Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

marika1902
26. aug 2009

inak akurat som sa docitala za orgazmus je najlepsia masaz pre dietatko len pisu skor o 3. trimestry nie jo prvom tak neviem

Orgazmus môže uškodiť (NIE)
Sťahy v maternici, ktoré sprevádzajú orgazmus, sú síce veľmi podobné tým, ktoré sprevádzajú pôrod, ale v neporovnateľne menšej intenzite. Vďaka orgazmu sa môžu precvičovať a spevňovať svaly ešte pred pôrodom. Dobrý vplyv má aj na psychiku. Spokojnosť a uvoľnenie pociťuje aj v brušku rastúce dieťa. Ak prenášate, milujte sa. Lekári považujú orgazmus za prirodzený spúšťač prvej doby pôrodnej.

tantama
26. aug 2009

to je super ale ak sa ty potom necítiš dobre asi to v poho nie je.. radšej sa spýtaj

marika1902
26. aug 2009

no asi sa opytam dr. najblizsie, vsak sa hovori lina huba hotove nestesti 😝

tantama
26. aug 2009

ale čo ved tam je ten lekár pre teba.... radšej nech ti povie že to nič nieje ako keby si sa mala obávať..

marika1902
26. aug 2009

este cosi o sexiku

Ublížime pri „tom” dieťatku (NIE)
Je chránené maternicou a pri zdravom tehotenstve je kŕčok maternice uzavretý a navyše chránený mazovou zátkou. Dieťa sa na dôvažok vznáša v plodovej vode. Takže za žiadnych okolností sa penis nemôže dostať k dieťaťu. Maternica je umiestnená v dostatočnej vzdialenosti od vagíny a v takom sklone, že ani hlboké vniknutie nemôže dieťa poraniť. Ak sa náhodou po styku objaví pár kvapiek krvi, môže to byť spôsobené porušením drobných žiliek v pošve, ktorá je vplyvom tehotenských hormónov silne prekrvená.

marika1902
26. aug 2009

to len aby sme sa nebali uzivat si tehotenstvo aj inak

marika1902
26. aug 2009

no a toto su pripady preco sex nemat

ak máte príznaky potratu alebo predčasného pôrodu
ak máte vcestné lôžko-placentu – placenta upcháva pôrodné cesty
ak je hrozba prenosu infekcie od partnera
ak krvácate
ak máte pootvorené hrdlo maternice
ak ste prekonali viac potratov
ak čakáte viac detí naraz
ak vaše predchádzajúce tehotenstvo sa skončilo predčasne

tantama
26. aug 2009

marika prestan sa tým už trápiť.dajte si chvíľu pohov a po kontrole u lekára uvidíš.. keď sa budeš stále tým zožierať tak nepomôžeš ani sebe ani malému

zuzana1971
26. aug 2009

ano ja som raz citala, ze kto uz raz potratil nema sexovat, tak ja sa toho drzim 😀 , sice teraz nemam
s kym 😀 , ale aj keby som mala, ja by som neriskovala 😝
a teraz som aj spinila amma klud na lozku, tak teraz nesmiem tak ci tak 😝

ked sme uz prebrali kocik chcem sa spytat na postielku, resp. ci budete kupovat najpr kolisku, taky kosik napriklad na kolieskach, alebo ci je to zbytocnost

tantama
26. aug 2009

ja som mala taký košík požičaný pri Davidkovi. nebol síce s mašličkami a tak ale dala som si do neho perinku a bolo ale bol super. postielka sa prenášať nedá ale v košíku môžeš mať mimčo stále pri sebe.. napr keď umývaš riady.. vždy ho vidíš...

zuzana1971
26. aug 2009

babulky ja sa na dnes lucim, cele dni travim pri pocitaci, tak som si dnes povedala, ze sa vypnem skor a nieco si precitam radsej, papa

lubiku
26. aug 2009

Ahojte babky 🙂
Tak dnes som bola kooonecne u lekara, povedal ze to je uz 8+6tt, babo velke, srdiecko tlklo ostosest, a ze kde som bola doteraz 😀
Som rada, ze je zatial vsetko v poriadku. Zle mi byva teda riadne, posledne tri dni uzivam homeopatika a mam pocit, ze je to lepsie.

Vitam nove mamicky a gratulujem k bijucim srdieckam a tesim sa ze ste vsetky v poriadku. Dufam, ze tu ziadny smutny pripad nenastane a vsetky to dokvakame k utesenym zdravym babatkam.

A k tym kocikom, tak mne v garazi stoja kociky tri 😲 , a najlepsiu skusenost mam s peg peregom, lahky, super skladny, dostatocne velky a kvalitny.

Tak sa majte, zasa sa ozvem,papa

ninuska8
26. aug 2009

no zeny poviem vam, doktor mala dovolenku takze viem nicove nic...

dnes ma trochen pobolieva podbrusko aj vytok sa dajak zosilil tak dufam, ze ok.

ale dakujem za drzanie palcov a vitam nove tehule

civavava
autor
26. aug 2009

babenky, mate niektora co uz mate deticky, skusenosti s cestovnou postielkou, ako "hlavnou" postielkou pre mimi? U nas totiz bude hrozit caste cestovanie, tak by som najradsej kupila iba taku postielku, a nie drevenu + cestovnu..myslite, ze bude stacit?

cicimon
26. aug 2009

spite v poho na bruchu?

michalag
26. aug 2009

cicimon, ja zatial ano, ale neskor ked ti zacne brusko rast, tak uz ti to bude nepohodlne - sama zistis kedy

cicimon
26. aug 2009

mne sa naj spi na bruchu alebo na boku

michala - ty si uz bola u lekarky?

michalag
26. aug 2009

cicimon, este nie 😉 , planujem buduci tyzden 🙂

cicimon
26. aug 2009

no ja mam tiez dojst az buduci tyzden, to uz budem koncit 7tt....sa mi to zda taaak neskoro..

michalag
26. aug 2009

ale uz ti mozno bude bit aj srdiecko 😵

cicimon
26. aug 2009

no cele mi to pripada take neskutocne, som zvedava 🙂

lucinka1104
26. aug 2009

civava jasné, že bude stačiť my sme postieľku ešťe ani nevyužili malý spáva s nami 😀

cicimon veru aspoň užbude biť srdiečko

cicimon
26. aug 2009

luci - fakt myslis ze staci ta cestovna postielka aj na normalne spanie?

seuska
26. aug 2009

ahojte damy. Boooze co ste tu vy stihli vsetko prebrat?! 😀 ja vam nestiham (aspon vidno kto pracuje 😎 ) citam tu nejake ohovaracky, kociky, doktorov v ZV, sex.... no nemam sancu sa zapojit a stihat Vam 😉 a to o tyzden ideme s mangelom na tyzden do Talianska, tak to jak vas dobehnem???? Inak vitam nove tehu a gratulujem k srdieckam 🙂 U mna nic nove, zle mi byva tak sporadicky no misu neobjimam, nejak mam vela prace teraz a starosti v robotke tak sa tak nestiham sledovat...Inak na ten krem proti striam som sa tu uz aj ja pytala ci nejaky kvalitny nepoznate, ja zatial pouzivam detsky Jonshon s olivovym extraktom, snazim sa 2 x denne si natierat brusko, prsia a stehna, stale cakam ze tu na mna nejaka z vas vybali nejaky super kremik. Co sa tyka oblecenia pre babatko a kociky budem riesit urcite neskor. Teraz si davam do sporkasky kazdy druhy den 2,80 eura (to su vlastne prachy za cigarety ktore by som vyfajcila) a z toho potom kupim nieco velke a pekne pre baby 🙂 este si chcem robit pocas tehu aj zasoby vloziek a plienok, ale to tiez neskor.
Civavka ja budem tiez viacej s baby cestovat a chcem aj normalnu postielku doma drevenu a kupit aj cestovnu, ale zas nie drahu, videla som cestovne postielky aj do 33 euracov, si myslim ze to postacuje. Najlepsie by bolo keby rodinka za ktorou budeme cestovat kupila pre nas ozajsku 🙂

kats
26. aug 2009

ahoj cicimon - cestovna by ti mala stacit a na doma ked bude ako na stalo, tak tam len kupte normalny matrac pre babo - tie cestovne postielky nemaju take dobre cele dno/matrac 😉 vyhoda drevenej je to ze mozes mat viac vyskovych urovni na matrac. Ale mozno su aj take sofistikovanejsie cestovne kde to ide - to len koli tvojmu pohodliu aby si sa nemusela tak hlboko naklanat 😉

seuska
26. aug 2009

este som zabudla napisat, ze ja tiez dost zle spim, ma to normalne vytaca lebo som v praci potom unavena, ale vecer zas doma nemozem zaspat a casto chodim na wece, dakedy aj 4-5 krat od vecera do rana, taka som z toho v noci nervozna ze az. Aj vy chodite tak casto v noci na wece?

cicimon
26. aug 2009

no ja okrem vytoku, citlivych prs a padania vlasov nepocitujem nic, az mi to je divne..
ale v robote take stresy, ze dakedy mam pocit, ze sa mi neico stane..

kats
26. aug 2009

este sa vyjadrim k lucinke/sandrike 😉 nejde o ohovaranie, kedze to bolo piramo, nie za chrbtom dotycnej a pravda 🙂 lahko overitelna priamo tu v starych temach majoviek a majovcatiek 08

bolo to len upozornenie aby ste to az tak nezrali, ale mozem pevne verit a dufat ze ludia sa menia 😉 alebo ved cas ukaze ..... 😉

zelam jej a lukymu v zivote vsetko len dobre how koniec 😉

seuska
26. aug 2009

kats aj ked to nebolo jej za chrbtom, len si myslim ze to sem aj tak nepatri, nejde tu o nic, Lucinka sa tu vyjadrila vzdy k veci a vacsinou pisala vlastne skusenosti nakolko uz ma baby tak si myslim ze vacsina jej nazory akceptuje, to ze niekde prehanala alebo klamala ako pises, nas v teme April 2010 myslim ani jednu nezaujima. Tato tema je o uplne niecom inom, prezivame tu kazda jedna nove obdobie v zivote a skor kazda uprednostnuje to co sa tu pise o tehulkovani ako to ze v maji 2008 niekto niekde klamal.

oriel
26. aug 2009

Ahojte kocky.... mozem sa k vam pridat?..... 😀 😀 😀 😀 podla mestruacie mam termin 3. 4..... 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre