Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
21. feb 2010

baby neviem, len vela sa pisalo, ze by sa nemalo. Ale zas na druhej strane, ked sa moze plavat, tak preco nie aj vana, ze? aj ked zas na plavarni je menej tepla voda, ale ja ni som milovnik nejakej extra teplej. Ja tak mozno raz za mesiac, tak dnes pojdem tiez 🙂

veve23
21. feb 2010

no aj ja si myslim ze vana je v pohode, asi len nie niak extra horuca voda aby sme pod kotlikom neprihriali 😀

moni
21. feb 2010

no ja veru teda obcas dobre horucu sprchu dam 🤐 mi to pomaha na chrbat, tak snad moc neprehrievam malu 😅

aktakk
21. feb 2010

Kocky, nemate uz niekedy take nervy, ze by ste uz najradsej porodili? Ja mam dnes take neskutocne, ze az. Vsetko mi vadi, brusko mi zavadzia, male vsade tlaci, neviem sa usadit....Okrem toho nohy posledne dni mam ako na "trnoch", neviem opisat ten pocit, len proste ma akoby tak znutra zozierali. vrrrrrrrrrr 😠

veve23
21. feb 2010

aktakk....ale ano, najma v noci, ked sa neviem ulozit, aka si nastartovana, v pohode, si predstav, co to bude za dva tri tyzdne, a hned bude vsetko ok 😎 to budeme nadavat o stosest 😉

moni
21. feb 2010

aktakk, veru az take nervy nemavam. skor depky ze som velka, nemotorna, fucim.
nepomaha ani nejaka sladka mnamka, alebo ta vana ked uz o nej hovorime?

michalag
21. feb 2010

Ahojte 🙂

tak ja sa nekupem, iba obcas som si napustila vanu, ale ak sa aj kupene tak nesmie byt velmi tepla voda, myslim ze to moze spustit kontrakcie (citala som)

sono s arobi na zaciatku na potvrdenie, potom okolo toho 10-12tt, morfo. utz 20tt, sreening v 30tt a este prietoky okolo 33-36tt a to je vsetko

aktakk
21. feb 2010

No kupat sa nekupem- udajne by sa nemalo uz neskor...ale dovod neviem. Ja sa aj tak nekupavam, tiez ma to nebavi. Radsej vo vani posedim stylom, ze necham tiect vodu zo sprchy aj hodinu 😉 , no nezaplatime si za vodu, ked mozme 😀 .

Juuuj, veru nastartovana som, keby to bolo len to brusko ale najviac ma asi rozculuju tie nohy. Normalne uz polovicke vravim, nech mi ich odreze.

Veve- nadavat budeme asi stale na nieco. Nemiesto toho aby sme sa vytesovali. Musim to tak brat, ze na konci toho vsetkeho pridu nase "bobatka".... niektorým sa tolkeho stastia nikdy nepritrafi.

aktakk
21. feb 2010

Kto kukate biatlon? Nas ide...paradicko.

michalag
21. feb 2010

aktakk ja ale je to napinak

michalag
21. feb 2010

a mame bronz 😵 🙂

cicimon
21. feb 2010

anoo, bronz

aktakk
21. feb 2010

Super pretek- prekvapil chalan.... 🙂

vejula
21. feb 2010

tak už máme aj bronz 😀 super tak už máme všetky tri medajle 😝

Inač a aktak tiež mám stavy že ma všetko boli tlačí nemôžem si sadnuť ani stať ani lahnuť žiadne miesto sa mi nedá nájsť... A tiež by som už mala maličkého najradšej vonku z bruška a držala ho na rukách... Ale chvalabohu v noci je to OK.. Spím zatila OK, no až na tu hnusnu kyselinu ktorá ma budí a musím ju vypluvať počas noci do hajzliku...

moni
21. feb 2010

tu ide furt ten blby curling, takze som aspon vdaka vam v obraze 😵

aktakk, veru treba vydrzat lebo to stoji za to 😵

alicc
21. feb 2010

ahojte babulky,
včera som vás o desiatej ledva dočítala a zrazu mi skapal net, skoro ma vystrelo. takidem čítať aj dnes, len očkom sledujem šport a máme bronz 🙂

aktakk
21. feb 2010

Veji, moni - no ta kyselina u mna takmer celodenna mi tiez nepridava na nalade ale tak ved mame co sme chceli...A samozrejme to ani na chvilku nelutujem. Ja som byvala sportovkyna, takze asi na vsetko momentalne doplacam...ze ma boli vsetky kosti. 😒 .

No alicc, mne tiez trvalo kym som to vsetko docitala...

vejula
21. feb 2010

no u mna tiež tak celodenne, ale večer je to najhoršie vtedy vybieha do ust a musím ju vypluvať... Ale určite že nelutujem, ved všetko čo spravím pre maličkého stojí za to 😉

alicc
21. feb 2010

aj ja sa hlásim k tým čo budú rodiť cisárskym ale chcela by som narkozu. prvý cisársky som mala so spinálkou a trvalo 4-5 dní, kým mi účinkovali nejaké tablety na nenormálne bolesti hlavy. to bola horšia bolesť ako tá jazva po reze. takže ja radšej asi chcem byť v narkóze.

moni
21. feb 2010

aktakk, veji, u mna je to najhorsie ked si lahnem, vtedy citim kyselinu az v krku. pocas dna, je to znesitelne, po jedle hodne neprijmne, no ale da sa to vydrzat. na vejulku sa nehrabem, zatial nevypluvam 😀

aktakk, takze ako sportovkyna mas kondicku....to zavidim, ja som taka kvargla. normalne mam obavy ako to zvladnem 😒

seuska
21. feb 2010

Ahojte babulky. Tak sme boli dnes v Saci pozriet porodnicu... Sestricka bola hrozne mila, ukazala nam nadstandardnu porodnu salu aj standardnu. Prave nik nerodil tak nas povodila vsade 🙂 Rozpravali sme aj s primarom gynekologie Rychnavskym a bol tiez mily. Na vsetko nam odpovedal... Hlavne mne islo o tu EPInu ci maju v pohotovosti anesteziologa stale a vraj maju. No ale panika ma uz chyta riadna... Jedine minus je ze musim uz chodit raz za tyzden na poradnu do KE a mam to 100 km a mm este robi asi 2-3 tyzdne na tyzdnovkach, tak budem musiet ist sama...A este neviem ako zareaguje moj dokyno na to ze chcem ist do KE rodit... 😖 Babatka sme nevideli ziadne, bol tam nejaky odozrivy klud na oddeleni... Inak som zatial s pristupom spokojna a rozhodnuta na 80% iste rodit do Sace.

pipimiska
21. feb 2010

ahojte baby 😉
..chcela by som pocut vas nazor,mozu sposobit tvrdnutie bruska aj creva,myslim ked nejdu plyny von..
od vcera mi tvrdne,asi,je to take ako ked napnes sval,skor po boku ako dole..v noci som sa vyplasila,lebo bolo vkuse tvrdsie,aj preto si myslim,ci si nahodou nezamienam tvrdnutie s nafuknutim..zazili ste nieco take?
take napnutie citim aj ked lezim,niesom z tych co sa namaha,alebo vela stoji...

moni
21. feb 2010

pipi, no neviem 😒 podla mna skor zastavene vetry sposobuju bolesti, take kolikove. creva su teraz vytlacene po bokoch, ale nemaju dovod napnut sval 😕
nebude to tym ze sa brusko zvacsuje a upony ktore drzia maternicu po bokoch sa napinaju? mas pri tom aj bolesti, alebo len citis ze je to tvrde na dotyk a napnute?

seuska, 100 km je veru dost na tyzdenne dochadzanie. hlavne ku koncu. ale zas na druhej strane, ked mas byt spokojna v saci, tak tvoje lekar by to mal respektovat.

alicc
21. feb 2010

mne bruško tvrdne teraz už aj vtedy ked sa zohnem alebo urobím nejaký prudký pohyb, alebo ked sa malá silno zaprie.
pipimiska: myslím si že tvrdnutie po chvílke ustúpi a nafúknutie trvá trochu dlhšie

moni
21. feb 2010

alicc, a tebe tie bolesti po spinale riesili tabletkami?

alicc
21. feb 2010

no baby práve som bola pozrieť dcérku, spí ale veru začína mať sople ☹ , chrápe ako starý chlap, chudatko moje(tento týžden mali v škole plavecký výcvik, takže sme asi schytali nádchu). 😝 niektorý den prišla veru domov z družiny a ešte mala vlhké vlasy a ona tie vlasy má skoro po pás a ešte kučeravé, takže sa ani nečudujem, že prechladla.

alicc
21. feb 2010

aj infúziami a potom ked už nič nezaberalo tak aj tabletkami, ale veru nepamätám ako sa volali, dokonca viem, že niektoré ktoré mi kázali užívať mi museli isť naši kúpiť do lekárne, nedali mi ich z oddelenia.

aktakk
21. feb 2010

Moni- prave mam pocit, ze ked sportovec prestane sportovat je to horsie ako ked nesportovec nikdy nesportoval... Ja som jak rozpuceny zemiak momentalne, ziadna kondicka...Ale pevne verim, ze ju rychlo naberiem opat. Som pred tehotenstvom zacala chodit na spining, po uraze a polrocnom nic nerobeni. Instruktor si myslel, ze so mnou nepohne a ja som myslela, ze sa tam uz viac neukazem. Jazyk som mala az na zemi...Az po case som si zvykla na makacku...Dufam, ze to aj po porode zvladnem a dostanem sa opat do formy.

Pipi- tak to vobec netusim

Seus- ale pokial sa pacilo, kasli na km. Je to dost, ale ak mas dobry pocit z toho, tak by som do toho isla.

cheerlady
21. feb 2010

baby a ako vam merali tu panvu??? 😕 to s nejakym pristrojom,ci ako??? mne ma merat zajtra na poradni,ale som myslela,ze to len s klasickym metrom.to akoze aj zvnutra sa nejak meria?

domika9
21. feb 2010

cheerlady mne panvu meral tak že som dala nohy spolu dr. zobral niečo take ako velke kružidlo alebo niečo take a s tym ma zmeral okože lavy až pravy bok a potom som sa otočila ku nemu bokom a zmeral ma naopak neviem ako to mam napísať ale jeden ten blud dal nad šušku a druhy nad riťušku 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre