Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kamilakd
12. apr 2010

marika ja som myslela ze ci si nepamatas ze kedy ta manzel oplodnil 😀

marika1902
12. apr 2010

juj tak to veru nie 😀 😀

kamilakd
12. apr 2010

jaj dievcata idem do mesta sa mi nechce ale idem sa vyvetrat a skocim do obchodu...tak sa zatial majte kinderka

alicc
12. apr 2010

kamilka ja veru mliečka zatial mám a malá je dobrý prísavník, tak nám to spolu pekne ide, dúfam, že nám to vydrží čo najdlhšie 😉

zuzkabar1983
12. apr 2010

Ahojte babenky.

Petka gratulujem!!

Seuska, nevzdavaj to kojenie. Ja som mala tiez problemy, lebo mam ploche bradavky a moc velke prsia (po porode sa mi velmi naliali) a maly sa nevedel prisat. Raz som sla dokonca s placom za sestrickami nech ho dokrmia, ze ja to nezvladam, ale jedna uzasna sestricka povedala, ze to nech nerobim, prisla ku mne na izbu a ona mi pomohla. Chytila maleho, mne prsnik a nejakym zazrakom sa prisal. Sice to bolelo ako slak, ale pomohlo. No a potom sa mi jeden prsnik nalial a zatvrdol, dvorec mi opuchol, ze nebola sanca aby sa maly prisal, tak som kojila len z jedneho. Hlavne prsia masiruj pod teplou vodou nech sa mliecko rozbehne a aj bradavky sa medzi prstami formuj, aj 15 -20 minut pred kojenim. Na tie bradavky je dobra aj odsavacka, lebo ich trosku vyformuje, takze ak mas odsavacku tak pred kazdym kojenim skus trosku odsat.
A co sa tyka tvorny mliecka ..... ja som zacala mliecko stracat v tom jednom prsniku, ale nastastie som to uz rozbehla. co pomohlo mne ..... hlavne teple sprchy a teple obklady na prsnik, vinea, 1dcl cierneho piva a cajik pre kojacie zeny. A hlavne pi, pi, pi a odsavaj tak casto ako sa len da.
Je to makacka, ale isto to zvladnes.

cicimon
12. apr 2010

caute,
ked tu uz rozoberate to kojenie, ja mam tiez malu prisavku a najhorsie je, ze jej to trva strasne dlho - bezne aj hodinu a dakedy jej ani to nie je dost. dakedy som z toho celkom zufala

zuzkabar1983
12. apr 2010

Cici ja som citala, ze na ''kvalitu mliecka'' alebo ''zhustenie mliecka'' su dobre mliecne vyrobky, napr. jogurty, tvaroh, syry, acidko, ale neodporuca sa samotne cerstve mlieko (z dovodu alergii). Ci to je pravda vsak odskusane nemam. Ja som totiz pred troma dnami mala aj acidko aj pribinacika a musela som si dat sirup od kasla ambrobene a maly sa my vyhadzal po celom tele, tak neviem z coho to ma, tak teraz tie mliecne vyrobky nepokusam.

zuzana1971
12. apr 2010

babule aj ja som zufala z toho kojenia-nekojenia.. 😔
neviem ako to nase stare matere robili, ked neexistoval ziadny suseny Nutrilon, asi boli nutene kojit ci chceli ci nie 😝
zial mne nikto neukazoval ako kojit, tak ktovie ci robim vsetko ako mam 😝 v niecom musi byt hacik, ked sa mi nedari 😝

gratulujem Petke k Samkovi, narodil sa vcera ci dnes?

ostatne kinderka drzte sa

minius
12. apr 2010

ahojte maminky a maminky cakatelky,

my sme dnes prvy prvucicky krat sami s Olliem doma a zatial chrustik spinka uz od 9. a aj v noci sme par krat pokrmili a spinkal az do 7 ked tata zobudil do prace.

seuska s tym mlieckom to nie je jednoduche ale urcite nevzdavaj 😉 moj maly riadne schudol a ked mliecko stale nechodilo tak som sa zlakla a dala som mu zo dva krat flasu. ale potom sa mliecko rozbehlo a uz je lepsie. Mne mamca povedala ze vela polievok papat a hlavne po kuracej sa to mliecko navalilo.
Joj a tie bradavky bolia jako fras 😖 ale malicky uz pekne pribera tak je to vsetko na nieco dobre 😵

sasikas
12. apr 2010

ahojte babule....
Petka- gratulujeeem... 🙂
tak ja som stale 2in1, akurat som dosla od dr, tak ak do stredy nic tak hajde do nemocky.....no ja neviem co tam budem robit....sak mne v zivote ani zub netrhali....a ze nakonec to moze byt CS, bo sa mi vobec krcok neskracuje, stale ze 2 cm.....tak ak sa to nezmeni tak nevim nevim.... 😒
frucht- my to tu tusim uzavrieme ...... 😀 tarinka uz hadam aj rodi ked sa neozyva.... 😅
aktakk- dakujem za gratulation.... 😅 keby to aspon oslavit poriadne mozem.... 😀 😀

sasikas
12. apr 2010

kami- ty jaka kocica na tej foto... 😅 inak ja tiez posledne 2 tyzdne tlacim piate cez deviate, ked ma nechaju takto este tyzden tak neviem neviem.... 😀 ale vsak spolieham na to ze po porode to neako dam dole....ide leto tak aspon bude trosku motivacia.... 😀

jankako
12. apr 2010

Ahojte.Tak Petulka ma zasebou plánovaný cisarák...Ciže maly sa narodil dnes ráno... 🙂 Táto moja malá brnka nema ešte žiadny režim.Včera pekne spala cely deň,teda každe tri hodky papala..V noci bola tiež odbručka..každe tri hodky,ale vrndži si vnoci ako stray tranzistor..Ale maminka zaňou nevstáva,až ked chce papať..už poznám kedy je to plač odhladu a kedy si len vrdži.. 🙂 Dneska vymýšla,nechce spať,len tak potroške a stále by jedla..neviem či ju zase brucho boli??!!!!hrúza s tymi kolikami..
My sme už tiež same,ocko je v práci...príde až v piatok..

jankako
12. apr 2010

sa ponáhlam s písanim a same chyby robim 😖

zuzkabar1983
12. apr 2010

Ozaj baby a balite na siroko?? Nam kazali balit ''na siroko'' pokial nepojdeme na sono klbikov. Mame tam ist do 3 tyzdnov, ale asi pojdeme uz tento tyzden, lebo mam pocit, ze maly si ovela lepsie poprdka, ked nema tie nozicky tak siroko a moze s nimi volne hybat. Dufam, ze to sono dopadne fajn a povedia, ze uz nemusime tak balit.

aktakk
12. apr 2010

Dobre ranko zienky...akosi to tu naozaj je poriedsie. Som zvedava, kolko stran pribudne denne ked uz budu vsetky babatka na svete. Ak jedna, tak bude dobre, co? 😉

Petulke gratulujeme!!!

zuzkabar1983
12. apr 2010

Janka my mame to iste, Niekedy spinka ako anjelika vcera mi 5 hodin nespal, iba mrnkal, myslim, ze ho brusko bolelo no a v noci spal skoro 4 hodiny, potom sa napapal a zase potiahol 3 hodinky. Ale dnes rano opat nechcel spat. Boli sme kupit aj ten kremik Pupik, tak vyskusame. Hadam pomoze.....

april_2010
12. apr 2010

ahoj babule,

pridavam sa do klubu problemivych kojacich zien 🙂) pravu bradavku mam total odhryznutu,doslova, normalne mi odstava maso....ale kojim napriek tomu a bez klobucika, tak si viete predstavit aka sodoma gomora 😖 .

dnesna noc bola hrozna, mala som pocit, ze stracam mliecko,maly sal hodinu a aj tak ptom reval ako tur...a budil sa kazdu hdinu, co doteraz nerobil...

cici,ja menej ako hodinu ani nekojim, tiez som na nervy ale treba vydrzat....a to som si myslela, ze kojenie je ta NAJJEDNODUCHSIA vec na svete, ze vytiahnem cecok a je to..
a houby 😒

stvrtok dojde laktacna poradkyna tak sa je popytam, co a ako zase, nech mi ukaze este ako inak moze krpec sat, lebo tie dve polohy co striedam, asi nie su nic moc....

ja neodsavam - treba? po kazdom kojeni este?

baby, vy chodite niekde von s mimi = mimo kocikovania? bo ja kym sa vychystam, uz je cas kojenia a maly reve takze ani nikam nejdeme...boli sme samozrejme kocikovat,ale len tu po dedine ale ze do mesta si sadnut do cukrarne alebo medzi ludi, to nehrozi..bo na verejnosti sa kojit neodvazim, kedze viem len polohy, kde je maly podoprety vankusom..... 🙄

a 28.4 musim ist o 14ej na jednu skusku, 29.4. vecer detto a 30.4. poporodna kontrola u gyn... tak budem musiet nacapovat mlieko do flase a mm sa bude musiet trapit a nakrmit ho ...to som zvedava ako to dopadne ☹

tak by som uz niekde sla s mm.... 😔

ach jaj ..... 😨

civavava
autor
12. apr 2010

to som ja pisala hore 🙂

tarinka333
12. apr 2010

Cafte baby,
tak Tarinka netlaci ani nerodi, cucim tu pri PC a pracovala som nad jednou pracou, tak nebolo kedy konikovat 😠
fuuuurt som doma, male bubo sa v brusku mrvi a nie a nie ist von... nehapem...
Frucht, tie nase sidla malicke budu asi rovnako tvrdohlave 🙂 zajtra idem teda za Dr., tak hadam sa zmiluje nadomnou, lebo ja uz ani nemozem nikomu volat, lebo kazdy hned... no co uz mate???

civavava
autor
12. apr 2010

a uz teraz sa bojim ked ostanem sama, mm odide koncom mesaica a dojde za 14dni 😒 😠 😒

aktakk
12. apr 2010

Ze dobre ranko...a na hodinach uz pomaly jedna 😀 .

Sasi- no snad uz v stredu pripadne stvrtok by sa mohlo aj babatko narodit, co? Ty tu tusim tahas najdlhsi "nadcas".
A neboj, narodeniny oslavis dodatocne 😉

Zuzkabar- ja som balila asi tak cca 5 dni nasiroko ale malinkej sa zaparil zahybok pri stehienku tak som sa na to vyprdla. Ved uvidime, dufam ze nam konktrola dobre dopadne. A co sa tyka poprdkavania ako vravis, lepsie si deturence ulavia bez dalsej plienocky.

tarinka333
12. apr 2010

Kocky, neviem, ci je lepsie mat problem s kojenim alebo mat problem s tym, ze male nechce na svet ani za cenu podplacania, ach... Ale kojenia sa bojim, ked Vas tak citam 😖
Seus, tak ak Vas nepustia domov zajtra, pridem pozret, lebo mam byt v nemocke o 12:00, ale zavolam Ti, ked ma nahodou hned neubytuju ... comu by som sa veeeeelmi potesila... Lebo uz mi je jedno, ci odide voda, abo zacnu kontrakcie, abo tabletka... len... nech sa to uz ZACNE...

Inak, nam dnes zdochol kanarik Strapusik ☹ Vcera doobedu si ete bezstarostne poletoval po izbe, spieval, poobede sa nafukol ako pingpongova lopticka, bol total apaticky, dokonca nesedel ani na bidielku, ale na zemi a dnes rano som ho nasla, chudatko... Normalne mi je smutno ☹

zuzkabar1983
12. apr 2010

Civavava, ja nikde nechodim ... hlavne kvoli tomu, ze ja kojim hlavne po leziacky, lebo som nemohla sediet kvoli sitiu ... No ale posledne dva dni sme uz skusali kojit po sediacky .... celkom nam to islo, ale maly hltal hrozne pazravo v tej polohe, az sa skoro zacal dusit. Tak to striedam, raz po leziacky a raz v sede. Ale este si neviem najst dako polohu ktora by vyhovovala aj mne. Nam dr povedala, ze tento tyzden uz mozme ist von, ale dnes prsi a je hrozne skaredo, tak von este nepojdeme, ale mozno ho oblecem a dam ho v kociari na balkon aspon na chvilku ...

zuvinka102
12. apr 2010

ahojte mamicky aj kniderka 😅

petuka gratulujem 😀

ja som sa len pred hodinkou zobudila, lebo v noci mal malinky zo mna asi futbalove ihrisko, ja mam normalne svalovicu ako keby som cvicila neviem kolko brusakov.. ako tie kopance boli strasne.. a hlasim sa stale kinderkam.. idem teraz varit obed dnes budeme mat halusky s vajickom a hraskovu polievku.. a trosinku upratat lebo tu mame neporiadok, nakolko cez vikedn sa nam nechcelo..

civavava
autor
12. apr 2010

zuzka, aj ja som kojila po leziacky ale teraz po sediacky, ze nejaka rugby poloha, to mi ukazala min. tyzden a ide to celkom...
az na tu odhryznutu bradavku... ☹

jeej to je super napad, dat maleho v kociku na balkon,. idem to hned aj spravit, teraz spinka..nech sa nadycha cerstveho vzduchu...

mne povedali v nemocke ze mozem s nim ist von od zaciatku, len ked prsi a je hmla, ze vtedy nie....no ale moc nechodime veru von... 😢

evil15
12. apr 2010

Ahojte tak sme zase doma ešte stále 2v1 bola som aj na monitore a srdiečko bolo trošku rýchlejšie a malá sa mrvila o 106 dr povedala že to môže byť z toho inak je všetko o.k vo štvrtok idem na UTZ na prietoky, baby vy tiež chodíte každý týžden an tie prietoky??? no a poradnu mám zese v pondelok ... ale brucho ma stále pobolieva tak ako keby mala dojsť mrcha no uvidíme ...

civavava
autor
12. apr 2010

ahoj evil 🙂
ja som chodila na monitor aj na prietoky ku koncu uz 2x do tyzdna 🙂

kinderka, drzim palce, nech to pride cim skor 😵 😵

aktakk
12. apr 2010

Civi- no s tymi bradavkami sme na tom podobne! Ale co neurobime pre nasich drobcov, ze? S dlhym kojenim mam aj ja problem...mala cuca dlho predlho...a potom este dostane stikutku a grcka. Takze ju musim mat na rukach, pripadne drahy ked dopapa. Keby mam kazde 2hodiny kojit tak by som ani nespala. Lebo tie dve hodinky stravime spolu vacsinou kym zabuva.

Tari- no ked mas ty problem s prenasanim, tak hadam ta aspon ten problem s kojenim obide a vsetko pojde okej. 😉

aktakk
12. apr 2010

A ozaj, vonku sme boli 4krat zatial iba, lebo stale je pocasie na houby...bud fuka ako besne alebo prsi. 😒

marika1902
12. apr 2010

Baby juj na jednej strane by som sa uz rada rosypala 😀 😀 Ale na druhej strane sa strasne bojim toho kojenia. Baby vsak tu pomaly na koniku nie je ani jedna ktora by nemala problemy 😒 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre