Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kikarv
1. máj 2010

michalag tak moja už opäť spí medzitým už aj papala o 23:40h sa zobudila.
Vanda okolo Lei pekne len trocha žiarli ked sa Lei venujú viac ako jej druhý tak si vyžaduje pozornosť a mazná sa. ale už je to lepšie kusok tak ju to snad čoskoro prejde. a tvoj malý ako si zvyká na sestričku?

monva
1. máj 2010

ahojte 😀
Kika - aj ja som dnes mala makovnik (svokra napiekla) a malinka chrni, tiez teraz cakam, kedy vstane, neoplati sa mi zaspat lebo som potom ako mechom udreta, no naschval teraz spi ...

michalag
1. máj 2010

tak moja si trochu potiahla a spi ako dudok a nejde ani odgrgnut tak neviem ci mam chvilku pockat a potom jej dat druhy alebo ju dat spat a za hodinu bude hore 😅
...... kolko vam drobci papaju z jedneho prsnika???

Sami je celkom dobry k Lucke, donesie s radostou plienku, podlozku .... ale vidno ze som mu chybala za tych par dni a ze uz nie je sam .... dnes vecer ked uz lezal v posteli tak mi po dlhej dobe povedal tak uprimne maminka ja ta tak velmi, velmi velmi lubim, az mi slzy vosli do oci

monika, myslim ze to praktizujeme viacere ze cakame na vecerne papanie ..... ja som tiez na tom rovnako, ked zaspi, tak som ako kladivom tresnuta

kikarv
1. máj 2010

monva to je zákon schválnosti 😀 moja teraz chrní už konečne napapkaná. som zvedavá kedy vstane zas. a tvoj malí ako reaguje na drobca?

kikarv
1. máj 2010

ja neviem kolko papá z jedného. ona ťahá dlho z jedného a to jej potom stačí a ked mám pocit že papala málo tak jej dám druhý a potom poťahá aj ten a asi jej to stačí bo odkvajcne a negrgne a ja čakám a ona nič tak ju položím a potom každe mrvenie kontrolujem či nezvracká 😒

kikarv
1. máj 2010

no idem ja spať tak dobrú noc mamulky a kinderká 😔 😔 😔

juliap
2. máj 2010

bre ranko kinderka, maminky a deticky,
tak my mame dnes nabity program, emka ma turnaj vo footbale od 8 do 14, tak jej drzte palceky, nech da nejaky ten gooool ... 🙂
takze patranie po mne nemusite vyhlasovat, este som kinderko a idem povzbudzovat ... ema do toho ... 😀

kikarv
2. máj 2010

ahojky. emke držíme palce a vela goooolov nech dá: emkááá do tohhoooo!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀

ja a Lea sme už hore a ocko s Vandou ešte spia jééj ako im závidím 😅

kikarv
2. máj 2010

tak čo ešte prekvapí dnes niektoré kinderko a rozpadne sa? 😀 moni čo ty na to? alebo evil či juliap to chytí na fudbale? 😀

mackopuf
2. máj 2010

ahojte..a vy co tu kinderka este robite? Vsak som vam ukazala ako na to,tak sup-sup. Dakujem za vsetky gratulacie. Este nie som doma samozrejme,ale nahodou sa mi podarilo zachytit signal,tak pisem z mobilu. Manzel uz pisal miery maleho,tak ja len dodavam,ze sme v poriadku,len maly si asi chlipol plodovky,tak ho nadrapuje a hlavne ked ho chcem kojit. No hadam sa to zlepsi.Tak sa drzte a priebezne sa budem ozyvat a hlavne sledovat,ktora z kinderiek prevezme stafetu. Tak ahojte

kikarv
2. máj 2010

mackopuf rýchle zotavenie a malého to prejde. mali sme to isté 2-3 dni sme zvrackali ale prešlo to. 🙂

aktakk
2. máj 2010

Bre ranko sa praje...

tak uz mam obedik navareny, mozem odpocivat 🙂 .

Mackopuf aj nasa stale nic ine nerobila iba hubicku vykrucala, lebo si glgla plodovky a potom sa raz vyvrackala a bolo dobre.

Miska- no ja som to s kojenim mala a mam trapenie doteraz. Nie je mozne, ze mas malinko mliecka, ked malinka zaspinkava? Mne laktacna poradkyna povedala, ze preto to tak je. A samozrejme bola stale hladna, malinko spinkala...niekolko tyzdnov som ju nosila stale na rukach a samozrejme jej chybal spanok mne tiez, lebo spinkala len tak na pol oka...kvoli hladu. A ak zabuvala, tak na 20min a tak podobne.Tak som jej skusila dat nutrilon a zaspinkala mi behom par sekund aj na tri hodiny ani som ju pomaly nemusela utisovat.
Skus si pri kojeni stlacat prsnik a zvysit tym tok mliecka.

vejula
2. máj 2010

dobre ranko 🙂 aj ked upršané ale nenechame si skaziť den no nie???

Baby ked mne malý zaspáva tak ho škrabkam za uškom alebo na hrudičke, ked nepomáha tak začnem ťahať prso od neho a vtedy sa zaručene prisaje... A toto opakujem niekedy aj každu miutku ked je moc lenivý 😀 😀 😀

mackopuf tak nakoniec asi jediná čo vychutala ten pekný dátum 😉

mackopuf
2. máj 2010

kikarv,aktakk-tak to som rada,ze ho to prejde. Vanesska sa mi prisala hned a vobec sme nemali takyto "problem" .vejula-vsak kinderka sa chystali na tento pekny datum,tak ja som to zobrala vazne.

fleury
2. máj 2010

Ahojte

vejul u vas prsi?? U nas je krasne slnecno, vybehneme s malou von, vcera bola az dva razy, doobedu s mm, ja som pratala a poobede sme si zasli spolu aj s hafanom 🙂 Len strasne dusno je, citit, ze pridu burky, aj malinka sa stale poti, tak ju radsej prezliekam, v tych bytoch je desne vytemperovat normalnu teplotu 😝

Dnes idem robit palacinky, chute z tehu ostali 😀 😀 Maso mi furt nevonia, takze mucnikujeme 🙂

fleury
2. máj 2010

aktakk a co tvoje kojenie, zlepsuje sa to?

aktakk
2. máj 2010

Fleury- ja ani neviem..dnes malinka rano papala z prsnika a spokojne zaspinkala ale to som v noci len nutrilon davala, takze sa mi mliecko pekne spravilo a dobre tieklo..jakmile nemam uplne plne prsia, tak mi tento drobcek zaspinkava. Zajtra by som mala mat take lieky co podporuju tvorbu mlieka, tak uvidime, ci pomoze. Ak nie, budem to musiet nejako striedat. A ty aj kojis?

michalag
2. máj 2010

Ahooojte 🙂

tak tato noc bola zatial najhorsia, malinka bola od 00:30 hore takmer celu noc, stale plakala a ked aj zaspala tak za 5-10 minut bola opat hore s placom a hladanim mliecka ... okolo 4:00 som jej dala opat potiahnut a uz sme boli obidvaja s drahym hotovy tak sme si ju dali k sebe a vydrzala spat do 6:30..... teraz rano som si musela jeden prsnik odsat lebo mi isiel explodovat a bol uplne tvrdy a odsala som 45ml (neviem ci malo ci dost z jedneho kedze z druheho som jej predtym davala) a rano o 9:00 sa napapala a spi doteraz tak zacinam uvazovat ci nema prehodeny rezim ked cez den nam ako tak spinka aj 3 hodky a v noci je v kuse na prsniku a oci rozcapene

michalag
2. máj 2010
aktakk
2. máj 2010

Miska a mas s tym nejake skusenosti? Neskusala som este ziadne tabletky,zatial len pijem vela vody, caje na podporu mliecka, senovku grecku a teraz mi laktacna poradkyna poradila nejake lieky, tak skusim este to a uvidim, co narobime. Inak ja som mala mliecka az moc, v nemocnici sa mi ale malinka nevedela prisat, tak mi sestricka hned doniesla klobucik a to bol kamen urazu. Malinka potiahla cez ne malo a tym sa mi zacalo aj malo mliecka robit. ☹

michalag
2. máj 2010

ja som ich skusala aj pri Samkovi ale vtedy uz bolo pravdepodobne neskoro na homeo ..... a teraz ked som sa pytala tak mi vravela sestricka ze jedno z najlepsich su vraj tieto homeo ..... ja si ich planujem zajtra kupit a uvidime a rozmyslam ze napisem este annag tu na konikovi

aktakk
2. máj 2010

Miska, mne prave Annag poradila tie tabletku co idem kupit. IP

vejula
2. máj 2010

fleury u nas je fuj škaredo....

Chrobačik si teraz pekne ležka na posteli ale čakam že o chvilku spusti krik... Vraj niektoré detičky uspáva taký monotonny zvuk ako mixer alebo fen... Tak idem skusiť povysavať 😀 možno ho to uspí 😉

Baby ak vám babo zaspinkava pri papani skuste ho škrabkať za uškom alebo povytiahnuť prsník hnwed zas začnu sať 😉

monva
2. máj 2010

ahojte
Miska - vitaj doma 😵 😵 😵 drzim palce, aby ste si co najskor zosuladili spolocny rezim a malinka nechala pospat aj maminu.

Uz som sem-tam tiez na "cucky". Idem dat asi slabu kavu, aby som nepadla z noh. Spala som v noci 1+2,5 + 2 hodky a medzitym som bola aj 1-1,5 hodky hore a nosila malu na rukach, lebo nevedela odgrgnut a zle sa jej vtedy lezi (aj ked som jej podlozila matrac, nepomohlo).

Ja ked mam pocit, ze mam menej mlieka, tak prikladam malu castejsie aj ked akoby "nasucho", lebo mlieko sa zacne tvorit viac len ked je vacsi "dopyt" teda ked babo taha, "setrenie" mliecka je skor cestou k znizeniu tvorby. Takisto je dolezite nocne kojenie, vtedy sa produkuje nejaky hormon, podporujuci tvorbu mlieka. Ale prosim neberte ma, ze mudrujem, to si len pamatam, co som citala este pri Dankovi, ked som ho kojila a pomahalo, tak rada podam take info dalej, ak by mohli pomoct aj vam. Drzim palce vsetkym "kojkam" a tie co nekojite, nebudte z toho smutne, dolezite je, ze svoje babatka lubite a ze ste v pohode 😵 😵 😵

seuska
2. máj 2010

Monvi ahoj 🙂 tak ti Tanicka nedala spat? No ona to maminke vynahradi 🙂 Danko ako?
A nemudrujes moc, len mas skusenosti... My co nekojime sa sice vyspime, teda aspon ja, ale radsej by som bola keby som nemusela Nutrilon davat, ale ako hovoris, dolezita je pohoda a nasa mala je anjelik. Doobeda vacsinou vyvadza a placka, ale jak je vonku tak je spachtosko... Aj teraz isla s tatinom na prechadzku, ja som hodinku zehlila a teraz idem varit a chystat pohostenie pre navstevu....

Mackopuf daj story porodu ma zaujima jak sa ti tak rychlo podarilo porodit. A co sitie a ostatne pikosky?

Veji ja pri malej bezne vysavam a ani sa nepohne. Dokonca vcera sme boli na folkorne vystupenie, revalo to tam jak dive a mala spinkala, jedine sa strhla ked zacali ujovia vyčom plieskat v ramci vystupenia... Ja malu ucim na hluk, lebo nebudeme okolo nej po spickach chodit.

seuska
2. máj 2010

vyčom - malo byt byčom 😀 hups, preklep..

stanusa
2. máj 2010

ahojte

jej ake nove fotky si davate do profilu, zlatucke ste baby
som nepisala, ze malemu uz dosla doporucene posta do vlastnych ruk 😕 a to jeho zdravotna karticka

u nas neprsi, ale je zatiahnuta obloha a to chceme ist poobede trosku von na zmrzku a tak
baby na mliecko skuste este pohar cierneho piva - aj lekarka v nemocke povedala, ze radsej ako vineu 🤐

stanusa
2. máj 2010
vejula
2. máj 2010

seus naš malý ked je vonku tak môžu aj blesky hromy strielať a spinka.... Doma je už na hluk citlivejší... Ale tiež neučíme na uplne ticho, väčšinou mame dere do spalne otvorene hned vedla beži telka mz sa s mm normalne rozpravame...

stanusa no podarení su... Maly gabko aky je dlhý... Aspon sa mi zdá 🙂

seuska
2. máj 2010

Stani ale ozaj je maly aky dlhaaan dlhy 🙂 kolko meriate? Ale zlatunky je...tfuj tfuj nech ratsie nasa nova volejablova nadejna generacia 😀

Veji to tie babatka asi vsetky vonku spia jak zarezane... aspon ze mame jarne deticky a mozeme sa vonku v pohode spacirovat...

Baby ake velkosti nosia vasi drobcekovia?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre