Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cheerlady
14. feb 2010

inak my tiez nejak neoslavujeme valentina,ale dnes mm vstal skor a poumyval vsetky riady,povysaval,vsetko poupratoval,no som bola v soku,este mi dokonca povedal,ze si mam este pospat a oddychnut 😕 😲
blondy asi sa ti nasi chlapi rozhodli chvilku posluchat 🙂

fleury
14. feb 2010

civavka uz je asi cas vytvorit tabulku aprilovcatiek 🙂))

minka sa neskor ozve co a ako porod, dufam, ze nahodi aj fotku vanesky 🙂

no ktovie kolko babatiek uz bude na svete o taky mesiac hmhmhm 🙂)

aktakk
14. feb 2010

Aj ja mam pocit ako pred mrchou ale tak od 8mesiaca je to normalne, su to falosne kontrakcie. To len my si uz myslime asi ze su tie prave 😀 a panikarime.

evil
14. feb 2010

ahojte ... uz sa nam to blizi hihi 🙂

moni
14. feb 2010

aktakk, veru tak...len ako budeme panikarit ked uz ozaj pojde do tuheho 😕

vejula
14. feb 2010

kočky tak tu je už pôrodná nálada, no ja neviem zatial moc nejaké falošné kontrakcie som nepostrehla ani tvrdnutie bruška moc a vraj je to už v mojom tt normálne, no uvidíme či nebudem nakoniec prenášať...

A ešte jedna taká otázočka trochu mimo témy. Myslíte že môže byť nejako škodlivé ked som zabudla sáčok z ovocného čaju v čajniku asi tak hodku??? Kedsi som to tak normálne pila ale teraz sa nad všetkým zamýšlam 😒

kika29
14. feb 2010

nebojte nebudete panikáriť. ja ked prišiel ten deň D pôrodu tak som sa ešte osprchovala vypila čaj vysušila vlasy a ked už bolesti boli v pravidelných intervaloch tak som zavolala svokru a odviezla ma do nemocnice 😀 trocha sa mi v aute triasli kolená ale ako náhle som bola v pôrodnici a sestričky ma obskakovali všetok strach zomňa opadol 🙂 A to ešte pred pár týždňami som plakala že sa velmi bojím 😀 a ozaj neklamem ked prišlo na lámanie chleba brala som to ako samozrejmosť v pohodičke s minimálnym strachom. A radosť bola velikáááááááááá. A teraz mi rastú rohy pomoooooc ja mám doma o chvílku 4 ročnú čerticu 😝 😀

moni
14. feb 2010

veji, pokial ti chuti ten caj tak kludne pi. ved ovocne caje vlastne ani nie su poriadne caje 😅 ci to bol nejaky cierny ochuteny? ale aj tak by sa nic nestalo 🙂

kika29
14. feb 2010

vejula ja močím čaj poriadne dlho a je to ok

vejula
14. feb 2010

nie to klasický ovocný tekane... A mala som dosť vela vody a málo čaju takže nieje tuhý... Ďakujem moni, tak si ho vychutnám 🙂
a ty moni ako máš už nejaké také falošné kontrakcie??? Ja ešte nie, možno preto že maličký je velmi vysoko, takže telo ešte necíti potrebu sa pripravovať 😅

jeeej kika tvoja maličká bude mať za chvílu 4 ročky, to je super... Inač taký nejaký rozdiel madzi detičkami by som si aj ja priala 🙂

kika29
14. feb 2010

ja sa neviem dočkať na nové infošky od minky a Vanesky 🙂 🙂 🙂 joj ona už bude mať drobčeka čoskoro v náručí.

moni
14. feb 2010

veji, no mne tvrdlo brusko uz od nejakeho 16-17tt, potom to na chvilu prestalo, pred par tyzdnami sa k tomu pridali nejake bolesti v krizoch ale lekarka skontrolovala krcok, a vsetko drzi ako ma 🙂
no a posledny tyzden veru mam take kramove bolesti, ale len tak ku veceru, raz za par dni.ale veru ked bola ta snehova burka tak som malu prosila nech neblbne 😀

kika, to je aj moj plan 😅 ja sa vobec porodu nebojim, lebo to beriem ako samozrejmost a nevyhnutnost. uvidime ci s prvymi kontrakciami nezmenim nazor 😀
certica bude velka sestricka 😵 budes mat malu pomocnicku, aj ked zmena to bude pre nu velka.

kika29
14. feb 2010

vejula ja som vhcela 2-3 roky rozdiel ale nevyšlo to nevedela som akosi otehotnieť 😨 no v marci budeme oslavovať 4 roky 😀
ja už asi sem tam mám tie falošné kontrakcie ale niesom si istá. sem tam mi stvrdne bruško, bolia kríže a chrbát no a tá panva dole tak to pobolieva dosť. dakedy pociťujem také tlaky v brušku akoby vzťahy ale vždy to prejde po chvílke.

vejula
14. feb 2010

no ja ked mám bolesti tak väčšinou len ked sa malý zaprie o rebrá že mi strpne celá polovica brucha a bolí, ale to asi niesu tie falošné kontrakcie kríže ma bolievaju ale to tiež beriem len tak že tá záťaž robí svoje 😒

kika my by sme chceli najprv poriešiť nejaký domček až potom druhé bábatko, a to skôr ako o štyri roky nebude, ked kukám na tie naše financie. Inač mm by mal od utorka robiť... Nie síce ešte robotu aku by chcel ale zatial čosi treba lebo už teraz máme hlavu v smutku ako vyplatíme tento mesiac všetky šeky. No ale je to pre madarsku firmu, to sa mu moc nepáči ale čo, ked treba peniažky ostatné veci musia isť bokom...

aktakk
14. feb 2010

Ja som asi divna, ale ja sa celkom na porod tesim....Ale inak som v poriadku 🙂 . Nie na bolest, to je jasne. Asi uz na to babatko. ALe vobec nemam strach..

Strach mi skor robi to, ze nemam stale favorita na kocar 😠 a myslim, ze uz by bolo nacase.

Veji, ja takto ovocne caje pijem vzdy. Aj hodinu luhujem, som darebna to vytiahnut. Pri ovocnych to neva.

seuska
14. feb 2010

Ahojte kocky. Tak sme doma z Ukrajiny z nakupov kocika. Dnes som total K.O. tak len v rychlosti:
Plienky sa oplatia urcite. Kociky v podstate ani nie. My sme kupili sice kocik, ale nie som nim nadsena, uz som si aj doma poplakala kvoli nemu. Svokra platila a manzelovi sa pacil, tak som nemala nejak na vyber, som nastvata aj na nich aj na seba, ale uz s tym nic nenarobim! Reecenzie na kocik si pozriem na nete az zajtra. Ta prenosna vanicka mi proste nesedi, ja som chcela chicco toto je Graco znacka, vyrobeny v GB, no neviem, ako vravim som dost nestastna z toho.... ved posudte... pekny vecer vsetkym, zajtra si vas precitam... 🙄
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

moni
14. feb 2010

veji, ja si myslim ze to som mala na zaciatku. mne sa mala zacala hybat strasne skoro, a tie svaly asi nevedeli co sa deje, preto sa mi to stahovalo. ale nebolo to nic pravidelne, len neprijemne, ako keby som mala kamene v bruchu.
krize ma bolievaju od zataze (ved uz mam 12kg navyse), ale pri tych kramovych bolestiach mi to vystreluje do krizovv, taka ina bolest. to som mavala aj pred tehu, pred MS.

my by sme chceli taky 1.5-2 rocny rozdiel, ale pri nasom nedareni sa neviem ako dopadneme. inac kamoska nemohla otehnotniet, pochodili vsetky vysetreniam, mali 5% sancu prirodzene otehotniet. uz mali podanu ziadost na ivf, a tyzden predtym ako im to schvalila poistovna sa im podarilo 😵 no a cuduj sa svete, uz je na ceste druhy zbojnik, bude medzi nimi 1.5 roka 😵 tak sa z nich tesim 😵

vejula
14. feb 2010

no moni tie kamene v bruchu to poznám ale ono ked sa tak celý natlačí do boku a riadne zatlačí na rebro vtedy to boli fakt dosť, nieje to len nepríjemne ale boli to. Ale posledný týžden sa už tak netlačí do jedného boku, už ho to asi prestalo baviť chvalabojhu
A ta kamoška musí mať velku raDOSť čo? 😵

seus, tie diskusie si radšej ani nečítaj. Ja som si objednala v jednom obchode kočík velmi sa páčil aj mne aj mm aj mojej mamine... Som sa z neho tešila a kym som nečítala nejaku blbu diskusiu, vttedy sa radosť premenila na slzičky a rozmýšlala som že to zrušíém. Ale nakoniec som si povedala že dam na prvý dojem a keby som objednala aj iný kočík určite aj na ten by som počula nejaké negatívne reakcie keby som hladala. No pokial by som nekupila nejaký za 30 litrov ale na taký bohužial nemáme, takže musí stačiť aj lecnejší.

adasik
14. feb 2010

Minka moc...moc....vam gratulujem 😅 nech ste hlavne obe zdravucke a ostatne uz pride samo...

kiwinka
14. feb 2010

pekny valentinsky vecer zelam,, no ako babule? nejaka vecera, sladke, ruža, romantika...?
my sme dnes s mm po X mesiacoch skusili sexík.. HM... nie je to ono, sakra. teraz isiel do mekáča, taky hlad mam uff.. na obed sme si urobili spoločne len valentinsku paradajkovu polievku 😀

ludka140281
14. feb 2010

minka srdecne blahozelam a prajem hlavne vela zdravia,stastia a SV.Valentin nech da malej do vienka kopec lasky....slzicky mam na krajicku....tesim sa s vami....
blahozelam MAMICKA 😵

evil15
14. feb 2010

minka všetko len to naj naj naj nech ste s malou Vaneskou zdravučké 🙂

domika9
14. feb 2010

viete že aj zlatica dnes porodila a ešte jedna z jojky

minka gratulujem 🙂

veve23
14. feb 2010

aktakk....si z toho nic nerob,ani ja este nemam favorita, ......

seus.....svokra zaplatila, muz schvalil tak mozu kocikovat 😉, kasli na to, viem ta pochopit, ale nic s tym nenarobis, dolizite je co bude v nom 😉 🙂

Veji..daj si cajiik, ovocny, to je jak sirupova voda 😉

silvia7
14. feb 2010

minka gratulujem!!! z celého srdiečka Vám želám hlavne veľa zdravia, aby Vaneska krásne rástla a robila celej rodine radosť 🙂 😵 nech ste len a len šťastní 😵

veve23
14. feb 2010

Ludka....to je jak znamenie, tebe sme gratulovali vcera v predstihu, aby sme dnes gratulovali Minke k babatku.

domika9
14. feb 2010

ludka čauko , pichaš stale ? ja hej a som sa pytala hematologičky či možem epidural tak ovedala že nie aby som nahodou nezakrvacala ku mieche , tak budem musieť vydržať

evil15
14. feb 2010

seuska kašli nato vieš ako to je svokra je svokra a mm nanu nedá dopustiť 😒 ty sa hlavne sústred na bbatko a presne ako povedala veve dôležité je v čo bude v ňom 😀 a to bude tvoja najväčšia radosť 😉 ktorú budeš najviac lúbiť 🙂

stanusa
14. feb 2010

***************ludka vsetko najlepsie k dnesnym valentinskym narodeninam*************************

aktakk
14. feb 2010

Kiwi- paradajkova je najlepsia 😉

No veve, som rada ze nie som jedina. Asi si hodim mincou alebo co 😝

Seus- dobre Ti baby povedali, mala by som sa aj ja zacat sustredit na ine ako na kocar, ved sa mi o tom uz aj sniva.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre