Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kamilakd
18. apr 2010

monva daj si to do oblubenych fotoblogov a potom sa ti to zobrazi ked si kliknes na svoj profil aj ja to tak mam 😉 a tam mas album brusiem aj miminiek aj tabulku

cheerlady
18. apr 2010

ahojte babule,my sme mali tiez fajn noc-maly bol hore len 2x,napapal sa a spinkal,mam pocit,ze ked spi s nami v posteli je ovela kludnejsi,aj ked sa zobudi,tak nie s placom,len otvori ocka a pozera na mna a robi grimasy 😵 😀
baby davate niektora babatku feniklovy cajik??? 😕 my sme kupili ten granulovany-poradila nam to po telefone sestricka od detskej lekarky na uhasenie smadu a zaroven na brusko aby pekne prdkal 🙂

juliap
18. apr 2010

ahojte babulky, tak sa hlasime aj my este kinder, konecne som po 2 prebdetych nociach dnes lepsie spala, ale to bude asi tym, ze vcera bolo uz super pocko, s mm sme boli aj na prechadzke, dali sme si zmrzku, mali sme fain naladicku ... no tak to som mala ale tusit, ze sa nieco pose... dievcata boli u bio otca, ked prisli o 18h tak mi bolo podozrive, ze s nimi ide az hore, no a presne, martinke narazili malicek, cely modry, vykriveny a on povie, ze s nim nic nebude mat, ale ze ked chcem, tak s nou moze skocit na pohotovost, poslala, som ho prec, ze ja si s nou skocim, pretoze to vyzera, ze ho ma zlomeny ... takto mi nechal zase dieta hodinu jej u byvaleho vsetci hovorili, ze to nic nie je ... tak sme stravili pekny vecer na chirurgii, ma na malicku zatial pevny obvaz ale ze teraz sa mozu zlomeniny u deti ukazat aj o 2-3 dni, tak mame v utorok potom kontrolu a ak by to nemala odpuchnute a bolelo ju to, pravdepodobne pojde ruka do sadry ...

stanusa
18. apr 2010

my sme vcera nakoniec neboli este von, lebo fukal vietor ale dnes poobede uz urcite ideme aspon na 15 minut 😀sa tesim, lebo som furt len v byte zavreta 😝

cheerlady neviem, minule som dala prevarenu vodu napit - na lepsie kakanie, ale v nemocke hovorila lekarka, ze pokial pije materske mlie. tak to staci, ze netreba nic ine...tak ale aj v kufriku z porodky je vzorka caju od 1. t

cheerlady
18. apr 2010

stanusa mne to odporucila po prvej noci doma,kedy bol stale hore a kazdu hodinu by len jedol a vzdy len trosku,tak ona hovorila,ze asi bol velmi smadny a mal vysusenu sliznicu,ze staci aj ked si len trosku cucne z toho cajiku,ze hned mu bude lepsie.tak teraz to robime tak,ze sa napapa a ked nechce spinkat,tak mu dame cajik,ukludni sa a zaspi. len neviem kolko ho za den moze vypit-ci to nie je nejak obmedzene-ja ho s nim nadajat nechcem,ale pre istotu 😒

kikarv
18. apr 2010

ahojte baby. tak som tu opäť po dlhšom čase. bola som tu len som sa snažila prečítať čo som zmeškala počas pobytu v nemocnici no ale aj tak to ešte niesom na konci. 😒

stanusa my sme boli prvykrát vonku v čera a malá spala ako dudok a dnes ideme tiež. boli sme asi 2 hodinky. fajne som sa aj ja konečne prevetrala bolo krásne a teplo. dnes je troška chladnejšie pofukuje vietor ale tak pôjdeme aj tak len na kratšie.
moja malá v čera okolo obeda mala naposledy stolicu a dnes len teraz pred chvílkou. už som sa obávala či nieje zapečená alebo ju nebolí bruško. lenže ona len papa a spí. nieje nervozna.

nestíham vás všetko čítať dnes ešte som nič neprečítala je niečo nové? ktorá je najčerstvejšia maminka?

jankako
18. apr 2010

cheerlady,mne lekárka povedala že práveže nemám bábatko zasýťovať čajikom...a kojene detičky nepotrebuju piť čajik,lebo im uhasi smäd mliečko..max.pár lyžiček že možem dať...

evil15
18. apr 2010

baby kinderka som zvedavá aký bude tento týždeň pre nás lebo už sa nám to kráti 🙂 zajtra mám poradnu a nemyslím si že by sa niečo zmenilo lebo sa cítim tak normálne malá sa hýbe a všetko je o.k aj sme sa boli prejsť a nič ☹

a ohladom toho dohovárania a prehovárania na našu malú to nezaberá už sme jej naslubovali tolko toho že až a ona nechce tak som jej povedala že nič nedostane a hotovo 😝 😝 😝

jankako
18. apr 2010

baby,myslim často na veve...mňa to dosť vzalo 😢 😢 ...stále myslim na to,ako mala moja šnuru okolo krku a čo sa mohlo stať..aj na to čo mi poporode povedal manžel,že sa strašne bál,ked ju nepočul hned plakať...

evil15
18. apr 2010

jankako ani nehovor aj ja na nu stle myslím a mám strach ako to dopadne u nás nakolko som ešte kinderko a mm ma stále utešuje že všetko bude v poriadku ale aj tak sa nedá nato nemyslieť ☹

susanita555
18. apr 2010

ahojte kocky prajem krasne nedelne popoludnie 😎
tak sa hlasim po dlhej dobe este stale 2v1 v piatok na poradni mi doktor povedal,ze na druhy tyzden to uz urcite bude kedze na ctg mi tvrdlo brusko ale otvorená ešte nie som tak uvidíme 🙂
brusko mam uz klesnute dole takze tazkosti, ktore som mala pominuli 😵

zuvinka102
18. apr 2010

ahojte no tak som zvedava do ktorej skupiny sa pridam nakolko zajtrajsi TP sa blizi.. no mozno budem rodit na termin alebo prenasat.. v utorok mam poradnu tak snad mi povie nieco fajn alebo uz budem mat drobceka vedla seba 😅

marika1902
18. apr 2010

Zuvinka aj ja mam v utorok poradnu aj termin a dufam ze sa jej nedockam 😀 Ja uz mam stvrty den bolesti a vzdy ked sa osprsim tak prejdu a dnes ich mam uz od rana tak tajne dufam 😀 😀

marika1902
18. apr 2010

zuvinka ina mam taky pocit ze my dve sme na rade tak som zvedava ci sa niektora predbehne alebo nie 😀 😀

juliap
18. apr 2010

no vsetkym sa nam to blizi, mm domaloval prave izbu, potom uz len poskladat postielku a svistik moze prist ... 😀

moni
18. apr 2010

ahojte, ja sa tiez hlasim v jednom kuse. mm sa kazdu chvilu vypytuje ako brusko, ale ja to uz kaslem, nebudem sa furt sledovat lebo potom sa to vlecie este pomalsie 😝
marika, aj ja mam v utorok poradnu a bohovsky som zvedava ci to bude posledna alebo dam este jednu 🙂

juliap
18. apr 2010

inac tehulky aj maminky, poradte, mala som poradnu 6.4., dalsiu mi dala dr az na 4.5., lebo je teraz na dovolenke, tak ze keby som bola este kinderko, no ale vobec mi nehovorila nic, ze by som mal;a ist na ctg ... tak teraz neviem, treba mi do nemocky od nej nejaky papier, alebo tam mozem ist len s tehotenskym, nech mi pre istotu urobia, vsak to uz len tyzden ...?

moni
18. apr 2010

juli, ja ti neporadim, tu sa ctg nerobi pocas prehliadok (aspon teda u mojich lekarov nie), az v porodnici. pravdu povediac ja tomu velmi nerozumiem naco je to dobre vediet ze mas kontrakcie. tak bud ich citis a vies ze sa cosi deje, alebo ich necitis 😕 jasne ze ozvy babatka je dolezite sledovat, ale ved to sa da aj inak. niektore dievcata nemavaju kontrakcie pocas monitoru tak im to aj tak nic nepovie ako babo reaguje.
podla mna toho 4.5. nedas, to by bolo dlhe prenasanie...

majca424
18. apr 2010

ahojte
juli, ja som síce na CTG stihla ísť len raz a to ma tam doktorka poslala, ale nedávala mi nijaký papier ani nič, tam som dala len tehu knižku na recepciu a oni si ma zavolali potom do takej miestnosti kde sa to robí, takže podľa mna Ti to urobia bez hocičoho 🙂

majca424
18. apr 2010

moni, mne na tom CTG nezistili kontrakcie ale to, že malý sa má v brušku už zle a musí ísť von, takže na nieč to je určite dobre, ja som tiež bola proti, že načo tam chodiť a tak, ale nakoniec ďakujem Bohu, že tie CTG sú

moni
18. apr 2010

majci, hej ja viem ze sa monitoruje aj cinnost srdiecka, len som myslela ze kedze to kontroluju zakazdym dopplerom tak by zistili tak ci tak ze cosi nie je v poriadku.

ako sa vam dari? malicky bude mat o chvilu meniny 😵

cinocka
18. apr 2010

Ahojte holky...tak uz to mam aj ja za sebou🙂 Timonko sa narodil 13.4.2010 s mierami (4200 g a 54 cm) po 12 hodinovom trapeni nakoniec cisarom 😝

idem vas postupne docitat 😉

evil15
18. apr 2010

baby čo je to tá skratka CTG presne???? dakujem

moni
18. apr 2010

evil, CTG je kardiotokograf...http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1400/pr...

cinocka, velka gratulacia! malickeho vitame medzi nami, prajeme krasny zivot, tebe rychle zotavenie a vela mliecka!

evil15
18. apr 2010

moni dakujem

cinocka vitaj a gratulujem malý má krásne miery želám vám len to najlepšie 🙂

cinocka
18. apr 2010

A tu su nejake tie fotos Timiho:

cinocka
18. apr 2010

Timi:

cicimon
18. apr 2010

caute
tak ja som dnes nejaka mrtva, mala cele doobedie nechcela spat a popritom som varila a tak....teraz sme ju dali vetrat sa na balkon, celkom sa jej tam paci 🙂

inac - vase male nemaju suche nozky? moja je ako korytnacka a neviem, ci to je ok

moni
18. apr 2010

cinocka, krasny valibuk! 😵

cici, kamoskina malicka mala prvy tyzden-dva strasne suchu kozu na rucickach a nozkach, ale lekarka jej povedala ze to je stara koza, zbytocne to bude premastovat, ze to same odpadne, a netreba to nasilu davat dole.
martinka asi zhadzuje prvu kozku 😅

cicimon
18. apr 2010

moni - ja si myslim, ze to je ok, len mm je z toho cely hotovy, ci to nie je nejaky ekzem a ci to netreba kremovat a tak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre