Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

evil15
5. apr 2010

tak a šiabčka je zamnou svokor na mna nastriekal nejakú voňavku a bolo 🙂 baby chcem sa opýtať či aj vás bolia prsia a hlavne bradavky mňa bolia jak šialené ani chytiť sa ich nemôžem ☹ takto som to mávala vždy pred mrchou ale teraz neviem neviem ...

ludka - držkaj sa zajtra moja a budem ti držať palčeky aby ste boli obe v pohode 🙂

maxi - gratuujem nech sa obe zdravé 😉

stanusa
5. apr 2010

ahojte,
maxi blahoželám aj ja, veľa zdravia hlavne 😵
ludka držím vám palce, nech máte rýchly pôrod

zajtra by nás mali pustiť domov, ešte sa vyjadrí detská lekárka
dnes mi vybrali stehy, ešte rez slabučko pobolieva

stanusa
5. apr 2010

teraz som si uvedomila, že vlastne prvú veľkú noc mám takú pohodičku posteľovú, mm ma troška polial ráno a tým sa aj skončilo oblievanie

maxii
5. apr 2010

dakujem baby, a drzim palce vsetkym co maju porod este pred sebou, nech vsetko dobre dopadne 😵 😵 😵

sasikas
5. apr 2010

ahojte....tak ja sa hlasim stale 2in1, a stale sa nic nedeje....ach jo.... 😅 akurat vcera vecer ma trosku krize boleli, som sa normalne potesila, zeby neco ale nic z toho.... 😀
maxxi-gratulujem, a hlavne vela zdravicka prajem.... 😅 😅
ludka- a to ti idu uz zajtra vyvolavat?...sak mas termin dnes, ak som dobre pozrela?....lebo u nas nechavaju tak 5-6 dni, ci sa same nerozbehne,teda ak je vsetko v poriadku samozrejme.....
ja mam sibacku tiez vybavenu, mm, svagor a svokor, trochen posibali, nasmradili, dostali po vajci a hotovo....tak uz si len vegetim.... 😀

stanusa
5. apr 2010

evil, bradavky ma neboleli, prsia ako cele hlavne na zaciatku tehu
teraz ked mali cucká, tak bradavky začínajú pobolievať

sasikas
5. apr 2010

evil- mna bradavky bolia tiez uz teraz, a mam ich uz aj fajiiin popraskane.....musim ich natierat uz aj tym kremom na bradavky, mam ten od aventu a je dobry.....no len neviem co budem robit ked zacnem kojit....sak z koze vyskocim... 😀 😀
a k tym striam, take zatial nemam, aspon kam dovidim, zato celulitidka ako vysita.... 😝 neviem co snou budem v lete robit... 😀

sasikas
5. apr 2010

aktakk- to mas ake skvele miminko ze sa aj nudit stihas.... 😉 aj ja si take zajednavam 🙂

stanusa
5. apr 2010

sasikas v našej nemocnici vraj dva týždne nechávajú, že to je v norme...neviem si to dobre predstaviť
tu v RS zvyknú tiež pár dní /3-4/ počkať a potom vyvolávajú pôrod

mne sa dole na bruchu čosi červené vyhodilo posledný tt, nevidím si tam, ale mm tvrdí že to sú len vyrážky - dosť to svrbí, neviem či nie strie nakoniec

tarinka333
5. apr 2010

Seuska, ja som dostala tiez macmiror, som vybrala 6 ks bobul a tiez len vecer. Nema zmysel davat aj rano, lebo ty ked si tu globulu das vecer, tak ete rano je cela v Teba a vyteka cely den a k veceru strcis dalsiu, takze mas nonstop lieky. Tie globule zaberaju takmer okamtize, ale je to ako s antibiotikami, tiez ich musis brat nejake mnozstvo, aby si sa doliecila uplne, tak aj pri macmirore treba cca 6 ks, ale vacsinu bakterii mas zlikvidovanu po 2-3 kusoch a potom to je skor taka preventiva. takze neboj 🙂
Inak ja uz cem rodiiiit, ale malicke nie a nie ist von... No uvidime zajtra na poradni.
Seuska, ty na ktoru ides?
Monva, ty mas kedy najblizsiu kontrolu? Lebo ked ty behas ete otvorena na 3 cm, tak ja potiahnem este ako dlho, ked som len na spicku prsta otvorena, ha?

fleury
5. apr 2010

no to som rada, ze frucht je tu stale 😅

veve s tym balenim do nemocky..ja uz tam chodim jak na klavir, tasku uz mam zbalenu preventivne furt, len veci pre malu nechavam doma, sa mi zda trapne stale sa tam trepat jak na dofcu k moru 😀
Nas pes ked ma vidi, ze zas idem dakde s taskou tak len prevrati oci, furt mu totiz slubujem, ze naspat uz prideme dve 😀

maxii blahozelam 🙂

stanus vam je hej, uz domov sa pomaly chystate 🙂

stanusa
5. apr 2010

fleury 😀
chystáme, len ešte aby žltačku nedostal nakoniec...už má nos do žlta
😨
pozerám, že ty si už v podstate za vodou, ešte ležíš?

tarinka333
5. apr 2010

Som zabudla:
maxiii, blahozelam 🙂

fleury
5. apr 2010

stanus jj, lezim, este tyzden chcem vydrzat, ked uz som to potiahla tak daleko, nech si mala v brusku este trosku pobudne 🙂
Ale o tyzden uz moze ist von z domceka, len ked je po tatkovi tak natruc ostane este tyzden 😀

aktakk
5. apr 2010

Sasi- no ono je to relativne s tym nudenim. Ono by bolo co robit, ale som darebna ako VOS. Vyuzivam tatina kym je doma, zajtra zacne tvrda realita, ked budeme same.

seuska
5. apr 2010

Tari no pekne si mi to vysvetlila s tym macmirorom, dobre teda nebudem spekulovat ale necham to tak ze jednu na noc...
Neviem moja kedy tam budem, lebo akosi som zistila, ze ma nema kto odviezt a mne sa uz velmi zle sedi v aute a nieto este soferovat, prinajhorsom to fakt nejak potiahnem sama. Chcela by som ist okolo pol osmej z domu, tak rataj ze okolo deviatej tam budem.... A ty kedy ides?

Fleu ten psik musi byt fakt uz z teba na prasky 😀 😀

sasikas
5. apr 2010

aktak- no tak len si pekne oddychni zakial sa este ako tak da.... 😉
stanusa- inak to si tiez neviem predstavit, zeby ma nechali este 2 tyzdne po termine....este tych par dni sa asi ako tak da,ale dlhsie nexceeem... 😲 vsak uz teraz mi z toho hrabe... 😝

fleury
5. apr 2010

seus pes pri mne zlenivel jak vos, to bude pekny pohlad na nas az pojdeme kocikovat, pes ledva pojde, ja ledva pojdem, este ze sa budem moct opierat o ten kocik 😀

inak uz tu mame typicke aprilove pocasie 😝 Vcera krasne, dneska na figu

aktakk
5. apr 2010

Sasi- veru posledny den oddychovy 😀

Fleury- som si to tak predstavila a dobre som sa pobavila.

monva
5. apr 2010

Maxii - GRATULUJEEEEM 😵 😵 😵

Seuska - no to je na tom zaujimave, ze kontrolu mi dali az o 7 dni ak dovtedy neporodim (to by bolo 8.4. , resp. po dohode s lekarom, ktory ale robi az 10.4. 😒 ) tak som z toho jelen ... asi mu fakt zajtra zavolam a poradim sa co a ako.

Ale to s tym pobehovanim je take relativne, viac by sedelo, ze polihavam, kvoli chrbtici sa mi uz tazsie chodi aj stoji. Viac sedim pri telke, pletiem este stale malej svetrik, uz ho mam pozosivany, teraz robim priekrcnik okolo krku a potom asi este obhackujem rukavy a spodny patent urobim tiez hackovany... nasla som si na youtube obrazovy navod na "vejariky" hackovane, tak chcem vyskusat.

Fleury - aj mna si dobre pobavila s opisom tvojej buducej prechadzky s hafanom a kocikom 😀 😀 😀 Mi to pripomenulo, ako sme sa v nemocke po porode smiali, ked sme chodili na obedy a vecere, ze sme ako banda "zombikov" tahame sa pomaly, nohy niekto nasiroko, niekto pri sebe suchce 😀

ludka140281
5. apr 2010

Sasikas...budu vyvolavat,lebo som mala 3 potraty do roka a maternica je slabsia a uz som sa zacala otvarat pred 2 tyzdnami,len sa to zastavilo,tak aby sme nedostali nejaku infekciu
inak babule nikto neberie ohlad,ze som tehotna a obliali ma ako pubertiacku s vedrom vo vani 😠 ....no niekto ma asi vymeteny mozog....liali hlava,nehlava aj malu,takze sme v posteli,susime sa 😠

sasikas
5. apr 2010

Ludka- tak drzim palce nech to mas cim skor za sebou.... 🙂 a mozno sa z toho soku z oblievacky malinka aj dnes sama poponahla.... 😉

ludka140281
5. apr 2010

juj keby si mala pravdu.....ale jej to ani nejak nevadi,veselo si kopka dalej do mojich vnutornosti 😀
ak nieco,poslem smsku,mam cislo na Juliap...asi si schrupneme,vonku prsi,tak sa bude dobre snivat 😀

zuzana1971
5. apr 2010

maxii gratulujem 😵 tak ty si to stihla tiez este v marci 😅

zdravim vsetky este tehulky a novopecene maminky

tarinka333
5. apr 2010

Seuska, mi tiez tak planujeme, jjeeej, takze sa zajtra vidime 😀

tarinka333
5. apr 2010

jeminky, my planujeme, tehu demencia, ani gramatika mi nejde.

fleury
5. apr 2010

a kde je moni, furt stahuje? dufam, ze nerodiii 😀

kika sa snad vecer ozve 🙂

susanita555
5. apr 2010

ahojte kocky prajem vsetkym krasne sviatky 🙂 dlho som sa neozvala,ale akosi nemam cas stale niekde beham 😝
este stale sme 2v1 ale dnes od rana ma tak pobolieva bruško,ze neviem neviem no možno su to len poslickovia uvidíme
gratulujem novým mamičkám 🙂 🙂 🙂

veve23
5. apr 2010

Fleury...Moni sa urcite ozve, vsak ona ma dnes pracovny den, aspon sa mi zda ......oni nemaju sviatok

a podla mna Kika rodi...alebo uz porodila, mam takeho tusaka, ona sa tusim nechystala na chatu, iba jej mm

no a ktovie co je s Kami...ta tu tiez nebola.....

ja som sa s prepacenim prezrala....tak mi to stoji v krku a nevladzem sa hybat 🙄

marika1902
5. apr 2010

Ahojte babule tak ja budem asi cely rok skareda lebo mna nik dnes neoblial 😀 😀 Ale ak mam pravdu povedat tak ja som velmi rada ze mam takeho rozumneho mm aj svokra 😀 😀

Maxi gratulejem 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre