Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kikarv
29. mar 2010

dejnas dobrú noc

kikarv
29. mar 2010

idem spať babenky dobrú noc.
zajtra čo idete do poradne držím palce.
čo sa chystáte rodiť veľa šťastia a rýchle pôrody 🙂
mňa čaká poradňa až v stredu. ked som chodila raz do mesiaca pripadalo mi to dlho a teraz ked chodím raz za týždeň tak mi to pripadá nekonečne dlho 😝
páááá

vejula
29. mar 2010

babule tak už asi všetky spíte ja som ešte kukala panelák, a teraz vás prečítala...

No cheer tak to je aká drzovka s tou tvojou maminou... A to ako dávno bolo? A v ktorej nemocke? To by ma fakt zaujimalo, ved to je už aká drzosť 😕 Otras.

fruchtbar
30. mar 2010

dobre ranko zienky,
som zvedava,ci je niektora precitlivela na SPLN ! 😀

Ja som si vcera na ranajky namocene susene slivecky a precistila crievka az tak,ze mi tam nic nezostalo....sak viete,keby cosi !
zajtra skusim zas,nebolo to zleeeee 😵

michalag
30. mar 2010

Breee ranko 🙂

frucht, no neviem ci na niektoru zabral spln, ale nam svietil mesiac priamo do oci a nejako som sa nevyspala skor som viac unavena 🙄

cheer, sestricke by som urcite nieco pekne povedala a hodila jej tu handru naspat 😠

fruchtbar
30. mar 2010

prave som precitala milion stranok na nete a vsade pisu,ze spln mesiaca nema vlastne ziaden vplyv na narodenie dietata,je to len taka povedacka ! 😒

alinka01
30. mar 2010

ahoj baby co znemana, ze placenta je uz dozreta? a nie je to skoro ked je dozreta v 36 tt?

kikarv
30. mar 2010

dobre ránko.
alinka skús si to vygugliť čo to znamená. tiež sa mi zdá že keby bola dozretá v tom zmysle že bábo nevyživuje tak je to skoro. ale neviem či je to tak.

stacynka je dalšia v poradí na pôrod od včera je na vyvolávačke tak môžno už aj niečo má. 🙂 ozvy sa nám.

fleury tiež môže každu chvílku prekvapiť správičkou.

civavava je ešte v nemocnici? kto vie? lebo už som vydela foto že nám tam svieti.

kikarv
30. mar 2010

ha od Lukkáška sa nám rodia detičky každý 3 deň. sranda. 😉

michalag
30. mar 2010

kika, ved vravim ze ak budeme rodit takymto tempom tak do 20.4. budeme mat vsetky deticky pri sebe

stacynka
30. mar 2010

ahojte babulky,
kika, ja mam este cas, na vyvolavacke je stanusa 😉 😀
inac baby mne uz neni nijak dobre ani ked sedim ani ked lezim ani ked stojim, som zvedava ako to do terminu takto zvladnem, neobsedim ani chvilu rovnaku lebo ma tlaci vsetko...

stacynka
30. mar 2010

inac uz som mm na buduci utorok naplanovala sexik, nech sa tam drobec nezasusi 😀

kikarv
30. mar 2010

stacynka prepáč pomýlila som si vás 😅 ked tolko už sú tie baby pred pôrodom že ja už mám asi z toho hokej 😉
ja som dnes ráno vstala s pocitom že ma to dnes chytí. neviem prečo ale ja mám také tušenie. ináč ma dosť silno párkrát pichlo zo spodu ale tak silno že som sa až skrčila od bolesti. teraz len chodím na vecko a kontrolujem zátku šibe mi čo.
neviem úplne sa ja dnes tak cítim žeby 6 zmysel mi niečo naznačoval? uvidíme však do polnoci daleko 😀 😀 😀
idem popratať a povysávať kus.

zuzadula
30. mar 2010

Ahoj Alinka! Dozreta placenta neznamena nic zle. Zrejme len lekar videl pri ultrazvukovom vysetreni na nej zmeny, naznacujuce, ze tehotenstvo sa naozaj blizi ku koncu a tvoje babatko je uz pomaly zrele. Pokial su prietoky v placente stale normalne a staci babatko zasobovat, tak nemas dovod na paniku. Je to len mozno naznak toho, ze porod moze prist aj trosku skor, ako v 40 tt, ale to je tiez v poriadku, lebo vzhladom na nase rozne menstruacne cykly a nejasny termin otehotnenia je porod medzi 38 a 42 tt uplne v norme a babatka su uz na zivot mimo bruska uplne pripravene. Mne sa tiez dcera narodila v 38. tyzdni a bolo to OK 🙂. Takze nedaj strachu sancu, aby vam zneprijemnil posledne bruskovske tyzdne, ved lekar vas bude mat teraz kazdy tyzden pod kontrolou. Prajem vela stastia a drzim prsty!! 🙂

fruchtbar
30. mar 2010

baby,mne volala doktorka,ze streptokoka nemam 🙂 ,ale nasla tam akesi naznaky mykozy,ze nie vela ale predsa.....tak si mam dat akusi tbt,tak si ju idem hned vziat.......vysterilizujeme prostredie pre milacika ! 😅

Mate nieco podobne???? 😅

malalady
30. mar 2010

ahojte babiky

tak ja som bola na tom predoperačnom a doktor sa ma pýta,že kedy mám vlastne termín tak mu hovorím,že to ešte nemám tak sa len začudoval,že načo ma vlastne posielal ked tie predoperačné nemajú byt staršie ako 3dni.. tak sa vysomarte s toho.. he.. 😠

seuska
30. mar 2010

Frucht ja mam mykozu vacsinou stale, aj pred tehu som s tym mala problemy, su to vlastne kvasinky, mozes to mat z hoc coho, a teraz v tehu mame mikrofloru v posve viecej citlivejsiu, nemas sa coho bat a stresovat. Ja som z tej mykozy zrejme dostala aj zapal, lebo mi vysla vyssia jedna hodnota v krvy ktora to indikuje. Zrejme mi v sobotu este pred vyvolavackou nasadia ATB aby dieta nebolo ohrozene aby sa niecim nenakazilo a zrejme aj malej nasadia ked sa narodi... ale to je individulane podla odberov... tak si len pekne daj tu tabletocku.

malalady
30. mar 2010

a do poradne mám ísť 1veho a to ma má poslat len objednat sa... tak ja už neviem to zase pojdem znova na to predoperačne? 😠 lebo pochybujem,že tetno týžden budú robit cisarsky rez... si myslím,že po sviatkoch skor..

kikarv
30. mar 2010

ta mikoza má aké príznaky? ja mám stále ten bielkastý výtok je to to?

petulka777
30. mar 2010

Ahojte dievcata,asi sa to sem este nedostalo,ale
rano 03.41h sa narodila Jankako mala Vaneska,obe su v poriadku,len ze Janka je veeeelmi vycerpana,inak Vaneska,ze je nadherna,mala 49cm a 2840g 🙂

veve23
30. mar 2010

cau baby,
sice bol spln, ja som spala jak zarezana 🙂
Kika......myslim ze ten vytok nie je mikoza, to by ti urobil dr. ster ci tam mas kvasinky atd.

alinka01
30. mar 2010

Ahoj Zuzadula! Trosku som sa zlakla, lebo doktorka na sone sa netvarila velmi dobre, ale nakoniec povedala ze zatial je vsetko vporiadku. Tak som zvedava, ze kedy to pride... Maly ma uz 3 kg a aj podla hlavicky povedala, ze je uz dost velky...

vejula
30. mar 2010

ahojte kočky...

No s tou mykozou ja neviem, mne nasadil akési čipky lebo som mu povedala že ma zo spodu sem-tam svrbi, ale sa mi zda že je to horšie ako pred tým, lebo musím nosiť vložky kedže mi z tých čipkov celý den čosi zo spodu vyteká a to potom nemám také prevzdušnené.

A kika mykozový výtok je taký žem v nom je akoby taká biela zrazenina, ale to sa ukáže až ked máš tu mykozu silnejšiu. Inač neviem či to znamená nejaké riziko pre bábo, doki povedal že si to mám dávať lebo ta mykoza vo vnutri oslabuje tu sliznicu a že by som sa pri pôrode z vnutra potrhala 😒

vejula
30. mar 2010

jeeej jankako gratulujem 🙂 maličká je ozaj maličká, ale však sa hovorí že dobrého vela nenarastie 😉

seuska
30. mar 2010

kika pri mykoze ja mavam taky bledo kremovy ten vytok, moze bty taky hrudkovity, napriklad niekedy pocas tehu ked som sa vycikala do pohara u dokyho na kontrolu bielkoviny v moci tak som mala aj v moci take hrudky male, take gulicky.... teraz mam tiez len taky bielkasty vytok, to skor mykoza teraz uz nebude.... a stery by ti to automaticky ukazali...

gratulujem Jankako aj Vaneske.... 😵 prajem vela zdravicka....

vejula
30. mar 2010

a kde ste všetky????

susanita555
30. mar 2010

dobre ranko dievcence ja som uz druhu noc nespala citim sa ako na praskoch keby som mala teraz rodit tak nemam sil ani vstat a obliect sa ☹
gratulujem janke k malinkej a prajem vela zdravia 🙂
seus takze ty uz v sobotu budes mamulka no super budem na teba mysliet a drzat ti palce ides predsa do tej sace? 😉

alicc
30. mar 2010

ahojte,
všetkým tehulkám aj maminám želám pekný den.
idem prečítať, čo ste popísali od večera 😉

kikarv
30. mar 2010

jankako gratulujem k Vaneske a rýchle zotavenie 🙂
tá moja kamoška čo išla v čera do nemocnice a dnes jej robili CR to už má za sebou. má Adamka 36OOg a 50cm tak pekné miery. závidím jej že už to má za sebou 🙂
ja už som povysávala poumývala podlahy v celom byte, popratala, vyprala plachtu do postielky a ešte mi treba pozbierať prádlo z balkona a požehliť.
tak idem na vec ale ja kontrolujem čo píšete takže som aj s vami 🙂

susanita a čo niečo na teba lezie?

vejula
30. mar 2010

susanitka ja si tiež niekedy hovorím ked mi je tak na prt, že teraz rodiť nechcem lebo by som nevládala, ale mamina mi povedala že v tých bolestiach si človek neuvedomuje či je dobre vyspatý alebo nie... Tak ale aj tak by som rada keby ma chytili bolesti, ked budem čulá a fit 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre