Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

jannuulik
30. sep 2009

fuuu, aspoň niečo pozitívne 🙂 🙂 🙂 , tiež si myslím, že tie 2 roky sú dosť čudné, ale podľa mojej skúsenosti dosť veľa maminiek dáva drobcov do škôlky keď majú cca 2 a pól a oni idú do robotky (všetci platia hypotéky 😉 ), alebo majú druhé 😀 😀 😀

cicimon
30. sep 2009

jannuulik - pressne, ja len dufam, ze bude skolka, kde to dieta budem moct dat..

dejna3
30. sep 2009

áno, platí to aj pri reťazovej materskej, lebo sme stále v podstate zamestnané.... zo zamestnania nám bude priznaná materská, takže aj nárok na zvýšený RP budeme mať... to isté platí, aj keď žena nie je zamestnaná a min. 270 dní si platila DNP
výnika môže byť ak počas MD a RD zrušia napr. firmu, alebo ak mala žena pracovný pomer len na dobu určitú a tá už samozrejme uplynula.. v takom prípade je "nezamestnaná" a pokiaľ by si neplatila sama odvody, tak nemá nárok... aspoň tak som to pochopila,, je to tak trošku z môjho oboru 😉

fruchtbar
1. okt 2009

Dobre ranko babulky!!!!
Tak uz sme sa vratili,boli sme na Malorke a vyzerame ako cokoladky 😉 😀 !!!!
Brusko hojne podrastlo,potom pridam fotecku.....tak vam prajem pekny den,ja musim hned aj do prace 😖 !

klongova
1. okt 2009

dobré ránko,
kiwinka - ja nemám problém so zápchou ja mám každé ráno hnačku nech zjem hocičo. Chcem sa ťa spítať a piješ veľa. Podľa mňa pomôže aj veľa ovocia. Ja skoro každé ráno raňajkujem jogurt s vločkami. Možno je to tým neviem skús alebo sa spítaj doktora.
...... čo sa týka vitamínov neužívam žiadne doktor mi povedal že to nie je potrebné ak jem dostatok zeleniny a ovocia
dejna3 - aj ja si platím DNP nepočula som o tom že by sa to malo zrušiť, len viem že v júli to zrušili pre tých čo si chceli priplácať ako nový aspoň tak som to pochopila. Lebo, že sa robili nejaké podvody takže neviem. Ja budem mať 270 dní 21.10.2009 takže čakám a chcem to využiť na PN uvidím či sa mi to oplatí. Zajtra idem s malým na OČR takže to využijem už teraz
aj ja som nervóznejšia ako pri prvom - cítim sa ako harpia iba ziapem a som stále nervózna, aj muž stále niečo vystrája, nehovoriac o tom že je nezamestananý. Ide mi to poriadne nan nervy. A robota sa zatiaľ žiadne nerysuje no hrôza.
......... inak vyšli mi zlé výsledky krvy - ohľadom štítnej žľazy takže neviem ja som v pohode no moja mama úplne šalie a zbytočne ma stresuje
carrie4 - ty si písala že by si nemohla ísť do roboty po 6 mesiacoch no ja asi budem nútená pokiaľ si muž nenájde nejakú normálnu robotu a s malým ostane on nebudeme predsa obaja doma to je blbosť. Ja síce nezarobím bohvie čo no bude to lepšie akoby mal byť na sociálke + RP

seuska
1. okt 2009

tarinka a kedy si objednana? daj vediet ako to tam prebiehalo... 🙂 drzim palceky...

Ja som sa celkom tomu zvysenemu prispevku potesila, ale to nam musi este "dobry ujo Fico" schvalit, aj ked si myslim,kedze su buduci rok volby tak s tym nebude problem.....

..inak dobre ranko vsetkym...

frucht vitaj. Ako si sa mala? Nebolo uz zimka?

tantama
1. okt 2009

dobré ránko babulky....ale sta sa včera činili...čo sa týka tej nervozity trošku som ale skôr na sebe pozorujem už asi týždeň takú depresiu.. neviem dôvod ani príčinu ale cítim ju.. tak dúfam že rýchlo zmizne....
Klongová nikto by ťa nemohol súdiť za to že v takej situácii pôjdeš od dieťaťa do práce to je viac ako pochopiteľné..... a manžel by nechcel isť na týždňovky niekam?? Ja sa budem v práci objavovať celkom pravidelne asi 3x do týždňa na 3 hodinky a každú druhú sobotu.. nie že by sme potrebovali peniaze ale hodia sa ale aby som sa doma nezbláznila sama.len toľko čo porobím objednávky a podobne a to si môžem mimi zobrať zo sebou 🙂

mizulienka
1. okt 2009

ahojte dievcence, a ako to je, ked budem na materskej s dvomi detmi, jedno ma rok a mesiac a druhe sa narodi marec/april...budeme poberat len tych 265 EUR? 😒

klongova
1. okt 2009

muž by možno aj chcel no ja sa toho trochu obávam on je dosť ovplivniteľný + ideme mať druhé bábo, nemal by mi kto pomáhať. Viem povieš si čo vlastne chce no je to trochu komplikovanejšie ako sa zdá. Keď bude mať malé povedzme 2 roky nech ide no teraz ho potrebujem tu. Zo starny rodičov a svokrovcov nejako pomoc neočakávam. Takže aspoň jeho potrebujem. Keď nie 2 roky tak aspoŇ 1/2 roka ten je najhorší.

klongova
1. okt 2009

ešte som sa chcela opýtať nechápem ten RP ja mám syna 4 ročného a už od 5/08 robím + od 1/09 si priplácam DNP mám nárok na to zvýšené RP alebo nie som z toho dosť mimo. Ja sa obávam že nie no ak je to pravda tak je to pekné svinstvo pre rodičov čo majú staršie deti. Oni pozerajú len aby dali čo najmenej peňazí, no aj nám treba čo máme väčšie deti a možno viac ako tý čo majú malé deti. To je teda štát, len sa zobať a utiecť niekde do zahraničia - lenže čo tam 😠

zuzana232
1. okt 2009

baby a ked som bola na urade práce aj tak mám nárok na ten príspevok?? 😒

matenka
1. okt 2009

mizulienka, ak si mala pred tým splnenú podmienku 270 dní odpracovaných, tak nevidím dôvod prečo by si nemala od januára dostávať na malého 256eur, vzhľadom k tomu, že ešte nemá dva roky, a v marci prejdeš na materskú na 6 mesiacov

klongova, ak som dobre pochopila ty robíš od mája 2008? tak potom sa nemáš čoho báť, kým pôjdeš na materskú ta máš odpracované, dosť na to aby si dostala 256
kočky, na strane 151 je link kde je článok ohľadne tohto
všetky ženy, ktoré pred odchodom na materskú majú v posledných dvoch rokoch odpracovaných 270 dní majú nárok na zvýšený rodičovský príspevok po materskej
a taktiež všetky mamičky ktoré sú na materskej už a čakajú druhé

matenka
1. okt 2009

zuzana, a bola si nezamestnaná od kedy? a pred tým si mala koľko odpracované

zuzana232
1. okt 2009

matenka ja som bola v škole 🙂 a potom na urade práce.. no 8mesiacov som bola na úrade... a tá podmienka je platná? že dieta musí mat menej než 2roky?? 😠

klongova
1. okt 2009

matenka ja viem že má zaplatených 270 dní lenže tam píšu ohladom veku dieťaťa - do 2 rokov či som taká spr ... čo to naozaj nechápe a nemá to nič spoločné s vekom dieťaťa ?

zuzana232
1. okt 2009

kongova 😀 ani ja tam nič nevidím s vekom dietata a tiež tomu nechápem.. sme rovnako sproste potom 😀 😀 😀 😀

klongova
1. okt 2009

no už to tak bude to robí to tehotenstvo 😀 😀

matenka
1. okt 2009

kočky oni to uzákonili takto
mesiac pred pôrodom nastúpiš na materskú, tú ti vypočítajú z nemocenských odvodov - teda čím vyšší plat, tým viac, to budete poberať 6 mesiacov
potom do dvoch rokov dieťaťa 256 eur
a do troch rokov dieťaťa 164 eur
ak niečomu nerozumiete tak sa spýtajte, aj ja mám v tom občas trocha chaos

zuzana232
1. okt 2009

kongova asi to tak bude 😀 😀 😀 😀

zuzana232
1. okt 2009

a takže ked ja som nerobila a bola som po škole hned na úrade tak nemám narok 😉 😀 pochnápala 😀 😀 😀

klongova
1. okt 2009

takže pokiaľ bude mať fazuľka 2 roky budem poberať 256 eur a potom do 3 rokov bába 164 eur
nejedná sa o už narodené dieťa tj. Samka ktorý má 4 roky ? Už som to pochopila správne ? 🙂

tantama
1. okt 2009

klongová ta berieš na Samka ešte materskú??

matenka
1. okt 2009

presne to som sa chcela spýtať tantame, ty berieš na samka ešte rodičovský príspevok?

zuzana232
1. okt 2009

dozvieme sa ked si to pojdeme vybavovat 😀

michalag
1. okt 2009

Ahoooojteeee, este si ma pamatate?

klongova
1. okt 2009

jasné že nie lenže keď som to počula včera v telke pochopila som to nejako zle. Ja som myslela že do veku už narodeného dieťaťa teda Samka. Ťažko sa mi to vysvetluje no to robí asi to tehotenstvo asi mi tlačí niekde na nejaký kábel. Sorri že otarvujem takými banalitami no chcela som vedieť na čom som tak ešet raz dííík 😀

matenka
1. okt 2009

trebárs ja na terezku v januári dostanem 256 eur, lebo ešte nemá dva roky
zuzana, vzhľadom k tomu, že nemáš ešte nič odrobené, nemáš nárok na zvýšený rodičovský príspevok, budeš dostávať celé 3 roky 164 eur

zuzana232
1. okt 2009

michalag a prečo by sme si nepamatali 😀

carrie4
1. okt 2009

klongova, verím, že mnohé mamičky nemôžu inak, a musia ist po materskej do práce, jooooj len mne by bolo tak luto chrobáčika nechať bez maminy. ale dnes je doba zlá, málo kto má asi prebytok. a my tiež máme hypotéku, leasing a tiež máme obavy ako to zvládneme, ale už nemám dvadsať rokov, tak už nie je ani na čo čakať a nejako to musíme zvládnuť.
Ja som si tiež chcela priplácať DNP, ale už bolo neskoro... ☹

michalag
1. okt 2009

baby sory, ale podla mna je to nespravodlive 😠 , mali racsej zvysit o trochu a vsetkym .....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre