Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tantama
21. jan 2010

no náš malý s nami nikdy nespal ja som bola neoblomná veľmi.... dieťa potrebuje mať pocit že niečo patrí iba jemu a hlavne že niekam patrí a velmi sa nám to osvedčilo...... takto sa vyspíme všetci a keby spal s nami tak by som len musela dávať pozor či ho nepritlačim alebo on mna nekopne...

civavava
autor
21. jan 2010

jankako, ja si myslim, ze sa odolat da...ved to nie je nic zle, nechat mimi spinkat same..kopa ludi to tak robi a ked prekonas tie prve placiky, potom to je uz len lepsie...nehovorim, ze je to lahke, ale urcite sa to da prekonat...

suhlas s tantamkou 😉

blondy12
21. jan 2010

presne tami aj ja mam taky nazor..no nehovorim ze sa mi to podari ale budem sa o to pokusat...ja viem ze tvoje deti su tvoje a mozno zo zaciatku ma bude lakat mat malu stale pri sebe ale je to o tom ja sa nevyspim MM sa nevyspi a potom vsetci budeme po sebe kricat..ako nejaka groteska... 😀 ..takze nejaky tvrxy rezim..

no ako to vypada mi asi ideme nakupovat do PL..MM tam bol vcera a popozeral veciciky tak urcite sa tam oplati kupit vanicka so stojanom a a kocik dokonca stoji okolo 180eur aj s autosedackou..ziadna znacka ale dobra cena..tak uvidim ak najdem nejaky tak kupime resp....zarezervujeme lebo ja nechcem kupovat skor a potom by som si uz kupila nejaky sportak chicco..ked bude vacsia alebo mi nebude treba ak nebude uz chciet byt...

jaj baby ale ja mam normalne strach...ja mam normalne pocit ze chudnem ani brusko sa mi nezvacsilo ako je pravda ze nejem ako som minule pisala iba velmi malo a mam pocit nasytenosti no dufam ze to nebude nic zle...moje brucho je nejako rovnake ako bolo pred mesiacom.... 😨 ale zato malu citim o to viac...to je riadne sidlo normalne ma take 3-4hodine pauzy medzi prebudenim asi..niekedy aj 2hodinove 😅 ...tak to bude asi postrach rodiny..ta nas da asi vsetkych do pozoru.. 😀

vejula
21. jan 2010

No kočky ja nebudem mať v našom "obrovskom" byte na výber... A určite malého nedám spať na gauč 😀 😀 ... Ale ked raz budeme mať domček určite bude mať vlastnu krásnu izbičku, kde si bude kralovať. A potom už aj dalšie bábo by pripadalo do uvahy.

Inač do tých troch rokov to beriem ked spí dieťatko pri rodičoch. My sme s bráškom pri mamine spávali ešte dlhšie a máme spolu silné puto. Neviem možno ku tomu prispela aj tá jedná posteľ, možno nie... Ale každý máme svoju predstavu ako vychovávať bábo.. A ťažko povedať čo je horšie a čo je lepšie. Asi ide skôr o to čo komu viac vyhovuje 😉

blondy12
21. jan 2010

no veji aj nasu malu chcem mat pri sebe zas ako vstavat v noci a ist kojit vedla do izby to nie..no aby spalo v svojej postielke...my zatial tiez nemame vela izieb kedze budeme u nas..ale do 3rokov urcite nieco poriesime...to uz aj keby neviem co tak nieco vymyslm..ja by som najradsej do tohtorocnych vianoc..no zalezi od ochoty bankovych institucii ako nam vyjdu v ustrety 😀 😀 😀 😝 ......

vejula
21. jan 2010

jasnačka blondy, všetko podla situácie a podla možností... Inak sa ani nedá. Tak ja už idem na tie koláčiky. Papuš

veve23
21. jan 2010

ahojte,
blondy..plne s tebou suhlasim, aj ja chcem aby babo spalo same v postielke, ma 2 izby, tak nebude mat zatial vlastnu izbu, ale casom sa uvidi. Radsej nech si zvykne spat samo, ako ho to ucit neskor, vychvavala som syna ex od malicka, a tam bol velky problem, lebo maly hodil slzu a uz bol v posteli a velmi tazko sa ho to odnaucovalo, akonahle sa prebudil zacal plakat a uz bol u nas a aj nas hmm..sexualny zivot isiel dole vodou....Takze ja sa pripajam k tomu aby male spalo samo v postielke , samozrejme ja vedla v posteli, koli vstavaniu a bezpecnosti. Tata asi na zaciatok odstahujeme do vedlajsej izby nech sa vyspi ked pracuje. A casom tam zacnem spavat aj ja necjje babo same a zvyka si....

veve23
21. jan 2010

a este, blondy mne sa tiez zda ze chudnem, napr. dnes som este nejedla ani nemam chut, brusko mi narastlo 2 cm, to co dr. meria a vaha nic,...tak neviem ......

blondy12
21. jan 2010

no veve ja neviem ci som schudla nemam tu vahu ale nezda sa mi aby sa mi brusko zvacsilo dokonca ze ho mam mensie 😅 ....a nemozem ani skor zajst k dr ako 3.2 lebo som v prahe a tu ma s takym dovodom nikto neosetri aj keby som sa postavila na hlavu.. 🙄

veve23
21. jan 2010

no to ani ja som nemala pocit xe by sa mi brusko zvacsilo, ale ked ma meral tak som mala 2 cm plus, a vahu uz mam cca 3-4 tyzdne rovnaku, tak asi tuky co som pribrala odbudaju a brusko pribuda a tym sa to vyrovna, ani ja tomu nechapem, nic mi nechuti a aj ked nieco zjem tak nasilu z treba, ....ja idem k dr. 2.2

blondy12
21. jan 2010

no ja pojdem 2.2 na tu sladku gebuzinu..ale to uz budem tak v 30tt no co uz...ked sa neda tak sa neda skor..

a hned 3.2 na poradnu...neviem teda ci budem mat vysledky z tej cukrovky ale ak nie co uz..pocka si

jankako
21. jan 2010

baby nejdem dom.až zajtra a budem vyzbrojena pouši liekmi 😢 😢 😢 😢 Dokonca tehul antibiotika,kvoli tým pliagam hnusným..som smutná,nešťastna,bojim sa o malu 😢 😢 😢 😢 bože čo mám robiť..ja už neviem ako by sa dalo prispieť k tomu,aby som nemala tie bakterie...umývam sa,mývam sa už aj po vrlkej potrebe,používam zvlášť uterák na intimne miesta,nemam pohlavny styk...čo ešte treba???? 😢
bože miminko moje male..ja dúfam že sa narodi zdrava 😢 😢 😢 😢 ja už nevládzem....

blondy12
21. jan 2010

jankako neboj sa urcite to malicka zvladne....a bude zdravucka...vsak keby si mozno tie ATB nebrala bolo by to horsie nie?treba mysliet pozitivne...

veve23
21. jan 2010

jankako....ja tiez nieco mam, niake bakterie a neviem z coho, tiez beriem antibiotika, tak uvidim ako to dopadne. Ten jeden den vydrzis a keby nebolo vsetko ok by ta nepustili zajtra domov, drzim ti palce 😲

jankako
21. jan 2010

ja sa bojim aby sa to nedostalo k nej... 😢 myslim tie škarede bakterie...ešte aj tie antibiotika tolko brať..no aku bude mať imunitu????lenže ešte aj naj.je na tom,že ja som alergicka na penicilinove lieky...takže teraz musia zobrať odber krvi,či ich možem alebo nie..všetko je nafigu 😢 😢
je mi totálne doplaču... 😢 čo som komu spravila????
o jedno mimi sme prišli presne pred rokom,a teraz toto... 😢
jasne,treba veriť....ale ja už tiež niekedy nevládzem..

roxi
21. jan 2010

blondy - no neviem, ja by som asi cestovnú ako náhradu za normálnu nepoužívala, dosť to šuští a tým je bábo rušené, zdá sa mi to aj menej vetrané, ako drevená, ale viem, že niektoré maminy to takto používajú, aj keď žiadnu osobne nepoznám, ale skúste uvidíš, moja malá tiež nechcela spávať v postieľke, spala tam len do 6 mesiacov, kedysi som si tiež vravela, že budem striktná a nedovolím jej nasáčkovať sa k nám, ale úprimne, aj mne je príjemnejšie, keď sa môžem pritúliť k manželovi, takže ako môžem zazlievať bábu, že chce cítiť niekoho blízkeho 😉 a ďalšia vec, keďže som dlho kojila a malá sa často budila, bolo pre mňa jednoduchšie mať ju pri sebe, dať cucnúť keď chce, ani sa nemusela úplne prebudiť a plakať a skôr aj zaspala a tak som si pospala aj ja, lebo stalo sa, že mi zaspala pri kojení a zobudila sa, keď som ju dávala do postieľky a mohla som ju začať uspávať odznova, takže pre mňa to bolo výhodnejšie mať ju vposteli, aj pri malom to tak budem riešiť, keĎ si to bude vyžadovať, bude pri mne 😉

roxi
21. jan 2010

no vidím, že viaceré tu máte také striktné názory ohľadom samostatného spania, ja som bola tiež toho názoru, kým som nemala malú, ale úprimne, koľké z vás sa cítia lepšie, keď majú vedľa seba polovičku 😉 , tak prečo to odopierať bábu

zuzana1971
21. jan 2010

nasla som si infosky ohladom tych statnych jasli v BA, takze plati sa 5800 sk mesacne (infosky boli z 2008 takze za 2 roky sa to mohlo este zvysit) plus strava, pride mi to vcelku dost za statne zariadenie 😲

blondy12
21. jan 2010

jankako chapem ta...ja mam naopak v tomto stastie..lebo ja zas nemozem pouzivat ani nic na intimnu hygienu a poviem to takto ze ani prilisna hygiena mi nerobi dobre...ako prave caste umyvanie...proste u mna sa to samo nejako precistuje co som rada...a iba obcas mam prave z kupalisk nejake problemy tak potom trpim dost..tak si viem predstavit ake to musi byt stale... ☹ ...

bohuzial nemas inu moznost ako vydrzat ..a bojovat dalej..aj s malickou to musite este dobojovat dokonca..bvudem ti drzat palce a pevne nervy hlavne...nepoddavat sa tomu, hoci to sa neda...

roxi no mas aj ty pravdu ja nehovorim, no zas si nemyslim ze ak nespri s nami v posteli je to take uberanie lasky..ja sa budem snazit byt jej nablizko po cely cas....a ak budem chciet docielit aby sama spala tak budem musiet obetovat aj svoj spanok aby som ju to naucila...hoci za cenu dlhsieho uspavania atd...

zuzana1971
21. jan 2010

janka neboj, vsak ti urcite lekari nedaju take lieky co by mohli ublizit malinkej...a viacere tu mame problem s bakteriami, ja som tiez uz vystriedala viacero vaginalnych tabletiek, ale neviem ci to boli antibiotika, strasne som sa bala, ale maxik je ok..

no s tym spanim, sama neviem, maly bude v postielke zaspavat, ale ak sa v noci zobudi a bude plakat a nebude tam chciet byt tak urcite nebudem mat to srdce nechat ho revat celu noc sameho a pritulkam si ho do postele

roxi
21. jan 2010

jankako - neboj antibiotiká už teraz mimu neublížia a čo sa týka tých infekcií - možno si to písala, ale pri tom množstve príspevkov som to nemusela zaregistrovať, asi hovoríš o mikózach, tak tie môžem mať zo všeličoho, tesné nohavice, oslabená imunita, mydlo a kopec ďalších vecí, viem, že sa odporúča vyhýbať sa sladkému, nosiť len bavlnené gaťky, zabudnúť, že existujú tangáče, umývať sa dole len vodou - ani tie mydlá na intímnu hygienu ti nemusia sadnúť, takže radšej nič, no a preliečiť manžela, lebo sa budete nakazovať dokola, aspoň ja keď som posledne mala infekciu, tak chudák dostal tabletku aj on, no a vyhádzala som všetky umelé nohavičky a už roky som v pohode, našťastie

roxi
21. jan 2010

zuzi - tá suma za jasle teda nie je nízka, ak sú štátne tak to fakt nechápem, kde sa dopracovali k takej vysokej položke ☹

jankako
21. jan 2010

roxi nie mykozy,ide o enterokoka,E-coly a ešte jednu kvoli ktorej tie natibiotika,ale to som zabudla..
bojim sa aby sa tie pliagi nedosali k malej. 😢
s mužom nežijeme pohlavne ako som ostala tehotna..od novembra ma trápia tieto bakterie...teda enterokok tam bol vzedy,ale pridali sa k tomu aj dalšie teraz 😢 😢
no ja budem brať antb.nie vaginálne.../perorálne,či ako sa to píše,čiže papať/

monva
21. jan 2010

jankako - este ma napadlo k tym mykozam, citala som, ze vraj aj vela ovocia k tomu moze prispievat, k rozmnozovaniu tych bakterii, hlavne take ako su hrozno, slivky a hrusky (aj kvoli supkam) tak skus na cas obmedzit, ci to pomoze, no a naopak pomahaju jogurty kvoli dobrym jogurtovym kulturam 😀 😀 😀

s tym spinkanim babatiek, moja skusenost - ja som s maly spala mesiac po porode v posteli, mala som ho medzi mnou a MM, a este medzi maleho a MM som dala taky dlhy ohybny vankus, moze sa pouzivat aj na kojenie, aby ho v noci necapol, on sa dost rozhadzuje. ALe ja som vstavala ako mechom udreta. Spala som len na jednej strane, aby som na maleho videla ... po mesiaci som ho dala do postielky vedla mojej postele a konecne sme sa vsetci dobre vyspali. Aj ked som skoro 2 roky kvoli kojeniu vstavala, niekedy aj 5-7 krat za noc, bolo to v pohode 😀
Myslim, ze niektora tu uz radila kompromis, ak mate postielku so spustacou bocnicou, prisunte si ju k svojej posteli a vlastne si tym zvacsite priestor pre seba aj pre mimi a mate ho na dosah ruky 😉

Velmi drzim palce vsetkym, ktore mate rodinne ci zdravotne problemy, aby ste mali dostatok sil to zvladat - cmuuuk.
Ja dnes znovu triedim veci po malom, caka ma kopec zehlenia a to som este s pranim pre mimi ani nezacala 🙂 este stale nemam dopratane skrine a neviem, kam to poukladat. Uz som povyhadzovala aj kopec sminiek a kozmetiky (1 vacsiu krabicu), urobila som poriadok v dokumentoch za poslednych 6 rokov, vyhadzala som vsetko nepotrebne papierovanie, no stale je to maaalo miesta. A to byvame v dome, v byte si to ani neviem predstavit ... 🙂

lucinka1104
21. jan 2010

jankako ja to mam celé tehu dôležité je aby si to nemala pri pôrode etrazej babo chránené plodovým obalom

roxi
21. jan 2010

jankako - tak to mi nič nehovorí, ale zas nemala by si sa báť, lekár by ti určite nepredpísal nič, čo by mohlo bábu ublížiť, a drobci sú už natoľko vyvinutí, že by ich len tak hocičo ohroziť nemalo, veĎ už si v 31 tt, takže už sa ozaj nemáš prečo báť a stresovať, najrizikovejšie týždne už máme za sebou 😉

monva
21. jan 2010

jankako - az teraz som si precitala, ze namas mykozy hmm, tiez si myslim, ze ATB v tomto stadiu su urcite lekarmi vhodne zvolene a pre mimi neskodne. Nepytala si sa, ze ak sa to do terminu neprelieci, ci ta neodrodia cisarskym?

nanika
21. jan 2010

U nas to tiez padlo v 6 mesiacoch, maly bol chory, nariekal, k tomu sa pridruzilo aj ze sme predtym boli na dovolenke u svokrovcov a nechcel spat v cestovnej postielke, tak musel s nami v posteli a uz sme sa ho nezbavili. Bohuzial chodim spat o osmej tym padom aj ja, maly sa mi prituli pod pazuchu, povyprava mi a zaspi. Cez den spi vo svojej postielke a sam, tak dufam, ze sa to prichodom babatka upravi. Sex u nas nebol uz predtym bohvieco, teraz nehrozi

roxi
21. jan 2010

blondy - s tým obetovaním svojho spánku je to troška diskutabilné, keďže malú som len kojila, budila sa takmer každú hodinku v noci, takže prisala sa, ťahala asi 15 minút, ak som ju položila do postieľky - to už keĎ mala tak 5-6 mesiacov, na položenie do postieľky sa zobudila a mohla som stráviť ďalších 20 minút uspávaním, uložila do postieľky, ľahla som si ja, len čo som zaspala už bola zas hore, lebo chcela mlieko, takže znova to isté, každú hodinku či 1,5 hod., takže ráno to vyzeralo tak, že malá odpočinutá, veď si zdriemla pri pití, pri uspávaní aj v postieľke a ja som prespala prerušovane možno dohromady 3-4 hodiny, cez deň zo mňa bola kôpka nervov a takto to šlo dokola takže som skúsila nechať ju v posteli a zrazu to bolo úplne niečo iné, budila sa síce rovnako často, ale kojila som po ležiačky, potom som len jemne vytiahla prsník, Lea krásne spala ďalej a ja tiež, takže prespala som potom vlastne celú noc aj keĎ prerušovane, ale nemusela som byť hore aj počas uspávanie, len počas kojenia a to je rozdiel, či si hore za noc 10x po 15 min., alebo k tomu prirátaš ešte 10x20 min., ale zas sú aj spavé bába, aj také čo hneĎ prespia aj 5 hodín v kuse a sú pritom tiež kojené, o takomto bábu teraz snívam, proste chcem spááááča 😀 , dúfam, že sa mi tento sen splní 😉 , zaslúžim si to, po tom, čo som mala pri malej, aspoň ja si to myslím 😀

kika29
21. jan 2010

zuzi pozri si ked máš leták s nábytkom DECODOM teraz je ta akcia na postielky aj s matracom a stojí postielka 39€ a penový matrac 12,90€ ked ti nevadí že je jednoduchá postielka tak je v dobrej cene. Ja som pozerala inzeráty a tam použité stoja tak ako táto nová. Ja mám jednoduchú postielku a bola som s ňou spokojná.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre