Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzkabar1983
16. dec 2009

Inak teraz som citala tu na fore, ze niektorym babam, sa babo otocilo dole hlavickou az v 37-38 tt, takze som kludna 🙂

cheerlady
16. dec 2009

zuzka no v 37-38tt je uz babatko dost velke,tak hadam to stihne skor 😉

civi vsetko najlepsie k narodeninkaaaaaaaam! 😵 😵 😵

seuska
16. dec 2009

baby tak dnes bola kamoska na Ukrajine a som ju poprosila nech mi tam kukne ten kocik chicco co som chcela aj s vajickom v sedo-tyrkysovej farbe, ze kolko tam stoji. Tak mi volala ze maju presne tu kombinaciu sedo-tyrkys a teraz sa posadte! vychadza tam na 245 €!!!!! TAk v Januari ideme a je naaaaaaaaaaaaaaaaaas! 😀

cheerlady
16. dec 2009

seuska a ktory typ to je,daj fotku 😉 mne sa tiez velmi paci ta kombinacia seda s tyrkysovou 🙂

blondy12
16. dec 2009

juj seuska tak to si aj mna potesila aby som nad nim zacala premyslat 😀 super cena inac

blondy12
16. dec 2009

a ty chces aku farebnu kombinaciu ???ja chelsea taka modro seda..s pasikami...myslim ze to je ta..

cheerlady
16. dec 2009

seus a ty chces tu farbu aj keby bolo dievcatko? 😕
fuu,len kto by sa trepal do ukrajiny odtialto zo zapadu 😖

cicimon
16. dec 2009

inac..ja si tiez myslim ze v 37tt bude prilis velke na nejake otacania...to uz asi len kopat bude, ziadne kotrmelce

cheerlady
16. dec 2009

baby akurat sa za mnou v robote zastavila kamoska a priniesla mi darcek-pre maleho taku kraaaasnu bleducko-modru supravicku-teplaciky a mikinka 😵 tak sa vytesujem 😀

kika29
16. dec 2009

ahoj babenky. Dnes som bola v poradni a doktor ma vypísal na PN. Dôvod je že mám velmi nízko uloženú placentu a môžem začať krvácať. Velmi som nechcela ostáť na PN ale ked musím tak radšej to nebudem riskovať. Keby som začala krvácať mám ísť okamžite do nemocnice. ☹ Takže nemámn dobré správy. Ale už tento problém tu niekto písal že má ale neviem teraz ktorá baba.

cheerlady
16. dec 2009

kika mne sa zda,ze oliiinka to pisala.tak sa setri,zostan pekne doma,nech je drobcek v poriadku 😉

zuzkabar1983
16. dec 2009

Kika, tak to nie su moc dobre spravy ☹ Hlavne sa setri a vela oddychuj a verim, ze to bude ok.

michalag
16. dec 2009

tarinka a ako sa ti to prejavovalo, bolel ta len zub? lebo mna boli zub iba obcas ked nan zatlacim pri papani alebo druhym zubom, zato uz druhy den ma boli sanka v klbe, neviem ci chapes ... ale pokial viem tak som od nikoho nedostala 😅 😀

kika29
16. dec 2009

no to sa budem šetriť len ma mrzí že ešte nemám pokúpené darčeky a rozmýšľam ako to vyriešiť. Už mi volal mm z práce že čo robím normálna kontrola 😀 bojí sa o nás. A robili mi dnes aj ten test na cukor mala som 7,9 a po dvoch hodinách mi to kleslo na 6,6 doktor povedal že je to ešte v norme. Aj ked tá prvá hodnota je už vyšia ale kedže to kleslo tak je to dobre. Ja som večer ešte jedla sladké tak asi preto mi to tak skočilo. Takže deň pred testom baby nejecte nič sladké.

oliinka ked môžeš ozvi sa mi ked máš ten istý problém. Ďakujem 🙂

michalag
16. dec 2009

myslite zeby ma zobrala zubarka aj ked som nachladnuta??? viem ze to nemaju radi a velmi nechcu brat, ale ja zato nemozem ze to boli pri jedeni a dnes som si musela naobed spravit len zemiakovu kasu 🙄

kika29
16. dec 2009

michalag bolestivé prípady zoberú. Ja som mala chrípku a bolel ma zub a zobrala ma moja zubárka. Ťahala mi nerv zo zuba lebo ma bolel príšerne.

michalag
16. dec 2009

no ja tajne verim ze ma rano vezme, lebo ta sanka ma boli otrasne a jest na Stedry vecer by nebolo bohvie co 😅

zuzkabar1983
16. dec 2009

michalag, ja si tiez myslim, ze ta zubarka zoberie, aj ked si nachladnuta. Skus jej zavolat a povedz, ze ta to velmi boli a nemozes si poriadne dat ani nic od bolesti, lebo si tehotna ...

grekyna23
16. dec 2009

aj ja vitam nove buduce mamicky aprilovky 😉

civavava, vsatko najlepsie knarodeninam, hlavne to zdravicko

kika, treba sa pekne setrit, ked tak aj doktor nakaze, vyloz nohy a nechaj sa obskakovat

k pupocnikovej krvi tolko, ze ja si to tiez nedam odobrat, aj ked sa to necha odobrat (za dost velke peniaze, a potom este rocne poplatky), tak este nie je iste, ze ta krv bude babetku vyhovovat, a ze mu pomoze
ale kto ako chce, aby si potom nevycital, ze co ak by mu ta krv pomohla....fakt nikto netusi co bude o 10 rokov...

a k stretku v BA, kedze som z Oravy, tak to moc blizko nemam, takze sa mi nepodari dostavit sa 😀 😀, aj ked by som sa rada stretla a pokecala z oci do oci... 😉

tarinka333
16. dec 2009

michalag, bolel zub, cela sanka, vsetko...
ak mas zapaleny nerv v zube, staci preliecit antibiotikami. Ja som tam mala ete nieco viac, preto nervy tahal. Sanka Ta moze boliet aj od prechladnutia. Normalne mozes prechladnut, ako napr. krize... ale urcite chod k dr. ze mas nadchu, nevadi. nesmies mat herpes na perach. Drz sa moja 🙂
Kiki, neboj, setko bude dobre, moja kamoska, je sice v 15tt, ale tiez krvacala, lebo ma nizko placentu, male je v poriadku, veselo kopka, len sa ma setrit a nedvihat tazke veci a ze sa moze stat, ze bude krvacat zas, ale ze sa nema zlaknut, len ist do nemocnice. Krvacanie sposobuje to, ze je placenta nizko jednoducho, nieco s uchytenim.

kamilakd
16. dec 2009

ahojte dievcata

civi vsetko len to naj naj naj,,,nech malinky renusko poslucha v tom brusku 😀 a samozrejme nech posluchaju aj nasi MM 😕

kika hlavne davaj na seba pozor a neboj vsetko bude ok mala by si oddychovat a lezat,ziadne pecenie a ni upratovanie musis sa setrit ja som uz v pohode ale 2mesiace som len lezala bo som krvacala 😅

zuzkabar no krasne ten test ti nemohli posunut???aspon o tyzden skor???nedasa to prehodit?,inak nerob si starosti ze male si sedka ma este casu a casu teraz si tam robi inu zurku 😀 nohavicky som nenasla a tie co som myslela su stahovacie a nie pre tehotne www.otto.sk sekcia apart spodne pradlo...ale skus niekde normalne polovicne elastaciky kratke kuknem ti u nas a dam ti vediet

zuzanka kasli na sprostakov hlavne nech maxik ma klud...juj aj ja pozeram nejaku lezku pre mimi...a kukala som a dake hracky do postielky a nasla som tam jednu knizku baby co na to hovorite nie je to kravina???http://krasnebruska.sk/eshop/produkt/obojstrann...

saudi
16. dec 2009

zuzkabar1983 - babo ma este cas otocit sa, niekedy varj aj v den porodu, ale to je uz mala sanca, lebo je velke, ale do takeho 35 tt. je cas. ja som mala smolu, mne sa mala uz neotocila a rodila sa zadockom. tiez som nechcela cisarsky, tak nakoniec ani nebol. dalo sa to prezit, len sa musi robit nastrih a babo nemoze byt moc velke. V BA na antolskej sa snazia najprv urobit prirodzeny porod, len ak to neide, tak ide babo sekciou.
aj som cvicila cviky na otocenie babatka, ale nepomohlo. pri narodeni mala omotanu pupoc. snuru okolo krku, tak preto sa mozno nemohla chudatko otocit.

niketo tu zhanal kocik co sa z vanicky urobi lahko sportovy, tak Gesslein to tak ma (vanicka je len taka vkladacia fusakotaska), ale neviem, ci splna ostatne tvoje kriteria.

civavava
autor
16. dec 2009

ahojte babule!!

strasne vam vsetkym dakujem za gratulacie k naroodkam, potesili ste ma! skoda, ze si nemozem dat deci vina, ani jest az do zajtra, len na sucharoch....a to xcel ist mm so mnou na veceru dnes ... 😒

bola som v poradni, maly sa ma OK, porobil mi zase asi hodinovy UTZ, lebo sme hladali penis 🙂)) a si predstavte ze nas krpec sa hral s cikacikom oboma rukami! 😝 lekar sa rehotal, ze to co robi.... 😀 😝
vsetko je OK, maly je zatial ulozeny priecne 😝 , ale doki povedal,ze to nevadi a ja aj tak idem na cisarsky, takze pohoda.

no a citim aj pohyby od vcera!!!!! 😵

tarinka, michalkag, fotky vasich brusiek som stiahla z vasich albumov 🙂

kika, moja drz sa, nech si OK! hlavne vela oddychuj, aj ked v toto obdobie sa to asi moc neda, ale skus sa setrit... 😔

babenky co budete moct dosjt na stretko, tak vcera sme sa dohodli, ze 28.12. o 15:00 v Poluse, tam sa da aj v pohode parkovat. Alkrat silvika7 ma dat vediet meno restiky/kaviarne, kde sa zideme..juj tesim sa na vas!!!

a aj na letne stretko s ostatnymi a s nasimi miminkami 🙂)

kika29
16. dec 2009

ďakiujem baby za podporu. Budem sa šetriť. Od začiatku tehotenstva mi vždy niečo je už ma ide poraziť raz zuby potom krčok sa otvára teraz placenta bože čo ma ešte čaká ☹ Tak ako som sa velmi tešila ked mi doktor potvrdil tehotenstvo tak teraz len obavy mám. Aspoň že bábo je v poriadku aj to srdiečko chvalabohu 🙂 to ma ukludňuje.

moni
16. dec 2009

ahoj dievcata, aspon telegraficky idem reagovat na to co ste popisali.

civavava, vsetko najlepsie k narodeninam! renusko ti dal krasny darcek 😵 hlavne nech ste obidvaja v poriadku! oslavte v manzelom v ramci moznosti 🙂
blondy, drz sa na skuskach, snad si oddychnes cez sviatky.
kika, veru setri sa, aby ste vydrzali co najdlhsie!
michalag, zuby to je moja panika, neodkladaj nic pred svaitkami aby si si mohla vychutnat stedru veceru!
stacy gratulujem ku chlapcekovi! tooolko aprilovych zbojnikov bude, kraaasne 😵

no urcite som cosi zabudla 😅 nevadi, bezim pracovat!

kamilakd
16. dec 2009

kika neber si to tak no tak si troska citlivejsia a ved telo dostava zabrat hlavne sa nestresuj a nemaj obavy 😉 ja som mala problem do 3mesiaca som brala lieky na udrzanie potom cikacie veci no co ti poviem teraz sa snaz oddychovat!!!a ziadne obavy nemaj

civi tak zajtra asi tak vecer ked uz tu budeme vsetky si virtualne pripijeme 😀

blondy12
16. dec 2009

kika neboj len hore nozky a klud nech bude vsetko dobre...aspon to vezmi takto idu sviatky kazdy je nervozny zhon toto chce tamto urobit a teba nechaju na pokoji 😀 😝 aj MM sa bude starat..ja viem, ze mas strach kto by nemal ale co pre tie nase deti neurobime...

civi ale krasny darcek Renusko ti dal..to asi nikto by ti nedal momentalne taky pekny darcek...

a baby ked sa bavie o tom otacani hlavickou dole?tak kedy sa uz najskor otoci?lebo ja co som bola minule v 18tt tak na mna aj hlavicku ma dole..ale ja som nejako nebrala tuto info v dotaz..tak ked sa tu takto bavite..ale to by bolo skoro nie uz v 18tt toto sledovat??? 😅 😨

a co sa tyka tej pupocnikovej krvi tak ja som sa pre odber rozhodla uz davno este ked som nebola tehotna ale nie pre seba ale do toho verejneho registra...ak to bude zbytocne je to jedno lebo ani mne nepomoze..a mozno na nieco to vyuziju nejake pokusy hoci novej tabletky alebo co....ak budem teda vhodny darca...ani som nepremyslala pre seba nemam na to a presne ako tu niektora z vas hovorila o tom druhom babu ze skor surodenec by pomoholl keby nedajboze potrebovali...

a vitajte nove aprilovky...a aj k dievcatku a chlapcekovi co sa tu pridali 😀

ja som si trosku zdriemla a idem do ucenia... ☹

sasurin
16. dec 2009

Ahojte, civke blahoželám k narodkám, prajem len to naj, naj. 😵

kika, drž sa všetko bude OK, ja som mala problémy v 3 mes. ale už je všetko v poriadku tak sa len šetri.

teiž vítam nové dievčatá so svojimi bruškami 😕

ja som sa dnes dala do menšieho upratovania keď som s deckami na tej OČR - ale zvládla som upratať len kuchyňu, zajtra ma čaká obývačka a tak postupne do konca týždňa zmáknem celý dom 😀
teraz však už sedím s vyloženými nôžkami a oddychujem 😎

kamilakd
16. dec 2009

sasurin ufff no klobuk dole upratat pri dvoch detoch a este jednom v brusku uz si sa rozhodla ci pojdes na 3D sono?

alicc
16. dec 2009

kika 29: ja som mala tiež placentu nízko položenú, ale mne to doktorka ani hned nepovedala, takže ja som pekne pracovala až do materskej. ked som sa potom rozprávala s iným doktorom a povedala som mu že som mala vcestnú placentu tak sa len zadivil, že som nebola na rizikovom s nohami vyloženými, ale mne nič nebolo, ešte v deviatom mesiaci som si všetky okná poumývala a to som mala ešte cisársky lebo mala bola otočená zadočkom al neobrátila sa. po tridsiatom týždni je už menšia šanca že sa bábo otočí. ale aj ten cisársky sa dá prežiť a keby som mohla aj druhé by som radšej mala cisárskym, z normálneho pôrodu mám nejaké šimorenie v žalúdku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre