Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

ninuska8
19. aug 2009

ahoj babay tesim sa a blahozelam vsetkym srdieckam 🙂 🙂 🙂

ja som dnes bola na preventive u obvodneho t 🙂 ak hned mi dal zobrat odber na stitnu zlazu, ked som mu povedala, ze som tehu...chcel ma aj ockovat proti tetanu ale radsej to vzdal, lebo je to v prvych mesiacoch nebezpecne...
baby este nic a ja uz priberam sa citim nafuknuta jak balon a stale by som polihovala 😒

ikushik, joj skoda ze to s tym tvojim priatelom tak vyzera...hlavne sa nestresuj a zdover sa aspon blizkym doma aby si na to vsetko nebola sama...

lucinka1104
19. aug 2009

aj ja si musím na srdiečko počkať ešťe týždeň 😝 teda viac do piatku 28.8 no radčšej počkám kedže ja začínam 7 tt v nedelu a nie dnes tak aby mu už bilo určite 😵

kiwinka
19. aug 2009

seuska! ale brusko si nesmies vobec opalovat ked si tehu, prebohaaa,,uz to neurob !!! ☹ mohlo by dojst k vacsiemu prekrveniu tej oblasti kde mas babetko a doslo by k potratu,,uz to nerob prosim! aj gynekolog by ti vynadal keby si mi tu povedala ☹ vseobecne tehulky nemaju chodit na slnko...ale brusko absolutne skryvat!

lubiku
19. aug 2009

lucinka ja si pamatam, ze ked som v druhom tehotenstve zaciatkom 6tt zacala spinit leteli sme k dokimu, lebo som sa bala a on ako mi robil ultrazvuk, tak naklonil obrazovku a vravi, co vidite a tam taka gulicka a srdiecko bilo ostosest, tak tvojmu drobcovi byje uz teraz 😉

ja som nakrmila moju bandu a ideme si lahnut, nastastie mi uz nebyva tak zle ako pred tyzdnom, ale zasa viacej citim psria

kiwinka
19. aug 2009

zuzanka a akeho mas gynekologa na kraamroch??? ja idem teraz vi stvrtok ci nam bije srdiecko an kramare k p. DR Dedinskej :D je moc milá!

lucinka1104
19. aug 2009

no neviem v piatok mu nebilo 😝

lubiku
19. aug 2009

ono zacne v jeden okamih tuk-tuk-tuk a uz sa nezastavi, dokonca som raz citala ze srdiecko zacina byt presne v 52den po pocati(alebo 54), uz si to dobre nepamatam

kiwinka
19. aug 2009

boze, uz sa tesim na srdiecko ,,uz len dva dni a bude tooo :D neviem sa uz dockat a verim, ze to bude vsetko OK tak ako ma byt,,chvalabohu, ze mi uz nie je az tak zle od zaludka fuuu, to bolo peklo 🙂 snad to bude uz len lepsie a lepsie 🙂

lucinka1104
19. aug 2009

tobude hluposť lebo ja som mala ovu 25.7 vtedy sme počali bábo 😀 a od vtedy je len 37 dní

zuzana1971
19. aug 2009

kiwinka, ja mam gynekologa v prievoze, na kramaroch som bola len na pohotovosti

kiwinka
19. aug 2009

aha,no skoda,,som myslela ze mame an kramaroch spolu, no nevadi :P inak tam su mili lekari podla mna,,mam skusenost s viacerymi..

lucinka1104
19. aug 2009

nie tak predsa som dnes začala 7tt som sa poplietla načisto 😀 čiže som na sone ked ešte nebilo srdiečko bola 5+2 😵 tak snad ej naozaj všetko ok

maxii
19. aug 2009

caute baby uz som spat od lekarky, videla emebryjko cca 2 mm, ale zatial bez akcie srdiecka - vravela mi ze som asi posunuta o tyzden dozadu, ze od minuleho tyzdna to narastlo pekne a ze to zodpoveda cca zaciatku 6tt (len ja som uz 7tt podla konika) ale ovu som asi mala neskor 😖

minka21
19. aug 2009

awojky,babule kedy maju zacat tie chute? a to prejedanie sa? 🙂

zuzana1971
19. aug 2009

maxii no vidis 🙂 gratulujem , ve 😅 d aj ja som mala ovu neskor a nesedi mi to s konikom 😠

minka ja mam prave teraz chute, moj obed ma divnu zostavu: slany pagacik, biely jogurt a keksik 😅

minka21
19. aug 2009

zuzka mne zasa strasne berie sladkeee,,,a to som len na zaciatku,do aprila sa budem gulat🙂

zuzana1971
19. aug 2009

minka aj mna berie na sladke minule som mala strasnu chut na gumene cukriky,a najlepsie take kysle, napr. v lidli predavaju jablkove kruzky a tie su sladke a zaroven aj kysle 😀

civavava
autor
19. aug 2009

minka, chute uz /zial/ asi zacali, predvcerom som zjedla sacok cipsov a inak ma berie na kysleee, je to hruza 🙂
prejedanie zatial nie, skor jem menej, lebo mi je stale zle 😒 a tu je strasne teplo, zajtra ma byt dokonca 37st, tak ma asi drbne 😢 nerobi mi dobre teplo ani slnko teraz .....

jana3
19. aug 2009

Ahojte, gratulejem vsetkym srdieckam, ja sa tiez neviem dockat na sono, pojdem dufam, niekedy na buduci tyzden.

seuska
19. aug 2009

ja zasa nemam ziadne chute zatial, jedine je to ze kavu nemozem ani citit a jem viacej, ale to som tu uz spominala lebo nefajcim tak aj za to.... ved ja som neranajkovala normalne asi 5 rokov, stale iba kava a ciga a teraz hned ako oci rozlepim jem jogurt a potom v praci nejake rozky, uz mi aj plavacie koleso na bruchu trosku narastlo, zatial sa vmestim do vsetkeho, ale uz mi vytrca.... uz sa vidim aka ja budem, jak megero, sa smejem ze budem jak Ilona Csakova 😀

seuska
19. aug 2009

kiwinka to som nevedela ze to je az tak prisne zakazane to opalovanie, no dobre uz budem len v tieni sediet 😒

maxii gratulujem...

civavava
autor
19. aug 2009

ahojte,
toto bude zaujimat asi zuzanku a babenky nad 35rokov vyssie - moj tunajsi lekar tvrdi, ze dnes vek v tehotenstve uz nehra ziadnu rolu a NT UTZ v 11-13 tyzdni sa robi preto, aby sa zredukovali invazivne metody ako amniocenteza, kedze vacsina plodov s Downovym syndromom sa statisticky detekuje u mladsich vekovych skupin nez ako 35 a viac.

Ja mam 34 rokov a neriesim, ale takato informacia urcite doda mamickam v danom veku vacsi pokoj a komfort a nemusi sa zbytocne stresovat. Pretoze prevazna vacsina tehotenstiev je v poriadku

🙂

************************************************
http://www.fetalmedicine.com/fmc/ultrasound/11-...

The traditional method of screening for Down’s syndrome has been maternal age where amniocentesis or chorionic villous sampling is offered to women aged 35 years or more. This results in the need for an invasive test in 15-20% of pregnant women with a detection of less than half of the fetuses with Down’s syndrome, because the majority of affected fetuses come from the younger age group.

***********************************************

chorale
19. aug 2009

ahojte, pridávam sa ku vám keďže môj termín je 1.apríl. dnes sme boli na srdiečku a bilo o dušu. bolo to fakt super. akurát som trošku pipi z toho že dnes som vlastne 7tta 6deň a doktor mi povedal že veľkosťou zodpovedáme 7tt0dní. takže teraz mám prísť na sono v 10tt a fakt neviem podľa čoho sa riadiť.

civavava
autor
19. aug 2009

vitaj medzi nami chorale, gratulujem k srdiecku! 🙂

chorale
19. aug 2009

ďakujem za privítanie civavava aj za gratuláciu.

chorale
19. aug 2009

a teraz ma tak napadlo ja som si tam dala do profilu 8tt a v piatok mi vlastne začne 9tt. ako to nastaviž?

civavava
autor
19. aug 2009

to sa nastavuje asi len podla datumu poslednej MS...takze by ti to malo ratat podla toho..ale niektore babenky pisali, ze im to nesedi, lebo bud nemaju pravidelny cyklus, alebo ovulku.... 😒

zuzana1971
19. aug 2009

chorale, ahoj a gratulujem 😉
s tymi tyzdnami sa netrap, nikomu to presne na chlp nesedi ani u doktora, ani tu na koniku

civavka dakujem za ten clanok 🙂

chorale
19. aug 2009

ja sa netrápim len teraz neviem kedy ísť na to sono 🙂 idem do obchodu lebo idem kamarátke podvečer gratulovať a nemám jej obľúbené pralinky v čokoláde 😀

ikushik
19. aug 2009

zuziii ahoj, pekna fotečka 😉 dnes som bola trosku na slniecku, potom v obchode,vlacila som sa s taskami ako sprosta a tak mi je teraz zle..blee.. ☹ picha ma podbruskom ☹ uz nepojdem na slnko!! 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre