Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

lubkamik
19. nov 2009

Katka, ved zuby aj kostru ma uz vyvinutu, nie? Teraz sa vyvija mozog, mocove cesty atd - skor su podstatne ryby na vyvoj mozgu 😵

martina05
19. nov 2009

Jeej Lubkamik, to muselo byť krááásne . My s placentou vpredu zatiaľ závidíme, ale snáď sa dočkáme štikútky aj my..... 😉 😉 😉

cheerlady
19. nov 2009

ahojte babule,gratulujem vsetkym,ktore uz viete pohlavie miminka 🙂 aj ja chceeeeeeeeeem.... 😒

ja ked som sa objednavala na 4D,tak mi hovorila sestricka,ze najlepsie je od 24tt - vtedy je uz babatko peknucke (skor este nema tolko tuku,tak je take chuducke) a ma aj idealnu velkost aj mnozstvo plodovej vody-dolezite pri snimani. takze ja idem 14.12. a to budem na zaciatku 25tt 😉 ale este predtym mam 8.12. poradnu a to by som asi mala mat aj ten test na cukrovku,ale dr.mi nic nehovoril,tak teraz neviem 😉

ja som bryndzove halusky mala raz-asi pred 2tyzdnami ale velku hlavu si z toho nerobim..

dnes idem k endokrinologicke na kontrolu stitnej zlazy po 3mesiacoch-pred tehu som nebrala ziadne lieky,no na zaciatku tehu som mala vysledky krvi na hranici,tak mi nasadila lieky a vysvetlila,ze tie lieky su skor pre babatko-aby bolo vsetko v poriadku,tak dufam,ze dnes budu vysledky ok 😔
a dnes mam aj volat gyndovi za vysledky cyto a kultovacie,tak som zvedava,lebo sa mu nejak nepozdaval vytok 😝

lubkamik
19. nov 2009

Ja chodim k endokrinologovi kazdy mesiac na krv a aj mi dal Euthyrox - vraj mam malo hormonu stitnej zlazy, tak poctivo sa kazdy den dopujem 😀

stanusa
19. nov 2009

tak baby dnes ma moj lekar velmi prekvapil 😒 v pondelok mi bral krv kvoli tej stitnej zlaze, volala som do labaku a tam ma ani nemaju v evidencii. tak zase lekarovi, a ten ze dnes posiela tu krv...inac rozbor urobia za par hodin, a on mi vravel za tyzden az mesiac...
a este mi povedala v labaku, ze to treba hned robit a nie ju drzat v chladnicke... ☹ 🙄

a pred tehotenstvom neviem ci som mala so zlazou problemy a na zaciatku tehu mi isto na to nebral krv 😒

civavava
autor
19. nov 2009

klongova, stanusa, stitna zlaza je praveze velmi dolezita, ja som kvoli nej minuly rok potratila, takze to urcite treba sledovat 🙂

juuj ja sa uz neviem dockat morfo ....este tyzden 🙂))

klongova
19. nov 2009

civavava - ja viem ja tiež užíva Eutyrox každé ráno už asi 2 roky a pravdepodobne to bude do konca života no čo už budeme robiť. V tehotenstve to treba kontrolovať viac ako inokedy. Na vyšetrenia chodím každé 4 týždne.

cheerlady
19. nov 2009

ja mam znizenu funkciu stitneh zlazy a dala mi thyroxin 50 - 1tbl denne.

stanusa
19. nov 2009

ved prave, ale teraz uz ma babo vyvinutu svoju vlastnu, tak aspon to ma utesuje ze bude ok...
uz som sa objednala aj k endokrinologovi, len tie vysledky krvi ma brzdia...teda mozno je len zvacsena a funguje dobre, alebo ...

alicc
19. nov 2009

ahojte baby.
ja idem do poradne v utorok, dúfam, že sa dozviem čo to bude kopká pekne - hlavne ked ja už sedím alebo ležím, ale to robila aj malá, ked bola v brušku. 😉 je to strašne zlaté.
znovu mi začínava tuším bývať zle od žalúdka. po 12 tt to prešlo ale teraz ako by sa to vrátilo. asi to súvisí s tým že maternica tlačí na žalúdok ako rastie. 😝

stanusa
19. nov 2009

baby a ako vam to zistili? lebo priznaky ako priberanie, unava, padanie vlasov to som si myslela, ze je tehotenstvom 🙄

klongova
19. nov 2009

stanusa - ak myslíš tú štítnu tak aspoň mne to vidno na pohľad. Mám to tiež v rodine mala to starká a má to aj moja mamina.

stacynka
19. nov 2009

ahojte baby no konecne som vas docitala.
nebola som tu uz pomaly tyzden, a pisete jak dracice
gratulujem k chlapcekom a k dievcatkam a aj k dobrym vysledkom
mne zacalo v piatok vecer tvrdnut brusko, tak som v pondelok volala dr. a ze mam jest magnezium a co najviac lezat, ale nedalo mi to a v stredu som tam nabehla aby som mohla kludne spavat, a ze mam trosku skrateny krcok, takze lezat a ziadna namaha a magnezium... ☹ 😖 😔 😔 tak dufam ze sa to zlepsi v stredu idem znova na poradnu, len tazko je lezat s dva a pol rocnym dietatom, ale snazim sa
neviete kolko je normalna dlzka krcku?

cheerlady
19. nov 2009

stanusa mne to nezistovali priznakmi-ono by tusim kazda tehula mala ist preventivne k endokrin.na krv,lebo aj ked predtym bolo vsetko ok,tak v tehotenstve sa to lahko moze tymi hormonami zmenit. mna sa hned sestricka u gynda pytala,ci som niekedy bola u endokr.,ze tam mam ist.a mna sledovali raz za rok preventivne uz od detstva,lebo sa im zdalo,ze mam hrubsi krk a mam po mamine jednu stranu trocha zvacsenu,ale ako hovorim,doteraz vysledky vzdy v norme,az tehu sposobilo,ze mi dala lieky.

klongova
19. nov 2009

stacynka - a ko si to cítila že ti tvrdne brucho ja som dnes mala tlaky akoby kontrakcie je to niečo podobné ?

cheerlady
19. nov 2009

stacynka no mne niekedy stvrdne brusko,ked musim ist na zachod alwbo ked mam plyny,ale potom to prejde 😒

stacynka
19. nov 2009

hej hej take ako kontrakcie, robi mi to ked dlhsie stojim alebo vyleziem po schodoch alebo sa viac natahujem s malym.... prost ked sa viac namaham, inak aj babo citim dost tak dole, a dr. povedala ze ak aspon tri dni odlezim malo by sa to zlepsit, asi tym krckom to je alebo neviem....

stacynka
19. nov 2009

inak dr. povedala ze ak je to tak 5 krat tak to je este v pohode, ale ak tych 10 uz sa moze krcok skracovat

klongova
19. nov 2009

no to si ma teda nepotešila ja idem do nemocky na výtery krčka - chodím na onko- gynekológiu takže tam to poviem a uvidím čo mi povie. Zatiaľ som to mala len dnes ráno a od vtedy nič. Myslíš že ak sa mi to zopakuje tak mám ísť na pohotovosť alebo mám počkať do stredy a tam to povedať. Mám pocit že sa na mňa lepí všetko len to najhoršie. Bože čo ma ešte čaká.

civavava
autor
19. nov 2009

klongova, aj ja berem euthyrox, 125mg denne a tiez kontrola kazdy mesiac.
mne to zistili z krvi, priznaky som mala unavu a nervozitu....som to pripisovala stresu kvoli stavbe domu,ale bolo to nakoniec kvoli hypotyreoze 😠

stacynka
19. nov 2009

klongova podla mna sa trosku setri a kup si magnezium ak to naozaj nebude casto tak to do tej stredy preckas
mne doporucila magne B6

civavava
autor
19. nov 2009

inak aj mne obcas tvrdne brusko, ale len vtedy ked vela chodim, alebo stojim.
krcek vsak mam absolutne v poriadku, tak neviem co to je, som to dokimu nespominala..myslite ze mu mam zavolat kv. tomu????

tantama
19. nov 2009

babulky nebojte sa to tvrdnurie bruška nie je prijemné ale ak sa to neopakuje niekolko krát za den tak to nie je zlé... myslím že dr má aj tabulky kolko krát môže v ktorom tom mesiaci... mne pri malom často a krčok som mala ukážkový.. je lepšie to pri poradni povedať ale nie robiť paniku.. a magnezium na to fakt pomáha

stacynka
19. nov 2009

civavka, ak to je tych patkrat denne vraj je to v poriadku, ale ak chces tak pre klud si zavolaj
ozaj ste hovorili o pohyboch kym som tu nebola, tak moje dietatko od piatku 13. zacalo tak naozaj kopat ze to citim aj zvonku, predtym take mrvenie som citila len a v utorok uz to vystihol aj moj muzik taky bol rad 🙂

stacynka
19. nov 2009

tamtamka a nevies kolko je normalny rozmer krcka?

civavava
autor
19. nov 2009

stacynka, tantami, dakujem, pockam do poradne 1.12 a tam mu to spomeniem...nie je to casto, tak asi sa nemusim bat

😉

tak sa majte pekne, dobre popiste,ja idem po obede na nemcinu a budem na nete az vecer

paa

klongova
19. nov 2009

stacynka - a koľko toho magnézia ješ za deň jednu ?

stacynka
19. nov 2009

mne kazala 3krat ale mne uz aj ten krcok sa skracuje, tak mozes 2x ty

tantama
19. nov 2009

stacy ja som bola naposledy u dr a keď ma vyšetroval tak povedal krčok je super asi 2,5-3cm t je úplne ideálne... ale či sa to nejak není a prispôsobuje alebo či je to indi vindi od každej ženy to ti nepoviem to fakt neviem... 🙂

stacynka
19. nov 2009

tamtam no ja mam v knizke tiez tento isty rozmer ale povedala ze trosku sa skratil tak neviem ci to zavisi od zeny... no dufam ze o tyzden bude nezmeneny...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre