Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fleury
18. feb 2010

a ty kedy pojdes do Levoce? budes rodit spontanne?

vejula
18. feb 2010

no kočky, tak ja som stále sama... MM sa asi rizhodol neprisť z práce domov. A samozrejme telefon mi neberie. Takže sa ja asi pekne zoberiem a pôjdme aj s chlpačikom ku mamine... Je mi síce fest do plaču ale kvôli malému sa budem držať. Ak somtaká hrozná nech si mm najde inu ktorá mu vynosí decko bez zbytočných stresov... Ak si takú nájde tak mu zagratulujem, a to je aasi tak všetko. Serem ja na neho.

domika9
18. feb 2010

kika 29 ja mam bielkovinu v moči už 2 mesiace kazali mi viac piť ale aj tak mam bielkovinu
ak maš tlak v norme tak by to nemalo byt nič hrozne len vela vela piť

kika29
18. feb 2010

vejula klud. velmi ťa to vzalo nebvoj to prejde.
domika mala som troška zvýšenú bielkovinu v moči na poslednej poradni. tlak sa mi pohybuje rovnako okolo 110/70

fleury
18. feb 2010

vejul tak chlap ti trucuje? viem, ze sa to lahko povie, ale netrap sa, on sa umudri 🙂 malickemu stres neprida, radsej zajdi s hafanom vonku alebo k mamine..

susanita555
18. feb 2010

Preeklampsia, inak nazyvana tiez gestoza, je ochorenie specificke pre tehotenstvo. Prejavuje sa zvysenym krvnym tlakom nad 140/90 a bielkovinou v moci. Donedavna sa pre diagnozu preeklampsie vyzadovali aj opuchy noh, ruk alebo tvare, ale kedze toto je velmi casty priznak aj nekomplikovaneho tehotenstva, nedavno sa edemy (opuchy) z klasifikacie preeklampsie vypustili. Kazdopadne rychly prirastok na vahe budi podozrenie na zadrziavanie vody v tele matky a zvysuje citlivost lekara na mozny vyvoj preeklampsie. Pokial je v tehotenstve zvyseny iba krvny tlak, hovorime o takzvanej hypertenzivnej poruche v tehotenstve alebo tehotenstvom indukovanej hypertenzii. Niektore mamy mozu mat zvyseny tlak uz pred otehotnenim alebo pred 20 tyzdnom tehotenstva, respektive zvyseny krvny tlak moze pretrvavat aj po sestonedeli a vtedy hovorime o chronickej hypertenzii. Tato samotna vsak moze postupne prejst v preeklampsiu tym, ze sa oblicky pod zvysenym tlakom poskodia a zacnu prepustat bielkoviny. V pripade, ze hodnota bielkovin v moci prekroci urcitu hladinu, diagnostikujeme preeklampsiu. Mierna forma preeklampsie je charakterizovana tlakom okolo 140/90. Ak sa tlak zvysi na 160 az 180/110 hovorime o tazkej preeklampsii. Mozu ju sprevadzat silne bolesti hlavy a poruchy zraku, uplne zlyhavanie obliciek, plucny edem a neliecena preeklampsia obvykle prechadza do eklampsie alebo HELLP syndromu. toto som nasla cez google neviem ci som pomohla 😕

seuska
18. feb 2010

Vejiii joooj moja tak co mas takeho tvrdohlavca doma? ☹ Netrap sa a nestresuj, to teraz najmenej s Dominickom potrebujete. Chod sa ku mamine vystazovat, vyvetras hlavu a ulavi sa ti....

FLeu ty sa ako citis? Poctivo lezkas?

Tak som dnes malej objednala tu nadhernu supravicku a lehatko 🙂 🙂
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7422486
http://deti.bazos.sk/inzerat/3134397/Relaxacne-...
neviem sa vynadivat na tu supravicku

Mam aj ja na Tamtamku ciselko tak sa budeme navzajom informovat...

Minka nic zatial?

kika29
18. feb 2010

opravujem teraz som mala 120/70 ked som mala tu zvýšenú bielkovinu. Ale ja mám skôr nízky tlak.

domika9
18. feb 2010

kika tak myslím že len viac piť mne doktor kazal aby som na neho vyplazila jazyk a hned mi povedal že malo pijem -potom som to hned doma pozrela a nemala som jazyk ružovy ale biely tak asi podla toho vedel 😉

vejula
18. feb 2010

ja viem kočky, že to je zbytočné sa trápiť, ked akosi to už všetko nezvladam... Ale aj tak tým nič nevyriešim... Dobre babulky tak ja idem pekne kade lahšiem od maminy potom hadam ešte napíšem, zatial pa.

veve23
18. feb 2010

Veji..kasli na to, len mu nevyvolavaj, to chlapov este viac nastartuje, vsak nech ma on strach z kde si, ked vidi ze volas tak vie ze si ok. To moj by si nedovolil nedvihnut, vzdy dvihne lebo nevie ci som ok, aj ja mu len tak nevolam, to skorej on ma kontroluje 2-3 krat cez den ci je vsetko ok. Hlavu hore, nadycha sa vzduchu a dj si u maminy kakavko 😉

domika9
18. feb 2010

kika ja mam tlak od 110/60 do 135/85

fleury
18. feb 2010

seus
no ja furt lezim hlavou dole s vyvysenymi nohami 😝 buduci stvrtok mam poradnu, som zvedava na vysledok

minka zatial nic

pekne si objednala 🙂 hello kitty sa aj u nas najde 😀

kika29
18. feb 2010

vejula určite sa ozvy ako sa cítiš či sa ti ulavilo a nebud smutná.

alicc
18. feb 2010

baby čo sa druhých detičiek týka, ja som chcela druhé bábo po troch rokoch. no nejako sa to skomplikovalo, práca, povinnosti atd.. potom sme veľmi chceli ked mala malá 6 rokov a išla do prvej,tehotná som aj zostala, ale potratila som a konečne potom po roku sa nám to podarilo, zostala som tehotná a dúfam, že to všetko už dobre dopadne. myslím si, že to žena cíti, kedy je ten čas na bábo a možno niektoré fakt chcú len jedno a sú s tým zmierené.

lenka1smejka
18. feb 2010

vejula-ja som mala asi take tehot. ako ty moj manzel sice chodil stale do senku a stale som bola sama preplakala som cele tehu.Po porode sa to nezlepsilo ale rozvodom nic nevyriesim 😠

preeklamsia-ja som ju mala.Tlak som mala po vsetkych moznych liekoch 170/110 a vsetci ma strasili ako mi zlyhaju ladviny pri porode a nakoniec vsetko bolo ok rodila som presne na termin a porod bol velmi rychli a skvely

kika29
18. feb 2010

keby ženy vedeli čo si berú na krk tak by asi ani jedna nebola vydatá. ja som z mm už 12 rokov z toho v marci bude 5 rokov čo sme manželia tak snad by som ho už prekukla ale nikdy nevieš čo ma ešte čaká po 50tke 😀

kika29
18. feb 2010

dominka ja pijem dosť vela. ešte aj v noci chodím labať a potom len čuram. 😝

fleury
18. feb 2010

no s tym cikanim je to des, ja sa snazim uz vecer moc nepit, ale malu furt okolo 8mej vecer chyti amok a la cvicme v rytme a kope mi do mechura jak blazon. Najlepsie je, ze na zachode si len tak cvrknem, lahnem a o 5 minut zase 😀 No a zaspat mozem, az ked si slecna vykope pre nu najvhodnejsiu polohu 😀

kika29
18. feb 2010

mňa sa zmocnil taký blbý pocit baby od kedy písala tamtamka a minka. ved už aj na nás to môže prísť tak skoro? to malé je už pripravené sa narodiť bože normálne mám strach taký zvláštny pocit.
vešala som prádlo a tak mi stvrdlo brucho že hned som sedela. no aj ja asi kus stresujem 😅
bolí ma aj chrbát a kríže 😝 jáj a chcem sa opýtať nebolí niektorú noha vzadu nad lýtkom ako sa ohýba koleno? no mňa tam bolí fest. kým to rzchodím hrúza. ale nemám členky napuchnuté aspoň sa mi nezdá.

fleury
18. feb 2010

kika no mne uz dr davnejsie povedal, ze u mna je predcasny porod vysoko realny, ja mam ten pocit strachu uz dlhodobejsie, ale zas sa tesim na malu, takze to je taky mix 🙂

civavava
autor
18. feb 2010

ahoj babule, tak po dnesom 3 hodinovom UTZ a kontrole som od zajtra na PN, nas maly anjelik /ci certik????/ sa pyta na svet, otvaram sa a od vcera vecera mam kontrakcie...

lekar sa mi to bude snazit oddialit liekmi a veri, ze pokojom na lozku sa to oddiali aspon o ten mesiac...aj ked nevylucil, ze vsteko moze byt inak uz aj zajtra 😲

inak sme OK, Renko ma 2250 g a vsetko je v najvacsom poriadku /placenta, prietoky.../ akurat, ze uz nexce ostat v brusku 😀 😝 manzel mi vravel, ze som mu nemala tak casto pustat Kontrafakt, ze teraz to xce prist pocut von na vlastne usi 😀 😀

docitam vas vecer,alebo zajtra, teraz uz budem mat cas, 😎 zatial pa, idem z roboty konecne domov

dufam, ze ste vsetky ok 😵

jankako
18. feb 2010

ma nasrala sestrička...som bola na ctg zázname..nedala ma nabok ležať,ale na chrbát/dobreže včera mi lekár povedal kvoli čomu nás nedavaju na zázname na chrbát/chudiatenko moje male viete čo robila...?????????srdienko jej potom bilo,skákala ako besna,evidentne sa jej to nepáčilo...záznam sama čiara pohybu..a zadrela ked som bola chvilu naboku a trošku kopla,potom ma dala na chrbát že:no kope nepáčilo sa jej naboku,že preto ma dala na chrbát..hlavne že naboku sa trochu len hmýrila...pekna pizda...nemam rada tuto sestričku,premudrelu.dúfam že mi nebude pri porode.. 😠 😠 😠

moni
18. feb 2010

ahojte, nestiham vas citat, v praci je to o hubu 😝
da mi niekto suhrn poslednych udalosti? 😀 to ze sme prehrali v hokeji viem, a ze renko je zvedavec som si vsimla.
vsetky ostatne ste hadam OK 😵

my priberame, dnes na kontrole bolo vsetko ok, mala rozkopala lekarke centimeter a dopplera 😅 o 2 tyzdne mame sono, a medzitym mi idu pichat Rh Ig.
a zas bezim 😝

fleury
18. feb 2010

civava vitaj v klube malych nedockavcov a leziacich mamiciek, tak nech sa maly umudri a vydrzi v brusku 🙂

jankako
18. feb 2010

no pekne sa nám to tu rozbehlo...civi...držte sa..len nech si hovie maly pekne v domčeku..ešte je zima vonku... 😉

fleury
18. feb 2010

moni ahoj, som kukala, ze nejako abstinujes od konika 🙂)

janka no to je fest blba sestricka, mne sa stalo presne to iste co tebe, mala kopala o dusu a tep mala neskutocne vysoky, odvtedy si laham hned na bok

seuska
18. feb 2010

Fleu ty to tak vsetko poctivo to lezanie dodrziavas, ta fakt obdivujem, ja by som zosalela.... no klobuk dole, som zvedava aj ja ze co ti povedia na poradni.... Nooo Kittuska musi byt vo vybave 😀

Civi tak Renkovi sa nepaci u mamky v brusku? Mu este dohovor... Tie falosne kontrakcie mam aj ja, ale na poradni teraz ma dokino nekukal, ze az o dva tyzdne pozrieme vsetko... Aspon si domka oddychnes... drzkam Vam palce...

Moni no uz som na teba myslela ze si sa neukazala... pomale tempo v praci nahod uz...

moni
18. feb 2010

fleury, v praci mam totalne sialenstvo, v utorok som odisla z domu o 7 a prisla o pol11. skoda reci, nejako to doklepeme tento tyzden a do porodu uz budem chodit len tak zo srandy do prace 😀

jankako, nie som v obraze, ale vidim ze ti v nemocnici dviha tlak personal 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre