Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

michalag
1. feb 2010

Ahojte aprilovky 🙂

cicimon
1. feb 2010

caute,

tak ja som po poradni, vsetko ok, to mravcenie v dlani ze je normalne ale dala mi na to magnezium. A ze som trochu chudokrvna, tak zelezo,
a som sa pytala aj na papier na MD, tak ze mi to da az 1.3. na dalsej poradni, ze to vraj staci - a pritom nastup na MD mi vypocitala na 9.3... asi zavolam do roboty, co oni na to

kamilakd
1. feb 2010

cici asi na vsetky potiaze davaju magnezium 😀 ja som na poradnu dnes nesla,volala som rano sestricke a prehodila som to na stredu...

kika29
1. feb 2010

aj mňa čaká poradňa v stredu. aj sa teším a zároveň obávam 😅 mne doktor približne povedal že 27.2 by som mala nastúpiť na MD ale chcem sa opýtať na 8 týždňou ako to je.

cicimon
1. feb 2010

kamila - ja som z nej mala taky pocit, ze to magnezium na to asi ani nepomoze, no ale ked uz som sa pytala... 🙂

kamilakd
1. feb 2010

cici ked budes verit tak pomoze 😉 ved magnezium je aj na prekrvenie nie?a ake ti dala sumak do vody?

kuka aj ja idem skor na MD 8tt pred planovanym TP ja este riesim dovolenku ci mi preplatia...

cicimon
1. feb 2010

kamila - neviem,ani som nesla do lekarne, ked som videla ten rad ludi, pojdem vecer

no idem do roboty..

tantama
1. feb 2010

ahjote babule.. ja som dnes v práci a mám zo sebou aj Davida....pozeráme nejaké rozprávky na pc ale do 17:00 ma tu s ním aj klepne🙂) na čo dnes dávali prázdniny neviem.... ☹ aj ja idem na poradnu v stredu a na MD by som mala isť 28.2. podla knižky ale tiež som na rizikovom tak uvidím čo povie dr teraz...

kika29
1. feb 2010

kamilakd a to potom ako je na konci MD s platením? Je tam niejaký rozdiel skôr skončíš materskú?

zuvinka102
1. feb 2010

cicimon ja mam magnezium predpisane uz dlhsie a davam si iba ak ma boli chrbat alebo mi trpnu nohy .. no davam si ho skor navecer aby som v pohodke mohla spat. a zabera mi takze oplati sa ist do lekarne si ho vyzdvihnut..

kamilakd
1. feb 2010

tami ahoj neboj neklepne 🙂 tami ked si na rizikovom mozes pracovat?nemas PN?
kikus myslim ze tam neni ziaden rozdiel je to o zvazeni zdravotneho stavu ci 6-8tt pred TP

kamilakd
1. feb 2010

zuvi a ako ti pomaha od bolesti a chce sa ti potom spinkat?

tantama
1. feb 2010

kami môžem nemám dôvod na pn iba musím častejšie chodiť na poradnu.. ked že musia malú sledovať....a je jedno či som doma alebo robím.....ale hadam to už tie 4tt nejak vydržím a teraz už nerobím každý den tak je to pohoda 😀

civavava
autor
1. feb 2010

ahoj tehulky,

zuvinka, zahlasovala som a drzim Tobiaskovi palce 😵

zuzanka1971, moj nazor = jednoznacne ostan zatial sama v garsonke....

kamilka, my sme platili za fotenie v BA 130 EUR/2 hodiny fotenia, doplnky, CD s asi 700 fotkami 🙂 a najma super a profesionalny pristup k nezaplateniu 🙂

kuk na www.brusko.sk, mozno ta oslovia 😉

kamilakd
1. feb 2010

aha lebo ja som tiez na rizikovej a som PN 😕 a som doma....ja som nejaka unavena a to som spala v noci celkom v pohode

zuvinka102
1. feb 2010

kami nie nechce sa mi spat ale ak si dam jednu tabletku asi tak hodinu pred spanim tak nemam krce v nohach ani ma neboli chrbat a prespim celu noc.. no a vcera som si zabudla dat a mala som krce a nevedela som zobudit ani mm aby mi doniesol tabletku tak som sa len prevalovala lebo som sa nevedela postavit.. ale som rada, ze nemusim brat tabletku kazdy den.. lebo ja nemam rada tabletky 🙂 🙂

kika29
1. feb 2010

baby vás nebolí panvová kosť? mňa konkrétne bolí ako začína ochlpenie pod bruškom a hlavne ked chodím. ked sa otvára krčok to bolí? ja sa toho bojím že či sa neotváram alebo sa neskracuje krčok maternice a preto to bolí. ale ked ležím tak dobre len ked vstávam a stojím no konec a malé mi tlačí na mechúr tak len lietam na záchod a len cvrknem 😠 a pobolievajú ma aj kríže viac. nemáte s tým skúsenosť? mám pocit že ja do apríla nevydržím drobizka v sebe 😅

martina05
1. feb 2010

My sa chystáme fotiť v stredu, som zvedavá ako to MM zvládne, on mal s tým problémy aj na svadbe, tak neviem .... My sa fotíme v NR u p. Fiebigovej - leada.sk

kika29
1. feb 2010

a to ešte 9 týždňou treba vydržať 😝

civavava
autor
1. feb 2010

zuvinka, dala som foto tvojho bruska do albumu s bruskami 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

juuj babule aj vy chodite tak strasne casto cikat? U mna je to sodoma gomora.... 😠

martinka, krasny kocik ste kupili 😉

kika29
1. feb 2010

martina´05 ty si ako na tom? ako sa cítiš?nebolí ťa dole nič? len sa pýtam ty si o týždeň viac ako ja. či to tak má byť alebo nie. prajem ti aby ťa nič nebolelo a boli ste ok.

kika29
1. feb 2010

civavava ani nehovor s tým cikaním teraz som bola a už zase mám pocit že sa počúram 😠 a tebe je ako? sorri že sa vás tak vypytujem. ozaj a ked vám treba ísť na záchod nemáte troch také tvrdšie bruško?
mne kus aj tvrdne ale len na chvílu. nerátala som kolkokrát za deň nevnímam to.

tantama
1. feb 2010

kika to že bolí panvová kosť je normálne... je vela žien ktoré to bolí tak že ku koncu už len viac nenej ležia.....je to preto že mimi má cez kili a jedina pevná prekážke je práve ta kosť..... ale neboj to vydržíš isto a viac oddychuj..... 😉 a bolí to hlavne vtedy ked je malinké viac v krížoch preto ťa bolia aj kríže.. aj ja mám malú uloženú tak nižšie a občas ma to pobolieva....

zuvinka102
1. feb 2010

civava ja mam skor len pocit ze musim kazdu chvilu ist ale ked pridem tak nic. 🙂 😀

kika29
1. feb 2010

ja tiež ležím a nohy mám vyložené ale chcem ísť pustiť práčku s plienkami nech sú aspoň vypraté a sestra príde požehliť 😝. lebo ked ma náhodou strčí doktor od štvrtka do nemocnice tak budem nespokojná že to nemám popraté. už len plienky a perinky mi treba pripraviť. no a ešte veci z lekárne nakúpiť.

kamilakd
1. feb 2010

civi dakujem za kontakt ale do BA to mam 160km 😅 ale inak pekne fotky....este som pisala jednemu do BN to mi dala kontakt moni..tak uvidime co napise....tie TO idem asi zrusit

kika29
1. feb 2010

v poslednom čase mám pocit že musím toho ešte vela stihnúť porobiť. cez výkend sme šúchali v kuchyni s mm poličky a upratovali špajzu, upratala som skriňu, prala a stále niečo ma ťahá robiť a pripravovať a furt niesom spokojná 😝 všetko čo mi bolo lúto do teraz vyhodiť tak teraz bez problémov šup už je v koši. asi mi drbe už druhý mesiac doma ta mi ide na mozog 😅

martina05
1. feb 2010

Kikuš, mňa zatiaľ našťastie nebolí nič, len s tým cikaním je to hrozné, v noci idem aj 4x, potom sa mi nedá spať ... Cez deň je to podobné, WC mám v práci na opačnom konci chodby, tak sa statočne nabehám ...

Keď som stuhnutá z práce a sedenia v kancli, tak občas cítim chrbát - na to mi pomáha to cvičenie pre tehotné, dobre sa rozhýbem, ponaťahujem a celkovo sa cítim lepšie ... Nedám na to dopustiť ... Najsradndovnejší na cvičení je nácvik tých pôrodných polôh a dýchania, to sa mi zdá zatiaľ také vzdialené ale ono to preletí ani nebudem vedieť ako, len dúfam, že si z toho aspoň niečo zapamätám ....

kamilakd
1. feb 2010

kikus ja som tiez panikarila...upratat police v kuchyni vsetko dat na poriadok poupratovat skrine proste vsetko na poriadok keby nahodou nieco tak nech si nemyslia ze som bordelarka 😀 a hlavne aby vedeli vsetko najst....

inak do porodnice beriete aj take ze:paralen cipky....?alebo netreba?

jankako
1. feb 2010

Ahojte baby...Akože pridávam sa,cikanie hotova katastrofa.V noci 4 krat tiež,cez deň ani nevravim...A to bude asi čim dalej tým horšie..Krpata mi tak chniape do mechura,že mi včera skoro cvrklo.
Kika 29,mám tie iste potiaže..ked sa mi dá cikať,mám brucho ako kameň...cvrkam cvrkam cely deň..ťahá ma podbruško ked chodim,tak si pridržiavam rukou brucho zospodu..pomáha to...Ja mám odzajtra dva mes.do porodu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre