Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
27. apr 2010

ved to je prave to individualne, ako pre maminky tak pre babatka, nie? 😕 niekomu sadnu len tie rozky s maslom a niekomu nevadi ani segedin....neviem ci ma zmysel porovnavat sa 🤐

anabella30
27. apr 2010

Ešťe mám otázku ako to prebieha pri vybavovaní epidurálky, čo tam treba aké vyšetrenia, alebo stačí len vyplniť ten formulár?

grekyna23
27. apr 2010

ahojte,
v prvom rade gratulujem novym mamickam a ich babatkam, vela zdravicka a radosti prajem 😉

juliap, malemu v brusku prajem vsetko najlepsie k meninam, ale si mu mala dohovorit, ze uz mal byt na svete, ze takto prepasie svoje meniny a nebudu darceky 😝

ja sa tiez stale este cistim, moja polzadkova modrina pekne zisla, uz iba na okraji je taka slabucka 😎 (inac ta modrina mi mohla vzniknut tym, ze som dlho lezala a svaly boli zaslabnute a pri tom velkom tlaceni asi popraskali nejake cievky 🙄 )
a ked dlhsie sedim a postavim sa, tak ma ta lava strana, kde som sita, tak taha dole, akoby som tam mala zavazie, ale tu na mk som citala temu "problemy po siti" a aj tam to baby spominali, tak je to asi bezne a dufam to coskoro prejde

zuzadula
27. apr 2010

zuzkabar 🙂..tak ako pises.. tak 3-4 dni by mali stacit.. teda na novu potravinu... preco ma maly vysyp na tvaricke neviem.. mozno to je reakcia na to kakao.. ale to zistis asi len tak, ze ho opat vysadis a neskor opat skusit zaradit do jedalnicka!!! .. ale pamatam si na seba.. cokolada bola hlavny ukludnovak, ked mala moja dcera po narodeni problemy.. a nemala s tym problemy.. ale kazde babo moze reagovat individalne.. ale tiez mi to pride, ako reakcia na nieco ine... mozno je nekludny aj z toho, ze ho ta tvaricka svrbi.. a pri sati sa moze potom ukludnit 🙂.. ale ma aj tri tyzdne.. takze moze to byt aj prejav typicky pre obdobie zrychleneho rastu.. proste potrebuje castejsie.. drzim prsty, nech sa to stabilizuje 🙂

cicimon
27. apr 2010

baby a vy kedy chodite s malymi von? hned po krmeni ci kedy?

moni
27. apr 2010

anabella, neporadim, zavisi to od lekara a jeho postupov. tu indukuju po ukoncenom 41tt. ja sa viac priklanam (ak nie su ine problemy samozrejme) pockat kym sa babo rozhodne, ako to riesit chemiou 🤐
zuvinka chodi na kramare, TP mala 19.4. a stale caka. mozno sa tu neskor ukaze a bude ti vediet povedat viac.

greky, super ze si uz bez-modrinova! 🙂

kiwinka
27. apr 2010

anabella, EPI na kramaroch - formular + kratky pohovor s anesteziologickou... a treba odobrat krvicku, to ti tvoja gynda urobi,,,treba jej to povedat ze chces epi.

kamilakd
27. apr 2010

SEUSKA no dali mi cipok robili mi ten hemiltak 😅 potom dali dake kvapky a inekciku a bolesti mam take smiesne menstruacne teda zatial takze stale cakam ze co a ako a ci dnes vobec....ach joj celkom na budku...na epine budem trvat....

MONI a videla si co to bolo v tom sne????ci zbojnik alebo princezna?tie bolesti su inak v intervaloch kazdych 10min uz asi od 10tej tak ja neviem co furt 2v1....

SASIKA no tu ma primar stale odhovara ze naco a sak vydrzim jaaaaj jak keby on rodil

a este k tomu mi kazali od vecera nejest na ranajky som mala len detsku vyzivu a tu mi supli obed 😀 tak som dala aspon polievku nelubim koprovu a hlad ma prinutil ju zjest moja dulka ma sluzbu a potom bude na trnoch kedy jej zacengam....

jankako
27. apr 2010

cheerlady k tomu krmeniu,mne to malá robi každy večer že chce byť na ciciku hodinu...tak je tam hodinu a potom zaspi..mám dojem že to má niekedy miesto dudla..dudel nechce chytiť,nadrapuje ju z neho..
ja som už celkom fit po porode..ved sú to už 4 týž.Ešte dva a možem konečne po skoro roku sexikovať s mužikom 😝
cicimon a nezapeka malu z kakaka???ja už začínam jesť pomaly všetko..postupne..aj ja som žila len na vode a na chlebe so šunkou...ale potom som prišla na to,že malu neboli bruško z toho čo zjem,kedže som nič take nezjedla..
ozaj,kolko kg Vám ostalo po porode??mne ešte dve..

jankako
27. apr 2010

ozaj kami,ved aj ja ležim v Bojniciach s malou...aj ja som mala koprovu polievočku 😀
no už sa ti to rozbieha..ak ťa dobre pošpáral tak ti začne odtekť plodovka..

jankako
27. apr 2010

aj mne to po tom všetkom tak začalo..slabe boliestky a naraz bum,plodovka..

moni
27. apr 2010

kami, zbojnik to bol! krasny fesacisko 😵
drz sa dievca, snad sa to pohne....a veru, na epi trvaj, lebo podla mna to bude mat rychly spad ked to uz raz zacne.
teba vlastne zacali vyvolavat kvoli tlaku a opuchom?

janka, a vy sa ako mate? nejake zlepsenie s ockami?

jankako
27. apr 2010

počuj kami,to ja ked som mala bolesti,tak že to hrám mi primár povedal...takže.... 😖 a že stare mamy porodili a išli robiť na rolu.aj to ti povie ked budeš lamentovať...čo on može vedieť o bolestiach,ked v živote nerodil..inak dávali ho predvčerom v TV novinách aj s Hudecom..

jankako
27. apr 2010

nezlepšilo sa moni.. ☹ avsbotu máme krštenie..to už neodvolám...už mám aj sviečku hotovu,košielku,všetko zajednane..

kamilakd
27. apr 2010

JANKA este ze mam tento net ta pridem kuknut kde lezis?fuuuj ja uz horedole po schodoch a krpan nic

MONI zacali vyvolavat lebo prenasam a to iba 2dni 😅 tak ma sem supli...tie opuchy padli a tlak v norme

kamilakd
27. apr 2010

JANIved to ze tie primarove komentare....vedla su tie trojicky som bola kuknut....jake su chutne....

moni
27. apr 2010

janka ☹
a pustia vas domov? no chrobak maly nech sa jej polepsi!

inak takych konov mam najradsej co rozpravaju o porodnych bolestiach 😠 😠 😠
ako jedna kocka povedala, pred 100 rokmi sa aj zuby trhali bez injekcii.
no nic, nerozculujem sa, kazdy ma pravo na nazor 😒

moni
27. apr 2010

kami, hmm tak asi ozaj nie je drobec este pripraveny 😖
no nejako to zvladnete! 😵 😵 😵

cheerlady
27. apr 2010

kaslem na cele UM,kym mam svoje,bude papat len to,aj ked v noci mi tak hlava pada pri kojeni,uz som sa par krat aj pristihla,ze driemem 😅

cici my sa napapame,rychlo obliect a von,aby maly co najdlhsie vydrzal,lebo ked sa zobudi a nema didik,tak koniec sveta 😀

jankako
27. apr 2010

moni neviem.hádam hej..

cheerlady
27. apr 2010

inak drobec spi od dvanastej,uz som aj pozehlit stihla,upratat,no keby mu to tak aj v noci chcelo vydrzat 😀

moni
27. apr 2010

janka, drzim palce!

cheer, no super...a ty si si co neschrupla s nim? kaslat na upratovanie....

zuzadula
27. apr 2010

presne .. suhlasim s Moni 🙂.. baby!!.. oddychujte!!!.. ponozky sa daju vytahovat z kopy aj bez vasej pomoci 😀 .. a to co je treba na druhy den manzelovi stihate aj vecer 😅 ... a babtkam netreba tak zehlit.. aj tak sa stale prezliekaju.. tak naco tolko zehlit.. povystierat, zlozit a je to.. SETRITE SA!!!!.. 🙂

zuzadula
27. apr 2010

cheerlady.. a myly v noci zaspava pri tom prsniku? .. nemas pocitm ze o ma v noci ako cumlik? .. ze sa nim len ukluduje? .. on asi nepapa.. teda myslim taku dlhu dobu.. nedudle len ? .. ci pospava a ked sa zobudi aj pije? a dojcite v posteli? .. vyberas ho z postielky, ci spi s vami?

marika1902
27. apr 2010

kami dufam ze sa ti porod rychlo rozbehne a maleho mas este dnes pri sebe 😀 😀 😀

Janka drzim palce nech ste rychlo zdravucke a doma na krste

stacynka
27. apr 2010

baby tak som este stale tu kinderko
bola som dnes naporadni a zas tam bol iny doktor, a ani ma nepozrel tak zas nic neviem ci sa otvaram alebo neotvaram, akurat ze ked neporodim v utorok o tyzden nastup do nemocky
inac dnes je vraj spln takze by sme mohli aj porodit vsetky, vraj cez spln sa rodi "veselo"
kami drzim palec nech sa to cim skor rozbehne
janka a vam este raz skore uzdravenie

moni
27. apr 2010

marika, a vy s kubkom ako?

aktakk
27. apr 2010

Marika, tak sa ti izbicka usla? A kto vas odrodil vlastne?

moni
27. apr 2010

stacy, tak to sme na tom podobne..ja mam v stredu rano 6:45 nastup ked sa herecka nerozkyve sama.
uz nemas ziadnu poradnu?
preto sa pytam, lebo tu podla pripravenosti krcku postupuje indukcia, bud ta zoberu poobede/vecer a daju ti cipky na dozretie krcka + rano vyvolavacku, alebo ides rovno na vyvolanie.

som myslela ze spln je zajtra....ale kludne, aj dnes idem 😵

stacynka
27. apr 2010

no teraz si ma dostala s tym splnom neni som si ista, ale ja zle spavam den pred splnom tak asi dnes bude, lebo vnoci som az dve hodiny spala
poradnu uz nemam, rovno ten utorok nastup, alebo ze mam porodit, ze jaky su mudry vsetci, lebo mna to strasne bavi byt takto v neistote
inak taky porod ako miska by som hned brala ze 20.40 odtiekla voda a 23.30 mala vonku... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre