Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

mizulienka
8. sep 2009

ikushik....to mi je ozaj luto, ze prezivas taketo chvile. Ze namiesto toho, aby si si mohla uplen vychutnat tehotenstvo, musis riesit priatelove dilemi, ci je alebo nie je vhodna chvila na mimi.
Neviem, ci ti mozem poradit, aj tak sa musis nakoniec rozhodnut sama. Vyhovorky typu, teraz na to nie je vhodny cas a najprv si vybudujme zazemie, su podla mna tak primitivne, ze to uz rovno moze tvoj priatel povedat, ze on tie deti nechce.
Najhorsie (alebo najlepsie 😵 ) na to je, ze clovek nemoze rozhodnut, ze teraz chcem otehotniet, teraz chcem, aby sem to dieta splodili, lebo nie stale to vyjde.
V mojom okoli mma bohuzial vela pripadov, kedy si partneri najprv chceli vybudovat karieru, potom postavit dom, potom splatit auto, potom druhe a ked uz sa ako tak uspokojili a rozhodli, ze no teda mozno uz je aj cas na dieta, zistili, ze bud je neskoro, alebo ze sa im to dietatko vobec nedari.
a potom si clovek povie, ake su materialne veci pominutelne....ale take babatko, to je podla mna zivotny ciel 🙂
Nieco preco sa oplati zit 😵
Drzim ti velmi palce Iku, aby si mala mudrost spravne sa rozhodnut 🙂))

mizulienka
8. sep 2009

inac s tou saunou neviem ako to je...ale urcite viem, ze v tehotenstve nie je najlepsie chodit na termalne kupaliska.
V teplej vode sa bakteriam lepsie dari a zena v tehotenstve je nachylnejsia na infekcie, preto sa neodporuca kupat sa v takejto vode.

ikushik
8. sep 2009

mizulienka, dakujem za pekne slova, ja som rozhodnuta, lebo ked som videla na ultrazv.ako fazulkam biju srdiecka, bol to uzasny pocit.. viem,ze to bude tazke,ale babatka mi to vynahradia urcite. keby mohli byt chlapi tehotní tak to by potom bolo 😀

lucinka1104
8. sep 2009

no môj by tehu nezvládol 😝 😀

maxii
8. sep 2009

dobre ranko, baby mate niektora skusenosti s tym homeopatikom coculine ci ako sa to vola, proti nevolnostiam? mne ginger nepomaha a uz zacinam byt zufala, vcera poobede som aj odpadla pri vracani a cely vecer som prevracala, ani vodu som neudrzala, ak to neprejde mozno musim na infuzky 😝 😝 😝

chcem vyskusat este to homeopatikum len neviem ci mi to nejak pomoze....

klongova
8. sep 2009

Maxii ľutujem ťa ja tiež vraciam no nie je to také hrozné no celý deň ma z ničoho nič natiahne no vracať nevraciam len ráno no tak že mám pocit že vyvraciam aj črevá. Už aby to bolo za nami. Najhoršie je že nemôžem ani cítiť jedlo a variť treba ešte že mám muža čo vie variť. Ak robíš skús sa dať na PN trochu dlšie si polež a hlavne veľa oddychuj myslím že aj kika je na PN už 3 týždne. A podľa toho čo píšeš je to asi dosť aj na psychiku veď môžeš odpadnúť aj na dlhšie a kto ťa bude kriesiť porozmýšľaj. Ja idem do poradne a hneď sa idem dať vypísať mne tiež robia problém rána tak si aspoň trochu oddýchnem.
Zaujímavé je že keď sa trochu namáham je mi druhý deň viac zle ako keď nerobím skoro nič. Možno je to náhoda. Veľa oddychuj neboj prejde to. 🙂

zuzana1971
8. sep 2009

klongova, ja som isla sukromnej endokrinologicke (ale neodporucam) lebo u statnej by som cakala 3 mesiace na termin a gynekolog na mna tlacil, lebo aby sa dobre vyvijalo babo, ak nahodou potrebujem lieky na stitnu zlazu a nemam. Ja som sa na stitnu zlazu liecila od 5 rokov, v puberte som brala ca. 12 rokov tabletky, teraz to mam ca 6 rokov v poriadku. Lenze gynekolog povedal, ze sa to zvykne v tehotenstve zhorsovat a mozno potrebujem tabletky, nech utekam SURNE endokrinologicke. Nastastie VRAJ ok, a nepotrebujem teraz tabletky, ale divne, ze uz zvysne 6,5 mesiaca uz nemam ist na kontrolu...mam si kupovat len jod v lekarni...
K stitnej zlaze ti moze povedat aj viac civavava, napis jej asi radsej do IP, internej posty, lebo tu teraz bude 2 tyzdne malo a asi nebude mat cas citat milion prispevkov

zuzana1971
8. sep 2009

pisala som na tu potravinovu inspekciu ci ta bakteria zo syra neposkodzuje plod v tehotenstve, tak mi odpisali, ze sa mam radsej obratit na regionalny urad verejneho zdravotnictva, tak som pisala mail aj tam 😖 , aj mojmu gynekolgovi a ci mozem vo stvrtok rano prist, a este som pisala aj do poradne Mama a ja mail gynekologovi co si on o tom mysli...tak uz len cakat, co kto povie...k mojim strachom sa pridava este aj ten minuly zly ultrazvuk 😖 ...boooze ja taky strachopud a furt sa strachovat kvoli dacomu 😖 ...ale dufam, ze ma chapete, predsa len mam 38 rokov a cakala som na 2 // vyse 9 rokov a toto je asi moja posledna sanca v zivote mat dietatko....tak strasne chcem aby bolo vsetko ok, neprisla sonm o neho a aby bolo zdrave

ikushik
8. sep 2009

zuzi, som tiez strachopud ale nebooj, mimi si zasluzis a aj ono chce mat silnu a nebojacnu maminku 😉
ja uz nemam priznaky asi 5den,,neviem ci koli tomu stresu alebo ja uz neviem.. 😔
uaa uz dost, idem si urobit nieco papat na obed, poobede skocim este na nejake ovocicko. 😀

civavava
autor
8. sep 2009

ahojte tehulky, konene som sa dostala k netu, juuj chybate mi , to nase pisanie si, podpora jedna druhej...
tak len v skratke, vratili sme sa prave z TT kde operovali nasu civavku Tysona, ma luxaciu pately (kolena), minuly rok mu robili pravu labku, dnes lavu. Placem nad nim cely cas taky je chudak uboleny a bezbranny...muz hovori, ze dobry trening, ak nahodou nieco bude nasmu dietatku, lebo ta bolest a strach je asi rovnaka, ako keby nam ochorelo mimi. Juuj dofam, ze nic take uz nebude. 😔

Vitam nove tehulky 🙂

Zuzanka, tak sa velmi tesim, ze mas endo vysledky v v poriadku, ta cena je sice nehorazna, ale co uz...nepomozes si...hlavne, ze je vsetko OK. S tym syrom sa neboj, ja som tiez jedla Nivu = sice tepelne spracovnau ako omacka, ale lekar povedal, ze nie je problem.
Co sa tyka blbych poznamok na mena Tvojich deticiek, posli kazdeho do prdele, nech sa staraju o seba a nech si nechaju svoje poznamky pre seba 😠

Klonogova, ja beriem Euthyrox 125mg, lekar mi raz mesacne berie krv a sleduje hodnoty TSH, T3 a T4.

Ikushik....velmi mi je luto, ako sa tvoj priatel stavia k takemu pokladu, co mas v brusku..ale ja by som sa uz nanho nespoliehala a snazila by som sa zabezpecit malinkym psychicku pohodu, lebo to je to najpodstatnejsie.

A kedy je spravna doba na mimi? Nikdy, alebo vzdy. My mame konkretne asi 2 roky obrovske finance problemy, dokonca som musela odist min.rok do zahranicia, kvoli prachom, byt bez manzela, rodiny (nastastie od januara bude manzel so mnou) a proste je to o nicom, nas strasne odrbala stavebna firma ked sme stavali dom a dostala nas do takych dlhov, ze ani o tom nechcem hovorit....Takmer sa nam kvoli hadkam rozpadlo manzelstvo, bolo to hrozne obdobie co neprajem zazit nikomu...do toho potrat minuly rok....Ale prekonali sme to, zistila som, ze mam pri sebe uzasneho cloveka a napriek vstekemu zlemu co sa nam prihodilo, sa na babo moc a moc tesime, radsej si odriekneme nieco my dvaja, aby malo dietatko....takze je to o tom, ci niekto CHCE to dietatko, alebo nie. Ak ho nechce, tak hlada dovody preco nie....myslim, ze aj Tvoj priatel je ten pripad....ale on raz olutuje, uvidis, ze nechcel vase deticky....

krasny dnik a ozvem sa zase coskoro, drzim palceky, aby sa mimisovia dobre vyvijali v kazdej z nas. Ide niekto na UTZ niekedy? Ja piatok 😉 Tak mi prosim drzte palceky 🙂

zuzana1971
8. sep 2009

ikushik, ty ma asi najlepsie chapes, ze mam strasny strach a nikoho pri sebe, co by ma utesil, podporil, ukludnil...a nielen teraz...ten moj idiot svoje dieta nikdy neuvidi, nezasluzi si to, ked sa o mimi vobec nezaujima...ani o mna...boooze a taka laska to bola 😠 , ti chlapi sa tka vedia otocit o 180 stupnov, ako im to vyhovuje, svinje

subidubi
8. sep 2009

ikus mas tolke stastie ze dvojicky, rozhodne sa ich nevzdaj, ale viem, lahko sa mne alebo inym hovori, ked to prezivas ty a tyka sa to len teba.
... ja idem za 2 tyzdne na NT, myslite ze je to len ultrazvuk alebo sa robia aj nejake odbery neviem akou formou? (krv mi v ten den zoberu to samoška)
... este jedna otazocka - od ktoreho tt je malinke vyzivovane od matky cez placentu?
... mne nebyva vobec zle, len pachy si so mnou zahravaju, a stale by som spala (sice to ja aj predtym velky spachtos)... a stale som hladna, uz neviem co mam stale jest 🙂
... drzim nam vsetkym palce a prajem nech je vsetko v poriadku

klongova
8. sep 2009

držím Vám všetkým palce a hlavne tým čo ste na tie bába sami - veľmi obdivujem ženy ktoré sa rozhodnú pre bábo a nemajú žiadnu podporu STE SILNÉ OSOBNOSTI - klobúk dole. 😎 😎

civavava - aj ja užívam euthyrox a každý 6 týždeň mám chodiť na kontrolu pravdepodobne pôjde tiež len o odber krvy + nejaké omáčky k tomu - inak ďííík že si mi odpísala som rada že nie som sama s ŠŽ i keď to nie je také hrozné ešte raz dííík 😀

ikushik
8. sep 2009

zuzi, svoju dietatku dame lasku aj za dvoch 😉 uplne ta chapem lebo tiez som cele dni doma sama..mama stale niekam chodi.. a s nim sa vacsinou po telefone hadam..ale mame strasne vela spolocnych kamaratov.. ach kaslem ja na to.. nebudem trapit seba aj miminka moje pre chlapa..a ani ty !!! a bodka . 😀

civavka drz sa, tyson bude urcite ok, pred pol rokom mal moj havko sebastian havarku..nabural sa s autom 😔 rychlo sme ho odviezli k veterinarovi, mal zlomenu panvovu kost a mysleli sme ze uz ani chodit nebude..kazdy den injekcie a za dva tyzdne uz chodil 😵 je to srasny divočák 😀 ani nevidno ze mu nieco bolo.

tantama
8. sep 2009

Ja neviem čo je horšie nemať pri sebe nikoho alebo mať toho nesprávneho..
Môj prvý manžel ked som mu oznámila že som tehotná s prvým synom tak povedal no a..... to sa dalo čakať...... to bola jeho jediná veta ..... a celé tehotenstvo sme mali doma peklo.... keď sa malý narodil bola to pre neho jedine skvelá príležitosť sa opiť..... trvalo to 3 roky kým som sa z toho manželstva dostala.. ale dnes mám pri sebe super človeka ktorý zbožňuje mňa aj môjho syna a aj naše mimi... chlapi sú možno všelijaký ale vždy sa nájde skôr či neskôr niekto super. A verím že aj Zuzka a ikushik nájdu svoje stratené šťastie.... 😀

lubiku
8. sep 2009

Ahojte kocky, po par dnoch davam opat o sebe vediet 🙂 , zacal sa skolsky rok, tak mi zacala sluzba taxikara, rano rozvoz skola, skolka a s malou domov. poobede najstarsiu na kruzky a ucit sa a stale nieco.

Dnes som bola na prvej poradni a na sone, babo v poriadku, mame 3,9cm, je to 11tt. Brali mi krv a dostala som knizku a prenatal box 😀 Uz mi nebyva tak hrozne zle, no jest mi velmi nechuti 🙄 .

zuzka k tomu syru, prve 2-3tyzdne nema na plod vplyv co jes, lebo to este neprechadza cez placentu a babo je vyzivovane zo steny maternice, takze uplne v pohode(len ty si sa s toho syru vyvracala 😝 ).

Ikushik ak by si nieco potrebovala ja mam doma vybavu aj pre trojicky 😵 (uplne vazne)

maxii ja briem uz mesiac homeopatika "ipecacuanha" a je mi ovela lepsie, vacsinnou sa musia objednat v lekarni, u nas ich bezne nemali. Skus, snad pomozu. Alebo od gynekologa si daj predpisat cipky "torecan", tie pomahaju.
Drz sa, ja som tiez stale vracala 🙄 ☹

maxii
8. sep 2009

lubiku diki, skusm sa v lekarni popytat....

katka444
8. sep 2009

maxi mne to cuculine nepomohlo. pomaha mi len neostat hladna. aj kazdu hodinku musim nieco zjest. tiez som si najskor vytrpela cely tyzden, kym som nato prisla.

maxii
8. sep 2009

kati lenze mne nepomaha ani to ze jem kazdu chvilu 🤐 🤐 mne je potom blbo z toho co som pojedla....ani tak ani tak 😀 😀

katka444
8. sep 2009

ten tyzden bolo aj mne tak, ze nejedla som zle jedla som aj tak zle. ale po tom tyzdni sa to ustalilo. zacala som piskotami a suchymi hriankami. potom polievky. a pila som pomarancovy dzsu. ten sa dal. a nepredpisal ti dr. cipky proti nevolnosti? mne ich dal, ale zatial som chvalabohu nepouzila. to vraj pomaha, co vraveli kamosky, co im bolo takto zle.

maxii
8. sep 2009

mne zatial nepredpisala, lebo prave ked som u nej bola (minuly piatok) tak mi bolo 2 dni lepsie, a myslela som ze uz to ustupuje....ale na vikend sa to paradne rozbehlo a zhorsilo 😅 😝 😝

tak pockam co dnes, a zajtra tam idem aj tak na krv tak by som si dala predpisat....inak pomarancovy dzus aj mne robi dobre, ale niekedy mam po nom kyselinu, takze ako kedy....

kiwinka
8. sep 2009

maxii, mne bolo veeelmi zle v 6-7 tt, ale strasneeee
jedine co mi zabralo, ze rano po zobudeni som ostala lezat, nieco malo do pusy a velmi opatrne som vstavala, nic prudke som nerobila, pila som aj napriek tomu ze som mala nevolnost, musis najst nieco co ti vyhovuje aj ked ej to tazke,,,a cocculine homeopatika som si dala dve tablety kazdu hodinu v kombinacii s gingerom a cajik pre tehotne firma teekanne! a pomohlo,,dva tyzdne to trvalo a potom nic a uz mam pokoj.

a inak babulenky svadba bola uplne uzasna, skvela, fanatsticka!
vsetko vyslo ako malo, no uuuzasneeeeeee!!!!! tak uz som vydata 😀 a poviem Vam, ze mam pocit akoby som svojho uz terajsieho manzela lubila este viac ako kedykolvek predtym pocas tych osmich rokov co sme uz spolu 😀 !

maxii
8. sep 2009

kiwinka akujem za rady - skusim

a gratulujem ja som tiez relativne cerstvo vydata - len 4 mesiace a nieco 😀 😀 😀

kiwinka
8. sep 2009

maxii, no verim, ze sa Ti nevolnosti stratia, treba to vsetko vydrzat ono to prejde,,zial kazdej z nas to trva inak,,musime vydrzkat! pockaj ked is donesies maly uzlicek z nemocky ako ryyychlo zabudnes nato ze ti bolo zle..vydrzaaat! 😀
sme v tom vsetky spolu! 😉

a kde ste mali svadbu a hostinu?????? a kolko mas rockov vlastne?

lubiku
8. sep 2009

Blahozelam novomanzelom!!!! 😀 😀 😀

Maxii nasla som este jedny homeo ktore sa uzivaju pri tehu nevolnosti, su to "sepia officinalis", skus aj tie. Mozu sa kombinovat s tymi druhymi.

maxii
8. sep 2009

30.4.:) v hoteli kamila, bolo to super 😅 😅 😵

v novembri mam 29 rokov

kiwinka
8. sep 2009

kamilu vsetci chvalia,,,aj znami tam mali hostinu a velmi si pochvalovali.
takze si cerstvo vydata 😀 a bola aj svadobna cesta?? 🙂
a krasne po svadbe Vam vyslo otehotnenie

maxii
8. sep 2009

lubiku este raz vdaka, skusim sa popytat 😀 😀

zuzana1971
8. sep 2009

maxii poznam hotel kamila, bola som tam uz na par akciach, aj na 1 svadbe, je tam krasne

kiwi nemas ziadne vesele pribehy zo svadby?

mne uz napisal moj gynekolog, ze mam prist vo stvrtok, tak uvidime ako to dopadne s tou hnusnou syrovou bakteriou...
lubiku, ale to nebolo prev 2-3 tyzdne, ale uz som bola tehotna minimalne 4 tyzdne 😖

babule, ja by som mohla jest aj za vas, mne nie je z nicoho zle, ale ja nemozem kvoli cukrovke 😝

klongova
8. sep 2009

kiwinka - gratulujem k svadbe dúfam že aj počasie vyšlo tak nech ti vyjde aj spoločný život s tvojím terajším manželom ešte raz gratulujem 😵 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre