Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

dejna3
1. feb 2010

pipi - ešte odpoveď - pri cisaráku vôbec nie je potrebná 😉

moni
1. feb 2010

ja sa tiez lucim, este sice nie spat, ale padam z prace 🙂

pipimiska
1. feb 2010

dejna,dakujem 😵 ..ja som myslela ci sa tam nahodou neprebera aj starostlivost o babatka a nacvik 😉
tak bru nocku 😎

moni,skoda tak baj baj 🙂

martina05
2. feb 2010

Dobré ránko, tak vy ste tu znova ponocovali 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉

kika29
2. feb 2010

dobré ránko.
ja dnes mám skromné raňajky čaj bez cukru a piškoty. krče ma držali do večera aj teraz ešte troška tak dietujem.
neviem čo si mám uvariť na obed dajte tip.
zajtra idem do poradne budú mi brať krv že vraj viacej tak sa mám pripraviť.

moni ty kde pracuješ že si tak dlho v práci?

stanusa
2. feb 2010

Dobre ranko 🙂
dnes mame poobede sono, uz sa taaaak tesim!

cisarskeho rezu sa tiez obavam, ale ako vas citam tak to nie je take strasne 😅

stanusa
2. feb 2010

kika ake krce 😲

gajana1
2. feb 2010

Dobre ranko prišla som vás len pozdraviť lebo nestiham musim umyť vlasy a sprchnuť sa lebo idem na poradňu som zvedava ako dopadnem lebo som odhodlana zobrať kartu ked ma nepozrie.

kika29
2. feb 2010

stanusa v čera do obeda ma chytili silne krče také črevné. aspoň myslím že to boli črevné ha pôrodné by som snad rozoznala 😅 . Držalo ma to celý deň. Muž doniesol sucháre tak som jedla to a urobila som si dva žalúdočnočrevné čaje a večer to troška prešlo. Teraz cítim troška ale pijem len čaj bez cukru a piškotky tak snad to prejde 😝 . Asi som niečo zjedla a nesadlo mi to.
V čera ráno som sa napila dva glgy 100%džus pomarančový a za tým som brala tabletku a zapila ju vodou tak či náhodou nie z toho 😝 a večer pred tým som trošičku ochutnala neuvarenú klobásku a na obed sme mali mäso na smotane a kolienka tak neviem čo mi uškodilo.

stanusa
2. feb 2010

gajana drzim palce...tak mu povedz nech ta pozrie, aj ten moj to nerobi ale na poziadanie ano 😒

kika tipujem tu klobasku, tak len dietku si daj a bude to dobre 😉

kika29
2. feb 2010

satanusa a už vieš kam pôjdeš rodiť či do RV alebo RS?
malé ma kopká pardon malá aspoň tak bolo povedané kopkala celý večer až kým som nezaspala tak snad je v poriadku. Nechcela som utekať do nemocnice lebo som raz takéto krče mala ked som bola prvykrát tehu a tiež to boli takéto a strčili ma do nemocnice na pozorovanie. Ráno mi už nebolo nič a musela som tam ležať kôly tomu že za jeden deň nedostanú zaplatené od poisťovne 😒

stanusa
2. feb 2010

uz otvorili gynekol. oddelenie aj u nas 🙂 vynovene izby, kupelka a vecko, vymalovane. nove okna...no vyzera to dobre
zatial su tam 2 lekari - jeden prisiel az z Ukrajiny...tak som stale nerozhodnuta
Ze vas primar je vyborny a je z Revucej
ty u koho budes rodit alebo by si chcela?

civavava
autor
2. feb 2010

dobre ranko babule,

drzim palce na poradni gajanka, zuzanka1971 🙂

cez weekend som tu moc nebola, boli sme s mm este dokupit posledne veci - cize kojace podprdy pre mna a tym padom mam vsteko, pockam, kym sa mi dosusi posledna varka prania a tento tyzden spravim tasku do porodnice

zuzi, vidim, ze uz sterilizujes, tak zacnem aj aj 😀

juj ked citam co vsetko vam treba do porodnice na SK, tak som neskutocne rada, ze idem rodit tunak..ja si mam zobrat len nejake oblecko pre mna a pre mimi, uterak, prezuvky, a tym to hasne 😉

22.2. ideme s mm na obhliadku porodnice a 25.2 mi zacina predporodny kurz 😉

inak sme s Renkom OK, az na to cikanie furt a nespavost....jaaj a este na tu proticukrovkarsku dietu 🙄 😠 ...som zvedava 9.2. ako dopadneme na gluk.teste....

no ale len aby horsie nebolo, toto sa da zvladat 🙂

seuska, pozerala som Saskinu 3D fotecku, malinka je prekrasna 😵 😵

stacynka
2. feb 2010

dobre ranko maminky 🙂
ja som prave zjedla jogurt s vianockou a jeden a pol masloveho chleba s medom, rozmyslam ci som uz plna :D
drzim palce na poradniach, aj ja uz by som isla, caka ma to o tyzden aj s ultrazvukom tak sa neviem dockat
zasa riesim kazdodenny problem co varit a ani zasvet neviem a chystam sa zehlit trosku....
este tu lenosime v pyzame a pozerame mickey mousa

kiwinka
2. feb 2010

breee ranko :D ranajky mame za sebou, teraz oddych na konikovi chvillku 🙂 jaj, tak ma boli chrbat stale,, aj krize,,stale horsie a horsie,,, HM 😒
ja mam poradnu 4februara , tak uz sa celkom tesim,,, len skoda , ze teraz bez ultrazvuku,,na ten si este pockaaaaam....

civavava
autor
2. feb 2010

stacynka, mnaaaaam 😲 aj ja by som si take dala, kebyze mozem ☹

stacynka
2. feb 2010

civavka ja mozem medovy chleba kazde rano aj som sa bala ze mi vyjde zle ten cukor, ale chvalabohu vysiel ok....
neboj upravi sa to a budes papat zasa ako predtym

veve23
2. feb 2010

dobre rano,

civi ...inak ked mas tu cokordietku a maschu na sladke ako chlieb s maslom a dzemom, kup si dia dzem, uz je vela vyrobkov dia, niektore su aj jedle 🙂

stacynka
2. feb 2010

no idem baby, lebo timko mi tu urobi z domu "kulnicku na drivi"
este sa poobede stavim a pocitam co nove...

alicc
2. feb 2010

ahojte,
aj ja som práve dojedla jogurt ale s vločkami a všelijakými semienkami -mnam.
co sa týka toho cisárskeho, tak ja som tiež mala sekciu lebo malá bola KP(takže ja som mala plánovaný pôrod) a tiež som bola pri vedomí. cca o 8 hodine ráno som bola na sále , tam mi pichli spinálku cca o 8.15 sa malá narodila a okolo 8.45 som bola prevezená na izbe, všetko išlo ako po masle. horšie to bolo potom , hoci som ležala tak ako sa malo 8 hodín vo vodorovnej polohe,mmna aj tak velmi bolela hlava a kým prišli na kombináciu liekov, ktoré mi zabrali, tak prešlli 4 dni a pomaly sme išli domov. ale inak rana sa hojila dobre s tým problémy neboli a sestričky boli zlaté, ked videli že mám bolesti vždy sa snažili pomocť, fakt na sestričky ale ani lekárov sa sťažovať nemôžem. ja som tiež ako Dejna rodila v Topoľčanoch a zotavovanie bolo v podstate bez problémov a ani jazva nie je vidieť, fakt to veľmi pekne zrástlo. uvidíme ako to bude teraz lebo bude tiež cisársky lebo bábo je zas KP.

monva
2. feb 2010

dobre rano, tehule 🙂
ma tak napadlo, kikus k tvojmu obedu a co tak grenadir ? (zemiaky, cestovinka, sladka paprika by asi nemali robit sarapatu v brusku), my to mame aj s malym radi s kyslymi uhorkami, niekedy zdlabne maly viac uhoriek ako granadiru 😀 😀 😀
Inak baby k tym poradniam - ja som kvoli tomu zmenila lekarku, cakala som u nej objednana nacas, no na radu som dosla po 4 hodkach, nemala ani UTZ, ten robili v meste az poobede a ja od rana hladna, k malemu domov som musela zhanat niekoho na strazenie no des, vysetrovala 1 pacientku vyse polhodinu, no vacsinou len klepala do PC vysledky z UTZ, no otraaas.

Teraz chodim k super lekarovi, rodila som pri nom aj prvykrat, chcem aj teraz, objednava ma vzdy na presny cas a vezme ma nacas, alebo aj skor, ak rychlo vybavi pacientky predo mnou. Ma sikovnu sestricku (minule urobila za 15 minut 8 odberov krvi, som normalne nechapala aka je obratna). Za UTZ neplatim vobec (a uz mi ich robili spolu 14x, on mi robi UTZ pri kazdej poradni, aspon narychlo, aby bolo vidiet akciu srdiecka a teraz mi bude robit aj velky ultrazvuk, rozmery a pod. Moja minula doky mala v stave 30-40 tehotnych, on mal v septembri 160 (to len na porovnanie). Na Vianoce som od neho dostala dezert 😀 a este sme sa aj spolu odfotili, som sa pytala, ci si robi album, tak vraj to potrebuje pre danovakov 😀 . Je neskutocne zlaty, vsetko dookola vysvetluje, aj 3x sa ma opyta, ci nemam otazky ... no neviem ako bude po porode, lebo ma tak plno, ze bezne netehotne objednava 3 mesiace vopred, samozrejme problemove stavy idu mimo poradia. Aj sestricka ked vola podla objednavok, vzdy sa opyta, ci necaka nahodou nejaka tehulka, tu vezme skor.

Som sa nejak rozpisala 😀 uz mam opratych 5 pracok pre malu 😀 😀 😀 (to su bud z netu alebo po Dankovi) no najnovsie vecicky som zatial nechala neoprate s cenovkami v dvoch kosoch, pre istotu, ak to naaahodou nebude baba, bola by toho skoda. Ved prat a zehlit budem aj ked sa mala narodi xixixi 😀 😀 😀

Tiez neznasam na spanie nocne kosele, no musim este aspon jednu s dlhym rukavom zohnad do nemocky, potom darujem mame 😀

Drzim palce na dnesnych poradniach a tesim sa na nove infosky 😉

civavava
autor
2. feb 2010

veve, prave dnes sa chystam kupit dia dzemik, lebo uz mi hrabe..natrem na celozrnny chlebik a ficiiiim 🙂

kiwi, aj mna boli hrozne chrbat, predvcerom som zacala spat s kojacim vankusom a trocha to pomaha....ale asi nam pomoze uz len porod... 😝

juuj mne volali z nemocky, ze bud. stredu uz mam k nim dojst si zalozit osobny dossier, k porodu CS 26.3., nejak ten porod zacina naberat na realite....ale tesim sa, uz nech je 26.marec

😀

monva, tak to mas veru super lekara, tak by to malo byt ... 😉

kika29
2. feb 2010

stanusa ja nemám vybratého lekára kto bude slúžiť ten ma odrodí. Ano u nás je prímar z RA a je dobrý chvália ho tu ženy. Aspoň čo ja som počula tak len v dobrom. 🙂 Bola som uňho na ultrazvuku a bol fajn a dokonca pri prvom pôrode ma držal za ruku a povedal mi ako mám tlačiť 🙂 bolo to milé je taký príjemný doktor.

malalady
2. feb 2010

ahojte baby..

počujte ja mam taký problém s krčami do chodidiel.. neviete čo je na to dobré?? ☹ 😢

monva
2. feb 2010

este ma napadlo, co mne pomaha pri spani jednak na chrbat a aj na dychanie = mam pod hlavou 2 ortopedicke vankuse, MM ho aj tak nepouzival, nevedel si nanho zvyknut - tak som mu ho zhabala 😀 😀 😀 a je to na neporovnanie, no nemusi to kazdemu vyhovovat. Ak mate tak skuste, mozno vam pomoze 😉 no je to dobre len pri spani naboku (mam aj tak dost siroke plecia, tak to dobre vyplni zboku ten priestor), no na chrbte to je trosku tazsie, hlava je dost hore - tak ma to aspon motivuje nespat na chrbta.

O spani na chrbte som sa pytala aj mojho dokyho - povedal mi to, co ste tu spominali = tlak babatka na dutu zilu moze sposobit problemy s dychanim. Tak som sa ho opytala, ze ved to by ma babatko zobudilo kopanim, ked mu bude zle, ze? a on, ze horsie by to bolo pre mna, ze mamine je zle prvej. Ale sa netreba trapit, to by vraj bolo, ak by sme tak lezali celuuuu noc, co sa isto medzitym prekotime, resp. zaspime na boku a az potom sa prevalime na chrbat. Takze ak mi nie je pri spani na chrbte zle, tak to je asi o.k., duuuufam.

monva
2. feb 2010

Malalady - skus sa postavit na chvilku na chladnu podlahu, vraj to pomoze 😉

silvia7
2. feb 2010

ahojte 🙂

malalady - ja na to beriem magnezium a prestali mi krče - som mávala v lýtkach hlavne v noci...

civavava
autor
2. feb 2010

malalady, ja take mam tiez obcas, ale neberiem na to nic, pohybem lytkom alebo chodidlom a same to prejde 🙂

malalady
2. feb 2010

no ja som to mavala hlavne v noci,ale teraz to začalo aj cez den 😢 už som poslala priatela kupit magnézko.. tak dúfam,že pomože 😠 inak vám dakujem velmi pekne

čiviava.. mne to nejde prejst ani po pol hodine ked sa mi to stane v noci 😢 😢

civavava
autor
2. feb 2010

tak potom ti asi pomoze magnezko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre