Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

subidubi
23. sep 2009

kiwi ano z vrakune, 28r

seuska
23. sep 2009

dejna Velka noc vychadza od 2.4.2010 (to je velkonocny piatok) - do 5.10.2010 ( to je velkonocny pondelok....) mne akurat vychadza termin 😀

aktakk
23. sep 2009

Inak, z BA vas je tu tusim dost..min.styri ste.
Pridala som 3D foto.
Subi, ta velkost NT byt u zdravych plodov od 1 do 2,5mm. Vyššie hodnoty bývajú u plodov s Downovým syndrómom, genetických abnormalitách, u plodov s VVCH srdca ako aj u približne 200 rôznych anomálií

dejna3
23. sep 2009

seuska, ďakujem 😉
mne budú robiť cisársky cca 2 týždne pred termínom, tak dúfam len, že do veľkej noci už budem doma 😕 hádam ma tam nezoberú tesne pred sviatkami 😨

aktakk
23. sep 2009

Dejna a preco ides na cisarky vlastne? Kvoli malemu rozdielu medzi nar. detickami alebo preco?

subidubi
23. sep 2009

dejna to vies ze cisarsky? musis?

subidubi
23. sep 2009

z ba tu registrujem kiwinku a ostatne ked pozeram tak ine mestá, musim lepsie pozret

aktakk
23. sep 2009

Este Maxii je myslim z Ba a tiez zuzka je(len ta teraz nepise)

dejna3
23. sep 2009

hej, presne kvôli krátkemu odstupu ... do 2 rokov je vraj vyššie riziko ruptúry maternice a tá práve môže nastať pri kontrakciách.. preto robia plánované sekcie o niečo skôr pred termínom

subidubi
23. sep 2009

jeeeeeeeeeej aktakk tá fotka z 12tt je super, ja som to az takto detailne nevidela, tá fotka je dost kvalitná

aktakk
23. sep 2009

Dejna- inak co sa stretavam v poslednej dobe s nazormi na cisarsky od znamych, tak by nemenili. Ze uplne super. Ja som tiez uvazovala nad tym, len zas pokial nemas dobreho znameho, tak sa to len tak vybavit neda.
Subidubi- no hej, moj lekar ma asi dost kvalitny UTZ, nakolko robieva aj 4D, asi preto vsetko tak pekne vidiet aj napriek tomu, ze je babatko este drobulinke.

aktakk
23. sep 2009

Teda aby to nebolo zle pochopene...pokial nie je dovod na cisarsky, tak ti ho len tak niekto nespravi. 😝

subidubi
23. sep 2009

babiny pááá idem off, zajtra si vas precitam 🙂

kiwinka
23. sep 2009

od 2 do 5 april je velka noc? úrebpha,,aj ja mam vtedy termin,,no to bude teda toto! fasa! :P najlepsi lekari budu odcestovani :P hahaaaaa a nas odrodia sestričky a bude ! 🙂 ale nie zartujem,,no nejak tp musime zvladnut babenky 🙂 😵

dejna3
23. sep 2009

aktakk, my máme baby friendly hospital, takže u nás sekciu určite na požiadanie neurobia...
čo sa mňa týka, ja som sa veľmi rýchlo zotavila, všetci, vrátane doktorov len krútili hlavami, jazvu mám malinkú, úplne dolu, v pohode nosím bedráče a dvojdielne plavky 😉
inak, ja som mala spinál, čiže som bola pri vedomí a aspoň aký taký "zážitok z pôrodu" mám... počula som jej prvý plač a okmžite mi ju ukázali ponad plachtu 🙂 ešte počas operácie som jej dala prvý božtek, keď mi ju už čistučkú a oblečenú na chvíľku položili vedľa 😉

dúfam, že tento druhý zvládnem aspoň tak dobre, ako prvý 😉 a tiež budem chcieť spinál

cicimon
23. sep 2009

caute,
ja som dnes bola v robote taka busy, ze som nestihala citat

aj ja som z Ba, povodom z KE 🙂

neviete kedy prejde to nafukovanie a plne brucho? ja uz som sa kvoli tomu asi tyzden nevyspala...vecer neviem zaspat a rano sa na to zobudim..

ja idem na prvu poradnu az buduci tyzden, tesim sa 🙂

aktakk
23. sep 2009

Dejna- mne sa zda, ze vyber porodu neexistuje. Myslim tak, ze si mozes vybrat bud normal alebo cisarsky. Iba ak tak po znamosti, ze ti doktor napise nejaku pricinu, preco musis na cisarsky. Ale tak co, ved my zienky sme silne stvorenia, pre babatka vytrpime hocico, no nie?
A urite sa aj po druhom rychlo zotavis, ak ti prvy nerobil problem, druhe hadam bude este lepsie.
No teda, tak sa to tu hemzi blavackami 😀

maxii
23. sep 2009

ano aj ja som z BA🙂

co sa tyka chuti do ejdla, moc ju nemam 😒 a hlad citim skoro stale....strasne 😀 😀 neviem co mam jest....

fida
23. sep 2009

aktakk no pravdu povediac neviem kolko meralo babo, pretoze ho nemeral. len vravel ze pekne vyrastlo.

a este k tomu NT screeningu. pytala som sa ho kedy mi to bude robit a on na to ze uz to zmeral, ale ze tie vysledky vychadzaju len na 70% a aj keby som mala vacsi rozmer ako 2,5 mm/co je este normal/ tak sa to musi potvrdit tripple testami v 16tt, v pripade zlych vysledkov sa este robi odber plodovej vody a ten by uz mal ukazat skoro na 100% ci je tam nejaka porucha alebo nie. Takze on nechce mamicky zbytocne stresovat uz teraz, ked to vobec nemusi nic znamenat. tiez zavisi od veku matky atd.
takze ja NT mat nebudem, ale ani mi to nevadi. vravel ze ak by bolo babo deformovane tak by to videl hned a poslal by ma na dalsie vysetrenia. ale vsetko je ok 😉

maxii
23. sep 2009

ja som mala pri NT podla sona napisane 0,14.....to je mozno 1,4mm....a vysledky z krvi o tyzden 😕 😕

tarinka333
23. sep 2009

Ahojte mojky,
tak ja uz som doma... ale som taka unavena, ze idem off, zajtra sa vsak prihlasim, precitam VAs a napisem 🙂

civavava
autor
23. sep 2009

dobry vecer babenky,

tak dnes som mala super den - boli sme na NT ultrazvuku,vsetko je V najlepsom PORIADKU, NT hodnota 1,5.

Nase babenko meria uz 6 cm 🙂) krasne sa nam ukazalo, lekar pomeral vsetko, od hlavicky az po chodidielka, spocital prsteky na ruckach a nozkach, srdcove ozvy, nieco okolo pupocnej snury a este kopec inych veci co ani neviem 🙂)) ....

Cele to trvalo takmer 2 hodiny, museli sme cakat aby sa dalo mimi do spravnej polohy...ale boli to najkrajsie 2 hodiny v mojom zivote....uz bolo super vidno aj prsteky, chrbticu....

Vraj ma velke chodidla, tak si robil srandu , ze zije na velkej nohe 🙂) ale asi po manzelovi, pytal sa doky ci je manzel vysoky a to on teda je 🙂

No a najvacsie prekvapenie - na 96% je to DIEVCATKOOOOOOO 🙂 🙂

Este cakam na vysledky krvy - genetika. A potom by to malo byt vsetko komplet 🙂)

Juuj tak sa tesim. 🙂

cicimon
23. sep 2009

civava - to tak skoro povedia pohlavie?

civavava
autor
23. sep 2009

cici, tento lekar ma nejaky super dobry stroj a este mi vysvetloval a ukazoval ako to ma vyzerat ked je to chlapcek a ako dievcatko, nejaky uhol medzi jeho pohlavim a mojou maternicou....no tak som FAKT zvedava, ci sa trafil. povedal, ze na 96% je to dievcatko....ak mu to vyjde, tak je fakt dobryyyyy 😀

tantama
23. sep 2009

Civavka to je supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer..... strašne gratulujem 😀 😀 😀

pipimiska
23. sep 2009

pekny vecer praje sa 🙂
jeeeej civavava,to je super 😵 len ma tiez sokuje sprava,ze uz videl co to bude 😅
tarinka a aktakk,dakujem,ste ma troska upokojili 😉

ja som sa tiez bala zapchy,pretoze mam aj naduvanie aj plynatost,ale urobila som proti tomu nejake opatrenia a zatial sa mi dari,pekne dva krat za den..
proti zapche radim kazdy den vypit mliecko,alebo jogurt,dodrziavat pitny rezim,papat polievku,kazdy den ziem nieco zeleninove,paradajka atd,aa samzrejme kazdy den ovocie,nie banan,ale napr.hruska,nieco s vlakninou najlepsie,aaa ja to teraz nejem,ale tekvicove jadierka ma vzdy dohnali na wc
😉 😉

klongova
24. sep 2009

Ahojte baby nebola som s vami síce dlho no presúvam sa niekde inde našla som tému pôrod a tam pôrodnica v LM je mi to trochu bližšie tak sa presúvam tam inak držím palce nech malé rastú a nehnevajú sem tam sa sem prídem pozrieť no väčšinou budem tam. papa 🙂

seuska
24. sep 2009

civavka velmi gratulujem k dobrym spravam 🙂

susanita555
24. sep 2009

Dobre ranko vsetkym. Chcela som sa vas spytat ci uz niektora z vas kupuje vybavicku. Mne sa paci strasne vela veci,ale zda sa mi to dost skoro no neviem. 🙂

zuzana232
24. sep 2009

ahojte babiky tak ja dneska idem o 11tej na sono🙂 tak sa už teším 😀 😀 😀 😀 ale musím si íst vybavit aj novú kartičku poistenca,lebo mi ju moj synátor stratil 😠 😀 šikovnost jeho neopúštaj ho 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre