Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

veve23
3. feb 2010

Dobre rano,
nechapem, som sa zobudila a nechce sa mi spat ☹ , tak kukam telerano, nieco porobim a idem kuknut obchody.

tarinka333
3. feb 2010

Dobre ranko babulky,
ja uz som v praci, tiskam ranajky a urobila som si kafco 3v1, bo ma jednak akosi hlavka boli a jednak som vcera myslela, ze v robote zahyniem, tak sa mi chcelo spinkat.
V noci sa mi snivalo, ze som lupic, ukradla som 3 prstene za 200 000 Sk jeden a potom som ich poctivo vratila s tym, ze som ich len nasla kdesi 😀 Tha ja nechapem.

tarinka333
3. feb 2010

Jej babulky, ja som dnes 31+1, tzn. zacina osmy mesiac 🙂 Hm, aj ked moj stickej v albume na to nejako nereaguje, vrrr 🙄

juliap
3. feb 2010

dobre ranko, tak som zahlasovala aj dnes na milke a uz je tobiasko na 1 mieste ... 😀
aspon takto mozeme vyjadrit spolupatricnost s rodicmi a babatkami

pepita52
3. feb 2010

cicimon ahoj ja si s tade chcem objednat kocik ,,,bola by si taka zlata a ked ti pride mi dat nejako vediet za kolko ti ho dorucili ? za kolko dnii

tarinka333
3. feb 2010

Ahojte babulky, zrejme este vsetky spite, ked do polnoci debatujete na konikovi 🙂
Inak v com a ako chcete doniest malicke z porodnice? Ja som sa rozhodla, ze obleciem kosielku (som si stale myslela, ze sa to viaze na chrbatiku, ale ono sa to viaze na pravo tusim), potom dam reklik (svetrik - tusim sa tiez viaze na pravo), podla teploty ponozticky, ciapocku urcite a sup do perinky. Cele babatenko s perinkou vlozim do prenosnej vanicky od kociarika a prikryjem dekou. A sup do auticka. To by mohlo byt, nie?

zuzkabar1983
3. feb 2010

Dobre ranko babenky.

Juliap, podobne ako ty, hned ked som zapla PC som zahlasovala za Tobiaska a musime i nadalej, aby nas nik nepredbehol 😉

Kiwinka, X lander kocik som videla, aj som si ho v predajni skusala. I ked je to polsky kocik, je jeden z tich lepsich. Co sa mi na nom velmi lubi je, ze ma siroku sporotovy cast (v porovnani s inymi). Vraj nan nemaju vela reklamacii. A ak chces aj tu na koniku je dlha diskusia o tomto kociku, ja som to dlho citala, lebo bol jeden z tych nad ktorymi sme rozmyslali. Ale v podstate sa mi zda, ze su nan velmi dobre recenzie. Len co sa tyka tej oranzovej farby ..... baby velmi kritizovali to, ze v letnych mesiacoch hroooozne nan idu musky ... 😖 Dufam, ze ti to aspon trosku pomohlo.

zuzkabar1983
3. feb 2010

Tarinka, este by som asi aj dala nejake dupacky ....

Inak vcera sme mali novorodenecku prednasku a rozoberali sme tam temu '' ako niest dieta z nemocnice '' ... bola tam naruziva debata, ci vo vajicku alebo nie .... no a dve sestricky, co to prednasali, sa k tomu moc nechceli vyjadrit, ale mala som pocit, ze to vajicko im moc nevonia. .....
Ja sama neviem. Ale som uvazovala, ze ked sa rozhodnem pre vajicko ...... bude april ....... staci dietatu obliect body, svetrik, kabatik, dupacky, ponozky, ciapocku ...... dat do vajicka a zakryt dekou????? V aprili ho nechcem davat do fusaku a co sa tyka tej zavinovacky do autosedacky .... uprimne, myslim si , ze by som ju vyuzila len na prevoz s nemocnice a potom uz nie ...... 😒

tarinka333
3. feb 2010

Zuzkabar, ja ho vlozim do takej prenosnej vanicky, to nie je vajicko... to je take... hm... akoby vlozka do kociarika, ma dve rucky po bokoch... tam sa mi babatko zmesti aj v perinke a zakryjem aj deckou. V perinke je teplucko, neviem, ci by malinkemu/malinkej nebolo teplo v perinke a ete aj v dupkach a v dekach. Do vajicka by som asi perinku nevtrepala.

stanusa
3. feb 2010

dobre ranko,
dnes sme si prispali, mm je doma tak som rano nebuntosila
my sme sa uz rozhodli, ze berieme vanicku a aj vajicko. ked budem rodit v
RS co je cca 60 km od nas, tak uvidime ci malemu nebude vo vajicku dlho. preto vanicka, ze ho mozeme prelozit.

co na seba: tiez body, dupky, mikinka,overal do autosedacky a deka a vezmeme aj zavinovacku do vanicky.

ku kosielkam aj ja mam par od svokry este po mm, pre pripad ze by sme mali malo oblecenia. krstna mi hovorila, ze jej deti mali casto holy chrbatik, ze praktickejsie je body.
je aj body nie cez hlavu, ale zapina sa na patentky vpredu - co sa mi zda naj.

tarinka tak tak, do vajicka sa perinka nevprace 🙂

stanusa
3. feb 2010

mozete dat link na Tobiaska?

civavava
autor
3. feb 2010

ahojte babule,

gratulujem vsetkym k dobrym vysledkom, ja uz cakam ako na ihlach na bud.utork, v akom stave bude ten moj cukor 😲 😖

zuzi, jeej ty uz ides bud. tyzden na matersku, 😵 , poriesila si nieco s notebookom???
inak, aj ja si myslim, ze obcas pizza neuskodi, a Ristorante milujem aj ja 😝

tarinka, foto tv. bruska je v albumiku 😉 , krasne je 😵
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

my planujeme Renka priviezt z porodnice v body, ciapocke, ponoztickach a zabaleneho v deke, co je vhodna do vajicka 😵 😵 juj uz aby to bolo 😵

och ako ma kope teraz moje malinke, az nadskakujem na stolicke 😀

jankako
3. feb 2010

Ahojte...Po dlhej dobe som sa v noci dobre vyspala a bola len raz cikať 🙂 To som už nezažila pekne dávno...
Moni,trafila si sa..Sestričky som sa zabudla spýtať čo si mam na to dať,ale kupila som si octanocu masť v lekárni a vyzera že zabera..Heparoid nepomohol vobec..
Sakra včera večer som sa opálila na rúre..Tak mám na ruke značku.. 😖
Baby ja by som asi dieťatko nepchala do vajka,nebudem mu lámať chrbátik.Ja beriem vaničku,alebo na ruky zababušene.To mimi je strašne krehke..moj názor..

stacynka
3. feb 2010

ahojte baby, gratulujem k vcerajsim vysledkom z poradni...
inak ste mi spravili chut s tym karfiolom ale kde ho zobrat teraz?
ja som prave do seba natlacila 2 chleby s medom, uz si pripadam sisi, skoro kazde rano to jem ale ked mi to tak chuti, len som zvedava kolko som pribrala....-prepac civi ze ti zas chute robim...
inak ja na body nedam dopustit to oblecies raz dva a fakt tie krize ma babo pekne v teplucku, aj tie dupacky ruky nohy sme na spanie pouzivali dlhodo nejakych 2 aj stvrt roka, potom uz bol problem zohnat...

stacynka
3. feb 2010

co sa tyka tych autosedaciek uz sme to tu milionkrat riesili, je to na kazdeho ale ja urcite autosedacku, ved si len jankako predstav ze do vas nejaky trtko vrazi a mimi ti vyleti z rukk ☹ 😒 😠 som to mozno prehnala ale stat sa to moze a potom si budes vycitat

jankako
3. feb 2010

stacynka aj ja som mala dva chleby s medom 😀 a mliečko..Aj ja mávam väčšinou naraňajky,bud džemovy chlieb alebo medovy plus kakao... 🙂

jankako
3. feb 2010

ja viem stacy že sa to može stať...ale mne to pride strašne neprirodzene pre to mimi...take malulinke vo vajičku..Vanička sa nedá upevniť pásom???

zuzkabar1983
3. feb 2010

Stanusa tu je ten link:

http://www.povedztosmilkou.sk/index.php?hash=74...

Inak hadajte co robim ..... KARFIOL 😀 😀 😀 . MM ma skoro niekam poslal, lebo musel ist asi do 4 obchodov, pokym zohnal karfiol, ale nakoniec sa mu to podarilo 🙂

Jankako, niektore vanicky sa pasom upevnit daju, su to tzv. autovanicky, ale nie vsetky. Zalezi od toho aky mas kocik.

jankako
3. feb 2010

Aha,dik Zuzi..Ako bolo včera na prednáške?ja som nešla,lebo boli zle cesty a už som bola ráno v nemocke..
Petulka bola aj na sono..Kedy idete na dalšiu prednášku?

zuzkabar1983
3. feb 2010

Janka na prednaske bolo v pohode. Bolo to o novorodencoch, ako kupat, co im obliect, kedy ist von a take skor zakladne veci. Teraz mame 2 tyzdne volno, lebo asi ma dovolenku a potom 23.2 mame cvicenie a ideme pozriet na porodnu salu ....

monva
3. feb 2010

ahojte 😀
Ja dam na cestu z porodky asi body, tenky overalik (ruky nohy) a navrch bud stredne teply overal, alebo bundicku a nohavice a drobca do vajicka urcite, aj Danka sme tak viezli, mame to cca 60 km.

civavava
autor
3. feb 2010

janka, kopec ludi nosi mimi vo vajicku z porodnice, dokonca je vajicko na zozname , co treba do porodnice ked si dojde mm vyzdvihnut mimi, takze ak by to bolo skodlive, urcite by to nepisali....ale je to kazdeho nazor, my sme jednoznacne za vajicko, aj ked pri nasom kociku Jané sa da pouzit aj vanicka ako autosedacka...

ale na kratku trasu staci vajicko 😉

mnaaaam KARFIOL 😝

zuzkabar1983
3. feb 2010

Ja si myslim, ze je to kazdeho osobne rozhodnutie, ci vajicko alebo vanicka ..... Vela deti sa nieslo aj vo vajicku aj vo vanicke a vsetky su v poriadku ....
Jedine v co dufam je, ze april bude uz trosku teplejsi, lebo ja nemam dake zimne vecicky v malych cislach .... ale vsak uvidime. Ak by nas pocasie prekvapilo, tak mm bude musiet ist na nakupy pocas mojho pobytu v nemocnici 😉

Baby aj u vas stale taaak veeeelmi snezi??????? JA som uz 3 krat odmetala pred domom, ale sa na to asi vyprdnem, lebo to vobec nema zmysel ..... Zase je vsetko biele 😠

civavava
autor
3. feb 2010

zuzka, ja som vcera sla z roboty domov 3 a pol hodiny, 14km....strasne snezilo a nestihali upratovat...
dnes nastastie sa oteplilo a prsi a topi sa to...tato zima je hrozna...

aj ja dufam, ze april bude aspon trocha teply..... 😠

zuzkabar1983
3. feb 2010

Najhorsie na tom je, ze cesty su vobec neni upravene a mm i cela moja rodina nechcu, aby som chodila niekde autom. Tak som ako ''uvaznena'' doma a uz som sa vcera tesila, ze sa to trosku polespilo, ze budem mat trosku volnosti a dnes ako naschval opat snezi!!!! 😠 😠 Ale zas na druhej strane je to krasne, ked je vsetko take biele. Ja som 5 rokov v Irsku nemala poriadnu zimu a o snehu ani nehovorim! Takze toto mam nahradu za tych 5 rokov 😀 😀 😀

civavava
autor
3. feb 2010

no mne sneh vobec nechyba, resp. v meste...a na horach nech si snezi 😀
ja sa tesim ze tu je miernejsie pocasie v zime a nie je tolko snehu jak na SK...teraz tu maju nejaky 50rocny rekord s tymto snehom, ale trval az jeden den 🙂)

veve23
3. feb 2010

jaaj, o snehu ani nehovorte, konecne som sa odhodlala ist na nakup pre babo, a vonku katastrofa...tak cakam od rana ci prestane, noo nic.....presne jak pises civi v meste nech je sucho a na horach nech je aj cely rok
a este k tomu zajtra ma dojdu kuknut nasi , tak aj tak musim ist nakupit ☹

civavava
autor
3. feb 2010

asi ste uz citali - Belohorcova vcera porodila dcerku 😉

tarinka333
3. feb 2010

Civavavka, dakujem za hodenie foto bruska do albumu...
K tomu snehu... je to krasne, ked to kukam z okna, ale ked si predstavim, ze sa mam trepat niekde pesobusom... tak mi do smiechu vobec nie je... hm.

veve23
3. feb 2010

este nie, a to meno co jej dalii, chuda dieta.....ja Belohorcovu moc nemusim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre