Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

seuska
13. máj 2010

Tariiii Karolinka je perfektnaaaaaa 😀 😀 drobcek malyyy.... 😵

civavava
autor
13. máj 2010

ahoj babule,

len na skok, lebo uz som total na dne, maly sa mi od vcera nejak "pokazil"., po kazdom jedle robi strasny cirkus, nic nepomaha....dnes spal dokopy 30min. doma a hodku v kociku, inak reve strasne navyse mm tu nie je, zeby ho aspon zobral vonku a ja sa mohla ist vyspat, no hruuza...chyta ma depka z tohoceleho....
teplotu ale nema, tak snad chory nebude....ani som nejedla nic neobvykle... 😲

je mozne, zeby mu az teraz zacinala kolika??? otazka na zuzkudulu... 😲 lebo ved pekne papa, aj kaka viackrat denne....

este aj zapcha a zlata zila ma trapia nehorazne....boli ma sedenie aj lezanie 😖 😖

julkap, gratulujem k Jarkovi! 😉

no idem sa ja osprchovat, teraz je 5min klud, lebo ma dudlik..... ☹

stanusa
13. máj 2010

ahojte,
my sme zvladli poradnu bez zmoknutia, malinky pribral krasne uz ma 4300gr, za posledne tri t pribral vyse kila...ze vraj je to dost 😨 tak asi zrusim nutrilon aj ked mam pocit, ze materskeho vela nepopije, lebo cucka par minut...ale dokina vravela, ze niekedy aj to staci

a odsavanie mi pomohlo rozbehnut mlieko 😉

stanusa
13. máj 2010

civava a puci sa akoby chcel tlacit?
my uz kvapkame espumian, dne saj doobeda aj poobede plakal, ale prdkal jedna radost...tak neviem ci to ma koliku, ale po espumisane to preslo

civavava
autor
13. máj 2010

stanus, hej, dokonca aj ked je na prsniku, tak sa zrazu zacne krutit (samozrejme s bradavkou v ustach -aaau) , ocervenie,ako ked tlaci, niekedy sa mi aj odtrhne od prsa a zacne plakat.....

ale prdi a kaka v pohode, aspon sa mi zda...ja uz neviem co to je...

a ako mu davas ten espumisan? to su kvapky?

sprcha sa nekona, lebo strasne reve, tak ho drzim na rukach 😒

stanusa
13. máj 2010

ak ma aj brusko tvrde tak to ma aj moj maly, poprdi si ale niekedy ako keby mu to neslo...
su to kvapky pre babatka a davam mu asi tak 20 kvapiek s troskou mliecka na lyzicke, su proti naduvaniu aj kamoska vravela, ze mu to mam dat - robi dilerku s liekmi aj my vravela, ze ta latka je neskodna
a masirovat brusko a chrbatik treba

vejula
13. máj 2010

no ja tiež kvapkam malemu sab simúplex to je ako espumisan a dokina vravela že kludne mu to môžem davať pred každým kojením, že to sa nevstrebáva... Tak mu to davam lebo potom sa krasne vyprdka. A ked nedam tak sa len puči chudatenko moje 😔

stanusa
13. máj 2010

dnes ked prisiel mm z prace tak maly bol taky urevany az hroza a ked sa mu prihovoril tak aj plakat zabudol 😀

vejula este som pocula aj o baby calm, mozno aj ja mu rozdelim aspon na dve davky

vejula
13. máj 2010

stanusa 😀
no ja len dufam že mu to nemôže uškodiť ked tak často. Ale dokina povedala že sa to vôbec nevstrebava... Neviem akoto pôsobi možno to nejako tie plyny na seba naviaže alebo čo a pomože tomu vonku. Ale ja sa proste nemôžem divať ked ho boli bruško, strašne mi ho je luto

moni
13. máj 2010

civi, to robi aj nasa mala. ale vacsinou pomoze ked poprdka alebo sa vykaka 😨
snad to renuskovi coskoro prejde, lebo ked babo place, tak to nie je nic prijemne 😒

mackopuf
13. máj 2010

ahojte 🙂
moni,aj ja mam tolko vela mliecka ako ty 😵 ,tiez v pohode odsajem 150 ml 😕 .
Chcem sa spytat,ake mate odsavacky na mlieko? Ja mam tu balonikovu a kedze odsavam viackrat denne a este aj v noci,tak mi uz ide ruka odpadnut. Tesne po tom ako nas pustili z nemocky,tak som sa ani na urade podpisat skoro nevedela,co som mala ruky take rozklepane 😅 . Rozmyslam nad elektrickou odsavackou. Co by ste mi poradili?

cicimon
13. máj 2010

tak moja sa poobede rozhodla, ze nebude spat- od 16.00 doteraz len pytala jest, prebalovala som ju a boli rozne pokusy o spanie, som zvedava, co bude v noci...
a celu tvar ma vyhadzanu, neviem, ci su to potnicky ci nieco ine

stanusa
13. máj 2010

vejula to mi spominala aj kamoska, ze sa nevstrebava a ze preco mu to nedam - aj mne je strasne luto, ked sa trapi chrobacik

mackopuf mam medelu mini electric a zatial som spokojna, da sa nastavit aj intenzita odsavania a trva to tak ako s pakovou, ale uz mi prestali trpnut prsty od tolkeho odsavania, ja ju pouzivam tak tri krat denne

stanusa
13. máj 2010

cicimon ked vydrzala tolko hore, tak v noci by mala spat...my sme prvy krat na inom mieste, tak mam tiez obavy co to bude, zatial spinka

stanusa
13. máj 2010

150 ml sa mi zatial nepodarilo 😅 😝

mackopuf
13. máj 2010

stanusa je mi jedno kolko to trva,ale hlavne ze sa nenamakam ako s tou balonikovou 😀 😝 . Ved tu elektricku len drzis,ci? 😕 😵

michalag
13. máj 2010

civi tak snad to Renka nebude dlho trapit .a rychlo ho to prejde

cici tak nase male sa dnes asi dohodli ze nas idu vycucnut 😅

tak aj my sme mali poobedie rusne mala bola hore od 17:00 takmer doteraz a v kuse by bola len na prsniku ...... niekedy mam pocit akoby sama nevedela co chce .... ked ju dam na prsnik tak trosku potaha a za chvilku sa odtiahne alebo zaspi a ked ju uz nedam na prsnik tak zacne plakat ako o zivot .... a takto to ide dookola

a este nejake foto z dneska 🙂

cicimon
13. máj 2010

michala - presne....akurat ma stihla este ogrcat, strasne sa pokadila a okupali sme ju - tiez dufam, ze bude dlho spat

vase deti nemaju vyhadzanu tvar?

michalag
13. máj 2010

cici, potnicky su take malicke cervene vyrazticky ktore sami do niekolkych dni zmiznu a vacsinou byvaju na miestach kde sa dietatko najviac poti, cize zahyby, krk, pod bradou, chrbatik, brusko .... a nemohla si nieco zjest co by malickej mohlo vadit?

cicimon
13. máj 2010

ona to ma len na tvari a na brade - len cervene, nie vodove. A jedlo....no jedla som vselico

michalag
13. máj 2010

tak tazko povedat, ale zase kebyze nieco zjes co malej vadi tak by to mala myslim po celom tele alebo aspon po vacsine nie len na tvaricke

cicimon
13. máj 2010

podla foto co som nasla na nete som potnicky vylucila, ak sa alergia prejavi po celom tele tak aj tu, tak mozno este novorodenecke akne

moni
13. máj 2010

miska, nasa mala presne to iste, nevie co chce. pocuca 5 min, zaspi, o chvilu je hore pocuca. dnes poobede nechcela spat, gulala tymi ociskami, no chvalabohu az tolko nenariekala. ja ju neviem "prinutit" aby vydrzala dlhsie na prsniku, a najedla sa poriadne.

mackopuf, ja mam tiez elektricku medelu (ni neviem typ), a je vyborna.

zuzana1971
13. máj 2010

ahojte 🙂

maxik spi uz 6,5 hod, rekord 😅
len co bude robit v noci??? 😝

idem precitat prispevky

kikarv
14. máj 2010

dobre ráno. čo som tu dnes prvá? no to asi ten dážd nikomu sa nechce vstávať 🙄

kikarv
14. máj 2010

jáj a chcem sa len pochváliť dúfam že nezarieknem naša malá v čera večer necirkusovala. okúpala som ju večer, napapala sa chvílku gúlala očkami sem tam niečo skríkla a dala som ju na moju postel a ona pekne zaspala bez kriku. joj taká som bola šťastná 😀 😀 😀 keby tak bolo každý večer 😀

cicimon
14. máj 2010

caute
tak mala spala ako vzdy aj napriek tomu, ze vcera cele poobedie bola hore. Takze som od 6.00 hore, aj po ranajkach a sprche, pracka perie a ja idem zehlit. A ako pozeram von oknom asi von dnes nepojdeme

aktakk
14. máj 2010

Ahojte, dobre ranko prajeme...aj ked je vonku straaasne skaredo.

Civi, no co uz je lepsie??? Juuj, to ze si bez MM ti vobec nezavidim, musi to byt o drzku. Ja sa kazdy den neviem dockat kedy pride drahy z prace aby aspon na chvilu malinku popestoval. Aj ked klop klop klop mam pocit, ze malinka spi teraz viacej ako na zaciatku.
My sme dnes mali celkom ok noc, boli sme raz hore od jednej do druhej a potom az o siestej.

kikarv
14. máj 2010

no priebežne som si vás prečítala spetne lebo v čera som tu nebola.
no musím pochváliť našich mužom že ozaj krásne deťúrence nám spravili 😀 jedna báseň 😀 . ja sa na nich neviem vynadívať. aké modelky a modely sú z nich čo pozerám. hned je deň krajší aj ked vonku to tak nevyzerá prší 😝
utekám bo moja modelka dnes bojuje s cumlom 😒 ona ho vypluje a potom plače a musím jej ho za každým dať lebo kričí o dušu 😠

sasikas
14. máj 2010

Dobre ranko .....
fuj ale je mrchavo vonku..to asi zase ani von sa nebude dat ist.....a mam neake veci v meste povybavovat, tak asi zase nic z toho.... 😢
my sme celkom pekne spinkali v noci....zato teraz od 7.30 revemeeee o dusu, stale len na rukach.... 😒
cici- to bude asi novorodenecke akne....aj my to mame.....na lickach a trochu aj na brade...davam na to sudocrem....svokra poradila....ona je kozna dr.....ten to pekne vysusi..... 😉 zatial nam to pomaha.....cez wekend bola mala vyhadzana skoro po celej tvaricke, teraz uz len sem-tam....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre