Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

stanusa
9. feb 2010

tantama dobry napad, mala by som zajst aj do Roznavy, lebo doteraz som bola v RS 😉

domika tlacivo oznamenie o tom, ze mas II. pilier DS najdes aj na nete na stranke socialnej poistovne, alebo ti ho daju tm v pobocke a staci im ho odniest vyplnene az ked budes ma MD...tym oznamujes soc. poistovni, ze mas toto dochodkove a bude ho hradit za teba stat

http://www.socpoist.sk/616/1567s
Oznámenie sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom sporení

stanusa
9. feb 2010

vy ste ale sikulky sicky 😵
u nas nemame poriadny metrovy textil, ale dnes isto pozriem nieco v RS

fruchtbar
9. feb 2010

wow,to je celkom sikovne a prakticke.....a pekne to vyzera...no to som uz zvedava ako bude vyzerat hniezdo!

Idem si nieco uvarit k obedu,pooobede ideme s kamoskami saunovat !!! 🙂

stanusa
9. feb 2010

idem navarit obed
pekny den

tarinka333
9. feb 2010

Ahojte kocky,
nebola som tu cely vikend, vcera a dnes som docitavala a netusim, na co vsetko som chcela reagovat 😠
Tak nic, my sme mali pracovny vikend, prekladali sme si nasu spalnu do inej izbicky, aby sa nam tam vosla aj postielka, malovali sme, rozoberali skrine a naspat ich montovali, lebo v celku sa nezmestia. Este vzdy mi napr. nevisi policka, obrazy a podobne, ale uz spinkame v novom a kazdy den kukam na postielocku. Tak provizorne som tam priviazala aj hniezdo, nahodila baldachyn, namontovali sme kolotoc... ale vsetko musim ete poprat a pozehlit, preto provizorne to tam je 🙂
Inak neviete, ako sa ma minka? myslite, ze uz porodila? Lebo myslim, ze babo nemoze byt dlho v brusku, ked odisla plodova voda ☹

tarinka333
9. feb 2010

Jej, ja ma dnes v pase pri fotke az 5 trojak 🙂

fruchtbar
9. feb 2010

blbo sa pytam,ale predsa...kto je minka? A ako viete,ze jej odtiekla plodova voda?

zuzkabar1983
9. feb 2010

Ahojte babenky,

fruchtbar- minka je jedna baba, co sem tiez chodila, ma termin v aprili, ale cca os 28 tt sa otvarala a minuly tyzden pisala, ze jej odtiekla plodova voda.

fruchtbar
9. feb 2010

au,tak dufajme,ze je vsetko v poriadku!

evil15
9. feb 2010

Babenky píšte si tu pekne jaj idem na nákupy a upratovať ved si vás poobede prečítam 😉 pekný den všetkým papa

seuska
9. feb 2010

jeeej vy ste ake šičky - sikulky 🙂 To som vzdy obdivovala kto vedel sit... mna taketo prace moc neberu... ale super, ze vam ano, kopu peniazkov tym usetrite....

kami tak to az zajtra ide ten film, hmmmm uz som sa tesila... no vydrzime neplakat do zajtra....

Alicc rozkosnu mas folkloristku doma... este ju to bavi?

stanusa
9. feb 2010

obedik navareny - tuniakove cestoviny uz len na mm pockat 😝
to som nepostrehla, ze minke odtiekla plodova voda, alebo len tak trosku...viem ze mala aj nejake problemy s infekciou a uz bola aj pootvorena...mozno uz mame aj 1. babatko! 😵

tak uz ma drahy nahana, ze zase sedim pri PC a na konikovi 😠 😖

kika29
9. feb 2010

ahojte ja som dnes nejaká lenivá dolámaná. Bolí ma celý človek 😀 hlavne chrbát 😝 . Ako dobre že nemusím dnes variť. Zajtra idem popozerať kočíky do Popradu neviete o nejakom obchode tam?
Ked budete mať nejaké správy o minke dajte hned vedieť. Ja som ani nevedela že má takéto problémy chúda. Tak jej držím palce nech sú obaja v poriadku.
A o tek mirke z júnoviek neviete nič ako sa má malá Bianka? Ešte som tam nebola.
Aj ja chcem hniezdo a tiež uvažujem že siho ušijem len chcem zistiť či sa mi to oplatí ušiť alebo kúpiť.

civavava
autor
9. feb 2010

cafte babule,

tak som nazad, s dobrymi aj zlymi sparavmi 😕 , cukor je uplne v norme, ale mam viac plodovej vody ako by som mala mat, je to spojene s cukrovkou, takze dieta fici AZ DO PORODU....to je ta zla sprava .... 😖 uz som sa tesila na zakusocek 😝

a este stitna zlaza sa mu nepaci, som mu popisala moju nespavost, tak idem na detailnejsie vysetrenie na endokrynologiu, napriek tomu, ze mi kazdy mesiac kontroluju krv....

ale nas bubacik sa ma super, je v poriadku, doki vravi, ze uplne idealny, mame 1750g a porodnu vahu ocakava 3,2kg 🙂 , prietoky su tiez OK.

kika29
9. feb 2010

Tie hniezda predávajú s molitánom alebo len obliečky?

kika29
9. feb 2010

civavava ako fičí až do pôrodu? nerozumiem 😅

kika29
9. feb 2010

zrušili ti cisársky? to je zle ked máš viac plodovej vody? alebo čo je na tom zle?

civavava
autor
9. feb 2010

kikus, musim drzat dietu az do porodu 😖

cisarsky nezrusil, ale vela plodovej vody ma vplyv na skorsie starnutie placenty , ktora sa tym padom moze napr. zacat odlupovat predcasne, nedostatcone vyzivovat plod a ine komplikacie......

pri cukrovkarskej diete, aj ked je cukor v poriadku, sa to da napravit...ide v konecnom dosledku o placentu, aby nestarla prilis rychlo.

🙂

alicc
9. feb 2010

baby práve som konečne hodila nejaké foto do albumu tak ak sa vám chce pozrite 😉

vejula
9. feb 2010

ahojte kočky, ste toho popísali dnes...

Inač nad minkou aj ja razmýšlam či už maličkého porodila alebo ju ešte udržiavaju 2v1... Snad čoskoro napíše čo a ako 😕

A kika si sa pýtala na mirku tak maličká sa drží mala síce popôrodnu žltačku ale tá jej už prechádza inak pekne priberá už má viac ako mala pôrodnu váhu, lebo po pôrode schudla, ako väčšina detí... Inač dávali jej niečo na srdiečko že jej nejako nechcelo dovierať či také čosi, a včera to vysadili a maličkej srdiečko peklne pracuje samo. Takže je to velká bojovníčka. LEn Mirka dostala angínu takže za nou teraz nemôže chodiť. A nemá mličko tak sa trápi s adsávačkou, ale akosi jej to nezaberá... Ale inak sa teší že maličká tak pekne bojuje...

Inak čivi ako ti meral množstvo tej plodovej vody, lebo mne nič také nemeral, aspon o tom neviem 😕

alicc
9. feb 2010

civavava: tak vidíš človek ani nepomyslí, čo sa može ešte skomplikovať, ale hlavné je ze mimi je ok

kika29
9. feb 2010

civavava ja som to zle prečítala ty píšeš dieta a ja som si prečítala dieťa frčí do pôrodu. Tak už teraz rozumiem sorry 😀 neviem čítať 😝 Tak ti drťím palce nech to vydrží ta placenta až do konca.

tarinka333
9. feb 2010

Tiez verim, ze vsetko dopadne dobre s Mirkou, Minkou aj so vsetkymi.
Ja mam tiez dnes poradnu, ale az okolo 14:50, takze zatial tvrdnem v robotke...

civavava
autor
9. feb 2010

veji, dopplerom - UTZ...

plod.voda ma byt vraj do 15 /ale neviem coho 15 😉 , / a ja mam 19.
ma to aj daky nazov - hydro -cosik, ale to som v anglictine nejak moc nezachytila..ani sa nejdem vzrusovat, ked je mimino v poriadku, tak budem len dbat na dokiho rady, dietovat a ked ma bude sledovat teraz kazdych 10 dni, tak sa snad nie je coho sa bat....

kika29
9. feb 2010

bože ja nieto že neviem čítať ale už ani písať jááááááááááááááááááj analfabet som 😠

vejula
9. feb 2010

civi takže on ked mi robí UTZ tak vidí kolko mám tej plodovej vody???? LEbo som že či to nezaBUDOL POZRIEť KED NIč NEVRAVEL, a som čítala v takom jednom časopise že v 30 tt na UTZ sa kontroluje množstvo plodovky. LEn ja ani neviem o tom že by mi meral prietoky alebo čo... A tu väčšina kočiek písete že už vám merali. Tak neviem, ale je to dobrý doktor, tak sa spolahnem že nič nezanedbáva.

seuska
9. feb 2010

civi tak hlavne ze je Renko v poriadku, uz to nejak na tej diete do konca vydrzkas... Ja mam zajtra kontrolu cukru, tak dnes nic sladke nejem, ale uz ma nadrapuje riadne na cokoladu a colu... To s tou plodovou vodou som este ani nepocula... Ked si tak zoberiete, ze dakedy Vam toto vobec nevedeli zistit a deticky sa rodili... Na jednej strane je to aj dobre a na strane druhej len nas zbytocne stresuju....

Ved ale Minka mala net so sebou v nemocke nie? Skoda ze sa nemoze ozvat, tiez by som rada vedela co je snou...

alicc
9. feb 2010

veru ani ja som nebola na meranie prietokov, tak neviem či ešte pojdem alebo mi to robili v 30 tt pri sone ale mne sa zdá, že to robia nejako okolo 34 tt, tak asi ešte pojdem

kika29
9. feb 2010

a nikto nemá na minku kontakt na mobil?

kika29
9. feb 2010

mne kontroloval prietoky teraz v poradni ked som bola 31tt a v tedy mi zapol aj mikrofon aby som počula srdiečko odozvy, meral malú od hlavy až po päty, kontroloval orgány a všetko mi komentoval 🙂 určil polohu aj plodovú vodu mám v norme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre