Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fleury
17. feb 2010

seuska ty si chcela cisarsky? A ktoru nemocnicu tu zvazujes?

kiwinka
17. feb 2010

anoano kamlika, ránko je este 😉
noo, uz, aby sa minka ozvala, maminka nasa prvá :D

mne sa dnes snivalo , ze uz sme mali malinku na svete, bola taka krasna,, uz zas zacinam rodit v kazdom sne,,ci ma chyta panik, neviem 🙂 🙂 🙂 , stale viac premyslam nadtym vsetkym co ns vlastne caka 😅

silvia7
17. feb 2010

ja by som epi chcela, chcela by som si porod "uzit" alebo aspon teda v ramci moznosti.. ale tiez sa bojim toho, ze zabere na konci alebo prilis skoro alebo vobec a nic z toho..
ale je to horor celé.. všetky tie "štandardy" v nemocke.. otras fakt.. konecne by sa tí papaláši mali zobudit a urobit nieco pre ludí a dat dokopy sluzby a cele zdravotnictvo.. na to prachy nie su, ale na ich odmeny a platy za nic, na to su...
fakt mam chut zorganizovat nejaku peticiu ci miting, aby ludia zvrhli vládu 😀

fleury
17. feb 2010

sussanita tak to ti v dobrom zavidim, ze budes mat pri porode aspon istotu, ze ta nenechaju len tak sa trapit .. 😉

susanita555
17. feb 2010

podla mna ten termin nebudem mat 13.4,ale az toho 25.4 mne to tak vychadza no neviem ono sa to nikdy neda povedat so 100% istotou iste je ,ze to bude v April ale to ostatne je vo hviezdach manzel ma narodeniny 10.4 tak by si velmi zelal ,aby sa drobec narodil vtedy xixi

susanita555
17. feb 2010

fleury a ty budes rodit kde?

lubkamik
17. feb 2010

Seuska, ja mam tiez + 20 kg neboj 😔 Som zvedava ako to pojde dole 😒
Cici, tie prednasky robi pani Jezikova - skusim pozriet na nete ci nenajdem nieco 😉

fleury
17. feb 2010

susanita ja v Kosiciach v starej, uz sa neviem dockat 😝

tarinka333
17. feb 2010

ahojte kocky, ja mam navyse 15 kg... fuha
susanita, ja chcem v SACI v KE rodit... mam to aj najblizsie, za 13 minut autom som tam... tak aj preto.

cicimon
17. feb 2010

lubka vdaka - ked budem na MD tak by som urcite sla, este 2 tyzdne 🙂

susanita555
17. feb 2010

tarinka sacu si pochvaluju tak potom das vediet ako bolo 😀
fleury to asi kazda z nas ono to brusko teraz uz trosku zavadzia ale co uz 😒

kocky chcela som sa vas spytat ako ste natom so striami ci mate a ak ano co nanich pouzivate? ja zatial nemam ani jednu,ale mam obavy ,ze sa este mozu dostavit

seuska
17. feb 2010

fleu rozmyslala som nad Sacou, ale mm je stale proti tomu lebo je to daleko, ja si myslim ze by som to stihla, ved prvorodicky nerodia do 20 minut, ale nebola som sa tam este informovat, tiez neviem ako je to tam s anesteziologom... Hej chcela som si vybavit cisarsky, ale moj dokino je zasadne proti, nezozral mi ani prihodu o zlatej zile 😀 pekne ma vcera odpalkoval....Ja tu mam kamosku - lekarku co pozna toho anesteziologa co u nas picha EPI, ale nanestastie sa teraz ma manzelske problemy a odstahovala sa do Trebisova a vobec nereaguje na sms, tak ma dost svojich problemov. Ona mi slubila ze pojdeme za anesteziologom a vybavime aby prisiel aj mimo pracovnej doby, lenze ked ma teraz take patalie tak co mam urobit? Otravovat ju nechcem... A ty kam ides rodit fleu?

Susanitka jeeeej to je super ze mamina ti takto pomoze ze bude pri tebe.... to by som brala... fakt ti ticho zavidim...

kamilakd
17. feb 2010

silvika som na teba myslela...ahoj... no ty nasavdovka slamenna aspon budes konikovat 😀 no ten moj krpec stikuta stale...no ja mavam sem tam taky cudny pocit ako by mi maly vypadol ma tam dole tak tlaci povedala som aj na gynde dnes a vsetko ok to preto lebo vraj mimina su uz tazsie tak vselico citime ale ziadne tlaky ktore sa opakuju viac ako 3x nemame podcenovat

susanita to mas super sa o teba pekne postaraju

kiwinka
17. feb 2010

silvi,, tu epinu ides kedy vybavovat? ja pojdem 2marca... a k tej jandovej si sa objednala uz ci nie? 😀
ozaj a baby ostatne,,,Kramare,,, ziadna nebudete rodit tam?

susanita555
17. feb 2010

nic sa neboj seuska aj ty to zvladnes moja mamina tam sice bude no tlacit budem musiet tak ci tak sama ono je to skor taka psychicka podpora

silvia7
17. feb 2010

kami - aj jaa som na teba myslela, ja staale len čítam a čítam, čo tu píšete a tak ale píšem zriedka ani neviem prečo.. 😝 ozaj ako to vidis s tym cennikom, vies mi poslat na mail potom? alebo IP.. 😉

kiwi - hehe, neobjednala som sa este nikam, zajtra mam poslednu poradnu u mojej dr. a teda dufam, ze nemusim mat na 100% uz termin v nemocke na poradnu, zajtra to poriešim určite - dúúfam... 😀 ked mne sa strašne nece vybavovat vsetky tie veci.. naozaj.. neviem preco ale.. to z toho, ze som posledne mesiace len doma a nic nemam na robote.. 😅

lubkamik
17. feb 2010

Nasla som fotky z nadstandardnej izby na Antolskej 😀

http://www.nspr.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrzalk...

lubkamik
17. feb 2010

cici, tu sa pise o tych kurzoch a je tu aj kontakt:
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=62

kiwinka
17. feb 2010

silvi, aj ja som doma , ved na rizikovom od zaciatku tehu,,teraz uz tyzden na MD som,,, tiez sa mi nechce behat a podobne...
2marca ked mam najblizsiu poradnu a budem na kramaroch, tk sa stavim na c. 150 dvere a vybavim Epi... , alebo aj skor,, 26 februara k tej jandovej...no uvidim,, ako budem mat aj MM cas, lebo ide so mnou ...

tusim idete vsetky na antolsku , prevazne vacsina 🙂 ... Silvinka, budeme my dve a este Zuzanka ... samé na Kramaroch 🙂

silvia7
17. feb 2010

lubka - no to by som brala na kramároch aj 😀 a neeemoze to byt jednoducho standard??... aj ked neva, ze sa plati za to, to mi nevadi naozaj, ale to, ze aj tak tam maju plno a dostanu sa tam maloktore maminky... 😠

lubkamik
17. feb 2010

ved prave - ja tiez nechapem ze nemozu vsetky izby takto zrekonstruovat 😀 Hlavne ked za vsetko treba platit...

silvia7
17. feb 2010

kiwi - no ja uvidim co mi povie moja dr. na poradni teraz, vlastne ani neviem, ze kam presne na kramare si mam zavolat a čo vybavovat 😀 mam tam kamošku sestričku na por. odd. - ona mi pisala nieco take, ze to sa objednam na poradnu a potom ten dr. mi bude prideleny???? ale ja som pocula, ze vzdy na kazdej poradni byva iny dr. , tak teraz neviem ako to je.. hehe..

fleury
17. feb 2010

susanita strie na brusku nemam, natieram si od zaciatku tehu ElastiQ, ale uz som pocula vela pripadov, ze sa urobili posledny mesiac, ked sa koza natiahne na brusku najviac. Ved uvidime, len som si vsimla, ze nieco sa rysuje na bokoch, asi som niektore partie zanedbala 😝 😀

seus ja idem rodit do starej, tam ma zasivali, odlezala som si tam, uz to mam okukane, aj porody 😀 A mam to blizko domov, takze mm moze za mnou prist hockedy. Sacu chvalia, hlavne pre izby, ale zas nikdy nevies aky porod budes mat a spackat ti ho moze lekar kdekolvek. Plus ja naviac verim, ze vymaknem nadstandard 😀

lubkamik
17. feb 2010

Ja tiez nemam vobec strie aj ked ma to prekvapuje lebo brucho mam fakt velke 😀 😀
Ale poctivo sa natieram 2 x denne olejom Weledou - maju v lekarni alebo DM-ku. A striedam to s Biodermou Maman - proti striam 🙂

silvia7
17. feb 2010

ja si tiež natieram bruško - nie úplne od začiatku, ale asi od 4.mesiaca a strie na bokoch sa mi spravili na jednej strane 2ks a na druhej 3ks - taký tmavý pásik akoby krvavý.. ale ráno to vidiet nie je a večer je.. a brusko sa mi potrhalo teraz asi 3tt dozadu a to kremujem pravidelne .. možno treba viac ako 2xdenne aby to pomáhalo..

lubkamik
17. feb 2010

asi to bude aj geneticky dane ci clovek ma strie alebo nie... Ani moja mama ziadne nemala 😀

alicc
17. feb 2010

ahojte,
konečne som dočítala a už ani poriadne neviem na čo som chcela reagovať. v piatok mám poradnu, tak sa teším, dúfam, že všetko bude ok ak ma teda nepošlú hned z príchodu z tej našej slávnej nemocnice (TO) domov.

baby ja fakt neviem ako dávajú tie termíny porodov. podla PM mám termín 8.4. ale podla sona na začiatku to má byť 19.4 (lebo aj testy mi vyšli pozitívne neskor ako by mali, takže som mala určite posunutú ovuláciu a tým pádom som aj neskôr otehotnela). ako pevný termín zatial berú ten 8.4. ale aj ten mi chcú kvoli cisárskemu posunúť ešte o týžden skôr. tak ja fakt neviem, len sa modlím, aby malé dobre priberalo a nebol po nejaký chrústik.

lubkamik
17. feb 2010

Ja sa s vami lucim na dnes - idem sa pomaly chystat na Antolsku 😀 Pekny den

alicc
17. feb 2010

tiež si myslím, že v tom či sa urobia strie alebo nie má prsty aj genetika, niektoré baby sa natierajú fakt poctivo a koža sa im potrhá a niektoré ani vôbec a koža drží. ja tiež krémujem ale nie som nejaký poctivec. pri prvej sa mi nepopraskala, tak dúfam, že sa to nestane ani teraz.

dejna3
17. feb 2010

ahojte,

čo sa týka epidurálky, tak mám pocit, že je poskytovaná ako "nadštandardná" úľavová metóda a v mneších pôrdoniciach majú ozaj nejaký problém zabezpečiť ju 24h - u anesteziológa s príslužbou 😖 väčšinou je 24hod. k dispozícií, len vo veľkých mestách (pôrodniciach) resp. v pôrodkách s titulom BFH...
ja som počula viackrát, že nestihla zaáčinkovať, ale väčšinou tie kočky samé vraveli, že si neskoro pýtali... resp. dali im prvú dávku, tá účinkovala a bolo dobre a na samotný pôrod si už nestihli vypýtať dopichnutie, tak si ho "užili"... alebo im dopichli tesne pred samotným pôrodom, ale to trvá určitý čas, kým zaberie, takže častokrát zabrala až keď už zašívali... čiže si ju treba pýtať asi hneď jak pocítite, že prestáva účinkovať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre