Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
6. feb 2010

cici, tiez tak robim..ze obzriem v kamennom alebo sa popytam maminiek z okolia, a kupim online 🙂
okrem kozmetiky a drobnosti mi treba hlavne matrac a kocik, ale kedze sa budeme o mesiac stahovat, nechcem to teraz objednavat. snad sa mala nebude tolko ponahlat 🙂
vanicka ktoru mam vyhliadnutu mat taku natahovaciu somarinku do ktorej sa polozi babo, taky kompromis medzi podlozkou a bez podlozky 🙂

saudi, myslim ze odrastenejsie babatka uz protestuju proti akejkolvek odsavacke 🙂 hlavne ze mate osvedceny postup ktory pomaha 🙂

michalag
6. feb 2010

cici, ja ju nejdem objednavat lebo ju maju aj u nas v obchode, ale ked pojdem kupovat tak sa este pre istotu poradim, ale mne sa yda ta gumena/ umela na pohlad tvrda 😝

cicimon
6. feb 2010

michala - no daj vediet, co ti poradia, lebo ja sa prave neviem rozhodnut medzi gumenou a penovou

michalag
6. feb 2010

ak mi poradia tak dam potom vediet

zuzkabar1983
6. feb 2010

kiwinka, len tak na porovnanie ... mas maly ma cca 1800 g a to som 30+4 tt a na sone vyzeralo, ze je o tyzden-dva vacsi. No a ked som sa pytala doktorky, ci sme si nemohli pomyliy TP, tak sa ma len spytala ako nam to sedelo na zaciatku v 12tt .... no a vtedy to sedelo presne na den (posledna menstruacia a velkost plodu) a zevraj to je smerodajne, takze TP menit nebude ... ale mam sa pripravit na velke babatko 😅

vejula
6. feb 2010

ahojte kočky... Už asi všetky spíte čo?
Aj ja pomaličky pôjdem už...
A kiwinka náš malý mal v 30+6 1700g a vRAJ JE TO AKURáT A SEDí TO... Ale nemyslím si že sa tá hmotnosť dá s určitosťou takto merať... viem o vela prípadoch kedy sa pomýlili dokonca aj tak o pol kila som počula, takže to beriem trošku s rezervou 😉

moni
6. feb 2010

ahoj veji, ja tu nakukujem popri hladani nejakeho receptu na zajtrajsi obed 😅
tie odhady vahy su naozaj casto velmi nepresne...myslim ze to pocitaju podla rozmerov babatka, a to tiez nie je presne.
ved ani my dospeli nie sme tabulkovi tak preco by mali byt vsetky babatka 🙂

vejula
6. feb 2010

jeej moni, tak ideš zajtra niečo dobré vypekať, vyvárať... Ja zajtra len klasika kuracie prsia na nejaký spôsob, ešte neviem aký 😅 Ale dnes som sa najedla halušiek s kapustov a slaninkou. mnááám, len teraz záha paáli, ale snad to nejako prejde...

No a mne doki tu váhu myslim že meral podla stehennej kosti... Ale tak to je podla mna fakt dosť nepresne, lebo tu kosť mal na 30+5 ale hlavičku mal na 31+1 a aj bruško mal na 31+1... Tak malý dominik asi nebude zrovna nejaká sklenaríkova, ale to podla mna nieje až tak smerodajné pre váhu... No neviem... Možno bude taký menší po mne, ja mám totiž 161 cm takže tiež nemám nejaké dlhočizné nohy... Také normálne k môjmu malému telu 😀

moni
6. feb 2010

veji, no ved prave ze nevieme co budeme varit, hladam hladam ale nic ma neoslovilo 🙂
zaha pali aj mna, naliala som do seba 2 pohare pomarancoveho dzusu 🙄 tak to zachranujem mliekom 😕

nasa mala ma brusko mensie, a hlavu a stehienko vacsie...tak neviem co za zrudicka to bude 😀
ja som tiez take male pivo ako ty 🙂

vejula
6. feb 2010

😀 😀 Tak bude štíhlučká, ked má menšie bruško 🙂 Však si hovorila že aj ty si bola vždy taká chudučká, tak bude zrejme po tebe... No môj mm je dosť vysoký takže neviem neviem či bude po nom alebo krpec po mne 😝 aaaale hlavne nech je zdravučký... A ono sa ešte ani nedá povedať terau aký bude velký... Moja mamina hovoirla že ked sa narodila tak všetci hovorili že bude vysoká lebo mala dlhu tu stehennu kosť a nakoniec meria 157 cm, takže ešte menšia odomna 😀

moni
6. feb 2010

veji, veru je to jedno, hlavne nech su zdrave tie zazraky nase 😵

vejula
6. feb 2010

jj, moni, už aby tu bol apríl, tak strááášne by som už chcela maličkého vidieť 😵
Joj pôjdem ja už spinušať, u nás už skoro 1 hodina v noci tak treba na zajtra nabrať síl 😎 😉
Maj sa krásne moni 🙂

moni
6. feb 2010

dobru noc!

monva
7. feb 2010

uff, prave som vas docitala, no uz nevladzem ani odpisovat, tak vam vsetkym zelam pekne sny a dobru noc 😉

seuska
7. feb 2010

Dobre ranko

Tak ste vcera potiahli nocnu 😀 no okrem moni, lebo ta ma den...

Dakujem Vam za nazory na tu odsavacku, asi predsa si ju lne nechame, ved dufam ze ju nebudeme casto potrebovat...
Teplomer som kupila ja cumlikovy, len mi vadi ze meria teplotu 5 minut, nie ze by to bolo dlho, ale ked bude mimi chore a bude ho nieco boliet pochybujem ze vydrzi mat 5 minut cunlik v pusinke... co vy na to? Mam ho vymenit?

veve23
7. feb 2010

dobre rano,
no uz som hore....som spala jak cukrik, iba raz cikpausa, a to som isla na mna skoro spat.

ahoj seus, neviem ci vymenit skus si ho nechat nech si na ho babo zvykne, tak mu ho davat ako bezny cumel, aby ho potom neodmietalo, vsak uvidis. Ja som este teplomer nekupovala.

evil15
7. feb 2010

dobré ránko maminky

neviem čím to je ale v poslednej dobe spím perfektne maximálne 1 cikpauza ale ináč buvinkám ako malé bábo 😀 😀

seuska taký istý cumlík mala kamoška a bola sním spokojná ved uvidíš, ja ešte nemám teplomer teda lepšie povedané nemám toho ešte dosť a ani sama neviem čo všetko potrebujem pre toho drobčeka ☹ lebo všade píšu niečo iné a nemám ani rodinu čo by mi poradila čo by som asi tak potrebovala, ale snád to nejake s mm zvládneme 😵

seuska
7. feb 2010

veve to je dobry napad s tym cumlom, ze obcas mu ho budem daat miesto cumla 🙂 super, diky za napadik...
tak si vyspinkana do ruzova 🙂

evil ja tiez neviem co vsetko mi treba, tiez mi nema kto poradit, ale som rada ze som nasla MK a tu sa podozvedam vsetko, ved vidis aj s tou odsavackou na sople som sa tu poradila, tak sa neboj nejak to tu s babami co maju skusenosti zvladneme... Aj ked sa nam mimi narodia a nebudeme nieco vediet tak sa tu obratim na maminy...

evil15
7. feb 2010

ved jasné už sa môj zoznam začína rozširovať vdaka MK 😉

evil15
7. feb 2010

Babulky ideme s mm na nákupy lebo doma nič nemáme 😉 ved si Vás potom dočítam zatial sa držkajte

veve23
7. feb 2010

seus...evil...no tak ja to mam to iste, tiez nemam paru co mi treba, necham si poradit, alebo to co sa mi paci, alebo ked su schopne predavacky tak sa opytam co a ako, no stale sa je co ucit...alebo si spravim vycuc z MK, ale vsak zvladneme. Napr. mi poraili v obchode, ze mam kupit kefku na vlasky z jemneho vlasu, lebo niektore su jak ryzova kefa a tak.

juliap
7. feb 2010

ahojte babulienky, tak vcera nam blbol internet aj pocitac, tak sa dostavam az dnes

k tym udaniam hmotnosti podla merania kosticiek : stehennu kost maju dievcatka dlhsiu ako chlapci uz v brusku, takze ak odhaduje doki hmotnost podla toho, beriem to s rezervou, hlavicka je tiez uz u tych, co maju babatko otocene na porod dost nepresna, pretoze uz sa nemusi roztlacat do sirky az tak, pri emke som podla hlavicky v den porodu mala este podla dr vydrzat 2-3 tyzdne lebo bude mat nizku porodnu vahu a narodila sa vecer s hmotnostou 3.6 kg, tak neviem aka nizka vaha ... 😀 , no a podla bruska je to tiez otazne, martinka mala brusinko chudke, dlhe a emka bola zasa gulatucka jak lopticka ... kazde dietatko vie, kedy je jeho cas, a nezalezi to od toho, ci dr povie, ze ma podkla ultrazvuku taku a taku hmotnost.

monva
7. feb 2010

Dobre rano
som polamana ako stare hracky 😖 zaspala som pred pol druhou, o pol siestej som uz bola hore, do siedmej som bola 2x cikat, vystriekala som nos Sterimarom, lebo som nemohla dychat, zjedla som bebe-diskito, vypila vodu a niiic, stale som nemohla zaspat, vzdy nieco (problemy s dychanim, ucpany nos ...) no a maly vstal o deviatej. Teraz som ho oblozila v postielke knizkami, prezera si ich a ja idem varit polievku (ktoru som mala zmaknut vcera vecer, no strikovala som a nechcelo sa mi).

Seus - ten cumliko-teplomer mame aj my. Najprv som malemu merala teplotu digi teplomerom v ritke, kym bol mensi a nevedel sa tak aktivne branit. Potom som davala cumlo teplomer, no nebol zvyknuty na cumel, tak som mu ho pridrziavala a bolo to fajn. Neskor dostal na natlak rodiny cumel ked mal asi 4 mesiace (silikonovy ortodonticky tvarovany, co dodnes lutujem, uz to malej nespravim, oslabilo mu to saci reflex pri kojeni a vypestovalo cumlo-zavislaka, teraz ich ma 5 ks !!! 😠 ). No zacal cumlo-teplomer odmietat, lebo mal iny tvar, nez ortodonticky cumlik a samozrejme, uz ho okolo 6-12 mesiacov zaujimalo, co to je, preco to pipa a stale si ho vyberal z pusy a teplota sa nedala zmerat. Teraz zvazujem, ze kupim bud dotykovy (na celo, do uska ...) alebo bezdotykovy a vyuzijem pri oboch.
Este ma napadlo, raz nam cumlo-teplomer padol na zem a hned sa z neho "vydrbali" von vsetky "crievka" 😀 😀 😀 horko tazko som ho pozliepala dokopy. Ale inak na zaciatok je to fajn vec a nestoji vela. Potom zistis, ci vam vyhovuje, ak nie, kupis este dalsi 😉

juliap
7. feb 2010

plienocky jednorazove tie najmensie 2-5kg som nekupovala az tie 3-6kg pri vsetkych aj teraz, maminky co mali predo mnou mi to odporucali, ze tie 2-5kg niekedy su pre babo velmi male, a bola to pravda, pri martinke som mala len 2 ako vzorku a pouzila som len 1 a po hodine som jej ju musela dat dole, lebo ju tlacila a to mala martinka vahu 2.9kg. co sa tyka znacky, ja som taka drzana ze sa opytam mamiciek aj priamo v obchode, tak uz som to aj tu pisala, ze jedna maminka co ma dvojicky mi odporucala tie tesko, ale nie tie v bielych obaloch, ze su lepsie ako pampersy.

teplomer chceme kupit tiez ten digitalny co sa da pouzit aj do uska aj len ako prilozenie k celicku, po mesiaci patrania sme zistili, ze skor ako v lekarnach ich maju v nay elektrodomoch ... tak pojdeme mrknut a kupit.

juliap
7. feb 2010

kocky do albumu som pridala aj ja kociar, vcera sme si po neho boli, len je na fotke blbo farba, je viac do siva ... osvetlenie ... tak mm uz ma napady, teraz sa isiel s emkou sankovat tak ze si zoberie aj cvicne kocik ... asi mu trosku zasi...a

no a ja mam posledne dni sny teda perfis, najprv sa mi snivalo, ze sa nam narodilo dievcatko, nie chlapcek a ze mm nemal vybrate meno, tak som jej dala zapisat meno svist platkova 🙂
a dnes v noci sa mi snivalo, ze suseda ukazovala muzovi palicku od nanuku, na nu si nakreslila cervene a modre ciary a pytala sa ho ci vie co to znamena, ze je tehotna a ze budu mat dievcatko ... tak teraz neviem, zeby sa bola doki 2x na sone pomylila a nakoniec budeme mat slecnu? uz sme vcera rozmyslali s maminou aj na mene, paci sa nam simonka, ale mm ho zase ofrflal, tak ako tomaska, tak neviem ake meno by chcel ... 😒

evil15
7. feb 2010

Juliap peknučký kočík máš 🙂
no a tiesny to poznám ja mávam divoké sny a radšej ich ani neriešim lebo by mi šiblo asi 😀 čo som sa pýtala tak ževraj je normálne mať v tehu bláznivé sny tak ja neviem ...

a meno vyberať smm je dosť náročné viem to sama na sebe ani mne neprešli mená čo som chcela tak teraz máme 2 a 2 tak som zvedavá ako sa dohodneme ... držím palčeky

malalady
7. feb 2010

ahojte babenky 😉 😀 fúúú,ale sa nám pridávajú tie týždne 😀 😅 až začínam mat strach s porodu he 😕 😅

evil15
7. feb 2010

ozaj chcela som Vám povedať že sa prihlásila tá mamina čo jej bábu zlomili tie rebrá a povedala že jej bábo necítilo bolesť čo sa mi zdá divné tu som Vám to stiahla... je mi lúto tej malej ale nič v zlom mne sa to nejako nezdá ja som sa bavila o tom aj s mojim dokim a povedal že to neni možné aby sa na to prišlo až po takej dlhej dobe po pôrode lebo bábo je veľmi citlivé ...

zuzkat1 • 1d • Včera o 17:10

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš ahojte... teraz som sa dostala na net.. to mojej malinkej dolamali kosti... na oddeleni je personal naozaj mily, ale hnevalo a hneva ma to ze dvaja lekari chceli cisarsky a ten primar to mal iba schvalit a povedal nie.. ked uz islo do tuheho sam videl ze je zle no a nedosli by sme v zivote nikdy na to ze to ma zlomene, lebo moje chudatko malicke vobec nejavilo znamky bolesti... aj na kramaroch sa cudovali ani jej nemuseli davat lieky proti bolesti.. nebyt toho praskaveho zvuku v hrudi tak nevieme ze jej nieco je... kym jej neurobili rentgen nikto nevedel co to je.. vraj nechapu, ze take este nepoculi.. a stetoskopom to nepocut, lebo sa to netyka srdca ani pluc...

veve23
7. feb 2010

evil....tiez si myslim ze sa to nestalo pri porode, sme dost vyspela krajina na to aby za tych par dni v nemocnici zistili ze malej nieco je. To vie len matka alebo dr. kde je pravda. Babatka maju krehke kosticky staci malo....tazko povedat co sa skutocne stalo....

evil15
7. feb 2010

Ved hej je to ťažko povedať ale aj tak aby mala zlomené rebrá nikto si to nevšimol??? to mi je na tom celom divné ... a presne tak len doktor a matka vedia kde je pravda a čo sa naozaj stalo

a ty kam ideš rodiť veve???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre