Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

monva
4. mar 2010

ahojte - hlasim "cisty" stav, ziadne krvacanie ani spinenie uz nemam, som happy, klop-klopr aby som to nezakrikla 😀

to co posiela zamestnavatel na socialku sa vola tusim DVZ = denny vymeriavaci zaklad, z toho sa pocita 55% materska.

Mne zamestnavatel min. tyzden v stredu povedal, ze papiere uz poslali na SP, no ked som v piatok na SP volala, tak tam este nic nemali, poslala som im mail na SP v piatok, no este mi nan neodpovedali, tak cakam 🙂

myslim, ze SP ma asi 30 dni na vyjadrenie odo dna dorucenia ziadosti o materske od zamestnavatela, ak sa nemylim

cicimon
4. mar 2010

no idem ja, DN

veve23
4. mar 2010

Cici, tak to neviem, malo by sa to menit, neviem ako casto ☹ , ale zober to ako cca.....z toho 55 % a to mas na den, potom krat kolko ma mesiac dni a tak by to malo byt

kiwinka
4. mar 2010

čiči ja viem, ze som to skoro poslala,, len sa bojim, ze nahodou preserkám tu dobu 30 dni odo dna uznania materskej,,ak by mi naahodou zabudli poslat list o uznani a ja by som stale cakala... tak pre istotu to mam odoslane,.,, a ked mi dojde papier o uznani MD , asi zavolam alebo namejlujem na SP a overim ci obdrzali prilohu A.. alebo ju poslem znova,,,,

veve, ja tiez nelubim zehlit,, na zajtra uz mam taku chutnú kôpku nachystanuuuu 😀 😀 😀

dobruu noc baby,, velmi citim ako mi nohy opuchaju, papa

monva
4. mar 2010

aj ja sa odporucam do postele, prajem vam vsetkym dobru noc a pozitivne sny
dufam, ze zajtra uz budeme mat nove infosky o zuzke a tantamke
cavo

denisa1111
5. mar 2010

Ahojte tehulky,tak Vam teraz tisko zavidim,bo ja som uz v nemocke na infuziach...

stanusa
5. mar 2010

dobre ranko,
denisa co to ☹

denisa1111
5. mar 2010

Dobre ranko,ani nehovor,odisla mi hlienova zadka,tak riziko predc. porodu,tak si tu teraz dobre pobudnem

michalag
5. mar 2010

Dobre ranko 🙂

denisa co to citam 😕 , tak snad sa malicky tak nepoponahla, ale hlienova zadka moze odist aj niekolko tt pred terminom, tak snad to je tvoj pripad

aj ja som zvedava ci sa dnes dozvieme nieco nove o tantamke a Zuzke ...

stanusa
5. mar 2010

vela ti odislo? pokial sa neotvaras tak by to malo byt ok...

stanusa
5. mar 2010

ahoj miska, ved uz nas napinaju dlho 😅

michalag
5. mar 2010

stani to hej, a ja som na ne tak zvedava ako sa maju

inak neviem co bol vcera za den, ale vecer som mala pocit ze asi budem rodit, normalne ma zacali boliet krize ako pri Samkovi a neprechadzalo to ani ked som lezala, no nastastie to boli len poslickovia 😅

stanusa
5. mar 2010

Samka si mala v termine?

u mna zatial len niekedy na par sekund take ms bolesti, inak nic ani pichanie ani krize

lucinka1104
5. mar 2010

Ahojte mne je užkonečne lepšie finišuejme na dome no aj tak sme museli sťahovanie preložiť na 18 - teho lebo je tam ešťe veľa roboty treba malovať, položiť podlahu...ale kupelku mam už hotovú je krásna 😵
luky pojde teraz na výkend k svokrovcom aby som siju vyriadila len mam z toho vyčitky že nebude so mnou ,ale sním sa to nedá .....
čo sa týka tehu ok v noci mavam bolesti,ale sú spôsobené kojením, na kontrolu ideme 12.3 už sa teším
denisa držkaj sa
pekný deň všetkým

fleury
5. mar 2010

Ahojte,

tak ja hlasim noc bez wc!!toto nebolo uz daaavno!!!Vonku je hnusne pocasie, ten marec sa sprava ako april 😀

pozeram, ze o zuzke nic nove, to nikto sa s nou nespojil, ci rodi dnes?

lucinka tak ty si terminator, ze tak vladzes, mna tieto veci co ty riesis teraz cakaju po porode, som zvedava ako to zvladnem s mimi 😝

denisa1111
5. mar 2010

Ahojte babulky,tak ze vraj sa aj otvaram a mam tvrdnutie brucha,ale ja v celku nic nepocitujem,vsak mi tvrdne brucho cele tehotenstvo,bolesti ziadne,tak asi som sem ani nemala chodit...

fleury
5. mar 2010

denisa a mala si aj krvavy ten hlien? ja sa bojim, ze to nespoznam, ked bude bezfarebny 😝

aktakk
5. mar 2010

Bre ranecko prajeme-

Deniska drzte sa, hlavne to tam nejak vydrz!!!!

Ste sa navecer zas troska rozpisali tusim. Dnes to vyzera opat na "pekny" den. Rano ma zobudilo slniecko ale ako som sa vytrepala z postele, tak sa zatiahlo...Achhhh.

fruchtbar
5. mar 2010

Ahojte babulkky,
pisete akoby ste az to boli zaplatene !😀
Dnes konikovat nemozem,lebo mam vela roboty a pri vas nic neurobim....

Vcera a aj dnes ma tak boli pinda,ako keby som nic ine nerobila,len sexovala....ale boli to tak smiesne,vnutri,akoby tie kosti a svalstvo...divne to je..! 😝

tak vam prajem pekny den a nelenoste,teda okrem leziacich 😵

denisa1111
5. mar 2010

Ahoj fleury,no to urcite poznas,bo to bol kus a vyzeralo to ako zelatina,trochu do hneda,ale krvave nie...len sranda je ze si ma tu nenechali koli tomu,ale koli tvrdnutiu,co mam cele tehu.

kika29
5. mar 2010

ahojte no ja od rána riešim zubára ale moja zubárka nerdinuje zastupuje ju neviem kto tak až zajtra asi pôjdem na pohotovosť ale neviem nikde zistiť kto slúži a kde. to zubysko ma bolí a malá sa mi mrvý velmi isto chúda moje prežíva tú bolesť somnou ☹ večer som zobrala panadol a dala som si naňho alpu tak celkom to prešlo spala som celú noc no ale ráno ani zuby som si nevedela umyť bo zub citlivý jak des. jem na druhej strane a tabletky nechcem velmi ládovať do seba. tak zas vydržím bolesť do kedy sa bude dať a potom až vezmem tabletu 😝

u nás sa slnko vyškiera zatial nie vela ale čumí kus 😀

cheerlady
5. mar 2010

KIWI mas prosim ta tu ziadost A aby mi pokracoval 2.pilier????ja som na to uplne zabudla! 😲 a inak ja som na MD od 7.2. a tiez mi nic este neprislo!!! tak dnes to bude zamestnavatel riesit,kde sa stala chyba,lebo ekonomka tvrdi,ze to poslala a na socialke tvrdia,ze im nic nedoslo 😠 strasny bordel na tych uradoch 🙄

aktakk
5. mar 2010

Kika a co si nesla ako bolestivy pripad, to by ta museli zobrat urcite!!!

Cheer- ja som na materskej od 11.-teho a tiez mi nic neprislo. Kamaratka je o nieco skor na materskej a papiere jej prisli zhruba po 3tyzdnoch. Takze budte trpezlive, co neviete ze tety na takychto uradoch maju vzdy cas. Okrem ineho, podla tych 30dni sa neda presvihnut. Ved budem mat potvrdenie, kedy mi prisiel od nich list.

kika29
5. mar 2010

vy tu riešite samé papiere a ja nič. čo si to vybavujete treba niečo ohladom materskej? ja som len odovzdala papier od lekára že kedy som nastúpila na MD v robote. treba niečo vybavovať aj na sociálke?

cheerlady
5. mar 2010

kika ty by si na socialke nemala vybavovat nic - staci,ked si zamestnavatelovi odovzdala ten papier od dr.,kde ta vypisal na MD a on uz to posle na socialku aj s podkladmi o tvojej mzde. a ak mas druhy pilier,tak tam treba poslat 2tlaciva - A do 30dni od uznania MD a B po narodeni babatka.

kika29
5. mar 2010

aktakk ale kam ku komu mám ísť ked neviem kto kde ordinuje. teraz ma hociktorý zubár nevezme a pohotovosť je až zajtra a to neviem kto slúži lebo nikde nieje rozpis ešte.

veve23
5. mar 2010

Dobre rano,

cheer....no mne takto blbla pnka. Tiez mi tvrdili ze to nemaju, potom to neskoro prislo atd. Oni pokial to nenahraju do systemu tvrdia ze to neprislo......presne, nech to tvoj zamestnavatel poriesi. Ja som posielala moje papiere utorok, tak ich este nejdem nahanat 😉

aktakk
5. mar 2010

Kika a ten lekar nezastupuje toho tvojho? Ja som myslela, ze tam niekto zastupuje...asi som to zle pochopila 😒 .

cicimon
5. mar 2010

caute

tak ja dnes posledny den v praci 🙂

cheerlady - http://www.socpoist.sk/616/1567s Oznámenie sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom sporení
ze to treba poslat do 30dni od dorucenia rozhodnutia o MD. ja ked som sa o tom informovala, a ze kedy si mam overit, ci mi to zam. oznamil, tak ze koncom marca....cize mi vychadza ze asi 2-3 t po odovzdani papiera zam....

fleury
5. mar 2010

frucht 😀 no ja by som uz ine peniaze mala keby ma za to pisanie platili 😀

denisa a to ta tam uz nechaju az do porodu?

kika len nie na pohotovost, tam su fakt ini exoti, teda aspon u nas 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre