Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzana1971
11. jan 2010

babule ked ma uz niektora z vas presmirovane tie odsavacky moze sem hodit prosim kratky zoznam typov a cien?

kami drzim palceky nez si co najskor fit

zuzana1971
11. jan 2010

silvi dnes mi po mesiaci odpisala ta z pezinku kvoli kociku, ze vaha do 18 kg...tebe povedala 19...no ale trvalo jej to...zatial mam uz iny kocik.... 😝

zuzuj
11. jan 2010

baby som tu len na skok a zase ficim....nasla som lacnejsie postolkove nohavicky na suchy zips, ktore ste z vychodu...maju totiz aj predajnu, mne sa to kvoli tomu neoplati objednavat viac zaplatim na postovnom...
Ale u nas v lekarni su po 65 tu za 49sk-
http://www.anjelikobchod.sk/product_info.php?pr...
adios 😉

zuzuj
11. jan 2010

ozaj ze maju sa kupovat dvakrat č.1 a jedenkrat č.2..bali sa tak 2-3 mesiace udajne stačí..

silvia7
11. jan 2010

hojte sa 🙂

civi fakt krásna izba 😉 nemá chybu.. tak to s tým pindíkom je dobreee, také miery u takého mrňavého človiečika 😀 môžeš aj moje foto bruška pridať do apríloviek, mám v albume, vďaka 🙂

inak aj ja som čítala na stránke unionu, že požičiavajú ten monitor dychu, len som nečítala podmienky.. ale asi to čeknem pre istotu..

dnes sme zistili, že čo sme žiadali o byt, tak nič z toho.. takže sa asi zostaneme tlačiť 4 dosp. ľudia v 2izb. byte plus miminko, tak to bude asi perné.. ale tak aspoň máme kde bývať 😉

zuzi ja som tiež včera vzdala prihlasovanie na konika, strašne to mrzlo zase... ale tak večer asi je najväčší nával užívateľov..
baby kde ste kupovali zavinovačky - cez net alebo osobne?? a máte aj s takou tou "vložkou"??myslím, že kokosovú do toho dávajú..

silvia7
11. jan 2010

zuzi - no tak to si dala načas tá pani... ale tak ešteže, máš teraz lepší a lacnejší 😉 ozaj - si bola poňho už? aký je?

monva
11. jan 2010

Ahojte, teraz som pozerala, v prenatalnom kufriku, ktory som dostala v poradni mam z vnutra nalepeny letak, kde je aj poukazka na nakup monitoru Babysense II, so zlavou 33% t.j. 48,74 eur (1468,-Sk). Cena prístroja po zľave je tak 98,97 eur (2982,- Sk). Viac o tom monitore je na www.sewex-babysense.sk
Nemali ste aj vy taky letak v tom kufriku?

silvia7
11. jan 2010

monva - ja som ešte žiadny taký kufrík nedostala... ani neviem, či to dáva moja dr. .. 😕

blondy12
11. jan 2010

ani ja som este nic take nedostala 😢 ... a inac to je presne ta zlava na ten monitor co som spominala ze dava dovera..

monva
11. jan 2010

tak si skuste pytat, sestricka u mojej byvalej dr. dokonca spominala raz nieco v tom duchu, ze ked mam doma este jedno babo, ze mozem dostat aj dalsi kufrik, no ja trubka som sa potom hanbila, tak som vzala len jeden. No videla som ich aj u mojho noveho dr. ze ich maju. Potom pri preberani toho kufrika vyplnite info letak (potvrdenie o prevzati) a tak vam v porodnici daju po porode dalsi kufrik. Ten prenatalny je nic moc, vacsinou letaky, no je v nom dobra hruba brozura o tehotenstve a potom v poporodnom boli pred 2,5 rokmi aj casak, cumel, flasa, mineralka, detska vyziva, lyzicka, dalsie letaky ... a pri poporodnom sa mala zaciarknut aj moznost, ci chcete dostavat info letaky aj neskor, tak som dala, ze ano a neskor nam poslali krabicku kase, potom UM, to sme aj tak nevyuzili, lebo som do 2 rokov Danka kojila. Uz si presne obsahy oboch kufrikov nepamatam.Skuste sa na kufrik popytat u svojich gynekologov.

silvia7
11. jan 2010

baby aa tie prsné vložky do podprsenky už ste kupovali?? že či ste kúpili jednorazové alebo aj také prateľné ?? lebo som čítala marcovky 2010 a tam sa rozoberali aj takéto veci :P tak som zvedavá, čo vy... ja rozmýšľam, že kúpim aj aj.. alebo mám čakať s tým?čo ak nebudem mať mliečko.. hmm? .. ja neeeviem.. 😠

veve23
11. jan 2010

silvia7/prave som pozerala tie vlozky do podprdy, ja si asi kupim tiez aj aj, pre istotu,vsak vzdy nieco kvane, aj taku chranicku na bradavky, aby ta nebolely ked budes kojit, niesu to velke polozky, no a ja si asi nebudem kupovat tie dojciace podprsenky, lebo na tie moje jednotky ani netreba a kamoska rodila pred pol rokom, tak tiez si kupila a nenosila

veve23
11. jan 2010

a k tym kufrikom, ja som ich u mojho dr. videla, ale daval to mamine, ktora mala par dni do porodu....taksi myslim ze sa to dava az v 9 mesiaci, teda neviem ako je to u inych dr.

sasikas
11. jan 2010

ahojte...
civi izbicka je fakt krasna...s vkusom zariadena...ta sa bude malinkem u isto pacit🙂....
vlozky do podrpdy ja asi kupim do foroty jednu skatulu tych jednorazovych, a potom uvidime...tie pratelne asi ani nebudem kupovat, ja neviem, sak asi sa mi to nebude chcet ani prat.... 😀 😀
veve- ja tez s tymi mojimi lentilkami asi anii kojenecku podrpdu potrebovat nebudem...furt cakam ze tam este volaco naraste a nist... 😀 😀 asi si kupim len tak bez kostic, bavlnenu a max. jednu na kojenie...no ete to premyslim....
a kufrik som zatial tiez ziadny nedostala....neviem ci to iba niektore poistovne davaju, alebo to zavisi od doktora.... 😒

monva
11. jan 2010

asi to zavisi fakt od dokyho, mne ho dali v 10.tt no a nepytala sa ma na poistovnu tak neviem
ja mam prsia "mimo prevadzky tiez "nulky" (lentilky pod kobercom 😀 😀 😀 ) no po porode sa naliali ako dva balony, konecne vyzerali k svetu, keby aj zvysok tela ladil s nimi bolo by fajn, no kedze som pri dankovi pribrala 23 kil tak prsia zanikli. Mala som vtedy vela mlieka, stale vytekalo, tak padla krabicka vloziek do podprdy z 1-2 dni, niekedy som si musela na prechadzku "vypodlozit" aj dve na jeden prsnik naraz, aby nepretiekli az cez oblecenie. Pri kojeni mi mlieko az striekalo, to sme sa vtedy nasmiali 😀 😀 😀 tak dufam, ze s tym nebude teraz problem, kazde tehu je ine, kazde dieta je ine, no ved uvidime 😉
Babulky uz par dni ma desne picha v podbrusku asi tak 2-3 krat za den, prestane to, ked si lahnem na bok, alebo pojdem na vecko, nemate s tym niekto skusenosti??? Obavam sa, aby to neboli mocove cesty ... mozno mi len mala tlaci na mechur, neviem, no nechodim na wecko casto ani ma to pri cikani neboli hmmm.

veve23
11. jan 2010

monva/ aj mna sem tam pichne tak cudne, je to nepravidelne, aj som sa na to pytala dr. a povedal ze je to v poriadku, pokial ma nepali pri moceni alebo nestipe, by malo byt vsetko ok . alebo ak to neni suvisla bolest uz si presne nepamatam, to jak rastie krpec a zvacsuje sa maternica, take ieco dr.vravel

kika29
11. jan 2010

roxi no moja malá má 3 roky a 10 mesiacov a velkosť nosí 104/110 ale dakedy mám problém kúpiť lebo si pýtam na jej vek a zdá sa mi to malé.

Ked môžem povedať svoj názor čo sa týka odsávačky na mlieko tak si ju do predu nekupujte. Kúpte si ju až ked ju naozaj budete potrebovať. Čo ked náhodou nebudete mať mliečko a odsávačku budete mať už doma? Škoda koruniek a mohli ste ich použiť na niečo iné. Ved tie odsávačky tiež niečo stoja. Ja som mala velmi vela mlieka aj som dlho kojila ale našťastie som odsávačku nikdy nepotrebovala. Pokial ju budem potrebovať teraz tak si ju kúpim až príde na lámanie chleba 🙂 .

minius
11. jan 2010

ach joj s tou mojou pamatou som aj zabudla na co som tu chcela reagovat 🙄 😅 .

civi izbicka je zlatunka a kolko veci uz mas, vsak ty si uz skoro pripravena 🙂 A ako dopadla vikendova oslava vyrocia 😉

my uz ten monitor dychu mame, my fsetko nove musime pokupit lebo nemame po kom dedit.
Kupili sme Angel Care citala som nan dobre recenzie na internete ale vsak uvidime. Ked sme ho skusali tak len piskal ale ono musime sa s tym naucit 😠 .

Blondy ani my sme pre mimco na vianoce nedostali nic, ja si myslim ze ludia su trosku v takychto veciach povercivy a nechcu to zahriaknut. Urcite niekto nieco da ked sa malicke narodi.

Jooooj baby mne tak vylezla zlata zila 😠 😖 a ani neviem ako ... asi z kila tych mandarinok 😅 ...
Dufam ze aj skoro zaleze lebo mat to dokonca no to uz akoby som porodila 😀 😀 😀

kika29
11. jan 2010

silvia7 tak ja som si pri malej kúpila jednorázovky niesu tak drahé a v nemocnici sa mi lepšie hodili aspoň som nemusela prať. A aj teraz asi kúpim také.

Ja som ten kufrík dostála hned na začiatku asi ked som bola v prvej poradni aj s tehotenskou knižkou. Ked som bola tehotná s Vandou tak u nej mi dali kufrík iba ak sme išli domov z nemocnice bol ružový. Teraz som dostála modrý.

monva
11. jan 2010

KIKA - aj ja som v porodnici dostala ruzovy, maju to asi podelene, prenatalny je modry a poporodny ruzovy.
VEVE - diky za info 😉 fakt je to taky cudny bodavy pocit v podbrusku, no prejde, netrva to v kuse. Tak dufam, ze si to len mala robi miesto 😀

dejna3
11. jan 2010

ahojte 😉
my sme dnes šli na prechádzku, ale sme podcenili počko, riadne sme vymrzli, tak sme sa šli zohriať a najesť k babke 😀
ste toho veľa popísali, reagujem aspoň na to, čo si pamätám:

odsávačku na mliečko - mala som možnosť vyskúšať piestovú aj pákovú... mne osobne piestová vôbec nevyhovuje, omnoho viac som sa pri nej "narobila" 😝

plienočky bavlnené - už som asi spomínala - mám 20ks + cca 10ks s obrázkami (do kočíka a pod.) a bohato postačuje aj na široké balenie, aj na ogrckanie, resp. sme podkladali vždy po okúpaní, malej pod hlavičku - či už do zavinovačky, resp. do postieľky - čistučkú 😉

sterilizátor nemám, vyváram v hrnci 😉

balili sme naširoko necelé 2 mesiace, teraz to už nie je povinné, takže pokiaľ má dieťatko kĺbiky o.k., tak nie je treba... je pravda, že rodičovi sa lepšie s dieťatkom manipuluje v širokej plienke, ale zas bez nej má drobček väčšiu voľnosť kopkať nôžkami... čiže, ak je všetko o.k. - je rozhodnutie na vás 🙂
zo skúseností viem, že častejšie mávajú s kĺbikmi problémy skôr dievčatká...

kufrík s prenatálnou starostlivosťou som dostala cca v 12tt... ale pri sofinke až v nejakom 38tt... vtedy už je tak trošku "odveci" 😒 ale asi to dr. rozdávajú podľa toho či a kedy majú zásoby 😕

monitor dychu - máme angel care - pod matrac

dejna3
11. jan 2010

mini, a ako ste skúšali ten monitor? 😕 veď na ňom musí ležať bábätko a dýchať... jasné že pískal 😉

minius
11. jan 2010

no dejni to mame ten rovnaky potom aj nas ide pod matrac, my sme ho skusali iba zastrcit do elektriky a ruku nan polozit 😕 a da sa to aj nejako stichnut? bo ak to niekedy zacne tak pistat a male bude OK tak z toho aj infarkt dostane. Ved to je strasne hlasne 😕

dejna3
11. jan 2010

dá sa to ešte nastaviť pre nepočujúcich, ale to by som neriskla 😀
nám sa raz tak rozpípal, malá bola v pohode a ani sa nezobudila, my sme ňou triasli, či je o.k. a ona sladko spinkala 😔 ... potom sme zistili, že sme nemali dobre nastavenú podložku, preto to pípalo...

michalag
11. jan 2010

Ahojte dievcata 🙂 🙂 🙂 ,
chcela som vas docitat ale strasne dlho mi to nacitava 😠

minius
11. jan 2010

ja si ale myslim ze tolko veci uz vymysleli co aj nase maminy boli bez nich a tu sme; ale vsetko pre pokoj v dusi 😔

ale uz fakt nejdem kupovat ziadne somariny. Neviete ci ten Ariel Non Bio je dobry pouzivat pre babatka? Ja chcem asi zacinat trosku veci poprat len tak zopar... pre istotu

dejna3
11. jan 2010

mini, to je pravda 😉
koň blbne, idem radšej malú uložiť

moni
11. jan 2010

ahoj dievcata, ja zase len tak opozdene a na preskacku co ste dnes preberali 🙂

som sa pobavila na velkosti pipika a peknej suske 😀 😀 😀
mm este stale dufa ze od 20tt nasej malej cosi narastlo, a buduci tyzden na 3D uvidi tiez nejaku extra vybavu 😅

inak aj my sa hlasime k priecne ulozenym babatkam, aspon tak sme boli na sonach a tak aj citim kopance. tak som zvedava ci to motovidielko najde spravnu polohu alebo zostane zasprajcovana takto 😅

posledne dni mam z hlupeho kurenia a sucheho vzduchu (a asi aj vyskoveho rozdielu) tak strasne vysusene sliznice, ze mi tecie krv z nosa 🙄 dnes v noci som to pol hodinu nemohla zastavit. zvlhcovac nepomaha, dnes som nasadila sprej do nosa a vazelinu (neviem ako sa to vola po slovensky do frasa, ci take mame vobec 😅)

my monitor asi nebudeme mat, mala bude s nami v izbe, tak neviem ci to ma zmysel. leda ze by som dostala darcek 😀

vejula
11. jan 2010

Ahojte kočky... Tak ja som dnes trochu vypratávala skrinu a uvolnovala pre maličkého, bo už mám nejaké veci popraté a ožehlené tak nech to mám kde poskladať. Inač mi mám e jednoizbový byt, takže ani dalšia skrinka sa nám určite nezmestí, takže sa musíme podeliť o miestočko... Nevadí, ved babanku je ešte jedno čo bude mať samé skrinku... A tak do troch rokoch by sme chceli už poriešiť domček, lebo dalšie bábo do jednoizbáku by bolo nemožné 😅

civavka, krásna izbičky, až ti trošku závidím kolko budete mať pre maličkého miestečka... Ale v dobrom samozrejme 😉

Už sa trošku začínam zaoberať všetkými tými vecičkami pre bábo, lebo cítim že o mesiac už nebudem moc vládať asi...
Tak čo sa týka toho vedierka, kolko to výjde???? Rozmýšlam či to nebude lepšie ked máme taký malý byt. A vanička zaberie predsa len viac miesta.

A kočky čo sa týka prs... Mám pocit ýže mám pradavky také plochejšie a bojím sa či sa maličké dokáže prisať. Niečo som počula že sa v druhej polovici nejako naťahujú... Robíte to niektorá či nie??? Alebo nieje niečo na to čo by mi bradavky povytiahlo viacej von?

Inač ten tep mám aj ja rýchly, ale to som mala vždy, tak snád to nieje ta štítna žlaza. A testy na štítnu žlazu niesu v tehu štandardné, či treba o ne požiadať. Obvodný lekár asi na to krv zobrať nemôže, či????

michalag
11. jan 2010

co myslite co tam drobcek skryva? https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre