Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tantama
25. nov 2009

a chcela som od nej aspon nejaké udaje pre prípad a nič mi neposlala

lubkamik
25. nov 2009

ved hadam sa da dako vypatrat keby to neposlala 😝 Ten inzerat je tu dlhsie - uz by baby pisali ze si mame davat na nu pozro, nie? 🙂 Spolieham sa na cestnost a dobrotu 😀 😀

tantama
25. nov 2009

no asi to bude tak🙂)) akože nie je to nejaká strašná suma ale aj tak...... a ty si jej peniažky poslala????

lubkamik
25. nov 2009

hej uz v pondelok 😉

tantama
25. nov 2009

no asi to risknem zajtra aj ja a uvidím.... lebo čisto teoreticky ked jej ich pošlem zajtra v pondelok utorok by som mala mať balík 😀

lubkamik
25. nov 2009

no nechajme sa prekvapit 😀

adasik
25. nov 2009

Ahoj babenky...
fu ale ste sa rozpisali...mam novinky
dnes som bola na morfo, bude to CHLAPCEK-tak civi zapisuj do statistiky dalsie akoze silne pohlavie 😀 a vsetko je v poriadku-tak sme statni ako blchy...

Gratulujem vsetkym Katkam a prajem vam len to naj...naj...naj...

kiwinka-mozno nema doki tak kvalitny UTZ a preto mozno nieco nevidel...nam dnes merali pulz maleho, prechod krvi cez komory, ci je okyslicena krv tam kde ma byt, ci komory su dostatocne vyvinute...ale bola som sukromne a mal dost kvalitny UTZ...

seus-prosim ta nestresuj sa kvoli svokre...este by mala z toho radost,ze si nebodaj jej slova beries k srdcu...

Ja kavu nepijem-nejak som si ju vymazala z hlavy, ani vino-aj ked pred tehu som si teda rada dala...mozno ako vy hovorite si dam na Vianoce 1dcl.sampagna....sem tam 1 za 2-3 tyzdne si dam nealko pivo-kvoli kyseline...

babenky-teda sa citim pozadu, musim-e uz aj my zacat s kupovanom vybavicky...mate krasne vecicky 😉

lubkamik
25. nov 2009

Adasik gratulujem 🙂 Tusim su chlapi v prevahe 😵

tantama
25. nov 2009

ok ak by to prišlo skôr alebo nedaj Bože neprišlo tak ti dám hneď vedieť... 😉

tantama
25. nov 2009

adasik aj ja gratulujem ... a teším sa naša malá má koľko potenciálnych frajerov 😀 😀 😀 😀 😀

lubkamik
25. nov 2009

oki daj vediet 🙂
Ja sa lucim baby - idem na 4D ultrazvuk 🙂

ada_april
25. nov 2009

Posielam zaujimavy clanok/diskusiu o uzivani magnezia. Tiez ho sem tam uzivam, ale vraj sa to nema prehanat - hlavne na konci tehotenstva: http://www.predporodnapriprava.sk/index.php?loc...

civavava
autor
25. nov 2009

adasik, gratulujem k chlapcekovi! Tabulku som doplnila a hlasim 11ks chlapcekov 😀

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

lubkamik, drzim palce na UTZ a tesim sa na fotecky maleho! 😵

kamilakd
25. nov 2009

mamicky ahojte nasla som jednu fajin stranku na ktorej sa celkom pobavite www.makemebabies.com ja som sa pobavila slusne

zuzana1971
25. nov 2009

no nakupy cez internet su vzdy rizikove, hlavne ked sa posielaju peniaze dopredu, kamoska si asi pred pol rokom objednavala nieco od jednej na mimibazari a doteraz nema ani tovar ani peniaze, predavajuca tvrdi, ze to poslala, ale doklad nema ziadny a kto sa bude tahat po sudoch kvoli par euro, ze ano...

kika ja tiez musim ist kvoli srdiecku este raz na ultrazvuk 😖 ku kardiologovi...a tiez neviem co presne sa tam lekarke nepacilo 😝 ale pevne dufam, ze to bude ok

zuzuj
25. nov 2009

lubkamik: mna tiez potom zaujima ci ti to doslo..., som si nevsimla odkial je, ale je to velmi divny inzerat, typu najprv zaplat potom poslem...vznieva nedoverihodne, tak to radsej nebudem zatial riskovat..ale inak by som kupila hned. Zlty sa aj mne najviac paci...
Zuzana1971: schudla si teda dost tak drzim palce, a robia ti cukor z moca?...mas ho ok?..robili ti uz glukozovy test??:..lebo som sa docitala ze pri tehu cukrovke sa chudne, ja zas priberam ..ale nemam vysoky tlak ale aj tak ma lekar nastrasil ..ja zas mozem mat rozvijajucu preeklampsiu 😒 ...
a vidim, ze chodite so srdieckom, ako s babovym???? lebo mne ho zatial nedal lekar kontrolovat, skor povedal ze ja si mam dat svoje skontrolovat... 🙂

civavava
autor
25. nov 2009

kika, k tomu srdiecku, aj mne doki robil podrobne sledovanie srdiecka, zatial 2x - v 10tt a v 14tt.

ako pise adasik, pozeral pulz, prechod krvi cez komory, ci je okyslicena krv tam kde ma byt, ci komory su dostatocne vyvinute, skontroloval chlopne...

bud.utorok idem na morfo a tiez bude podrobne sledovat aj srdiecko zase...

moni
25. nov 2009

civavava, kavu pijem kazde rano. slabsiu a s mliekom, a podla lekara je to OK.
kofola je pre mna vzacnost, ale teda coca-colu si doprajem. 2-3 plechovky za tyzden isto (aj teraz chlipem). odjakziva mam problemy so zaludkom, a cola bola jeden z "liekov" ktory mi vzdy zabral. ja viem, je tam vela cukru a svinstva, ale ine sladkosti nejem. okrem toho, mavam nevolnosti ked mi klesne cukor a tlak, a vtedy je cola najrychlejsia pomoc. pre mna urcite, nikoho nenahovaram 🙂
od kedy som tehu, mala som len jeden pohar cerveneho, ale skor mi ide na chut pivko alebo nejake miesane napoje. no nic, pockame si 🙂

vsetkym co uz vedia pohlavie dietatka a vsetkym katarinkam gratulujem! a jasne ze gratulujem aj k dobrym vysledkom, a vyhodnym nakupom! 😀

seuska
25. nov 2009

cheer tiez mas vykvet tu svokru fakt, pekna paskuda paskudna... aspon v tom nie som sama.... 😉

adasik dakujem, snazim sa nestresovat, len niekedy fakt emocie vypuknu a vyplavaju na povrch. 😉 A gratulujem ku chlapcekovi 🙂 🙂

Ja kavu rano pijem s mliekom, aj colu si obcas za pohar dam, aj vinko raz za tyzden za poharik, podla mna to neni az take skodlive ked je to s mierou... moja krstna nevedela do 5 mesiaca ze je tehotna a normalne aj pila aj fajcila a ma zdravu dcerku, no nieze by som si z nej brala priklad, ale s mierou sa moze podla mna vsetko... az na ten tvrdy alkohol, to sa mi zda uz brutal ak si da niekto vodku a pod...

Idem posediet s kolegynkami ku meninkam a dam si veeeeelku pizzkuuuu a pohar vinka... vecer nakuknem... pa pa maminky...

civavava
autor
25. nov 2009

baby tak som trochu nasrata, dnes som bola cely den doma, mali nam doniest a namontovat vstavanu skrinu, ze medzi 12:00 - 15:00 hod. tu budu..a dosli az teraz pred 20 min....ze mali vela roboty....sak ja im to neberem, ale nech planuju lepsie,no nie? 😲
teraz tu hrmocu a mozem potom upratovat po nich vecer.... 😠 ani psy neboli este vonku 😠

zuzana1971
25. nov 2009

zuzuj ja mam glukomer a cukor si sledujem sama, picham si 4x denne inzulin, ale to nie je tehotenska cukrovka, ale mala som ju uz predtym. Glukozovy test mi asi nebudu robit, ved ja nemozem nic skadke cize ani to co sa pije pri teste...tlak som mala vcera 110/70 takze v poho.
srdiecko budu kontrolovat drobcekovi

seuska, cheer, s tymi rodinnymi vztahmi je to zlozite, ja som si myslela ze len u nas je to take hrozne... mna napr. najmladsi brat ani na svadbu v auguste nepozval a to som ho ako 14 rocna kocikovala, sunaromkrmila, prebalovala ked sa narodil, bol ako moje bejby, ked som 12 rokov vo Wien robila skoro vsetky financie isli jemu na hracky, neskor na pocitac, atd, a furt lunapark, kino, vylety, plavaren....no a vdaka ziadna, egoista ako svina, v zivote ziadny darcek na narodky, vianoce, ani sms, v zivote mi nepomohol a ked si nasiel taku svinu ako on, co len zavidela, ze vo Wien robim, a ani na svadbe ma nechcela, no skoda reci....strasne to boli, ale uz to nezmenim, vsak im sa to raz vrati...Ale aspon jedine co som usetrena, ze nemam ziadnu svokru
😀

cheerlady
25. nov 2009

zuzi tak o to je to horsie,ze je to vlastny brat ☹ tie svokry su predsalen uz taka kategoria sama o sebe,ale ked vlastny brat je takyto... 😔 no vidim,ze asi nikde to nie je uplne ruzove,no aspon,ze si od tej svokry usetrena! 😀

ja som sa zase teraz tak vytocila-mm som nahnala na krv k obvonemu lekarovi,lebo tam nebol uz straaaaaaasne dlho,no co sa pozname ani raz a ked som mu hocikedy zmerala doma tlak,tak mal az 150 vrchny 😲 ,tak som ho tam po mesiaci nahnala na preventivne odbery a ten dr.je taky,ze pre vysledky sa chodi osobne a on tam nebol schopny za cely mesiac ist,ze on nebude zo seba robit hypochondra,ze jemu nic neni.no a dnes u toho dr.bola moja mama a vysetlila mu,ze mm sa tam pre vysledky ani nechysta,tak ju zvozil,ci je on normalny,ze mlady chlap nemoze mat taky tlak a este k tomu ma vysoky cholesterol,mal by brat lieky,no hrozne jej vynadal ako moze byt taky nezodpovedny 😠 a ja som na neho nastvana tiez za to,som mu povedala uz viac-krat,ze akeho veku sa chce vobec dozit s jeho pristupom,lebo on ma strasne vybusnu povahu,hned sa za vsetko rozculi. tak teraz sa musim s mamou dohodnut ako mu to povedat a hlavne ako ho tam dostat! 😠 ale snad,ked mu aj moj oco dohovori ako chlap,tak ho pocuvne 😔

cheerlady
25. nov 2009

jaaj,no a este jednu pikosku mam z dnesneho dna!
tak pred vyse tyzdnom v nedelu som odovzdala ten byt,co sme mali prenajaty-drhli sme ho s maminou jak take kravy,aby nemohla povedat ani slovo,lebo to ho ma taka prachata pani,co si na upratovanie vola firmu,no tak pedantne ani doma neupratujem,vsetko sa tam lesklo jak psovi gule,no a dnes jej volal mm,ze kedy nam vrati zalohu za 3mesiace,co sme jej platili popredu a vyuctovanie za energie,lebo sme minuli menej ako maju predplatene,no a ona mu zacala do telefonu,ze je nahnevana,lebo v mikrovlnke su mastne bodky od jedla!!!! 😠 a to som tu mikrovlnku pouzila mozno 3x!!! tak do mna take nervy,ze som mala 100chuti jej zavolat a vynadat,ci je kompletna!!!!a pritom bola pri preberani bytu a nepovedala ani slovo,sak ani nemala preco,ked sme sa nadreli jak kone,aby to bolo vsetko tip-top!!! ze mame sa dojst kuknut,ze ona sa toho ani nechytala! 😠 no mna ide rozhodit,jak moze byt niekto tak d.bnuty!!!! nieje jej dost ake nekrestanske peniaze brala za prenajom,este jej mm dal zadarmo veci ferrari zo svojho obchodu,lebo jej muz je ferrarista a ona toto spravi!!!! 😠 mam 100chuti ist a strcit jej tu hlavu do tej mikrovlnky!!!
a potom,ze sa nemam rozculovat!

zuzuj
25. nov 2009

ozaj mne sa skor paci tento inzerat,
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...
prave som volala s babou co ho pisala ( to sa mi paci, ze da aj svoje t.c.), sice ta sada je tam za 50 eur, ale podla mna sa aj tak oplati, posle mi foto do mailu ma 8 roznych typov, postielka za necelych 2400 je v poho, taketo presne maju v BA za 5 litrov, da sa ist aj kuknut je to pri Trnave, budu otvarat predajnu, a madrac za 13 eur..No ja neviem este to nemam v oku tie sumy takychto veciciek ale co som kukala vsetko drahsie...a su to new veci secko...ze to budu dovazat, takze dlhodobo. Ja pockam dovtedy kym sa dozvieme pohlavie na 100%. CO poviete predava za draho??. Ja sa v tomto este neorientujem 😀

zuzana1971: aha tak to som nevedela, ale tak to asi nie je vynimocne ked potom chudnes, ci?...

civava: to fakt tak casto meral srdiecko babatku?, to mne ani raz, ale ideme na morfo do Hlohovca tak hadam secko pokuka uz tesim 🙂

Ozaj co sa tyka koly tak ja ju pijem uplne bezne, tiez mi pomaha pri traveni, a mavam nizky tlak, i cukor takze normalne ze fyziologicka potreba...Ja som sa upokojila ked som nasla takuto tabulku, co som si kupila jednu knizku receptov pre tehotne:

Pisu ze je rozumne neprijimat viac ako 300mg kofeinu denne v tehotenstve( kniha je Těhotenska kuchařka, Fiona, Wilcock, str.23 keby ste nasli v knihkupectve tak kuk na tabulku celu):
tabulka je dlha takze len niektore udaje:
nápoj množstvo množstvo kofeinu na jednotku-priemer
filtrovaná káva 221ml(malá) 220mg
filtrovaná káva 354 (velká) 375mg
káva bez kofeínu 1 šálek 10mg
instantná káva 1 hrnček 100mg
čaj čierny-čerstvý nálev 1 hrnček 66mg
kolové nápoje 1 plechovka (330ml) 33mg
horká čokoláda 50g balenie 50mg max

Takze kola ma menej kofeinu ako horka čokolada...asi jedine už nad limit je ta filtrovaná káva veľká...ta byva v kaviarnach, takze tam treba dat pozor aradsej dat capucco...to tu pisu ze 1 šálek...35mg

Ja kavu nepijem, kedze pijem uz tu kolu, jedine bezkofeinovu 🙂

cheerlady
25. nov 2009

zuzuj no hej,take postielky vyjdu aj na 100eur,co som nahodou zbadala,staci,ze tam je nieco pekne vyrezane a sup s cenou hore 😠 ale nie su tam odfotene tie supravicky do postielky 😕 ale na nich som tu videla bezne cenu 50eur.

ludka140281
25. nov 2009

ahoj kocky....zajtra mam morfologicky ultrazvuk 🙂 .......ale mam strach.Pohyby citim,tak viem,ze zije....

silvia7
25. nov 2009

čaaaves 🙂

adasik - gratulujem k chlapčekovi 😎

baaaby, som bola na pohovore na tom 2.kole a zatial to vyzerá sľubneeeee, dúfam, že sa ozvú a v piatok by som rovno šla na školenie, že ako sa telefonicky vymáhajú pohľadávky 😀 taká som bola vyrehotaná na tom pohovore, že asi nechápali tí chlapi... ale tešim sa, lebo by sa mi zišli peniažky, nech nemusím furt drahého otravovať, že toto sa mi páči a tamto sa mi páči a potrebujem ešte ... šak asi poznáte.. 😅
chcem sem dať fotky, len sa dooosť obávam, ja som ako veeeeľryba, vyzerám akoby som mala pred pôrodom - takéé brušisko.. šak kuknite sa pak.. veselo mi je teda.. asi prestanem jesť tie sladkosti už.. ooodzajtra 😔

lucinka1104
25. nov 2009

tak mam zase zlé správy
zajtra musím isť do nemocnicezase sa mi skrátil krčok pobudnem si tama ž do vianoc 😒 😒 😒 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 predtým kked som bola v nemocke bol s ním muž a zvládol to no teraz bude smojim rodičmi bude to pre neho staršné tak sa trápim 😢

michalag
25. nov 2009

luci ☹ ☹ ☹ ☹ , nebojs a nejako to zvladnete

adasik, blahozelaaam k chlapcekovi 🙂

zuzana1971
25. nov 2009

juj lucinka....budeme na teba mysliet....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre