Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

klongova
30. okt 2009

ja sa do Poľska nechystám možno skočím do tesca keď hovoríte že tam je veľa pekných vecí a hlavne lacných. Je pravda že netreba veľa malinkých vecí kupovať pretože to bábo z toho hneď vyrastie a potom čo s tým. Teraz aj tak všade predávajú skôr zimnejšie veci takže ešte trochu počkáme a budeme kupovať po sviatkoch.

ani ja nechcem vedieť čo budeme mať no na 3D to asi zistia a nech aspoň viem že je všetko OK. Keď som čakala samka nevedela som do poslednej chvíle kým sa nenarodil no mala som tušáka. A nemusela som nikoho klamať že neviem keď som naozaj nevedela, pretože všetci ma trápili že čo to bude. Pomaly to začína už aj teraz no odolávam lebo neviem. No neviem ako budem hovoriť keď budem vedieť.

V ktorom týždni robia 3D približne neviete ? Mne povedali že až po 20 týždni sa mám objednať no to môže byť aj v 22 - 24 týždni to už bude naozaj pekne vidno bábo aj všetko ostatné

blondy12
30. okt 2009

dobre ranko babenky, aj ja by som chcela ist na 3D, ale az tak pred vianocami ked sa bude dat nech aj mm moze ist a vidi co to tam vlastne mame 😀
aj do polska by som chcela, ale do vianoc na to nemame nejako cas, a jedine po vianociach podla toho ako budem vladat, ale tak velmi po trhoch by sme nechodili

prosim Vas a v tom targu kde su tie obchodiky detske?ako to babyboo a dalsie?
uy nech bude 16ho idem na tie tripple testy a dufam, ze mi aspon urobi sono 😀 , nech sa nanho pozriem...

blondy12
30. okt 2009

seuska gratulujem k super vysledkom, snad bude aj u nas vsetko v poriadku 😀
ale to sa este nacakam, mm siel na sluzobku tak aj to male ma nejako neotravuje, lebo ked bol s nami, citila som ho poriadne... 😀

klongova
30. okt 2009

blondy - to malé musí aj spať tak ako ty a buď rada aspoň si trochu oddýchneš keď nevystrája. V ktorom týždni si v 15 to teda dosť skoro cítiš pohyby ako prvorodička - patríš k tým šťastnejším. Ja ako druhorodička cítim asi týždeň a to som teraz v 15 tt

cheerlady
30. okt 2009

ahojte babule,tak ja som sa dnes prehodila k druhemu dr.-konecne 🙂 poznate niektora dr.Andela zo Svateho Jura? ja som na neho pocula chvaly,tak snad bude fajn 😉 a objednana som na 10.11.,tak sa tesim,lebo u toho mojho som bola az na 19.11.-on totiz vobec nedodrziaval poradnu kazde 3tyzdne,ale az 4/5tyzdnov 😠 tak sa tesim aj na sono,urcite bude mat modernejsie ako mal ten predtym 🙂 a inak ked o vecickach,tak dnes som bola v tescu a kupila som dvoje bodynka a jednu ciapocku-v neutralnych farbach,tak sa vytesujem 😀 takze uz mam 4veci pre drobca 😀

cicimon
30. okt 2009

cheerlady - ja som niekde citala, ze cca do 20tt sa chodi na kontroly kazde 4 tyzdne
ja len dufam, ze cez vianoce ma na nic neobjedna, kedze budem 2 tyzdne prec

cheerlady
30. okt 2009

cicimon no ale v TK je napisane kazde 3tyzdne 😕

tarinka333
30. okt 2009

cheerlady, moj lekar ma tiez chce vidiet raz do mesiaca... podla mna to zavisi od tvojho stavu. Ak je vsetko OK, ak staci raz za 4 tyzdne 🙂

lucinka1104
30. okt 2009

ja som chodila tiež raz za 4 tt a teraz ked mamproblémy tak 1 za 3tt, zase mi vyšieli zlé vysledky zkultivácia a moj dr mi dal tie isté čipky čo mi nepomohli ani prvý krát 😝

vejula
30. okt 2009

Čavte kočky. No ja chodím tiež každé štyri týždne... A to je na rozdiel od niektorých celkom často... Kamoška mi hovorila že bola do nejakého 20 týždňa dva krát... A to je už podla mna dosť málo.

lucinka1104
30. okt 2009

martina05 jasom ten avnkuš nevyužila vôbecna polohovanie stačí aj na valček namotať bavlnenú plienku a na kojenie mi bolo milšie uplne nič 😀

lubi44
30. okt 2009

ahojte babulky,tak ja uz mam na tnto vykend upratanechvala bohu,takze zajtra sa oddychuje,ale zasa v nedelu idem do prace 😒 ,ale neva nejako prezijem aspon nasetrime na postielku 🙂 a na babenko,inak aj mna doki vidi tak 1x do mesiaca a to uz aj s poradnou,sono mam tak 3x dokopy a este ma objednali na termin porodu,keby nahodou prenasam,inak sa chcem este objednat na svk na 3D,vysledky z triple budem mat za 2 tyzdne dufam,ze vsetko ok a jani neboj aj ty bues ok
akktak,som rada,ze ma niekto chape,ja som na tom tak isto ako ty si bola,kde tu vies ist stale ist a hlavne to pocasie,ale neva nejako budem musiet vydrzat a na buduci rok idem naspet na svk a koncim myslim ze 5 rokov bude dost,nie???

blondy12
30. okt 2009

klongova aj mne to prislo divne, ze citim uz tak skoro, to som sem myslim aj pisala, ale ked ste pisali, ze neskor tak som sa tym dalej nezaoberala, ze uz citim obcas pohyb, ale teraz ked mm mal ruku na bruchu, a v jednej chvili ma koplo, tak ze som to citila aj ja a nie len on, som si uz vsimala a citila som, ze obcas kopne tak, ze to citim aj ja 😀 😀 ,mna napadlo, ze mozno aj preto, ze nemam nejake vypukle brucho ani, lebo nemozem povedat, ze by sa mi nejako zvacsilo, skor ku veceru ho mam take vacsie, ale z rana nic... 😖

aj ja som uz kupila par veciciek pre male, rukavicky proti poskrabaniu, aj dve body s dlhym rukavom, aj pyzamko 😀 , 😵 take zlatucke to je, ze by som najradsej v nich uz mala aj toho dfrobceka. 😵

lubi44
30. okt 2009

blondy tak uz ti zavidim 🙂 ,to musi byt pekny pocit,aj ja som si povedala,e na buduci vykend si idem kupit nieco pre malinke nejaku drobnostku sa potesit a aj tu postielku,vlastne to bol mm napad uz sa aj on tak strane tesiii 🙂

cheerlady
30. okt 2009

babule nemate pocit,ze s rastucimi bruskami to aj nasi muzickovia zacinaju viac prezivat? 🙂 ten moj sa z toho uplne vytesuje,ze uz mi je vidiet brusko,uz mu to asi dochadza,lebo doteraz som mu tak asi nepripadala 😀

aktakk
30. okt 2009

Veru Blondy- tebe ozaj skoro citit pohyby. Ja som uz v 19tt a nic. Ale nech len male odpociva, ked ma chut. Ono mi to isto vynahradi zachvilu 🙂

Lubi- ber to inak pozitivne, v irsku maju podla mna uplne super vyber detskych veciciek a za lacne peniazky. Ja keby som tam tehotna, tak mam asi plne skrine. Aj som veru rozmyslala, ze behnem za sestrou niekedy do Londyna si nakupit. Len mi to uz asi teraz nevyjde...Jedine neskor s babatkom. (ak bude za co)
A jasne, chapem Ta. Ja som sa tam proste neaklimatizovala. Bolo tam "divne," ja som vsak potiahla len dva roky, lebo sa mi na SVK postastila slusna robotka. Inak bych tam mozno este tiez bola. Ja som Ti inak uz pisala, ze som dokonca v Koseci vyrastala ale si nereagovala. 😕

Cheer- tak hadam doktorik bude lepsi a viac sa o vas starat 😉 . Ja tiez chodim kazde 4tyzdne, myslim ze je len malo zien, co chodia kazde 3tyz., aj napriek tomu ze je to v knizke pisane.

blondy12
30. okt 2009

no aj ja sa tomu dost cudujem, ale tak to je jedo len nech to bude zdrave, mozno este budeme nadavat ako nam nedaju spast ked ich uz budeme citit intenzivne a nie iba obcas 😀

a ako tu spominate doktora, ja som vlastne bola prvy krat pri zisteni to bol taky 6-7tyzden, potom v 11tt. a teraz idem az v 16-17tt.na tie tripple testy - a Vam robili aj sono ked ste tam boli?ci Vam vzali iba tu krv?ja ho chcem poprosit nech sa aj pozrie vsak ma nevidel dlho, a mala som tak dva dni bolesti co mi bolo zle, ale k doktorovi som nesla lebo to preslo a potom mi bolo uz dobre, mozno, ze to bolo iba z roztahovania maternice, ale preistotu..

kiwinka
30. okt 2009

baby, ja chodim kazde 3 tyzdne , lebo som na rizikovom,,,ale inak sa chodi kazde 4 tyzdne mne povedala gynda...takze neviem.. 😀
a ja som si vsimla, ze moj manzel pribera so mnou,,normalne mu rastie brucho ako sa rozjedol xixixi,, si z toho srandu robime, ze sme tehotní obaja xixi 😀 😀 😀

ozaj a uz mam 6 kíl hore a to sme dnes presne 18tt+1 😅

anaja81
30. okt 2009

Ahojte maminky, tie ktore uz mate po tripple testoch a uspesne, tak gratulujem...ja idem buduci tyzden v stredu a zatial som nebola nervozna a ani som o tom velmi nerozmyslala, ale ako vas tu tak citam, tak uz aj na mna pomalicky prichadzaju mensie obavy ako to vsetko dopadne...dufam, ze budem patrit k tej vasej stastnej skupinke buducich maminiek.
...a co sa tyka veciciek pre drobca, tak ja nemam este nic ale uz ma to riadne taha nieco kupit, ale moj mm, ze este mame dost casu a ze po Vianociach budu zlavy tak az potom...na jednej strane ma pravdu ale na druhej strane ja tak dlho nedokazem vydrzat...urcite podlahnem niecomu skor..ved uvidim

a baby uz mate vyhliadnute konkretne modely kociarikov?...mne sa dost pozdava kociarik Espiro - GTX 2009 a aj Baby Smile - V-MAX... len tiez rozmyslam ci hned kupovat trojkombinaciu alebo nie...aky mate vy nazor?

blondy12
30. okt 2009

anaja no ja co viem ten Baby smile V-max je dost tazky a taky, ja neviem ani trosicku neodpruzeny 😒 , s mm sme ho videli, ale na obrazku bol lepsi...neviem ono sa oplati hladat kocik tak do 12kg aj s vanickou, lebo potom su dost tazke, aspon ja taky hladam lebo budem chodit autom a davat tam tu konstrukciu tazku bude na nervy...
ja aspon jednoznance hladam iba 3kombinaciu, viem, ze tu autosedacku vyuzijem, ci iba autom ked budeme jazdit, lebo nebudem vzdy s mm, a male bude musiet niekde byt, alebo na rychly nakup supne autosedacku na kocik a idem 😀, mozno aj z polska by som objednala uvidim, lebo tam maju lacnejsie, ak teda nekupim priamo v polsku ale nechcem hned kupovat...mam jeden vyhliadnuty aj v albumiku tu zo SR, ale nasla som este jeden kde najprv ho chcem vidiet ako sa sklada rozklada a z polska by ma vysiel o 70eur lacnejsie..

kiwinka
30. okt 2009

tantamka, gratulujem ku dievcatku!!!!! Mam raost, lebo si pisala, ze teraz by ste chceli dievcatko! a krasne sa to podarilo, uuzasneeee!! jaj, tesim sa s tebou ! 😀 🙂 😉 super§!!!

stanusa
30. okt 2009

anaja tiez pokukujem po Espire, zatial len na obrazkoch. najlepsie je ho vidiet nazivo a vyskusat si. co sme pozerali v RS a RV tak take znacky tam nedrzia, akurat sme pozerali demu a chicco - ten je super ale aj ta cena a 18 tis. za kocik nedam 😝

som zvedava kolko som pribrala, ale tipujem tiez takych 6 kil

kiwinka
30. okt 2009

stanusa,,akurat som citala, ze prave do tohoto obdobia 19tt je normalne pribrat 6-7kíl :D /tehotenskakalkulacka.sk/
takze,je to optimalne a mozme papat dalej xii 😀

cheerlady
30. okt 2009

ahojte babule,tak k tej vahe-ja som sa dnes vazila a zatial som pribrala 2kg-ked si zoberiem,ze z toho je maternica s babenkom pol kila,tak je to celkom dobre 🙂 no ale to som 17tt,takze do toho 19tt to mozno este dozeniem 😅
kiwinka no mm vyzera ako v 7mesiaci uz dlho 😀 ale teraz 5kg schudol,ked robil na dome,tak aspon nieco 😅

kiwinka
30. okt 2009

cheer, moj mm bol ako sliz celkom este na svadbe 05septembra co je ozaj nedávno 😀 mal okolo 83kíl,,,a dnes ma 91kíl hihi :P ale ja sa tesim,,chlap nech je chlapom pekne 😀
no,mne chuti jest velmi, to je celéé :D papam vsetko a hocikedy,,absolutne sa neobmedzuuem,,,ale ak uz teraz mam +6kg...co bude do konca tehu hihi :P

cheerlady
30. okt 2009

kiwi no moj mal ked sme spolu zacali chodit pred takmer 5rokmi o 25kg menej 😅 ale ja tom tiez za to,ze chlap ma byt chlap,len aby bol aj zdravotne v poriadku,ked tak pribral 😒 v pondelok som ho konecne prinutila ist na krv preventivne,lebo mava vyssi tlak 😒

kiwinka
30. okt 2009

aha ,,no ton hej,, zdravie je dolezite,,bez toho sme vlastne v prdeli.. 😠
no, strazme sa, aby sme my nepribrali 25 kg pocas tehu hihi 😀 ale neee,,ja to neberiem nejak vazne a nestrazim sa,,,
kedy ides na ten MORFO UTZ? ja uz som taka zvedava na MORFO UTZ 12november,,ci nam potvrdia dievcatko ,,ako nam opvedali v genetone z mojje krvy zistovali... za 60EUR... tak snad sa nam dievcatko potvrdii 😵 uz sme na to clekom "naštelovany"... ale aj chlapceka budeme milovaaaaaaaat

cicimon
30. okt 2009

ten morfo UTZ je standardne povinne vysetrenie?

kiwinka
30. okt 2009

cici, podla mna je to standardne vysetrenie, neplatis zanho,, ci je povinne, neviem..

cicimon
30. okt 2009

kiwi - robi sa to vramci poradne ci sa to niekde inde objednava?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre