Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

minius
28. jan 2010

minka tak vam aj ja drzim presilno palce aby malicka vydrzala v brusku este aspon par tyzdnov a aby ste boli obe zdravucke!!!

veji my by sme sa na SK chceli vratit asi tak ked maly bude mat okolo 3 rokov ale uvidime ako to dovtedy vsetko dopadne. Moje druhej polke sa tam velmi paci ale on tam nezil alebo nebol na viac ako 2 tyzdne.
A ako vas tu vsetky citam tie birokracie a vybavovacky s tymi nasimi uradmi 😠
Ale ja myslim ze Londyn je viac menej pre bezdetnych alebo slobodnych.
Ja som baba z dzedziny 😀 a ja som mala krasne detstvo na Slovensku tu je to sami zhon a nahanacka.

Zuzi a dobre robis ze sa stazujes to je fakt ako dusu tato lenivost tych postarov!!!

zuzana1971
28. jan 2010

minius ja by som hned isla do londyna 😀
alebo hocikde, len prec odtialto 😀

idem si urobit pizzu Ristorante 4 druhy syra, to je moj spolahlivy recept na depku a stresy 😀 (uz nebudem ako velryba, ale ako 2 velryby 😀 )
dnes ma dorazila ta postarka a cisarsky-necisarsky rez, ale dovod dat si pizzu sa vzdy najde 😀

roxi
28. jan 2010

ahojte, ja som dnes absolvovala Kramáre, cesta mi tam trvala celú večnosť, lebo ako vždy cesty v ba sú "super odhrnuté", cesta späť bola ešte zaujímavejšia, alebo nešli trolejbusy, to som sa ešte trepala k manželovi do roboty pre malú, ale už sme našťastie doma, no dnes už ani päty odtiaľ nevytiahnem

snažím sa aspoň narýchlo zbehnúť o čom ste sa bavili
tak čo sa týka štikútky, malý zatiaľ vôbec neštikúta, Lea zvykla až pričasto, ale nechýba mi to, nebolo to moc príjemné,

a včera večer sa potvorka zlostila, ja som ležala na gauči a ona sa zrazu zahnala hlavou a plnou silou do brucha, no myslela som, že ju zderiem z kože, nechápem čo ju to napadlo, ale normálne ma poriadne bolelo brucho a malý sa zrazu prestal hýbať, asi sa zľakol chudáčik a asi hodinku sa ani nepohol, dúfam, že mu neublížila, ale vôbec nechápem, čo to malo znamnať, no dostala dllllhe školenie, že toto nesmie tak hádam pochopila,

a čo sa týka fotenia, to môj mm si pred narodením malej kúpil aj novú zrkadlovku, ako on bude fotiť a kebyže jej občas ja neurobím nejaké fotky tak chúďa ani by nevedela, ako vyzerala, keď bola malá, takže baby, chlapov treba k tomu prinútiť, inak majú len silné reči, o tom, že keď som niečo nafotila tam som chcela, aby ich aspoň upravil, tak to stále mal niečo dôležitejšie, tak som nakoniec vzala múdru knihu a naštudovala si photoshop, lebo inak by som čakala dodnes 😠

no a pošta - tam som sa vytočila zas včera, v tom mraze sme sa vybrali na poštu, dojdeme a oni si majú obedňajšiu prestávku - myslela som, že ma porazí, nechápem načo potrebujú prestávku, veď cez obed nemusia mať otvorené všetky okienka a najesť sa môžu aj postupne, ale nie, veľká pošta a cez obed zavretá,
a balíky, čo mi chodili, keď bola Lea malinká (veď vtedy nie je moc možnosť chodiť do obchodov tak som kupovala cez internet) a blbý poštár bol stále lenivý vybehnúť hore, tak buď zvonil, že nech zídem ja, ale to ma časom prestalo baviť, veď malá niekedy akurát spala - a samú som sa ju bála nechať, alebo som ju musela najprv naobliekať a tak s ňou dole a potom aj s balíkom hore, po tom čo som sa sťažovala na pošte sa to zlepšilo, ale volala som tam párx

minius
28. jan 2010

zuzi tak dobru chut 😀 ja som pred chvilkou dotalcila steakovu a syrovu zapekanku 😝 a potom este zajedla citronovym a makovym kolacikom.
Jooooj tak nam je dobre ze sme tehotne aspon sa nemusime citit vinnne. 😀

roxi
28. jan 2010

juliap - čo sa týka tej panvy, tak tu nejde len o šírku bokov, ale aj o neviem ako to nazvať, proste kolmo na boky, ako je lonová kosť, ja som mala ten rozmer tiež menší, mne meral na začiatku tehu pri Lee a vravel, že ak to bude väčšie bábo tak, že asi bude problém, ale že ono sa to počas tehu zvykne aj o 2 cm roztiahnuť, teraz mi tiež meral a tuším to mám tiež zvýraznené v knižke, že ten rozmer je užší, ale malú som vytlačila, tak hádam aj teraz to pôjde 😉

dnes som sa chcela ísť spýtať aj na sociálku, ale pre zmenu majú dnes nestránkový deň 😖

vejula
28. jan 2010

no roxi tie maličké detičky su niekedy nevypočitateľné... Ani samé nevedia prečo, asi to v nich tak hrá a ešte nevedia odhadnuť čo môžu a čo už nie... Ale maličký bude OK... Hybal sa od vtedy???? Ak ano tak je v pohodičke, ak nie tak by som radšej skočila za lekárom ....

Zuzi dobru chuť 😉

stanusa
28. jan 2010

minka drzte sa a hlavne vydrzte 2v1 co najdlhsie 😵

zahada s II. pilierom vyriesena
tu je odkaz na formulare
http://www.socpoist.sk/616/1567s

nazov tlaciva je Oznámenie sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom sporení
je tam aj dokedy to treba odovzdat

malalady
28. jan 2010

baby??? vám kazdej povedali kolko bábo važi? mne nie ☹ a v tom čo napísal na rýchlo tak ani neviem nič podla tých značiek
😅 😔

roxi
28. jan 2010

zuzi - neviem, ale ja by som bola na tvojom mieste asi za vyvolávačku, čo viem tak pri poruchách zrážanlivosti sa lekári snažia vyhnúť cisárskemu rezu a aj tachykardii, ale som laik, to len tak čo som počula a čo mám kamošky a aj u mňa to radšej riskli a vyhli sa cisárskemu, je tam vraj väčšie riziko komplikácii ak máš problémy zo zrážanlivosťou, ale skús ešte niekde napísať a poradiť sa s viacerými lekármi

kamilakd
28. jan 2010

ahojte bambulky ja som sa prave napapala a dala dezertik musim sa ukludnit...

roxi juj malej asi trosku preplo ale urcite to uz pochopila ze to nesmie ☹ juj si sa musela aj ty zlaknut,a k tej poste,no to je teda kapitola sama o sebe.ide len o to ze dorucovatel nie je povinny vybiehat na poschodia!!!ale ak bysi ho poprosila ze mas male mimi a nemozes ist dolu tak by mohol 😅 ale povinnost to nie je a s tym obedom je tokatastrofa ale to je vsetko bordel z hora nedaju im platy nedovolia smenu tak potom necudo ze maju zavrete a to nie len posty ale celkovo urady tie strankove dni ma idu vytocit a hlavne ak su od 8-13 a obed je 11:30 12:00 to mam take nervy ze mam chut rozkusat klucku!!!!!!!!!

zuzka pizzu by som si aj veru dala 🙂

minius a menami sa netrap napis na papier co sa ti paci co sa paci mm a vyciarkajte 😀 a uvidis co vam zostane

a je mi luto kocky co je v nemocke na udrziavani budem drzat palceky(neviem ako sa vola)

blondy12
28. jan 2010

caute dievcata... 😀 .no mam po teste a este zajtra ustna tak snad to dokopeme na 3.. 😝 ..

jaj veji je mi luto ze MM nema pracu...je to tazke dnes...moj MM ma sice pracu ale zas aj on ma nejaku pozicku a my nemame ani na 1izbovy byt...a vztahy medzi svokrovcami a tak su dost zle..a budeme musiet byvat u nas na zaciatok...lenze aj moja mama nie je ziadna vyhra..vzdy sa snazi kazdemu rozkazovat..a ja s nou vychadzam ked som s nou malo v kontakte..no teraz .. 😒 😒 😒 snad to nejako s byvanim poriesime..

a MM ma sice dom ale je tam jeho mama ktora ma z celej duse nenavidi lebo nie som taka nevesta ktora bude ticho a urobi vsetko ako jej svokra nakaze alebo sa bude prizerat na to ako rozkazuje jej MM a ten nestiha sa venovat ani svojej zene pomaly... 😠 😠 😠 😠 ...ach uz len pri pomysleni na nu mi stupa tlak

dnes mi MM volal ze tie cesty u nas na slovensku su strasne.. 😖 ..ale musi po nas prist sa musim vystahovat mam straaasne vela veci tak pride autovlakom..co aj mne viac vyhovuje lebo nejakych 14hodin v aute to by bolo aj na mna vela..myslim pri tych cestach ake su..

minius mne sa paci tiez Samuel..ja som to meno chcela pre chlapca..ak by sa nahodou doktor splietol tak dam Samuela..ale ani Oliver nie je zle..aj Alex..sa mi paci..

minka a drzte sa s malickou v nemocnici...tiez je to bojovnicka...len akasi tvrdohlava ...ked si trosku v bruchu este polezi nic jej neutecie 😀

roxi
28. jan 2010

vejula - potom sa hýbal, takže v pohode, asi sa len zľakoľ, že čo to do neho narazilo, ale prekvapila ma slečna poriadne, videla som, že sa zlostí, ale nečakala som, že sa hodí a ešte k tomu rovno na mňa a na brucho 😠

zuzi - robíš mi s tou pizzou chute, ale mm sľúbil, že zajtra kúpi v steine, robia tam fakt dobrú, teda robili, už som tam dávno nebola, tak dúfam, že sa nepokazili, lebo ma naštvú ak nebude chutná, ja sa na ňu chystám už asi týždeň

minius - ale nie, Lodnýn je super, ja by som tam hneď šla bývať, len keby bolo v anglicku viac slnečných dní 😀
Ono len treba nájsť tú správnu štvrť a budeš mať pocit, že si na dedine a stačí pár zastávok metrom a si v centre, mne Londýn dlho chýbal, plánovala som tam navštíviť túto jeseň kamošku, ale keďže som už bola tehu a každú chvíľku som musela obehávať vyšetrenia, tak som to musela oželieť, chcela som tam ísť aj s malou a to by sa mi na pár dní neoplatilo, ale niekedy sa tam hádam zas dostanem.

kamilakd
28. jan 2010

blondy ahoj drzim palceky k skuske no svokry to je teda ale preco tie potvory dokazu nenavidiet nechapem...hlavne sa na nu vykakaj ved ona pochopi ked baby u nebude chciet...14 hodin? a to z prahy kam???inak toho snehu sa teda fakt navalalo 😠

minius
28. jan 2010

blondy tak dufam ze sme vsetky drzali dobre palceky a nech ti aj ta zajtra dopadne super.
A potom uz len svadbu si uzit 😀 a uz to na teba ide ze budes niecia zenuska domaca 😀 ?

vejula
28. jan 2010

no blondy, kukam že aj vy máte svoje... No musíme nejako zatnuť zuby a zvládnuť to kvôi našim mimi...

Inač ta kočka o ktorej som včera písala sa nemá moc dobre, ak sa to nezlepší o dva dni cisarsky a to bude v 22+2tt 😔 Prosím myslite na nu, snad jej aj takto trošičku pomôžeme, ďakujem.

roxi
28. jan 2010

a papiere na ten 2 pilier som nosila až po tom, čo som mala papiere na materskú, takže ak sa to nezmenilo malo by to byť rovnako, len neviem, či aj keď som teraz na RD musím niečo vypisovať pri prechode na MD ohľadom toho 2 piliera a dôchodkového, asi tam zajtra zavolám, lebo zatiaľ moje pokusy o návštevu sociálky dopadli neúspešne

kamilakd
28. jan 2010

vejulcek to mi je fakt luto ufff ale to su asi male sance malinke ak by slo von tak sanca minimalna achh boze co sa to deje ved kedysi take veci neboli a ak boli tak zriedka...budem na nu mysliet aj na vsetky babatka a mamicky 😢

minius
28. jan 2010

roxi no ved to ze mi byvame celkom peknej a slusnej stvrti takmer v centre asi 15 minut metrom do centra.
Ale druha polka je od rana do vecera v praci pride strasne unaveny a cez vikend nerobime skoro nic 😅 a mne chybaju hory lesy a doma by mal sestrnice, bratrancov sice starsich ale je to take rodinkovejsie 😵 a mozes tie ratoslesti vonku same pustit a nemusis mat az taky velky strach ci sa nejaky pedo nepriplichti. Tunak sa to stalo susedovej dcerke a to bola len pred brankou a este aj dvere boli otvorene. Ale mala bola rozumna tak povedala ocovi a ten isiel uchyla nahanat.

moni
28. jan 2010

ahojte!
minka, fleury aj ostatne kocky co maju nedockave babatka..drzte sa co najdlhsie! ziadne predbiehanie 🙂

blondy, sikulka si, uz len zvladnut stahovanie a cestu doma a mozete s malickou oddychovat 😵

veji, mrzi ma vasa situacia, jeden z nasich dovodov pre ktore sme odisli boli peniaze 😔 napriek nasim titulom, uplatnenie minimalne, za almuznu 😝 clovek sa uskromni kolko to ide, ale je to frustrujuce 😔
drzim palce nech sa udeje nejaky zazrak!

zuzi, tak ja uz na tu postu nemam slov, to je taka banda darmozracov! vies meno tej cuzy co po tebe vrieskala? lebo dalsiu staznost by som napisala menovite na nu, a jej veducu 😠

roxi
28. jan 2010

s tou prácou to je asi nejaký zákon schválnosti, napr. mm sa v robote celkom darilo, ale odkedy som na materskej tak sa to zhoršovala, minulý rok ešte do toho prišla kríza, takže to bola úplna katastrofa, teraz sa to začalo troška lepšiť, no som zvedavá do kedy to vydrží a kamoška je na tom rovnako, kým nebola na MD tak ešte mal aj fušky a teraz čo je doma tak je to bieda, to je ako naschvál 😠 , ale nejako to len musíme prekonať, inak sa nedá

zuzana1971
28. jan 2010

mozme si potom urobit s malymi spolocny vylet do londyna 😀 je tam perfektna zologicka zahrada, uz som tam bola 😀 a je tam aj akvarium a mali mozu obdivovat aj koniky...no a hrackarstvo Hamleys nema chyby 😀 som tam stravila si 3 hodiny a pohrala sa a pofotila so vsetkymi plysakmi 😀 😀 😀

no a ak by nam to bolo daleko, alebo bys me n ato nemali, tak navrhujem aj take ZOO Bojnice 😅

zuzana1971
28. jan 2010

stanusa dik za tlacivo k 2 pilieru 😵

blondy12
28. jan 2010

jaj minius..no snad so to nejako napisala..k tej pisomke co som mala dnes tak je este aj ustna 😖 ...no strasne podmienky nam davaju ale je to statnicovy predmet tak aj preto......

no este to nejako nepocitujem ze budem niecia zienka domaca... 😀 ..mozno vo stvrtok..idem ku kadernicke 😝

a mam same vybavovacky ked pridem domov..na tu glukozu na poradnu potom ten sobas..a este pre malu a pre seba nic do porodnice nemam.. 😲 ....a dalsie vybavovacky s priezviskom nove doklady pridu ..ach toto ma viac desi..

kamilka ale nie 14hod netrva cesta od nas..iba 8hod..ale to ked su dobre cesty..velmi dobre..lenze MM hovoril ze len ked dnes siel tak 3havarie a siel 30kou tak kym by sem prisiel tak 14hodin by mozno aj siel..ak bude dalej tak snezit..vies to uplne na vychod..do Stakcina..jedinu Seusku mam najblizsie ....
a na buducu svokru ja kaslem ..to si este nevidela ako medzi sviatkami sme po sebe kricali..ale tak nenecham si na seba nieco hovorit zle..keby aspon mala ochotu a opytala sa nieco za malu ale ani to.....

minius
28. jan 2010

no zuzi ak planujes do Hamleys tak prid hned radcsej s miminom alebo ak bude starsi radcesej ho nechaj doma 😀 Vies si ich tam predstavit? 😀 😀 😀

kamilakd
28. jan 2010

zuzka bojnice nic moc navrhujem zoo Lešna 😉

vejula
28. jan 2010

kami 😢 snad to zvládnu obe...

No a čo sa práce týka, moni, my sme sa rozprávali asi týžden pred tým ako som zistila že som tehu, že sa to tu už nedá, prca nič, že pôjdeme skúsiť aspon do Prahy. No ale ked som zistila že čakáme bábo, tak to padlo, lebo sdom vedela že bude lepšie bývať blízko rodičov ked sa maličký narodí a ešte do toho stresy v Prahe... No proste sme ostali.
A roxi presne ako si hovorila, ani moj mm niekdy nemal problém, vždy mal prácu, bol na tovelmi šikovný a potom ako skončil školu prišla kríza ja som otehotnela všetko o 180 stupnov naopak, práca žiadna, penazí málo... No uvidíme, ešte že nám laičký Dominiček nerobí zatial starosti a môžeme sa na neho spolu tešiť 🙂

minius
28. jan 2010

blondy ved ty sa nezastavis az kym pojdes do porodnice. Ty mas tych vybavovaciek, hlavne si najdi cas aj na oddych 😉

roxi
28. jan 2010

minius - tak je pravda, že ak bývaš v malej dedine na sk, tak môžeš deti vypustiť vonku a nemusíš sa báť, ale zas ako my tu v ba, tak tu by som malú tiež samú nepustila, neviem ako to budeme riešiť, keď bude staršie, zas čo sa týka toho, že manžela máš stále v robote, tak tu je to rovnaké, teda môj je trocha výnimka, ale zvyčajne býva o 17 už doma a piatok dokonca končí o 14, niekedy sa stane, že nestíha a tak zostáva aj do 20 v robote, prípadne aj víkend, ale to nie je často, ale väčšina kamošiek je na tom oveľa horšie, manžel jednej nepríde domov pred 21 a víkend väčšinou dospáva, takže aj tu je to všetko o robote - ak si ju chceš udržať, tak musím stíhať a robiť nadčasy, ktoré vôbec nie sú platené. Neviem, čo by som si na tvojom mieste vybrala, záleží aj od toho či tvoj manžel je slovák, alebo ang.

tantama
28. jan 2010

blondy gratulujem ku skúške 😉 mne sa dnes tak nič nechce..... boli sme včera s mm pozrieť čo všetko bude treba po našich "užasných švagrovcoch" opraviť na byte a ja som normálne plakala...... hrozné ako niekto dokáže zničiť niečo za necelé 2r a hlavne ak to nie je jeho.....tak v nedeľu pôjdeme do Ba aspoň vchodové dvere kúpiť nové lebo tie zničili tak že ani poriadne zatvoriť byt nejde....

kamilakd
28. jan 2010

blondy kakaj na nu,ta za to nestoji moja svokra mi hned naznacila ze do rodiny nepatrim a je mi to jedno moj malinky ma babku aj dedka mojich rodicov...a ja sa s nou ani nestretavam snazim sa co najmenej a aj to este sa vyhovaram 😅 takze ju vidim raz za rok na 3minuty 😀 a teraz sa zrazu zacali starat no vies co ju mozem nemam zaujem 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre