla, potom som presla na tu dvojhadickovu s nadobkou (cca okolo 30,- Sk teeraz 1,- euro) ta bola pre male mimi fajn. No ked prislo nachladenie a sustavne sople, tak nam ani tato nepomohla, kupili sme tu na vysavac, maly sice protestoval, si myslime, ze skor kvoli vysavacu, lebo to fakt neboli, no a krasne sme mu sopliky odsali. Svokra je sestrickou na usno-nosno-krcnom a aj jej lekarka aj maleho pediatricka nas pochvalila, ze sme dobre robilil, lebo stacilo odsat 2-3 krat denne poriadne sopliky a malemu to nezatieklo na priedusky a plucka, takze doteraz nebol vazne chory, len take prechladnutia. A v navode by malo byt napisane, pre vysavace s akym vykonom to je urcene (my mame regulovatelny, no tusim sa ma pouzivat pri vykone 1500).

K spinkaniu - tiez budem zo zaciatku pouzivat len perinku, potom pripradne perinku rozviazem a len prikryjem tenkou dekou v lete (v noci si viem male zobrat v perinke nakojit a ulozit naspat). Set som este nekupovala, no chcem kupit jeden (vankusik, paplonik, plachta, hniezdo) paplonik doteraz pouzivame len na zimu, v lete len tenku deku pri malom. No on je zvyknuty so mnou spat pri 17-18 stupnoch, ked je teplejsie, hned paplonik odkopne 😀 😀 😀

Zuvi - uff, zubaky nezavidim, no je super, ze ti na pohotovke pomohli. 😉

seuska
6. feb 2010

zuvi prijemne nakupovanieeeee a potom vsetko pofot a hod do albumiku...

monvi tak si ma aspon ty ukludnila, dam to precitat mm co si pisala... ja vlastne tiez neviem ci treba takym malym miminkam odsavat soplik...

cicimon
6. feb 2010

caute-

tak k tym odsavackam - ja som kupila tu na vysavac, este planujem vykusat na sebe 🙂)

a set do postielky nekupujem - ved teraz staci len plachta, male dam spat do zavinovacky alebo spacieho vaku a mam aj tenku prikrivku. A na neskor mi vraj svokra usije nejake obliecky.

My dnes ideme pozriet Bexu a potom asi skoncim pri TV pozerat tenis 🙂

Ake kupujete plienky pre male do porodnice?

seuska
6. feb 2010

cici tak si myslis ze ta na vysavac moze byt aj pre take male mimi?

ja som kupila tie pampersky biele sensitive najmensie jeden balik...

kde ste dnes vsetky? Ja sa zvrtam v kuchyni, robim granadir, masko som davala do paaacu na zajtra a teraz idem na ten kolac pomarancovy co tu vcera Martinka hodila recept... som zvedava co to je zac...

zuvinka102
6. feb 2010

No uz sme doma.. takze mame vsetko vybrate a teraz sa rozhodujeme medzi urcitymi typmi.. v kocikove boli velmi ochtne a vsetko budeme objednavat tam.. velmi nam pomohla s otazkami a aj poradila veci ktore su uzitocne.. takze mozem len pridat ked tak obrazky od nich.. lebo povedala, ze si to mozeme vsetko prist rezervovat nabuduci vikend ked sa rozhodneme a oni nam to uschovaju u nich v sklade aby sme nemuseli mat zahadzany byt..

cicimon
6. feb 2010

seus - no snad hej, a zas hadam nebdue treba tu odsavacku pouzivat kazdy den

zuvi - maju v tom kocikove viac veci ako na nete? my sme tam objednali postielku, tak cakame, kedy dojde

a este stale som v soku - kupili sme dnes kocik 😲

monva
6. feb 2010

Seus ja som tuuuu 😀
Granadir navareny, rozmrazujem este masko na slepaciu polievku, spravim vecer uz na zajtra.
Ake napacovane masko robis?
Plienky zvazujem tiez kupit pampers newborn, naskor prejdeme asi na huggies premium (pri malom sme s nimi boli velmi spokojni, uvidime).
Dnes sa mi nejako nic nechce, este som chcela urobit palacinky, no mozno az zajtra poobede, nemam totiz slahacku a bez nej to nie je ono 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre