Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
2. mar 2010

ja by som do zavinovacky/deky nebalila. tie popruhy ktore drzia babo v autosedacke by mali byt co najblizsie k telicku takze ked bude zabalene v deke nie su take efektivne 😖 radsej prehodit deku cez sedacku.

minka, vaneska krasne pribera! drzime palce nech ste rychlo spolu 😵 dufam ze si sa hojis a davas dokopy po porode, aj ked mas toho vyse hlavy a nestihas.

zuvi, lukino ma krasnu vahu!

stanusa
2. mar 2010

mna tlaci tiez vpravo, vlavo vobec
ktovie naco to je dolezite, mne na sone nepovedal nic o chrbatiku

idem ja pomaly do postele, rano mam poradnu u svojho dokiho - krv a ster
dobru

moni
2. mar 2010

no chrbatikom by mali byt otocene k nasmu brusku, nie? teda, tvarickou pozerat na nas chrbat.

ja zas idem na prednasku, dobru noc tym co idu spat!

minka21
2. mar 2010

zuzuj dik za radu,ja sa len bojim ze malej to bude bud male alebo ju tak nabambusim ze ju fakt nezapnem🙂)musim este odskusat🙂

kika a ja ze co sa mi tak cka!🙂mam nove fotky aj videa len ja uz som mala davno spinkat,ked o 5tej rano vstavam,kym odstriekam kym sa nachystam,musim ten overalik kuknut aj ja,mam jeden,ale to je najmensia velkost a si myslim ze to bude male,

a mliecko zatial mam,ale malej stale davaju viac papat,a vraj to mlieko staci teraz,ale ze sa mam snazit viac,ze o chvilku to bude malo,len ked mne toho mlieka viac nejde,nech odstriekavam akokolvek ked netecie tak netecie:(

zuvinka102
2. mar 2010

moni no to ma ale dufam ze do porodu velmi vela nepriberie nakolko sa potom dost obavam porodu..

no a ako som chcela este robit dalej tak ma doktor zrusil a od pondelka som na MD no ale chcem sa spytat ci mozem popri tom este ako studentka brigadovat nokolko nemam trvaly pracovny pomer nikde.. a sef chce, ze pokial budem vladat, ze mozem robit z domu.. neviete mi nejak v tomto poradit ci sa to da???

zuzuj
2. mar 2010

minka: neboj to ju urcite zapnes...a myslela som to ako moni, ze najprv ju zapnes ked ma tie 2 vrstvy ( to uz staci nateraz) a potom prehodis tu deku a utesnis....
inak ak mas malo mlieka alebo problem kukni tuto stranku mamila.sk tam je vselico o kojeni...aj ked ty este uplne nekojis, myslim ze ti to moze pomoct...
drzim palceky s krpanou 😉

kika29
2. mar 2010

zuvinka aj moja je na pravej strane tiež mi to doktor povedal.

kika29
2. mar 2010

chcela by som si odmerať bruško čo merajú aj v poradni. vraj velkosť bruška má pasovať s týždňom v ktorom som. ako sa to meria? neviem kde presne začína a kde končí bruško.

kika29
2. mar 2010

už spíte tehulky?

moni
2. mar 2010

kika, meria sa od lonovej kosti po vrch maternice, a velkost ma byt +/-2cm podla tyzdna v ktorom si (ale len do urciteho tyzdna, lebo ked zacne brusko zostupovat, uz to nepasuje). uz len nahmatat vrch maternice 🙂

cicimon
2. mar 2010

no ja som pred chvilou nahadzala veci do tasky - mam tam len zupan, 1 nocnu koselu, podlozky, plienky, vlozky a taska skoro plna...

cicimon
2. mar 2010

kika - tebe to na poradni nemeria?

kika29
2. mar 2010

nie nemerajú mi to len raz na začiatku takým železom ako kružidlo 😀 a od v tedy nič 😒

cicimon
2. mar 2010

no mne zas take nemerali, len teraz asi posledne 3 poradne centimetrom krajcirskym

kika29
2. mar 2010

ved čítam o tom meraní tak som si tak približne odmerala metrom a ukazuje mi to 36cm

moni
2. mar 2010

ani mne kruzidlom nic, len centimetrom. kruzidlom sa ale meria panva, nie? 😕

kika, no tak to ti pekne sedi 🙂

kika29
2. mar 2010

ja mám už teraz velké bruško a čo bude ešte o 2-3 tt? juj to budem hrošica 😀

moni
2. mar 2010

ja som si myslela ze mam velke, ale ked sme boli na prehliadke porodnice tak sa mi uz take velke nezdalo. ale zas ja som krpec, vyzeram ako pavuk 😅 alebo ako ma po najnovsom vola mm - obelix 😀

kika29
2. mar 2010

už si sa vrátila z cvičenia?

kika29
2. mar 2010

idem ja spať už prišiel mm z oslavy tak môžem kludne zalahnúť 😀 prišiel celkom v pohodičke myslela som že bude matahary 😀 😀

moni
2. mar 2010

som bola na prednaske, vecer mam predporodny kurz, a bohovsky sa mi tam nechce ist 😝

moni
2. mar 2010

tak dobru!

monva
2. mar 2010

ahojte ja len tak narychlo, zajtra mam poradnu - prosim myslite na mna, tak dufam, ze dobre dopadne a ze ma doky neposle do nemocky (kvoli skratenemu krcku a otvaraniu), este by som rada aspon 2 tt pockat, aby mala pekne dorastla, zajtra dufam, napisem viac.

monva
2. mar 2010

teda vlastne uz je po polnoci, takze tu poradnu mam dnes 😀
dobru noc 😉

moni
2. mar 2010

monva, drz sa! nech vsetko dobre dopadne 😵

monva
2. mar 2010

oki moni, diky 😉

evil15
3. mar 2010

bré ránečko bambulky 😀

všetkým Vám želám krásny dník s véééééélkym 😀 😀 😀
tie čo majú poradnu dnes len to naj a nech tý naši drobci pekne rastú a monva neboj všetko dobre dopadne držíme palčeky 🙂

kika29
3. mar 2010

dobré ránko.
evil vidím že ty si dnes velmi dobre vstala. U nás trošičku nasnežilo a je zatiahnutá obloha takže taká nálada kus chmúrava 🙄 Zato v čera bolo krásne vonku aj na nálade pridalo slniečko 😎

monva neboj dobre dopadne poradna držím palce.

akurát ma napadlo že či to aj iné deti ako tieto naše aprilovčatá tak potrápia svoje mamy? tieto naše sa dajako ponáhľajú von zvedavci jedny 😀
ja od v čera večera pociťujem bolesti podbrušku ako mrchu ale ešte celkom v pohode čo je horšie tak kríže pobolievajú viac a aj prsty napuchli musela som už zložiť prstene. večer ma aj okolo pupka kus popichávalo a sem tam aj zo spodu dnu pichlo 😝 posličkovia fungujú 😒 muž sa len celý večer pítal či ideme rodiť už mi s tým išiel na nervy 😠

kika29
3. mar 2010

ešte som sa chcela opýtať došiel mi ovocný čaj tak som si spravila pigi čaj s citronom a cukrom to môžeme piť? ked pigi je čierny čaj? tabletku som nechcela zapíjať vodou.

jankako
3. mar 2010

dobre ránko...minka super že sa malej dari,čoskoro ju máš doma..namliečko treba veeeeela piť..zo skúsenosti inych viem,že je to sto pro pravda,čím viac piješ,tým viac je mliečka..aj nejake homeopatika existuju na podporu laktácie,odporúčaju aj vineu piť..
baby ja som prespala po dlhej dobe celu noc..tak nerátam chodenia na wc,to je už normál,len som nehladela tri hodky dostropu..ani večer brucho extremne netvrdlo,ako zvykne..
dneska idem po dlhej dobe variť..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre