Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

lubi44
1. okt 2009

cheerlady,ja som na tom isto,ale to je este daleko,dufam,ze pre nas vsetky to dobre dopadne,moj termin zatiel vychadza na 26.aprila

cheerlady
1. okt 2009

no ja som si to teraz prepocitala a mne podla uzv vychadza na 12.4. 😵 ale je mi to jedno - skoro cela nasa rodina a aj mm rodina su totiz v aprili,takze pravdepodobnost,ze sa mimi trafi do niekoho narodenin je fakt velka 😀

nika12
1. okt 2009

lubi pozerala si si ten link co som ti poslala na vitaminy?? ja mam prvy scan tu v uk v utorok, ked bude vsetko ok, dam si do pasu aj tyzden, zatial nedavam, aby som nezakrikla nahodou .... 🤐

lubi44
1. okt 2009

nika12,nie prepac,mozes mi ho este raz poslat?a kde si v uk?ja pri belfaste

susanita555
1. okt 2009

dobre tehu su v next ja som si objednala cez net a dosli krasne tu na slovensku je velmi slaby vyber.

cheerlady
1. okt 2009

susanita daj link na stranku 😉

nika12
1. okt 2009

http://www.vitabiotics.com/pregnacare/pregnacar...
lubi ja beriem tieto, je v tom aj kyselina listova, ale ako som uz pisala, cistu kyselinu listovu dostanes, teda aspon u nas v kazdom supermarkete a v kazdej vacsej drogerke, napr. boots a pod.
ja som pri edinburgu 🙂

lubi44
1. okt 2009

nika12,ja mam doma kupene presne tieto iste,ale na zadnej strane som sa docitala,ze az od 12 tt,ale zacnem ich teda brat uz teraz,kedze tu na stranke pisu,ze pred planovanim aj pocas celeho,dakujem velmi pekne
babenky vy uz si kupujete tehotenske veci?aj mne uz sice trosku vykuka brusko,ale myslim,ze to este pocka,ved uvidime 🙂

nika12
1. okt 2009

lubi tam pisu, ze su vhodne nie len do 12 tyzdna tehotenstva, ale pocas celeho tehotenstva, pretoze zelezo a b vitaminy a kyselina listova su taktiez dolezite vo vyssich stadiach tehotenstva ...takze kludne zacni brat ...

lubi44
1. okt 2009

dakujem nika12,uz som si aj jednu dala,hned budem trosku kludnejsia,ze babo dostava nejake vitaminy,takze ich mozem brat pocas celeho tehotenstva,este raz dik

cheerlady
1. okt 2009

lubi ja zatial nosim rifle ako aj predtym,ale ked sa najem,tak su mi uz tesne 😅 ja si inak kupim len rifle zatial-ved tricka s dlhym rukavom a svetre vynosim,kym nebude brusko moc velke 😉 tak asi za mesiac ratam,ze budem nosit uz tehu gate 🙂 vcera ma inak moja mama dojala-ze jak si uz pribrala - a to som schudla 1kg! 😠 za to,ze ona bola jak palicka cele tehu,tak sa teraz asi mam zblaznit alebo co 🙄

cicimon
1. okt 2009

caute,
tak ja som bola dnes na prvej poradni, mam aj knizku, predpokladany TP 20.4.2010
fazulka ma 5cm, vsetko ok, aj prve odbery krvi, dalsia poradna 2.11.
aj foto som opytala, len celkom neviem, co je co 🙂)

kedy sa to chystate oznamit v praci?

klongova
1. okt 2009

baby neviem možno si to len namýšlam lebo to je moc skoro ale niektorá ste písali že sa malé mrvilo pri ultrazvuku. Ja som mala minule pocit akoby sa pohlo. Pri samkovi som to nazývala tunel - ako keĎ urobíte vo vode prudko pohyb. Nechápem to možno to bol nejaký tlak mala som to asi 2 - 3 x a stalo sa to tento týždeň neviete čo to bolo ?

cheerlady
1. okt 2009

klongova ja som si tiez myslela,ze uz som citila pohyby,ale je to este skoro a navyse sa mi to potvrdilo na uzv,ked male kopalo,tak vtedy som to este necitila 😒 zevraj to zacina okolo 15tt

lubi44
1. okt 2009

cheerlady,aj ja zatial nosim tie iste,ale sa mi zda,ze mam akosi vecsia brusko na to,ze som v 3 mesiaci,ale zevraj to moze byt,,ja som pozerala stranku u nas,www.newlook.co.uk a super veci tam maju a lacne takze uz sa nemozem dockat,ale brusko mi je uz vidiet aj cez tricko,no aj ja som schudla 2 kg,ja tu maminu nemam,ale viem,ze tiez bola jak tintitko 😀

tantama
1. okt 2009

klongova to môže byť pohyb čriev okolo maternice a vtedy to tak intenzívne cítiš.....aj mne sa to stáva...

tantama
1. okt 2009

a prvorodičky prvé pohyby až okolo 18tt... skôr nie my čo už máme asi okolo 16tt ale aj neskôr

jankako
1. okt 2009

No mimi je ešte male na to,aby sa cítili pohyby..Ked to ja necítim a to bábo vystrájalo ako besne na utz...v jednom kuse..nohami,rukami rozhadzovalo,krútilo sa,odrážalo 😀
No ale pohyby su individualne..Niektora začne cítit v 17tt a niektora po 20tt.
No tak musim mysliet pozitivne,aby ten moj strach neprechádzal na mimčo..

cheerlady
1. okt 2009

jankako aj moje vyvadzalo,normalne sme sa s mm smiali,bolo jak na kolotoci 😀 a ked prestalo,tak dr. ze nech zakaslem-tak som akoze zakaslala a zacalo zasa 😀

jankako
1. okt 2009

No my sa nevieme vynadívat na to video čo máme..Trvá 4 min...ale srandy kopec 😀 😀 😀 Moje práveže bez prestania tak vyvádzalo že mi nemohol ani fotku spravit,ani srdcko chytit,aby mi ukázal ako bije 😀 Neviem čo to bude ked to začnem cítit..To bude!!!!!

cheerlady
1. okt 2009

jankako no tak to si uzijes!! 😀 ale snad sa trosku ukludni,ked bude vacsie a bude mat v brusku menej miesta 🙂 vy mate uz aj video?to z 2D uzv? inak nase bolo pekne vidiet aj zo spodu od noziciek,takze keby sme mali 3D,tak uz podla mna by bolo aj vidiet co to je,skoda 😒

klongova
1. okt 2009

tantama - kludne to mohlo byť to. Mám pocit že všetko nejako viac prežívam ako keď som čakala malého vtedy som si to nejako neuvedomovala. Normálne som fungovala teraz som strašne unavená a len by som spala. Od zajtra som na OČR taže sa najskôr ozvem - možno po poradni 8.10. okolo 12.10. vtedy by mal ísť malý do škôlky - aspoň dúfam. Už sa teším aspoň si trochu poriadim - síce skoro no na sviatky - umyť okná, skrine poriadiť, linku a podobné veci. Už sa na to nedá pozerať stará sa o to manžel tak si viete predstaviť ako je to u nás doma 🙂
tak sa držkajte a nebojte sa toľko všetko je v poriadku a všetko bude v poriadku ahojte

lubi44
1. okt 2009

no vy sa teda mate,mna ta radost caka az 20.10.ale dufam,ze vsteko bude v poriadku a potom sa svami podelim o radost,ci tiez tak vystrajalo ako tie vase 😀

tantama
1. okt 2009

no ja idem na utz zajtra a ak mám vyť úprimná tak ako klongová pri prvom som to tehu ani nevnímala a teraz som akási precitlivelá....tak dúfam že to dobre dopadne ☹

cheerlady
1. okt 2009

lubi a 20.10. ides na NT screening?

zuzana232
1. okt 2009

tantama tak isto som prve tehu až tak nevnímala,ale toto áno.. to asi preto bo tu majú viacero báb už strach bo o prvé prišli.. a my sa nejak vcitujeme do toho ☹

lubi44
1. okt 2009

cheerlady,no idem na scaning,tam by mali povedat uz konecne presne v kt.som tt a samozrejme babo by som mala vidiet a aj fotecku dostat

tantama
1. okt 2009

zuzi aj my sme o jedno prišli a tak je to presne ten dôvod čo píšeš..... 🙄

cheerlady
1. okt 2009

lubi tak super,drzim palce,nech su vysledky na jednotku 😉 mne tam zistili,ze som podla ms 13+3 a podla uzv 12+1 (teda to bolo v utorok,takze teraz som 12+3 🙂 )

zuzana232
1. okt 2009

tantama joj prepáč nevedela som ☹ ale ja sa vcitujem fakt do vašej kože.. a bojím sa tiež

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre