Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

jankako
1. feb 2010

No minka,to čo bolo za p..... sestričku...Krava debilna jedna..Ja som sa našťastie nestretla v doterajšich hospitalizáciach s takouto sestričkou.Všetky su nesmierne mile..By im dal primár,keby vrčali.
Minka držim Vám teda palce,nech všetko dobre dopadne...Strašne,ani ja nemam ukážkove tehotenstvo,nemožem si ho vychutnávať ako ostatne.. ☹

juliap
1. feb 2010

jankako a neskusala si si dat na tie zily octanovu mast, viem ze niekomu tie heparoidove nerobia dobre, alebo nezaberaju ...

minka, tak drzime palceky, aby si to este nejaky ten tyzden vydrzala a malinkemu treba dohovorit, ze si este sveta uzije dost, tak sa nema kam ponahlat ... 😀

moni
1. feb 2010

kocky, ked ste volali na socialku, volali ste na to sall centrum alebo priamom na pobocku?

idem vas docitat 😅

cicimon
1. feb 2010

moni - ja som tam dnes volala - najprv to call centrum ale uplne onicom....tak potom som sla na pevnu link 02/59 248 989 a uplne v poho, tetusa vsetko poradila co trebalo

moni
1. feb 2010

dik cicimon, akurat som od tety na call centre dostala to cislo. takze idem skusit 😵

veve23
1. feb 2010

moni...treba priamo, zapis meno , klapku..aby si nabuduce vedela koho mas otravovat 😉

moni
1. feb 2010

tak nic som nezistila, nikto mi to neberie 😠
budem si musiet nastavit budik aby som tam niekoho vymakla 😠

minka, opatrujte sa, kam sa drobcek trepe do tej zimy, to bude zvedave dietatko 😵

aj ostatne babule co maju zdravotne problemy, drzte sa!

cicimon
1. feb 2010

no ja som tam volala okolo obeda, cca 12.30...uz asi sli domov 🙂

veve23
1. feb 2010

moni, no lepsie je tak doobeda, vies ako to je zo statnymi zamestnancami, daj budik na 5.30...aspon ta preberu 😀 😀 😀

moni
1. feb 2010

cici, no pondelky maju dlhe do siestej. ale dnes su prazdniny, tak asi zduchli skor 😀

vasich 12:30 je mojich 6:30 😝 a to akurat vstavam 😅
no nevdi, nejako to vymyslim 🙂

aha, seuske som chcela povedat aka je krasna malicka, ako sa pekne ukazala 😵

jankako
1. feb 2010

juli,dík za radu...zajtra to skusim s octanovou masťou..Boli ma ruka až po lakeť..To mi je zase treba,sakra.. 😖

malalady
1. feb 2010

ahojte baby ako sa cítite?? ja som stále unavená a už neviem ani poriadne ako mám sediet.. 😠 už nech je tu aspon koniec marca ach 😖

moni
1. feb 2010

malalady, no ja nechcem rypat, ale ja sa citim uplne super 😵 teda, ak neratam drobnosti ako bolesti krizov, tehu nadchu, unavu. keby sa mi tam nehmyrila mala, tak ani neviem ze som tehu. mne teda bude brusko velmi chybat!
skoda ze kazde telo sa s tym vysporiadava inak, a nie kazda si moze tehotentstvo uzivat 😔

ty mas asi dost pobehovania okolo maleho, navyse k tomu vsetkemu. nic neboj, o chvilu tu bude ten koniec marca 😵

cicimon
1. feb 2010

no musim aj ja povedat, ze okrem toho mravcenia v ruke a priberania ziadne dosledky tehu nemam 🙂 a som viac unavena doma cez vikend ako cez tyzden v robote 🙂

cheerlady
1. feb 2010

cici co hovoris na to stretko ohladom BEXY??? 🙂

seuska
1. feb 2010

ahojte babulky... dakujem za pochvalu za malinku, vraj je cela mama 😀

dnes som bola na kave s kamoskou co teraz rodila a sme spolu urobili zoznam co do porodky, lebo vsade daco ine pisu tak tu je:

nočná košeľa 2ks
podložka pod pacienta 2ks
vložky always najvacsie 2bal.
poštolky vel.1 2ks, vel2. 1ks
plienky látkové 5ks
plienky pampers 2-5 kg 1 bal.
lieh
framikoinový zásyp
pityol na ritku
vlhčené utierky LIDL neparfemovane 1 bal.
tampony do podprsenky tesco 1 bal.
jednorázové nohavičky po pôrode 4ks
župan
uterák červený 5ks
sprcháč
hrebeň
ponožky
labelo
podprsenka na dojčenie 3ks
minerálna voda v spreji do nosa pre mňa
pastilky na cmuľanie - lišajník islanský
ružový med - borax glycerin - na výter pusinky
šľapky do sprchy
papuče
lucka - dojčenská voda
hrnček
príbor
toaletný
slamku

zabudla som na nieco?

ninuska8
1. feb 2010

ahoj babule

minka drzim palce aby ste to potaihli co najdlhsie..

ja som dnes bola u neurologa s tym pricvaknutym nervom v nohe tak dokopy nic neporiesil, len klud a ked sa zhorsi tak do nemocky ma chce supnut a tiez ked videl moju chrbticu hned odporucal cisarak tak uvidime🙂

inak mam zalusk na prebalovaci pult, taky komodovy aj s vanickou, len ja som este v zivote nic nekupovala cez net, nekupujete niektora nieco take? ako o dorucia, lebo na tej stranke to nie je dobre vysvetlene...asi vyzeram jak puk, ale ja uz inak neviem ako, ked sa nemozem na nohu postavit...

cicimon
1. feb 2010

cheerlady - odpisala som do IP

ninus - podla mna to donesu v doskach a doma si to budete musiet poskladat..

ninuska8
1. feb 2010

cici, aj ja som tak rozmyslala🙂 ta uvidime

cicimon
1. feb 2010

ninus a kde ides objednat?

moni
1. feb 2010

ninuska, ako pise cicimon, vacsina nabytku pride v dieloch a treba to skladat. najlepsie je kontaktovat priamo ich, ako to dorucia (kurier, posta) a ci ti to vynesu az do bytu. ono sa nezda, ale tie dosky su tazke ako svina 😅 snaz sa zistit ake maju podmienky pri vrateni tovaru. neviem ako je to s reklamaciami pri on-line tovare doma, tu som nikdy nemala problem.
ak je predajca seriozny, tak by nemal byt problem 😵

cheerlady
1. feb 2010

ahojte babule,tak ja som dnes bola na poradni a prvy-krat som isla hned rano jak zacal ordinovat,lebo som bola dnes bez auta a mm isiel nieco vybavovat do ba,tak ma tam po ceste vylozil.no tak som tam dosla a bola predo mnou len 1pani,hovorim si,ze super a viete kedy som isla dnu???o stvrt na dvanast!!!!! 😠 😠 😠 😠 lebo vzdy uz ked som mala ist dnu,tak dosla nejaka objednana na presny cas a potom este zobral skorej aj 1 co nebola objednana a prisla po mne 😠 no a ked som isla po 3hodinach na wc-ko,tak zrovna brali dalsiu a samozrejme,ze zobrali zase taku,co dosla po mne!! 😠 ja uz som bola na nervy,este ze som si zobrala mandarinku so sebou 🙄

no a k tej materskej-zo zakona mame pravo ist na MD 8-6tt pred TP a je na nas kedy sa rozhodneme.mna sa lekar pytal kedy chcem ist,tak som povedala,ze tych 8tt a on,ze samozrejme,mate na to pravo,takze od 7.2. som oficialne na MD 🙂

kamilka tak ked si nebola v poradni,tak si asi nepozerala tu bexu,ze?

cheerlady
1. feb 2010

jejda a este som zabudla-vypadol nam satelit,takze do zajtra sme asi bez telky ☹ ☹ ☹

veve23
1. feb 2010

seus...preco vlozky Always? mne kamoska radila tie poporodne, alebo niake obycajne slovenskej vyroby, si nespominam na nazov, ale ze urcite nie niake parfumovane alebo klasicke, lebo su tam tie dierocky na luftovanie a zachytavaju sa tam stehy...

dejna3
1. feb 2010

ahojte babuľky,
dnes som celá dolámaná, nevyspatá ☹ v noci som spala len 5h 😝 a cez deň nebolo kedy dospať...
bola som dr., mám zápal priedušiek, chrčím ako pokazené rádio, sestrička jajkala, keď ma takú videla a dr. krútil hlavou a v podstate mi ani žiaden vhodný liek nenašiel 😒 dal mi len bioparox - ale ten mi nikdy nezabral ☹ chcela som nejaký sirup na vykašliavanie, ale ani tam som nepochodila 😖
no a od rána je už aj sofi chorá, kýcha, tečie jej z nošteka a slzavejú očičká 😔

k tomu II. pilieru - neviem, či sa nejak menil zákon, ale ja som to všetko nahlasovala na soc. poisťovni až PO pôrode ...

minka, držím, silno palčeky, vydržte ešte aspoň pár týždňov 😉

moni
1. feb 2010

cheer, a za objednanie na presny cas sa plati?
no mna by regulerne drblo z tolkeho cakania 😠 nehovorim o wc a hlade 😀
aspon je vsetko v poriadku?

moni
1. feb 2010

dejni, no to si teda dopadla ☹ a este aj mala sofi chora, no baby jagy!
mne tiez bioparox nikdy nezabral, okrem toho je to lokalne atb takze na priedusky podla mna nema zmysel.
ten treti trimester je uz zas haklivy na lieky, ale mozno nejake homeopatika by pomohli (teda, ja som ich nikdy nebrala takze neviem ci netrepem). a asi nejake babske recepty 😝

a nema kazda porodnica svoj zoznam? o tych stehoch a dierkovanych vlozkach som aj ja pocula, ale len od vas, tu to myslim nezdoraznuju.

cheerlady
1. feb 2010

moni hej plati,ale ja som mala vzdy stastie,ked som prisla poobede,ze som dlho necakala,len dnes,ked som dosla hned rano 😠 keby som bola vedela,tak sa aj ja objednam a mam pokoj 🙄 a inak vsetko ok,az na to,ze kvasinky ma neopustili,takze mi predpisal take tabletky-kazdy vecer jednu,na 10dni,no fasa,ja to tak neznasam si tam nieco strkat 🙄

cicimon
1. feb 2010

no ja som dnes sedela v cakarni hodinu a pol, bolo tam tak vykurene, ze skoro sa mi tam nieco stalo...nakoniec sestricka niekde volala nech to stisia...

no ako som sa dozvedela o tom 2hom pilieri, tak nahlasit do 30dni od priznania materskej - teda od dorucenia toho papiera...ze staci aj postou

veve23
1. feb 2010

cheer...moni...no to je u mojho dr. vzdy tak, ja som raz prisla o pol 12, baby tam cakali od rana a isla som prva, tak na mna zazerali, no co uz, ked je nadstandart, tak ti maju prednost a su objednanna hodinu, ostatni musia cakat. U mojho dr. vzdy vravia tehu kockam nech si to zaplatia aby nemuseli cakat, neni to az tak drahe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre