Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

minius
21. feb 2010

civavka tak oddychuj aby ste si este ten vas romanticky vikend uzili. 😉

a zuzka a tamtamka su tiez OK? Zuzka ide na ten cisarsky alebo ako to s nou skoncilo?

fleury
21. feb 2010

minius Oliver sa aj mne paci 😉
civi a ty oddychuj, mne tak tvrdlo cez tyzden ked som sedela 2 hodky na hematologii, som uz myslela, ze ju tam vytlacim zo seba

minius
21. feb 2010

fleury ja som chcela Samka ale vraj tych je cez hlavu na slovensku a hlavne to neznie velmi dobre s tatikovym priezviskom keby ze sa vyberieme na SK 🙂
Ked som meno povedala mojej mamci tak vyhlasila ze ci ho budeme volat Olo 😀 ani Tonymu rodicom sa to meno nepaci ale ja hovorim ze je ja si to o par tyzdnov odpracujem tak si mozem vybrat aj meno co sa mne paci a tatik si uz zvykol na Oliho 😀

minius
21. feb 2010

inak fleury mozem k vam prist na veceru? Mnam Gulas 😝 asi uvarim na buduci vikend

silvia7
21. feb 2010

jankako - ak ti môžem poradiť s tými striami - tak ja som sa tiež natierala len 1x denne po sprche vždy - a začalo ma svrbieť bruško strašne, nevidela som si tam, ale keď som to zbadala v zrkadle - no hrôza, mne tak popraskala koža, také otrasné strie mám a svrbia a je vidno, ako mi tam na striach koža vyschne oveľa rýchlejšie - je strašne suchá, tak teraz krémujem aj 6xdenne - a teda ak nechceš, aby sa ti to tak zhoršilo ako to mám ja, tak sa natieraj aj každú hodinu, naozaj.. ja to strašne ľutujem.. nielen preto, že si už v živote asi nedám polovičné plavky, ale aj preto, ako neznesiteľne to svrbí - až priam páli..
a dr. mi na to povedala len to, že sa mám vyhýbať čokoláde a pálivým jedlám, čo to dráždia.. takže baby, krémovať, krémovať, krémovať a zase len krémovať.. vkuse..
😠

aktakk
21. feb 2010

Ahojte zienky...

Tak ja by som tiez brala, keby mi mama navari..hehe. Nie ze by ma to nebavilo, len ma bolia krize len co stojim chvilu na nohach pri dreze a sporaku.... Ale uz mam skoro navarene, polovicka pomaha ako sa da 😉 .

silvia7
21. feb 2010

kika - kočík je parádny 😉

michalag - to oblečko z pôrodky, čo máš nachystané je peknučké veľmo 😉

no dnes sa krásne vyčasilo - v Ba svieti slniečko, sneh sa topí už úplne, krásaaa... a ja tiež uvažujem, že v čom z pôrodnice pôjdeme, no zbalím aj teplejšie oblečko, ak nebude treba, neoblečieme predsa všetko 😉

dnes by mala prísť Kamilka do BA - dúfam, že neprezrádzam niečo tajné Kami 😅 sa vidíme 😀

minius
21. feb 2010

aktakk aku mas dobru polovicku, no my by sme asi nejedli keby ze mal on varit 😀

sisa tak si to stretko uzite!

moje zlato je uz naspat z prace tak idem koncit babulky majte krasnu nedelu

fleury
21. feb 2010

minius
meno Samko sa aj nam paci velmi, len keby bol uz velky tak by sa mi nepacilo, ze ho volaju Samo, a chciet po vsetkych nech ho volaju Samuel by tiez bolo asi nemozne 🙂) To, ze je ich teraz vela neriesim, ked sa mi to paci, neodradi ma to 😉
sak kludne vecer dojdi, gulasu bude az az 🙂)

fleury
21. feb 2010

peknu nedelu aj tebe!

bubinkaaa
21. feb 2010

awooojte 😉 no opat tu toho bolo dost od noci,co ste popisali 😉 tak som to opat studovala,co kto popisal,ake novinky mate a tak...takze budem reagovat na nicky...xixi 😀

-------DEJNA3 : -presne ako pises aj ja citim kazdu kosticku babatka,a je to take tenucke a ostre,ze vidim az hviezdyyy.....auuuu.
A este mi aj chodi sem tam po brusku stehennou kostickou(myslim si),je to dlhe cca 5cm a viac a vidiet to supeeer na brusku zvonku 😀 ale tiez to boli jak slak. 😕 No a najnovsie zacina uz nielen kopat ako futbalista,ale stava sa z neho uz aj boxerista,a do oboch vajecnikov...ach jaaaaaj.... 😠 ale inak 😎 ...este si uzivajme,potom nam budu chybat tie nase bruskaaa,ked uz budu deticky vonku,no nieee?? 🙂

---kika29: -babatenka maju moc silne nozicky,az niekedy hovorim, ze prestavam pit mlieko a papat syry atd...ale ja sa len smejem,budem to papat nadalej, aby malo pekne zubky a silne kosticky z vapnika...xixi

---fleury: - neviem co uzivas na tu zapchu Ty,ale ak mozem poradit,ak to este nemas,kup si lanove semeno,a stale kazde rano na lacno jednu malu lyzicku zapi teplym cajom,a zapcha nebude!!! 😉 a mozes papat vsetko...
mne to pomahalo kedysi, ale v tehu som to neskusala,tak skus aspon Ty....ja som mala tiez pred par dnami strasnu zapchu,asi po 4 dnoch som az sla na WC, a vecer uz som aj citila bolesti v crevach a bruchu a nie a nie,darmo ze som sedela na Wc ☹ takze verim Ti je to na nervy!!!

---JANKAKO: - ja mam od zac tehu zase problem s kvasinkami,tie vytoky mi lezu poriadne na nervy!!!!!!!a stale, ked mi aj nieco lekar dal na to, aby som si vkladala, tak po 2-3 dnoch som to musela aj tak vysadit, kedze ma to nesmierne palilo,tak som sa vykaslala na chemiu, a papam aspon ACTIVIU jogurty, ale tie vytoky su stale az take zlte hrudkovite niekedy az ako tvaroh...bleeeeee☹...clovek moze dodrziavat aj hygienu ako len chce, je to zalezitost vnutorna,teda v tehu trpi tym vraj kazda druha ak nie kazda jedna....vydrzime uz tych zopar tyzd.A Ty mas co to za pliagu?????to sa ti ako prejavuje,tiez vytokmi???
--AKTAKK: - bolest krizov mam aj ja strasnu pri vareni,tak som si to vyriesila takto,kedze rada varim-mam taku barovu stolicku a na nej sedim...ale stale musim vstat a nieco priniest k hrncu,ale aspon takto sa mi ulavi 🙂A le riad sa mi umyvat ale na nej neda , uz musim nastartovat konecne tu moju umyvacku riadu,ved ju mam doma len ju nepouzivame.

Ejjjjj ale som sa rozpisalaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀
Baby chcem sa opytat,ktora idete na sekciu so spinalom??ja idem, kedze mam uzku panvu,necaka ma klasicky porod, aj ked som povodne chcela ...co uz 😉zatial tolik.Drzkajte sa! a reagujte.Vdaka!

jankako
21. feb 2010

bubinka mne sa to nijako neprejavuje..vždy to zistia zo sterov...
mykoza je tiež riadna pliaga..moja kámoška to mala tiež cele tehul tak isti silne ako ty,až sa jej z toho pokazila plodova voda a v min.dvanastej vytiahli malu cisárskym...neviem ale akym spos.sa jej to dostalo do plodovej vody..nemala vodu ale kašu ked jej ju prestrihli...brrrrr.mala fičala týž.na infuzkách čo mala z toho zápal,ale inak je ok..ja sa tiež bojim aby sa to nedostalo k malej,tieto pliagi...
ja mam e-coly,streptokoka,morganellu morganii...mala som aj enterokoka..

jankako
21. feb 2010

no silvi ja dúfam že ma už nejako velmi nepotrha..ja sa natieram cela každy večer už kopec rokov..som atopik,čiže vysušujuca pokožka..takže ja si nemožem dovoliť nenatrieť sa,aj keby nie som tehul..
dneska som sa už namachlila...

vejula
21. feb 2010

ahojte kočky, tak včela bolo nakoniec fajn, som sa zasmiala a odreagovala, aj ked jediná triezva, ale aspon som sa mala na kom baviť 😀 😀 😀 A ja aj ked som čistá tak občas vyzerám jak nafajčená 😅 Takže som celkom dobre zapadla a navyše som bola aj s chlpáčikom tak sme sa smiali spolu na všetkých 😝

jankako, inač mne doki nerobil kultiváciu a výter ani raz, že vraj by to videl. Tak snad tam nič nemám... Ale v podstate neviem, lebo všetkým kočkám to robili... Dufam že sa to rýchlo vylieči 😉

civi tak ty si nám už wkoro porodila, pekne do posceli a ležať nech ešte maličký chvílku vydrží v brušku.

Minka gratulujem maličká je prekrásna, a uplne ťa chápem že už chceš maličku pri sebe, ved kto by nechcel taký pokladík krásny.

Kami ty už máš profi fotky, jednu si tam hodila, je super. Ale som zvedavá pohádž viac nech poobdivujeme 😉

Inač strie na cici mám aj ja , asi dva týždne do zadu som ich zbadala 😠

A kukala som kopec nových bvrušiek v albume 😵 A aj nový albumík som si všimla s malou vaneskou 😵

Ozaj kočky kukali ste teraz dakedy že ako je pomer chlapci dievčatká??? Už niesom v obraze čo sa týchto pohlaví týka

A kika krááásny kočík vážne sa mi veľmi páči 😉

aktakk
21. feb 2010

Minius no moj drahy sa snazi, pomaha ako sa da, aj ked mu musim samozrejme povedat...ale hlavne ze pomoze.

Jankako- no na stolicku si aj ja snazim sadat ako sa da, len nemam barovu a z tej sa zial tazko docahuje na drez. 😒

Veji- tak super, ze si sa zabavila, tak to ma byt!!!

bubinkaaa
21. feb 2010

---jankako---: tak si mi dala dobre,teraz sa bojim o maleho ☹ ☹ pretoze lekar mi dal sice na tie kvasinky uz asi 4x rozne druhy cipkov,ale ani jedne som nedobrala 😠... vzdy ma to nesmierne palilo,tak som sa nikdy nedoliecila,vysadila ich, a o par dni som bola tam kde predtym...Mne zistil 2x v stere Escherichia coli.... a 1x candidu albicans, plus 1x candidu nonalbicans 😠 😠

__baby ako to je s nami,ktore sme boli pred nastupom na matersku na PN??my ideme uz od 32tt???ci ako??...ja som na PN uz od 3mes.tehu.....kto viete napiste,a aky je potom postup....myslim s tou soc.poist a potvrdenim u zamestnavatela, tie ktore ste nedavno isli musite to mat este v hlavicke 😉 dikes...

vejula
21. feb 2010

jj atakk som moc rada, že to nakoniec takto dopadlo 🙂

bubinka neboooj, mne pre istotu lekár nerobil žiadne výtery nech nemám stresy ale neviem že či by fakt všetko videl... No ja mu verím, tak hádam nič maličkémui nehrozí, kedže ani nič neliečime. Inak občas ma dole svrbi, ale výtok nemám ten mykozový, už som si 100krát povedala že nebudem žrať to sladké, ale .... 😅

silvia7
21. feb 2010

no úplne od veci - ale kuknite si, keď budete mať čas.. som náhodou natrafila, pre prvorodičky fajn inšpirácia 🙂

http://www.akosatorobi.sk/videa/babatko#utm_sou...

jankako
21. feb 2010

bubi,no veru,radšej som ti to nemala písať 😖 ,ale ktovie čo musi tomu prdchádzať aby sa takeniečo stalo..spýtaj sa na to lekára...prepáč že som ta doplašila,som ja ale trubka 😖
mne nič nezabera na tie pliagi..ti poviem že v nemocke som sa stretla s viacerymi ženami,ktorym nič nezaberalo...tak či má vobec zmysel niečo brať...????
ešte raz sa ospravedlnujem za to čo som ti napísala...zbytočne stresy preteba.. 😖

jankako
21. feb 2010

vejula a možno je lepšie,čím menej vieš,tým menej sa bojiš...nie ako ja...stále som z toho nešťastna. ☹ a strachy o malu...

vejula
21. feb 2010

no A pri mojej povahe ustráchanej tým duplom... Ja sa spolieham na to že moj doki vieč o má robiť a nič by nezanedbal 🙂

aktakk
21. feb 2010

Veji- mne tiez doktor nerobil ziadne stery doteraz....Jedine co robil bolo sono a sestricky mi brali krv...

fleury
21. feb 2010

bubinkaaa lanove semeno papam uz strasne dlho, ale u mna neucinkovalo, teraz ho uz papam len tak zo zvyku s jogurtom. Mne dopredu dr povedal, ze kazdy sme iny, musim skusat vsetko a najst to prave pre mna, co som aj nasla, len ako som uz pisala, akekolvek zhresenie mimo obvykleho jedalnicka mi to vrati aj s urokmi 😀 😝

fleury
21. feb 2010

jo a bubinka tebe kedy lekar tu panvu meral? ja mam uzku, ale este ani raz mi nezmeral, vraj sa to meria az pred porodom, tak sa divim, ze tebe hned uz aj cisarsky na to dali ..

veve23
21. feb 2010

bubinka...to zalezi od dr. a od teba ci pojdes v rozmedzi medzi 6 a 8 tt pred TP na MD. ja som tiez dlho na pnke a idem 6 tt pred TP a v pohode, dala som si posledny mozny den nastupu. Mne dali na vyber.

Fleury..mne meral teraz naposledy v 31 tt panvu takym cudom

fleury
21. feb 2010

veve a co ti povedal?mne moja furt hovori len aka som uzucka, ale merat este nema zmysel, lebo sa moze rozsirit do porodu..

veve23
21. feb 2010

praveze nic, ma zmeral, zapisal a bolo, iba viem ze to trochu bolelo, lebo ma to tlacilo, ale nehovoril nic, ja som tiez take tintitko

fleury
21. feb 2010

aha..tak uz len dufam, ze mi ju odmeraju skor ako porodim

moni
21. feb 2010

ahoj aprilovky 🙂
mne bolo vcera na nic, brusko tvrdlo, kramove bolesti sem-tam...no na dobre nalade mi to nepridalo. a vyzera to tak ze dnes zas brusko nacvicuje 😒

fleury, tu radia na slivkovy dzus na "odzapchovanie" , ale teda neviem ci sa taky da doma kupit. vcera som zacala so zelezom, tak sa uz pripravujem ze skoncim podobne. vyslala som mm na nakup 😀

jankako, tak ja som sice mala semester-dva bakteriologie, ale naozaj som taku exotiku nepocula, ze morganella 😕 idem sa dovzdelat.

veji, super ze si sa bavila 😵

este musim bubinke povedat, ze okrem toho ze som ju prehliadla, urobila som z nej bublinku 😅 uplna trubka som!

stanusa
21. feb 2010

fleury zajtra sa idem dohodnut lekarom, len ci vobec bude, lebo on nerad rodi cisarskym...no a bolo by super keby mi dal termin aj skor ako v 40 tt
este k zapche, ze je na to dobra aj vlaknina Psylium da sa kupit v lekarni, kazde rano na lacno rozmiesaj dve lyzicky psylia vo vlaznej vode a vypi a potom este jeden pohar vlaznej vody. Ale musis dodrziavat pitny rezim.

minius dik, ale pribrala som par cm aj na stehnach a najviac prsia, ruky a chrbat - horne partie moje kg istia 😀

bubinkaaa zajtra nastupujem na MD tak vecer dam info co a ako treba, pokial viem tak papier od dokiho nesiem nasej uctovnicke a uvidime co dalej, sekciu so spinalom asi budem mat aj ja - zajtra sa dozviem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre