Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kika29
29. jan 2010

michalag áno čítala som o tom. narodilo sa skoro v 23 týždni a je malinké ale bojuje. tak držím palce nech to zvládne malinká aj maminka a ocko.

cicimon
29. jan 2010

no ja neviem, vyzistim v pondelok....bo ked mi da dalsiu poradnu az v marci, tak aby sa to stihalo...
ale co mi kolega vravel, jeho zene dali ten papier z gyn asi mesiac pred materskou

michalag
29. jan 2010

je to smutne, teraz budu potrebovat vela sil vsetci traja , ale nie je to do 24tt brane ako potrat?

cicimon
29. jan 2010

toto napisala v teme "vypocet materskej dovolenky" gapa
"Materské sa vybavuje po tom, čo ti dá lekár žiadosť o materské, u mna to bolo cca mesiac pred nástupom. SP musí rozhodnúť do 60dní od podania žiadosti."

tak asi ten papier o nastupe na MD budem pytat skoro, aby som materske nedostala 2 mes po porode 🙂)

kika29
29. jan 2010

michalag neviem má 520g a zatial žije malinká a bojuje tak neviem ako to teraz berú. Mirka porodila cisárskym musela.

michalag
29. jan 2010

a ked budem poberat RP tak to mam zaniest na socialku, ci si to mam nechat?

kika29
29. jan 2010

čo je RP?

cicimon
29. jan 2010

michala neviem...ale niekde v paragrafoch to urcite bude..

majte sa, DN

michalag
29. jan 2010

rodicovsky prispevok = RP

kika29
29. jan 2010

JááááááááááááJ JA som ale trúba 😀

michalag
29. jan 2010

kika, to je v pohode, to bude tou nocnou hodinou 😝 😀

michalag
29. jan 2010

idem do hajan
bruuu noc 😔

kika29
29. jan 2010

dobrú noc

blondy12
30. jan 2010

bre ranko dievcata 😀 .....idem po svojho MM na stanicu...juj sa tesim tak vas potom precitam co popisete..urcite toho bude velmi vela 😀 ....

seuska
30. jan 2010

Dobre ranko kočky. Tak sme vcera absolvovali 3D. Malinka je uzasna, mrvila sa tam, lebo som si dala colu pred tym aby bola hore, normalne doktorovi kopala do sondy sme sa smiali 😀 ze asi sa jej to nepaci ze na nu pozerame, povedal ze dievca na 120%, len ma vcera vystrasila kamoska, lebo jej 3 x povedali a potvrdili na sone ze chlapec a vsetko pokupila modre a narodila sa jej dievca... Tak sa modlim aby chlapec nechodil v ruzovej...
Doktor este hovoril ze je mensia ako by mala byt, ale ze je to este v norme, ze sa nemam stresovat ze ma aspon nevytrapi pri porode.... tak nejak nestresujem... vsetko mame ok, srdiecko, hlavicku, brusko.... Chcela som aj DVD pre manzela, lebo to nestihal, ale pytali 67 eur tak to sa mi zdalo vela, tak som si dala vytlacit aspon fotku tak ju sem potom hodim... Vraj ma nos po mne 😀

Idem si precitat o tej Mirke, lebo nic neviem len tu co som od Vas zachytila...

Ja este neperiem nic, az ked budem doma, lebo este mi kopu veci aj tak chyba....Zehlit neznasam, ale nejak sa donutim na etapy potom...

Dnes rano sme lezali s mm v posteli a mal ruku na brusku, mala ho o siestej tak kopala, ze sme sa smiali 😀 este mu hovorim, nech si uzije len tie kopance, lebo aspon je tu este ticho, ale jak bude uz rano o sietsej plackat tak potom uvidi... 😀 je to strasne rozkosne ked sa takto prevaluje a kopka do nas...

tantama
30. jan 2010

ahojte babule... kika krásna malinká🙂 ja som taká unavená celu noc sa mi snívalo že naša malá vôbec nenarástla a už som bola v 9m a ona bola len malilinká...... už mi z toho asi šibe.....3.2. ideme na poradňu tak som strašne zvedavá....len dúfam že to bude dobré... seuska to je super že sa malinká poukazovala.... 😀

silvia7
30. jan 2010

bré ránko 🙂

blondy - super, že už pôjdeš domkov - rýchlu a bezpečnú cestu želám

seuska - 🙂 tak super, že sa tak pekne mrvila, ste mali zážitok.. inak toho sa aj ja trošku obávam, že dr. tvrdia chlapec, chlapec a náhodou to bude dievčatko.. ale tak ja mám také neutrálne vecičky, modrých len pár 😉 len v dievčenských by som sa aj ja vybláznila viac 😀
aj môj drahý sa smeje, že aké je to zlaté, keď sa mi celé brucho natriasa a chveje, keď malý kope a prevaľuje sa a tiež mu hovorím, že počkaj ako ťa ten smiech prejde, keď bude plakať pri tom v postielke... 🙂 ale aj to budeme my tie hlavné, čo sa budú starať o všetko a budú to prežívať viac ako aj teraz počas tehu..

tantama - uvidíš, poradňa dopadne dobre, budeme držať palce, Grétka bude akurát 😉

ja som sa tiež tak všelijak vyspala - neskutočne mi trpne pravá ruka, prsty na rukách neviem ani ohnúť, bolia a dnes to až do lakťa išlo, ma tam picha a bolí.. som nevedela ani vidličky a nožík chytiť ako to bolelo.. toto keď bude trvať aj pri mimi, tak to bude sila, však sa budem báť ho chytiť a tak.. 😒 ale vraj je to v tehu normálne, no tak neviem.. magnezium beriem 1x denne - mám dávať 2x?? neviete podaktorá?? thx

tantama
30. jan 2010

silvi ja neviem ale mne dr hovoril ža magnezium by sa malo brať max do konca7 mesiaca... to mi hovoril na rizikovom lebo že to potom bráni sťahom maternice a je ťažší pôrod... ja som ho minulý tt vysadila úplne...... 😲 ale asi každý dr má iný názor neviem

silvia7
30. jan 2010

tantama teda lebo ešte čo chodím do marcoviek - tak aj ony ešte berú magnezium - hovoria, že pomaly vysádzať kvôli pôrodu, ale tým, čo tvrdne brucho a sú v tom istom tt ako ja, tak berú.. no neviem.. dokelu, ale to potom strpnem celá asik 😖 no a naj je, že moja dr. do 3.2. neordinuje, neviem prečo, asi choroba, ale tak s kým sa poradiť netuším..

stacynka
30. jan 2010

ahojte baby,
ja som tiez spala uplne na figu, stale sa mi cikat chce a babo citim nejak nizko ma tlaci, tak som nejaka zmorena
ja varim pomalicky a chystam sa vyzivu robit, strasne to s timkom lubime a uz sa mina a v pivnici kopec jablk tak este urobim
tamtamka mi ta naslo na facebooku tak som ti poslala ziadost, podla fotky aspon myslim ze si to ty 😉

juliap
30. jan 2010

ahojte tehulky

silvia, ja beriem magneziove silne injekcie teraz rano a este aj vecer tabletu + nospa, dr mi povedala ze je to v pohode, ked doberiem injekcie, tak budem mat 2x denne magnezko tablety + nospa a to az tesne pred porodom vysadime. aj pri emke som tak mala, dokonca tam som magnezko brala az uplne do konca tehu, posledny mesiac 1x denne.

tantama
30. jan 2010

stacy som ti to potvrdila🙂) ano som to ja 😀

silvia7
30. jan 2010

juliap - dakujem za radu 🙂 budem ho brať, lebo inak by som fakt asi za tie krče aj vraždila a to trpnutie snáď pominie... a na poradni 18.2. sa jej opýtam pre istotu, nech aj ona povie.. 😉

veve23
30. jan 2010

dobre rano baby,
strasna noc, sice som ako tak spala, ale mala som katastroficke sny, tak som sa vzdy prebrala spotena a hned som aj isla curat..........take blbosti sa mi snivali o smrti a tak, ...to mam vzdy ked myslim na smutne veci, lebo vecer sme sa bavili s polovickou o tej Mirke s junoviek.
a zas nam snezi.....

zuzana1971
30. jan 2010

tak hlasim, ze kocurik sa dnes o 10 hod po 3 dnoch konecne vykakal 😀 , nikdy som sa este tak netesila z jeho hovienok 😀 tak to bude aj s nasimi malymi, ked sa im nebude dat vykakat a nakoniec sa im to podari, tak sa budeme tesit z hovienok 😀

no ateraz sa uz isiel aj trochu napapat a od radosti co urobil prve? vystveral sa na tu vysoku policku, z ktorej sa pred 3 dnami skydol 😝 on je nepoucitelny 😅 no ale hlavne, ze je uz ok 😵

stacynka
30. jan 2010

zuzi no tak super, esteze sa neskydoll zas :D

tantama
30. jan 2010

zuzi som rada že je kocúrik ok.... a s tými hovienkami máš pravdu 😀 😀 😀 😀

silvia7
30. jan 2010

zuzi - parádaaa 😀

zuzana1971
30. jan 2010

nezobralo mi prispevok tak este raz 😝

tamtamka co som bola v nemocke, bola tam babenka co jej maly tiez bol mensi, o 2-3 tyzdne, ale pisala ze uz sa umudril a pustia ich domov

ja som sa dnes v noci tiez prevalovala ako na razni, ale tusim je spln...tak to preto, a cikat chodim aspon 5x za noc 😝

kika mala bola krasne slniecko 😵

idem umyt riady, poprat a porobit co treba, v posledne dni sa mi nic nechcelo 😝

vejula
30. jan 2010

jeeej zuzi som rada že sa kocurko vykakošal 🙂 ja to poznám my to tak mám s psíkom, len minule sme mali opčný problém každé dve hodiny vonku a cikal z ritky 😅 chudatko moje už bol z toho taký vyčerpaný, hrozne mi ho bolo luto...

Inak dnes ma akosi hlava pobolieva a smrkám, tak snád sa to nevyvrbi do nejakej choroby, to by bol koniec teraz ešte aj pred tými blbými skúškami 😠

Inač kočky je možné že ked mi pukne v klbe tak to maličký silno počuje... LEbo mi prasklo v nohe, v klbe a maličkého v tom momente silno trhlo v brušku... Uplne mi to pripadala ako keby sa toho nalakal... Je to možné???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre