Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kikarv
26. mar 2010

marika ja som kojila rok aj 2 mesiace a mrchu som dostála hned po šestonedelí. mliečko som mala až do 3 rokov malej a aj krámy . takže nie vždy to platí že kym žena kojí nemá mrchu. u mňa to bolo naopak aj vela mlieka ak mrcha bola hned 😀

jankako
26. mar 2010

jáj maqic,tak predsa si po vyšetreni..no to može byť že sa to uvolňuje tá zátka,nie???no maqic,horšie ak sa nebudem otvárať a budem mať bolesti a nič sa nebude diať.ma šlahne.toho sa bojim najviac,že sa tam budem aj tri dni trápiť v bolestiach..
ale hádam ked je to na jeden prst.a ja asi tomu pomožem sexikom cez vikend,aj ked si to neviem predstaviť,lebo pri vyšetreni ako to boli,nieto ešte sex..

malalady
26. mar 2010

baby inakšie aj ja mávam pocity na ms ale nist mi nepovedal,že som otvorena 😒 tak ja nevím no 😅

marika1902
26. mar 2010

kika no asi mas pravdu to ja viem len koli segre ta nemala mrchu ked kolila pri oboch detoch, tak dufam ze to mame v rodine 😀 😀

malalady
26. mar 2010

marika ja som mala ms 2týždne a dost 😀 ušetrila som tiež na vložkách.. tak dúfam,že aj tentokrát to tak bude 😀 😀

cinocka
26. mar 2010

vonavakvetinka: jeej, mame rovnaky termin a este aj chlapakov v domcekoch 😀

ako tak citam, tak sa vam to vacsine blizi...takze kocky prajem rychle a co najmenej bolestive porody 😉

som dnes prisla z poradne a vsetko oka..v pondelok opat na CTG 🙂 sa zasa nacakam... 😒

kiwi: jj, som tiez kukala ze ake velike su tie tampony 😀

jankako
26. mar 2010

no kiwi,chcu mať s nami pokoj cez sviatky...ja som ešte nekukala tie tampony..

annika11
26. mar 2010

ahojte babenky, ja mám jednu otázku....kedy sa vám malé otočilo dole hlávkou? Ja už pomaly začnem 39.tt a ešte stále nič...

cicimon
26. mar 2010

annika - no zrejme sa ti uz neotoci - kamoske sa do 36tt neotocilo tak sla na cisarsky

marika1902
26. mar 2010

inak dnes mi mm slubil ze cez vikend posklada konecne postielku ale samozrejme iba ak pobalim veci so zoznamu co mam prilepeny na skrini 😀 😀 pekny vydierac 😀 Len este neviem do akej tasky asi taku velku nemam a len zupan mi zaberie kopec miesta ☹

kikarv
26. mar 2010

no tak to vám môžem len závidieť. ja som neušetrila ništ 😠 aj plienky kupovať aj vložky kupovať no to bolo prebalovania 😀 som zvedavá ako to bude teraz 😅

fleury sa neozvala ako sa má?

michalag som tu tiež dlhšie už nevidela.

baby a neviete niečo čo by som mohla si urobiť doma aby mi už nemuseli robiť klistýr v nemocnici? pri prvom som hnačkovala asi 5x kým som išla do nemocnice a tam mi ho už nestihli urobiť a bolo ok. ja si to neviem predstaviť že mi do zadku strčia hadicu jojj 😒 😒 😒 😒

stanusa
26. mar 2010

jankako neviem ci su bolesti po vyvolavacke, ale tejto kocke nic nie je a tie co dostanu bolesti tak idu na porodne oddelenie...zrejme sa im rozbieha porod, takze uz nemam obavy z vyvolavacky

annika11
26. mar 2010

cicimon:
dakujem za odpoved, presne toho som sa bála...zatiaľ mi dr. nič nepovedala, ale v stredu idem na ultrazvuk, aj do poradne, tak som zvedavá...

marika1902
26. mar 2010

kika mozno to pride na teba aj teraz ale ja viem ze si ho dam urobit lebo ak ma budu sit tak aspon zo dva dni nebudem musiet na velku 😀 😀 Aj ked ani mne to nie je pochuti 😒 😒 A neexistuju niake cipky 😀 😀 ze ked to na teba pojde sup cipok a beh na wc 😀

sasikas
26. mar 2010

kiwi- no ja som tiez kukala Na tie tampony do podprdy ked som to rozbalila...som myslela ze to je len take velke jak take tie na odlicovanie.... 😅
annika- ja mam malu otocenu od neakeho 30 tyzdna....ale na tehu cviceni nam porodna asistentka hovorila, ze niekedy sa moze dokonca aj par dni pred porodom este otocit....a vraj je dobre si lahnut na chrbat a podlozit si bedra, panvu, vankusom a lezat aspon 20 minut.....ze to niekedy pomoze aby sa este otocilo aj ked je uz babo dost velke....no ale neviem co je na tom pravdy, ked zas na chrbte sa lezanie neako velmi neodporuca..... 😒

marika1902
26. mar 2010

Babule idem uvarit rezance s makom alebo tvarohom co kdo chce. Dnes mame taky postny den 😀 😀 Ale ja sa este vraaaaaaaaaaaaaatim 😀 😀

kikarv
26. mar 2010

tak dúfam že to namňa príde a prečistia sa mi črevá samé.

ináč mi radila kamoška ked som rodila 1x že ked sa ma opýtajú po pôrode či som už cikala a bola na velkej že mám povedať áno lebo že cievkovanie bolí. no našťastie s týmto som nemala problém 😀

jankako
26. mar 2010

dik stanusa,len ono ked sa nebudem otvárať tak s tym nič nenarobia.toho sa bojim.bolesti možem mať...len aby sa to aj otváralo..ale ked som na jeden prst,tak snád...
annika moja mala je od 29tt dole hlavou..v takom tt už nedávaju velke šance na pretočenie,kedže mimi už nema tolko miesta..

martina149
26. mar 2010

Ahojte-Annika niektoré bábätká sa otočia aj tesne pred pôrodom takže treba dúfať,aj moje bolo už v 32.tt dole hlávkou a potom si to rozmyslela a pekne sa osadila zadočkom a je tak až doteraz a Dr.mi hovoril,že sa ešte môže otočiť,síce už je menšia pravdepodobnosť,ale azda.A záleží aj od veľkosti bába aj množstva plodovej vody a moja podľa USG v 36.tt mala už 3120gr,tak tiež čakám.Ale ja už mám aj tak istý cisarák aj kôli polohe aj z neurologickej indikácie.Takže tak.
Magic a tebe asi fakt odišla zátka,aj keď pobolievajú kríže,ale netreba sa hneď plašiť.Mne pri druhom odišla zátka v pondelok a rodila som až vo štvrtok aj to by som nevedela,že som už otvorená na 3 prsty,keby som neišla na poradňu.Pokiať nemáš ešte bolesti nemusíš sa plašiť do nemocky,jedine žeby odtiekla plodová voda.

seuska
26. mar 2010

Jankako ano, ak sa to do soboty 3. aprila nerozbehne tak idem na vyvolavacku... ja som v podstate na jednej strane aj rada, ze to uz budem mat za sebou a na druhej strane tiez obavy, ze ako dlho sa budem trapit... Tak ako pisala Stanusa, jednej zaberie vyvolavacka hned a druha sa tam trapi od pondelka, je to indi - vindi.... neboj zvladneme to nejak... 🙂

marika1902
26. mar 2010

tak ani som sa nenadychla a som spat 😀 Vraj mam obed uvarit az neskor 😀 😀 Svokor sadi zemiaky a chce to dorobit 😀 😀 Esteze ich ja nemusim 😀

kiwinka
26. mar 2010

sasikas, presne tk som so to predstavovala aj ja! 🙂 ale realita bola iná 🙂 je to srandovne, snad sa mi to aj zmesti do podprdy hihih 😀

jankako, kde ty rodis? ty niesi z BA? mam to uz dopletene asi,,tolko nas tu je tehuliek 🙂 !

annika,, tak ako čiči hovori,,, uz sa asi neotoci,, nema miesto,,,to sa ani neda asi,, ale nechcem mudrovat,,,mozno lekar ti povie ze sa to da, hlavne jeho s atreba pytat na vsetko co ta zaujima! 😅

cheer, moj mm je riško,,, mne sa velmi paci to meno,, ako tak sledujem aj dost popularne medzi maminkami terz.. keby sme cakali chlapceka isto by bol riško 🙂

annika11
26. mar 2010

ja si malú cítim priečne alebo s hlavičkou hore, usilovne si kopká, ale otáčať sa jej akosi nechce 😒
inak som aj ja omrkla tie tampóny do podprsenky a je mi tiež do smiechu, sú fakt veľké...doteraz ma to ani nenapadlo 😀

marika1902
26. mar 2010

Baby moj kubko je poslusne hlavkou dole asi od 20tta tak aj ostal. Ale ani sa nedivim lebo on je lenivec lenia 😀 😀 . Inak nie je to tak ze rodit normalne mozes aj ked je babo nozickami?

baby a kukali ste ake eroticke su tie sietkovane nohavicky?

annika11
26. mar 2010

marika1902:
vraj erotické 😀 😀 😀 si to vystihla

kiwinka
26. mar 2010

marika,,, ano su to eroticke totalne prasácke gaťky 🙂

kiwinka
26. mar 2010

annika a odkial si ty ? 😀

no a akotak kukam vlosky HARTMANN mam ,,, tak tie ani kridielka nemaju sakra,,to co je?? to mi doporucili v zdravotnic. potrebach ze toto su special poporodne vlosky,,, mate ich niektora este? ale tak to by malo drzat sak vložka bude v tych erotickych nohavickach nie?

marika1902
26. mar 2010

kiwinka aj ja ich mam su preto dobre lebo su priedusne bez toho igelitu co maju klasicke vlozky. To aby ti to tam dolu dychalo 😀 😀 inak co viem u nas nesmies mat pocas vizity ani len tie nohavicky na sebe iba tu vlozku keby sa chceli kuknut ako sa hojis. Toto sa mi zda dost brutalne. Podla mna je to tak ponizujuce ze az ☹ ☹ ☹

marika1902
26. mar 2010

Uz som zazila gyn prehliadku pocas mrchy a poviem vam bolo to otras. mala som hormonalnu poruchu proste mrchu v kuse tak aby vylucili potrat tak mi museli spravit sono 😒 😒

sasikas
26. mar 2010

no veru tie vlozky nemaju chybu....ale tak ako Marika pise, nejlepsie su tie obyc. bez lepivej vrstvy....a bez tych gatiek lezat s vlozkou medzi nozkami to si teda tiez neviem celkom dobre predstavit...... 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre