Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

annika11
20. júl 2010

@lenushka k tomu baleniu na široko...
ja som poctivo balila celý prvý mesiac, ako mi nakázali v nemocnici. Potom sme boli na kontrole a dr. sa nepozdávala strieška ľavého klbu. Jadierka mala ako 4 mesačná, ale strieška len tak tak...pre istotu nám zapožičal frejkovu perinku. To je taký vankúšik, čo sa vkladá medzi nôžky a spevňuje sa cez boky a cez pliecka trakmi, malá to mala nosiť 3 týždne. Na noc som jej to nedávala, lebo v tom nevedela spať, mala problém sa vykakať, nevedela sa voľne hýbať a vôbec sa s rozkročenými nôžkami nezmestila do perinky. Ale dajako sme to zvládli a dr. nás pochválil, perinku zobral a povedal, že nie je potrebná žiadna dalšia kontrola.
Sestra nebalila malého vôbec naširoko, lebo mal koliky a nemá žiadne problémy. Druhá sestra balila malú tri mesiace naširoko a tiež nemajú žiadne problémy 😉 ono na ortopédii sa na to pozrú cez ultrazvuk a budú vidieť ak niečo nebude v poriadku...

susanita555
21. júl 2010

@lenushka ahoj lenus tak nako ste spali? dufam,ze dobre 😉

lenushka
21. júl 2010

Ahojte 🙂
Dopadli sme aj celkom dobre, hoci rano ma maly vytociiiil 😠 Ale neda sa na neho vobec hnevat, takze je to ok 😉 Zobudil sa samozrejme v okamihu, ked som mala prichystanu postel, ze si k nemu lahnem 😀 21:20. Umyli sme zadocek, prebalili, napapali a presne o hodinku uz spinkali 🙂 Spal len 4 hodiny, znovu sme sa napapali a 2hodiny. Potom som ho vzala k sebe, to uz spinkal len hodinku. O pol 6 spustil rev, kvoli brusku. O 6tej zaspinkal na necelu hodinu a to tak plakal, akoby som ho bila 😠 Museli sme vstat, prebalit a odrazu mu netrebalo ani papat ani nic. Uz bol vysmiaty ako leco 😀 Sa mu asi nechcelo spinkat🙂 Len skoda, ze sme to necitili rovnako 😀 Teraz opät spinka uz pol hodinku 😉
Joooj, je mi luto, annika, ze ste sa vytrapili s tou perinkou, ale som rada, ze je vsetko v poriadku 😉 Dufam, ze bude vsetko ok aj u nas 🙂
No, uz je hore....

zuzkabar1983
21. júl 2010

Ahojte baby,

@lenushka vobec nebudes mat ''problemy'' ked sa pytas, co sa rozobera v sukromnej teme. Mne je niekedy velmi luto, ze to baby beru ''osobne''. Ale ta sukromna tema sa vytvorila hlavne preto, lebo niektore baby boli ''spehovane'' a ja netvrdim, ze to bolo jednou z vas, ale proste sa rozhodlo, ze sa zalozi ta sukromna tema a ze sa tam prijmu len tie baby co pravidelne prispievali, aby sa mohli pisat viac veci zo sukromia, bez strachu, ze je niekto sledovani ...
Ved viacere prispievame aj sem a ak ta napada hociaka tema, co by si sa rada poradila, pripadne porovnala ako robime ine, sem s tym, isto sa to aj tu rozbehne ...

Bavili sme sa o prikrmoch, kedy s nimi zacat. Ja kedze len kojim, pockam do toho 6-teho mesiaca .... a pytala som sa na stolicky na papanie, lebo akurat rozmyslam, ze aku kupime. ....

A nas este tiez neockovali. Maly bol chory a mam ist na poradnu 4.8, ale myslim, ze to zas odlozia, lebo sa mu zapalilo to vpichnutie po TBC ockovani .. a k tomu mi este stale chrapi .... ☹

zuzkabar1983
21. júl 2010

Inak ja som malehoi balila na siroko prve 2 tyzdne, potom sme boli na sono a dr. mi povedal, ze uz nemusime balit TAK nasiroko, tak som nebalila uz vobec. Teraz v auguste ideme na kontrolu, tak som zvedava ako dopadneme ..

annika11
21. júl 2010

my sme sa dnes trocha potrápili...rebecca mala v mieste očkovania hnis, tak jej to museli pichnúť a vytlačiť. Nedostala kvôli tomu dalšie očkovanie, bude až v auguste. Malá bola statočná, vôbec neplakala, len zamraučala, ked jej dr. vytlačila ten hnis, ale potom sa na dr. usmievala ako slniečko a debatovala ktovie o čom 😀 za odmenu dostala krásne hello kitty náplaste 😉
tie príkrmy ma ale zaujali, lebo rozmýšla, už trocha sondujem po internete, čo a ako, s čím začať, koľko ľudí, toľko názorov 🙂 koncom 4.mesiaca by som jej už chcela niečo dávať, asi začneme mrkvičkou, to je klasika. Skúšal tu niekto, kto už má staršie dieťa kašičky??? My sme objavili takú nestle, od 4. mesiaca, ryžovú a celkom sa mi pozdáva...

maya30
21. júl 2010

ahojte 🙂 pozeram ze viacere nemate deticky zaockovane do noziciek...no, nam TBC ockovanie stale pracuje - vyhnisa mu to, potom zaschne a stale dookola uz asi 4x a doktorka nam povedala ze pokial to nemokva tak je to ok, a aj nas na poslednej poradni ockovali. Maly to zvladol super, vecer a aj nasledujuci den mal sice teplotu 39 ale kebyze mu neodmeriam, tak ani neviem, lebo bol vysmiaty ako leco 😀 . Tak som mu davala pol paralenoveho cipku a dobre.
@annika11 a malej to aj prasklo, ze jej to vytlacali ?
Ja som balila nasiroko iba prvy mesiac, ortoped nam tiez povedal ze je to v poriadku ale balit dalej, no nebalim, tento mesiac mame ist na kontrolu tak uvidim...ale maly si sam kladie nozicky nasiroko, keby bol nejaky problem asi by sme si to vsimli alebo nie ?
My sa chystame zacat s prikrmami ked bude mat maly 5 a pol mesiaca - tak sa to vraj podla najnovsieho robi 😕
@annika11 mne sa to zda dost skoro uz od 4. mesiaca, hlavne ak je mala plne kojena a staci jej tvoje mliecko...neviem... 😕
@susanita555 no krasneho papkaca mas veru - my spapame 180ml kazde 4 hodiny, aj to nie vzdy vypije vsetko,a v poradni pred 2 tyzdnami sme vazili 5850g 😵
Inak baby, dnes, pred hodinou sme mali presne 3 mesiace... 😵 😵 😵

susanita555
21. júl 2010

@maya30 tak to mas pravdu papos je to riadny a aj ma byt pokom nas tatik tiez rad papa 😀
Gratulujem k 3 mesiacikom 😀

maya30
21. júl 2010

@susanita555 dakujeme 🙂 A co sa ti stalo s mlieckom po tej mykoze - odislo samo alebo si musela odstavit ?

zuzkabar1983
21. júl 2010

@maya30 pripajam sa ku gratulacii k trom mesiacikom.

lenushka
21. júl 2010

@zuzkabar1983
Zuzka, dakujem 🙂 si zlata 🙂 Na jednej strane to akceptujem, pretoze ja som neprispievala kvoli manzelovi.. Nepacilo sa mu, ze nas zivot a ine rozoberam verejne. Ale keby som teraz nepisala, tak uz neviem vobec nic, lebo by to tu zaniklo, podla mna ☹ Na druhej strane ma to veeelmi mrzi, lebo som mala pocit, ze som stratila velmi dobru kamaratku, v ktorej som sa vzdy nasla, vdaka vam, babam z povodnej temy. No nevadi... 😉

Nad prikrmami tiez velmi uvazujem, kedze mliecka mame malo a aby som mohla kojit co najdlhsie, chcela by som asi cim skor zacat. Lenze viem, ze do 6m nie je traviaci system dokonaly, tak neviem... Stale sa mi zda 4mesiace malo...Prekonzultujem s dokynou na poradni a dam vediet 😉
Stolicku mame zatial take to polohovatelne lehatko🙂 Nic ine si predstavit neviem. A ked bude maly hopat, tak budeme mat taku stolicku, aku sme mavali aj my 🙂 Je pod nazvom Dema Barborka 😉

Maya, ja si tiez myslim, ze keby bol nejaky problem s nozkami, tak to vidime. Aj nas maly spinka s nozkami na siroko, nema problem v Manduce, co je tiez na siroko, pekne si kope... No ved uvidime 😉 (Na siroko sa pise spolu ako prislovka? 😅 )
Aj ja sa pridavam ku gratulacii 🙂 Je to taka krasna magicka hranica 🙂

O ockovani Vam nebudem ani rozpravat. Nam sa to zo zaciatku vyvijalo dobre. Potom nas pediatricka poslala na plucne, nech sa na to pozru odbornici... Zacalo nam to hnisat, vznikla chrasta, potom zliezla, potom nam ju oni strhli..az na jednej kontrole plucniarka nasla zväcsene uzliny. Tak sa to sledovalo, nasledovali lieky... Stale sa zväcsovali ☹ Dospeli sme az k tomu, ze v piatok, den pred krstinami, sme sa mali hlasit na prijme v nemocnici na operaciu pod plnou narkozou... Viete si predstavit, co to so mnou spravilo. Keby s nami nebol manzel......"Nastastie", tam nam dali antibiotika, na kontrole o 4dni dalsie... ☹ Medzitym usg-cka... ☹ Nastastie sa nam teraz zmensuju, vraj je to na dobrej ceste. Uvidime, co nam povedia 4.8. Miesto vpichu uz mame pekne, len cervena chrasticka, uz nemusime zasypavat framikoinom, ale co to jedno ockovanie s nasimi babätkami robi, je strasne ☹ Takze drzim palce vsetkym, aby sa to krasne zahojilo, pretoze to nie je sranda a nikomu neprajem zazit to, co my... ☹

zuzkabar1983
21. júl 2010

Nam sa po TBC ockovani najprv nevytvorila ziadna reakcia ... malo sa to vytvorit medzi 6-8 tyzdnom no a dr. povedala, ze ak sa tam nic nevytvori do 12 tyzdna, tak potom po roku budem musiet ist s malym na plucne, zistia, ci sa mu urobili protilatky a prip. opat zaockuju. Jemu sa v 11 tyzdni vytvorila reakcia - taka mala cervena bodka cca 2 mm no ale teraz ma 2 mesiace a 2 tyzdne a zacina sa my tam tvorit taky hnisavy vriedok. Tak dufam, ze sa to moc nezhorsi ....

Inak ja som nad sedackou uvazovala touto :
http://www.bambini.sk/sk/product/257/babypoint-...
ta opierka sa da polohovat, takze dieta nie je v uplnom sede. Moj brat ma pre dceru Chicco, ale ta stoji okolo 150 eur a to mi pride vela.

lenushka
21. júl 2010

@zuzkabar1983
Jeeej, ta je super 🙂Krasna je🙂 Ja si myslim, ze ked sa da polohovat aj pre nesediace babätko, tak jasne. Aj cena je rozumna, ked sa da na detske veci povedat, ze maju rozumnu cenu 😀 Mas to dva v jednom. Aj pre nesediace babo, aj pre napr.dvojrocne 🙂 My s mm sme si zvolili klasiku, ale ak by nie, tak tiez volim takyto styl 😉 150je vela ☹
Uff, tak to vam drzim palce, aby to dobre dopadlo. Naozaj. Ked budete pod dohladom, tak snad bude dobre. Uz ste boli aj na plucnom?
Zacinam uvazovat, ze naco vobec proti TBC ockuju, ked su z toho take problemy... Aj ked som za ockovanie. Vdaka tbc nebudeme moct byt ockovani proti rotavirusom ☹

maya30
21. júl 2010

@lenushka tak to ste si uzili s tym ockovanim...ja sa toho bojim aj dotknut aby som mu to nahodou nestrhla, hlavne pri kupani. Aj teraz ma okolie cervene a na tom biela hnisava sosovicka, ale na dotyk uplne sucha akoby chrasticka, len biela. Ale ak by to nebolo v poriadku tak by nas snad neockovali 😔
My uz len cakame kedy prejdu horucavy, von nechodime cez den skoro vobec, iba vecer, ale aj to je este dusno, maly ma pod hlavkou vypotenu mlacku 😒 Naucil sa spavat dobre doma, potiahne 3 hodiny doobeda aj poobede, ale na druhej strane ma problem zaspat v kociku, asi si navykol na postel a to natriasanie mu neda zaspat.

maya30
21. júl 2010

@zuzkabar1983 a maly je aj chory, ked pises ze chrapi ? Lebo aj nam sa to casto stava, akoby mal niekde v hrdle hlieny a za ne nevedel dychat, popritom nostek ma cisty (aspon si myslim, lebo odsavacku nepouzivam, iba vatovu tycinku). Sem tam zakasle (1-2x za den) a zopar krat kychne a takto sme uz od narodenia ale nikdy som to ani doktorke nespominala, lebo vsak ked nema teplotu...tak dufam ze nieco nevedomky nezanedbavam 😕

zuzkabar1983
21. júl 2010

@maya30 no moj maly chrapcal stale, niekedy aj cely den. Vsetci mi vraveli, ze to ma len slinky, ale jedneho dna (ked uz chrapcal dost) mi to nedalo a sla som k dr. no a ta mi povedala, ze on ma aj hrdielko zapalene. Tak mi dala ATB kvapky do nosteka (a to som nemala pocit, ze by mal spoliky) a fenistil. No a povedala, ze ak to do tyzdna neprejde mam ist k vedlajsej dr, lebo moja ma dovolenku. No a ono to nepreslo, tak som ale nesla k tej cudzej, poprosila som znamu, ci by sa na neho nepozrela. Povedala, ze hrdielko ma uz v poriadku, ale ze na hornych dychacich cestach ma zapal, ze nechce davat antibiotika, tak mu vzala ster, ci nema pneumokoka (to by museli nasadit antibiotika), ale nastastie ster bol negativny. Kazala mi prist ak to neprejde, len cez vikend bol v pohode a teraz zase chrapci. ☹ Zajtra chcem ist kupit libenar, to je roztok do nosteka, zevraj potom sa ovela lahsie vytiahnu sopliky, tak som zvedava ...

zuzkabar1983
21. júl 2010

Inak moj chrustik sa mi prave vygrckal priamo do vystryhu 😅

zuzkabar1983
21. júl 2010

jeeej aka hrubka .... to malo byt do vystrihu 😅 PARDON

lenushka
21. júl 2010

@maya30
Noo, aj nam to tak zacalo. Potom sa to strhlo a hnis vysiel. Opät sa spravila chrasticka a pod nou opät hnis... Ale neviem, ci kazdy ma taku reakciu. Nechcem ta strasit.
My sopliky odsavame, aj ked teraz uz nie kazdy den, mame Babyvac na vysavac. Je super 😉 Kycha taktiez a tiez mame aj dni, ked 1-2krat zakasle. Dokyne som nic nevravela takisto, lebo sa mi to nezda pre chorobu. Asi tak raz denne tiez pocujem ako placka tak zachripnuto, ale to je malokedy.
@zuzkabar1983
rehooot 😀 Tak nasmu sa to zatial este nepodarilo 😀 Pre istotu dnes opiskal ocka konecne prvykrat 😀 Vzdy som to len ja schytala 😀

annika11
21. júl 2010

ako ... ja som to s tým príkrmom nemyslela tak, že bum a budem do nej tlačiť hned zeleninu alebo kašu. Skor som myslela, že ked už bude mať 4-5 mesiace, tak ju nakojím a urobím trocha kašičky alebo za lyžičku mrkvičky...len tak na jazýček , na ochutnanie...

annika11
21. júl 2010

moja malá dosť chrapčala po pôrode a potom asi mesiac po narodení, ale dr. mi povedala, že drobci majú oveľa citlivejšiu sliznicu ako dospelý, že je to od toho...kým nie je ten sopel nejaký divný,napr. zelený alebo veľmi výrazne inak sfarbený, tak to nevadí...
rebecca si pchá ručičky do hrdla a potom kašle 😀 😀 😀 ale ona to robí schválne, lebo sa jej to páči, potom sa krásne smejká 😀 je to jej nový adrenalínový šport
dnes som jej kúpila hryzátko, je na fotke...má taký poloblúk na ktorom sú jemné silikonové štetinky, na ktore sa nanáša gel alebo zubná pasta, je to super vecička, malej sa hned zapáčila

cicimon
21. júl 2010

caute
nasa tiez chrcala asi tak 2 mes, ale uz jej to preslo - podla dr. to bolo normalne, ze to este nemaju celkom vyvinutu nejaku chrupavku ci co...

inac - ja vysavam kazde rano sople, pri tom co mala cez den naplace tak vzdy daco je....a radsej takto preventivne ako potom liecit nejake choroby

grekyna23
21. júl 2010

@annika11 ja som k tomu odberu mocu chcela....mo dievcatam sa asi odobera moc narocnejsie ako chlapcom, mame to veru tahsie 😉 , mne sa tie sacky na odber mocu vobec neosvedcili, v sacku bolo iba par kvapiek, asi to vytecie a raz som si vsimla, ze to vytekalo aj cez ten zvar (aj mi to prislo take neprijemne jej ten sacok potom strhavat a mala z toho sacku aj zapalenu sikajdu 🙄 ), tak ja odoberam tak, ze rano uz pri prvom naznaku preberania ju zoberiem a rozbalim ( lebo deticky necikaju ked spia, ale ked sa zobudia, tak ju musis stihnut rozbalit predtym ako sa preberie) , utriem cikajdu a cakaaaam a odoberam ho do takej umelej skumavky, ktoru zozenies v lekarni
boli samozrejme aj neuspesne pokusy-rozbalila som ju uz neskoro,ked uz akurat mala cerstvo ciknute, alebo som nestihla ani skumavku otvorit a uz cikala 😀 😅
inac na koniku je aj tema o tom...ako odobrat moc dievcatkam 😉
a nasa niekedy tak duska, to hlavne vecer po kupani a to uz viem, ze si pyta papat a suri ma, ze rychlo, rychlo 😵
a sopliky tiez vytahujeme kazde rano, vzdy sa najde nejaka kozicka, ale mame ten hadickovy do ust

annika11
22. júl 2010

@grekyna23
dakujem za dobré rady...už som aj pozerala a hľadala po fóre, či o tom niečo nájdem. Tak budeme skúšať a uvidíme, čo sa podarí...už sa neviem dočkať hehe 😀 😀 😀

katma28
22. júl 2010

ahojte, my sme uz davnejsie nezavitali, ale konecne sa nam podarilo som zabludit.
vidim, ze sa to tu pekne rozbehlo.
Aj ja pomaly riesim, kedy zacat prikrmovat. Pocula som uz milion nazorov, vsetky od lekarov...Jeden vravi plne kojit do 6 mesiaca, druhy vravi prikrmovat uz od ukonceneho 4 mesiaca..
Ale v jednom sa zhoduju, ak su v rodine alergie, tak je vhodne kojit do 6 mesiaca. Ja som na vazkach. Najskor som si bola ista, ze 6 mesiacov kojim. Potom som dostala brozurku z tunajsieho uradu zdravotnictva, je celkom fajn, tam uz stoji..prikrm od 4-6mesiaca 🙂 Jedna pani dr. v Damskom magazine zas vravela, ze najnovsie je vhodne prikrmovat od 4.mesiaca (vraj kvoli celiakii).
Bud. tyzden mame poradnu, opytame sa pana dr., co on si o tom mysli.

@annika11 aj ja momentalne najviac inklinujem k tomu, ze po 4 mesiaci zacnem na obed skusat zeleninku. aj tak si dieta same povie, ci to bude, ci nebude. takze, tak rychlo ako zacneme mozno aj skoncime 😉

annika11
22. júl 2010

@katma28 ja si myslím, že to nebude na škodu, trocha dať ochutnať...ved nechcem, aby sa hned z toho najedla, len, aby ochutnala a potom ju nakojím...
čo si myslíš o kašičkách, takých, čo sú od 4. mesiaca???

maya30
22. júl 2010

dievcata a kvoli comu vysetruju vasim detickam moc ? Od nas to nikdy nikto nechcel a tu to pocujem prvykrat ... 😕

grekyna23
22. júl 2010

@maya30 no nasa mala uz ked bola v brusku, tak sa dr. nieco nezdalo na pravej oblicke, tak sme v 2. mesiacoch boli na nefrologii, ale zatial to ma v poriadku, na dalsiu kontrolu ideme v oktobri a dovtedy mame raz mesacne nosit moc na kontrolu, ci v nom nie su bielkoviny

susanita555
22. júl 2010

caute kocky tak my sme dnes prespali cele poobede 😉

@annika11 super vec kde si to kupila?

@maya30 no kazde nase kojenie bolo utrpenie a to doslova plakal maly a aj ja je to strasna bolest neprajem to nikomu
liecila som to vsetkym co sa dalo a nepomohlo
je to na dlho vsetko tu rozpisovať 😒



jana3
22. júl 2010

zuzkabar: presne taku sedacku mame a neviem si ju vynachvalit, fakt super, Andrejka ju doteraz pouziva.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre