Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

stanusa
18. jan 2010

martina pacia sa mi farby so zelenou a cervenou, cumlik je aj v prenatal boxe 🙂
nevies nahodou rozmery sportovej casti? inac tie kolieska su perfektne aj typ aj to ze su vymenitelne.

martina05
18. jan 2010

Stanus, presný rozmer ti nepoviem ale kamoška do tohto kočíka /športovej časti/ v pohode dala deti aj s fusakom ...Ona ho využila pri dvoch deťoch a stále je ako nový, ono sa to dá celé oprať v práčke...Tu na nete je o Gessleinoch aj debata ... Mňa dostali tie kolieska, prehadzovacia rúčka, to že tá fusakotaška sa mi zdá pre letné dieťa - ako bude naše- omnoho praktickejšia ako vanička, je ľahšia a priestranejšia... No to je môj názor..
my sme ten kočík už omrkli aj osobne a napríklad oproti iným tipom sa mi aj to skladania zdalo jednoduchšie a celkovo je ten kočík ľahší ... Tá športová časť sa mi tiež zdá byť vyhovujúca... Tak neviem, dúfam, že budeme spokojní... Ak by si chcela cinkni do tej predajne , oni sú tam strááášne ochotní alebo ti to v piatok odmeriam ...

stanusa
18. jan 2010

diky, zaujimal ma najma rozmer, lebo ten nas typ ma okolo 32 cm sirku sedatka...nemam sajnu ci to bude v zime stacit 😅

roxi
18. jan 2010

ahojte, ja som dnes zas bola na krv, vo štvrtok mám zas poradňu, mám pocit, že som zas každú chvíľku na gynde, ale už to nejako vydržím, teraz vo štvrtok budem už v 30 tt, tak mi bude robiť taký podrobnejší ultrazvuk,

niekto sa tu minule pýtal na vyváranie umelých fliaš a cumlíkov, len kôň išiel tak pomaly, že sa mi nechcelo písať, lebo by to trvalo večnosť,
takže ja som normálne tieto fľaše vyvárala, mala som avent, aj cumlíky som vyvárala normálne v hrnci aj odsávačku, cca 5 min. som to nechala vrieť, no my sme nakoniec okrem odsávačky nič nevyužívali, lebo som kojila, takže fľašu nebolo treba, no až keď malá mala vyše 1,5 roka, tak zrazu si zmyslela, že chce piť čaj z fľaše, lebo to videla u niektorých detí, pritom už dávno pila vodu z hrnčeka zo sosáčikom, alebo priamo z pohára, či slamky, cumlíky som mala asi 6 druhov, no nechceli sme ju na ne učiť a nakoniec aj keĎ sme jej v čase krízy ponúkli tak nechcela, takže boli len vyvarené a úplne všetky to prežili,
ešte čo sa týka tých umelých fliaš, oni po vyvarení zajdú, ale ak ich už nebude treba vyvárať a dáte ich do myčky, alebo budete umývať klasicky, len jarou, tak sa opäť vyčstia a budú ako nové 😉

martina05
18. jan 2010

Stanus, toto som našla v popise ...

veľmi dlhá doba využiteľnosti vďaka výške sedadla cca. 60 cm a ploche ležadla cca. 96 x 34 cm.

klongova
18. jan 2010

baby ďakujem za povzbudenie už som v pohode no nebolo to ľahké. To obdobie vianoc bolo dosť ťažké ale máme Samka tak sa tešíme z neho a všetko raz prebolí.

stanusa
18. jan 2010

martina tak to asi bude 34 cm sirka... 😵
klongova 😔 ...ako vam na to prisli?

roxi
18. jan 2010

postupne vás dočítávam a zas ste toho dosť prebrali, asi to všetko ani nestihnem zbehnúť

klongova - aj mne je veľmi ľúto, že ste prišli o bábo, musí byť ťažké sa s tým vyrovnať, ale aspoňže máte už jedno krásne a šikovné dieťatko a určite sa vám podarí čoskoro znovu otehotnieť a želám ti, aby tentokrát už bolo tehuľkovanie úplne bezproblémové a bábätko zdravučké, veľmi ti držím palce

veve23
18. jan 2010

ahojte baby,

klongova, super ze si to zvladla, citala som to cca pred hodinou a nevedela som co napisat, ale ako pisala roxi, este ze mate uz jedno babo, to ta drzi......prajem vela stastia a zdravia...

cicimon
18. jan 2010

caute,

no ja este pocitam dalsie prispevky ohladom kocikov a uvidime, ved sa este stiha 🙂

inac,,,,nepuchnu vam prsty? ja som si rano dala prstene a asi po 2 hod som ich ledva dala dole, ked som si chcela nakremovat ruky

civavava
autor
18. jan 2010

ahojte babule,

klongova, je mi to moc luto, neuveris, ale placem tu za PC 😔 😔 som na teba myslela, ze preco nepises, ci si OK,ale potom som si povedala, ze si spominala, ze od decembra ides na PN a ze budes mat obmedzeny pristup na net....
je mi to moc luto, neviem ani co napisat...len tolko, ze prajem vela sily a do buducna dalsie zdrave miminecko
😔

cicimon, aj mne puchnu prsty, takze prstene uz ani nenosim, akurat obrucku,ale dole ju veru dam len s tazkostami..najhorsie je to rano ked sa zobudim, mam take brnenie v prstoch , bleeee 😠

juj tak sa tesim, ze uz nemusim riesit problem s kocikom a mame ten nas vysnivany nachystany pekne doma
😝

cicimon
18. jan 2010

CIVAVA - no ja tiez len obrucku a zasnubny, ale asi s nimi na cas bduem musiet skoncit..

michalag
18. jan 2010

Ahojte 🙂

klongova 😢 😢 😢 to ma naozaj velmi mrzi 😢 😢 😢 , do buducna vam prajem hlavne vela vela sil a zdrave babatko!!!!!!!

blondy12
18. jan 2010

ahojte dievcata...

klongova naozaj mi je to uprimne luto... 😔 ...cas vsetko zahoji....

a inac dievcata neviete niektora nieco o tomto kociku?

http://www.eshopbaby.cz/katalog/fire-4kolovy-ko...

vypada byt fajn pisala som do predajne ci ho nahodou nemaju tak ak ano pojdem sa nanho kuknut ak by bol fajn tak potom by som ho uz iba objednala z netu..

tantama
18. jan 2010

ahojte babulky..
Klongova je mi to moc moc moc luto ..... prajem ti nech to na buduce všetko super vyjde a hoci aj dve krásne zdravečké miminká naraz....

alicc
18. jan 2010

ahojte, 🙂
tak ja som pred chvílou bola s malou u doktorky, teplota stále úraduje, ale je to len viróza. má nenormálny soplík, ktorý ani hore ani dole, tak poctivo striekame do nosa kvapky, kroré predpísala doktorka 😝

práve ma malá odvolala, lebo v Adamkovi(časopis) našla stránku, kde vždy opisujú nejakú časť ludského tela a teraz je tam tehotenstvo, tak študuje a vytešuje sa. 😉

sasikas
18. jan 2010

ahojte tehulky...
som cely wekend nebola na nete...no mam co robit nech sa dostanem do obrazu ze co ste popisali.... 🙂

klongova- velmi luto mi to je.... 😔 uz len vsetko dobre nech ta stretne...a malinky nech ti aspon trochu pomoze zabudnut....

jankako
18. jan 2010

baby čaute..poradte mi..Od utorku si dávam tie Betadine vklady..V utorok mi nič nebolo,a od stredy mám problemy..všetko ma reže,v pošve,v močovom ústrojenstve..ťahá ma bruško...neviem či z tych vkladov,alebo mám močove cesty drapene..Lenže nič mi nebolo,pokial som nezačala s tymi vkladmi/kvoli tým pliagam čo mam/.
Som z toho nešťastna...ked zavolám lekárovi,bez mihnutia oka skončim určite 5.krat v nemocke..dobreže som týž.doma... ☹ ☹ ☹
poradte mi niečo na močove cesty,ak vobec sú to močove cesty..pri cikani problem nemam,len sa nedokážem naraz vycikať a chodim potroške,/režú ale tie močove cesty,podbruško/až pokial všetko nevycikam..mňa už odvezu na psychiatriu najskor 😢 😢
dokázala by to vyriešiť aj obvodna??

kats
18. jan 2010

klognova, ☹ 😢 ani neviem napisat ako mi je to luto 😢 drzte sa ...

v kocikoch sa vobec neorientujem, som rada ze sme vobed daky nakoniec vybrali 😅

plast a vyvaranie 😀

kamilakd - ked je v navode flasiek, cumlov a pod napisane ze sa sterilizuju bud vyvarenim vo vode alebo v sterilizatore v mikrovlnke - tak im verim ze je to ok

zajdene flase z vyvarania mozu byt koli tomu ze sa na nich pri vyvarani usadzuje vodny kamen - tj zavisi to od toho aku mate vodu

sterilizator do mikrovlnky funguje tak ze das naspodok vodu, ktora zovrie a nasledne veci sterilizuju horucou parou 🙂 takze tam tiez posobi "vriaca voda" ako pri vyvarani a teda efekt na flasky by mal byt rovnaky - az na ten vodny kamen 😉 😀

ako tu niekto napisal - ked ich potom umyvas uz len normalne - tj pre vacsie deti - aj jarou tak to zajdene odide 😉 len ja som znicila flasku tak ze som ju drhla tou drsnou stranou hubky 😅

to kojenie bolo myslene tak - ze cele kojenie je o psychyke a ked mas doma barlicku, zvadza ta ju pouzit 😀 jasne ked vies ze musis od mimca odist a nebude ina moznost, tak sa treba pripravit na flaskovanie 😉

jankako - radsej skoc k dr. aj keby z toho bola nemocka, hlavne aby si ty a babo boli v poriadku 😅

veve23
18. jan 2010

jankako...niesom dr. ale ak je to vazne , aj ked nechces isla by som k dr. aby sa ti nic nestalo. Ja som sa tiez nevedela na jedenkrat vycikat, a hned po wc mi trebalo zas, ale to koli kamenom v oblickach a to ty asi nemas, vtedy su taketo priznaky. Skus to prepit, velmi vela pi, aby si to zle vicurala a skus si dat teple na krize, napr. uterak ohrej v mikrovlnke, prip.ak mas doma tu gumu co sa do nej dava tepla voda. Ale mozno ti skodia tie vklady......neviem, nechcem zle poradit

silvia7
18. jan 2010

Klongova - je mi to veľmi ľúto, nemám poňatia ako sa musíš cítiť, no želám veľa zdravia, šťastia a síl 😔

juliap
18. jan 2010

jankako tie teple obklady co pise veve si nedavaj ani nahodou, mohli by vyvolat kontrakcie a porod, radsej chod k dr aj ked by to znamenalo tyzden v nemocnici, ale s takymito vecami nie su v tehu srandy. ak je to nejaky zapal, tak sa ti moze dostat do krvy, pretrvavat tam a ohrozit potom aj teba a mimco, takze urcite lepsie k tomu dr.

jankako
18. jan 2010

dikes baby...trošku to rezanie polavilo,ked som ráno všetko potroške vycikala..ale podchvilou chodim cikať...trošku sa napijem a hned ma to tlači..uvidim ako bude dnes za cely deň,ak zle,zajtra volám..máte pravdu,hanba nehanba,ked pojdem do nemocky..barz som tam bola už 4 krat,ak nie aj viac..
len je zvlášte že pri močeni necítim rezanie,alebo pálenie ako pri zápale močovych ciest..ja fakt neviem čo to zase somnou je???!!!!!
nasadila som si aj urinal akut...uvidim čo bude dozajtra...ak zle,možem večer baliť veci...
lenže mňa dovrzali naposledy aj v nemocke...ked ma cievkovali...som začala krvácať z močovych ciest..vtedy bol moč bez bakterii,krásny čisty..ale v nemocke to robia vždy..odvtedy mám problem s močenim,ako pred niekolkymi rokmi,ked som skončila na operácii..viac sa nedam cievkovať...tak ma dorasovala sestrička pri cievkovani.. ☹

silvia7
18. jan 2010

jankako - aj ja si myslím, že by si mala ísť k dr. neriskuj radšej doma... nikdy nevieš, čo sa môže stať..

no ja tiež už nenosím prstene.. ráno ich ledva dám na prsty, no večer je to v pohodke.. len ja už čižmy neobujem baby.. lebo ja nosím 36 aj tenisky aj všetky boty a už mám problém obuť ich.. musím 37 nosiť.. len zase kvôli takej dobe kupovať 37... ah jo.. ale čo už.. 😠

vejula
18. jan 2010

kongova 😔 je mi to ľúto, neviem čo napísať, držkaj sa a ži pre svoje druhé doeťatko, ktoré ťa isto moc potrebuje...

jankako, no asi by som radšej išla ku doktorovi. Viem že urologický čaj sa nemôže počas tehu. Ak ťa to reže a problém s močením môže to byť ten mechur, chod ku doktorovi. Radšej aj do nemocky, aspon tam budeš pod dohladom.

roxi
18. jan 2010

tak my sme sa vonku pekne vyjašili, dúfam, že ten sneh aspoň pár dní vydrží,

ešte som si spomenula na tie perinky a zavinovačky, v perinke je bábo zabalené pevnejšie, zavinovačka, tým, že je len na suchý zips, nie je taká pevná a bezpečná na manipuláciu, teda aspoň tie naše boli také, že malá často vykopkala ten spodok a v zavinovačke som musela dávať väčší pozor, aby sa mi práve cez ten spodok nevyšmykla, ale asi záleží od typu zavinovačky, my sme ich aj tak používali len asi týždeň, potom som ich skôr využívala na prikritie, alebo ako podložku do kresielka, keď som chcela, aby ležala na niečom mäkšom, potom ich mala požičané kamoška a využívala ich viac, suchý zips stále drží, takže je to v pohode, to sa dosť čudujem, počítala som s tým, že keď mi to vráti tak budem musieť zips vymeniť, ale je v pohode

tantama
18. jan 2010

no tak ja som oprala posladné kúsky našej výbavičky... a teraz už len usušiť plienky ožehliť a ostatné poskladať a pripravené....... to pre prípad že by sa naša Hviezda rozhodla zasa pre nejaku dietu a zasa by sme museli do nemocky... 🙂

civavava
autor
18. jan 2010

jankako, nevahaj a chod k lekarovi, a aj do nemocky ked bude treba....radsej do nemocky, nez ohrozit mimi a/alebo seba...drzim palceky...

mne nohy zatial nenapuchli, dufam, ze uz ani nenapuchnu, stacia mi psrty na rukach 😲 😖

dnes som bola rano cestou do roboty na poste pre balik, dosiel mi sterilizator a odsasvacka na sopliky, tak som zvedava ako to vyzera v reali 😉

dejna3
18. jan 2010

ahojte,
dnes som mala poradňu a musím sa, žiaľ, pripojiť k cukrovkárkám ☹ 😠 😝 mala som zvýšenú konečnú hodnotu, takže tento týždeň ma ešte čaká diabetológia 😖
inak všetko o.k., robil mi aj sono, kontroloval srdiečko a vnút. orgány, meral kostičky, drobček pekne rastie, má 1400g - vraj hmotnosť úplne v norme, a doki skonštatoval, že kopcuje teda riadne 😀 a už je dolu hlavičkou 😉

teraz vegetím pri káve a potom pôjdem malinkú trošinku vyvenčiť na sniežik, kým sa neroztopí alebo nezačne pršať, ako minule 😠

cicimon
18. jan 2010

inac...da sa proti tym opuchom nieco robit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre