Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzana1971
25. jan 2010

tarinka dobre postrehy, a ten zoznam by mohol byt zial aj dlhsi,keby sme dali hlavy dokopy 😝

tarinka333
25. jan 2010

Zuzi, ta ty co mas za myslienky! Keby si sa nam dlhsie neovzala, uz by sme mi burikali, ze kde si! Ze nech Ti niektora z apriloviek cinka na mobil a keby si nedvihala, tak burcujeme statne organy!
A napadlo ma...dnes su aj take "second" handy na pocitacove zostavy. Mozno tam budu aj notebook mat. Nechcela by si skusit pozriet, kde v Blave u Vas to je a monitor, klavesnicu a pocitat uplne najjednoduchsie snad kupis aj za lacnejsie ako 20e, poprosis uja v obchode, ci by Ti to nedoviezli, nenamontovali, lebo ze Tebe len internet treba.. hm? U nas v KE taky obchodik je, manzel je informatik, tak mam celkom prehlad.

roxi
25. jan 2010

tarinka - pekné zhrnutie 😅 , bohužiaľ pravdivé 😠 , ale neboj zvykneš si a hlavne detičky nám to vynahradia 😵 ,
ešte si tam dopíš, že s kočíkom do MHD utópia, ak sa ja dostaneš tak si ho musíš vyniesť po schodoch sama, ak sa odhodláš cestovať nízkopodlažným busom, čo tu v BA pár máme, tak šofér zastane tak, že aj tak musíš kočík vyniesť, lebo zastane aspoň meter od chodníka, no aspoň schudneme, pri tom posilovaní, a ak náhodou sa nemôžem v buse pri vystupovaní s kočíkom vytočiť aby si si pomohla pri vystupovaní sama a zdvihla ho, tak ľudia čakajúca na nastúpenia zväčša obkľúčia dvere autobusu a čakajú, že ten kočík vyletí sám, niežeby pomohli 😀 😢 😠 , takže odporúčam mhd používať len v nevyhnutných prípadoch a vopred si vyhliadnuť obeť, ktorú požiadate o pomoc, teda nevravím občas veľmi zriedkavo niekoho osvieti a pomôže vám aj sám od seba,

a baby, ak cestujete aj teraz mhd, nebojte sa ozvať a normálne požiadať o to, aby vám niekto uvoľnil miesto, máte na to plné právo a ak stojíte, len riskujete pri zručnosti mhd šoférov pád a zdravia bába, takže tu ozaj hrdinstvo nie je na mieste, ja sa snažím cestovať mhd čo najmenej, ale niekedy keď mm potrebuje auto, tak sa to inak zariadiť nedá a čudovali by ste sa, ale vidia, že mám už poriadne brucho, ešte k tomu malú sebou a zväčša musím o uvoľnenie miesta požiadať - lebo inak by som stála aj s malou na rukách, toto už nazývam bezohľadnosťou, ale dnešná doba je taká

zuzana1971
25. jan 2010

tak prave dosla postarka az k dveram!!! s jednym balickom mikinkou, co bola nezvestna, tak huraaa, vysvetlila mi, ze ona doobeda robi svoj rajon a poobede este zastupuje rajon nasej postarky, takze ma toho dost, ja som clovek viem taketo veci pochopit, tak som jej vobec nevynadala a este sme aj pokecali
akurat, ze treaz bude zastupovat ina, ktora ma nepozna, tak zase vylepovat listky kade tade po schrankach, ze som doma!!! 😝
no a pozeram na tu mikynku, ze nie je cervena skor tmavo ruzova,tak sa vas chcem spyatat na vas nazor, ci fakt a ci ju mozem malemu obliekat, nech nevyzera ako teply 😝
idem ju dat do albumu

tantama
25. jan 2010

zuzi no ale rýchlo také hrozné myšlienky zahoď ale pre istotu pošli adresu keď sa jeden den neozveš budeme robiť paniku a volať záchranku políciu čokoľvek🙂) a neboj mi ťa nedáme.....

mne práve volal mm že sa jeho brat konečne rozhodol uvolniť mu náš vlastný byt u svokrovcov tak sa budeme sťahovať...... bude to lepšie čo sa týka financii, je to sice 1i ale hore si nadstavíme 2i a kupelňu ale ked si predstavím že tam budem viac sama ako ked sme bývali smi a moja svokra je ako seuskina tak sa mi tam moc nechce ale 340najom +energie za nájomný byt je už dosť....tak hádam to prežijem

tarinka333
25. jan 2010

tantamka, mozno sa Vam aj nieco podari usetrit a kupite si nieco uplne vlastne 🙂

roxi
25. jan 2010

zuzi - ty máš ale nápady, niekedy je život riadne komplikovaný, ale neboj, nikto nemáva len zlé obdobia, takže hlavu hore a bude dobre, veď najrizikovejšiu časť tehotenstva máš za sebou, už sa len tešiť na Maxíka a určite ťa šťastie ešte len čaká, viem, že keď má človek depku tak to tak nevníma, sama s tým mám občas problém, ale nesmieš sa teraz na svet pozerať tak černe, hlavne kvôli malému nie,

nespomýnala si, že máš ešte sestru, (možno som si ťa s niekým pomýlila), ale mala by si sa skontaktovať s mamou a vysvetliť jej svoju situáciu a že potrebuješ, aby ťa teraz podržala, viem, že bohvieako nevychádzate, ale nemôžeš teraz zostať odkázaná len sama na seba, lebo ver, že aj keby bol Maxík ukážkové bábo (čo ti z celého srdca prajem), príde po pôrode únava a budeš potrebovať aspoň občas niekoho pomoc, sama som si tým prešla, že malú síce zbožňujem a bola veľmi vytúžené bábo, ale únava, izolovanosť (lebo s bábom nejakú rozumnú reč nedáš) ma niekedy privádzali na pokraj zúfalstva a bola by som dala aj neviem čo za to, aby ju niekto vzal preč a ja som mala aspoň hodinku pre seba, takže prosím ťa, skús sa o tom s mamou porozprávať, alebo sa dohodni s kamoškami, aby ti zo začiatku pomohli, lebo zvládnuť bábo úplne sama je veľmi, ozaj veľmi vyčerpávajúce a tvoja mamina by to mala vedieť, takže daj teraz hrdosť bokom a skús sa s ňou rozumne porozprávať,

zuzana1971
25. jan 2010

tamtamka tak gratulujem, za posledne dni same stahovacky 🙂

civavka a kamilka maju na mna tel. kontakt keby daco... a kamilka ma aj adresku...ale ked nebudem mat net, tak nerobte paniku, ze kde som 😀

roxi
25. jan 2010

zuzi - a ako písala tarinka, skús sa popozerať po nejakých pc sekáčoch, možno nájdeš niečo lacné, je dobré, aby si mala aspoň nejaké rozptýlenie a mala si s kým pokecať

zuzana1971
25. jan 2010

roxi vsak ja mame vypisujem ako debil smsky a maily, neraci s ajej odpovedat, vsak ona vie o mojich zdrav. problemoch...tak fakt neviem ci jej foter zakazuje kontakty so mnou, alebo co...
uz som jej vcera napisala takuto sms - Ak si este pamatas mas este 1 dceru, co je tehotna a ma zdravotne problemy...
no vsak som aj krvacala 9 tyzdnov a nemohla som chodit, myslis, ze mi niekto pomohol, bola som im dobra zafinancovat na 90 percent rodiiny dom, kde sa teraz vsetci roztahuju zadarmo vratane mojich surodencov a ich partnerov, a ja tu sama v garsonke 14m2 sa trapim a platim velke prachy, myslis, ze dojdu aspon za mnou do nemocnice, alebo zavolaju ci zijem, ako sa mam, ci nieco nepotrebujem? hovno...ked som doma, ani ma nepozdravia, brat ma ani na svadbu nepozval, tak takato vdacnost za to, ze zadarmo ziju v mojom dome...

kamilakd
25. jan 2010

roxi a tamtama...ja nie som puritan a ani nikomu nekazem kojit na wc pre boha ale sorry ist do kaviarne kde sedite takmer jeden vedla druheho a mamicka tam vytasi cecok a koji vsetko jej vidno tak sorry ved nech koja kde chcu ale preboha co by sam im stalo keby cez rameno si prehodili plienocku???nikto nie je predsa zvedavy a ked je mimi hladne ved to ide predsa aj diskretnejsie...raz do mesiaca chodime s mm na neskorsi obed do jednej znamej niekolko hviezdickovej restiky kde ta len tak oblecenu nepustia a musis mat rezervaciu a fakt nemam chut pri jedle kukat na kojacu matku 😠 je to normalne ved to beriem ale preboha preco by to nemohlo byt diskretnejsie...nie kazdy ma na to zaludok.

civavava
autor
25. jan 2010

tarinka, super si to zhrnula, skoda len, ze je to naozaj v reali takto 😖

zuzi, dari sa mi snad, zatial som zhresila len 2x s kuskom horkej cokolady 70%nej....
som zvedava zajtra na poradni, ked ho bude doki merat a vazit, aku ma vahu, ak je OK, tak tu dietu nebudem tak striktne dodrziavat, lebo uz mi z toho drbka 😲 😖

jezis az ma naplo, ze kojit na wc..chudak miminecko 😔 😔

cicimon, gratulujem k testom, super ze nemas cukrovku, aj ja uz chceeem jest jak predtym 😔 😎

tantama
25. jan 2010

kami ale ja som napísala že nemám nič proti kojeniu na verejnosti ale SLUšNE..... a nechcela som tým povedať že ty si puritán ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

alicc
25. jan 2010

ahojte,

ja som bola v piatok v poradni a robila mi doktorka aj sono a bola tam so mnou a dcera, lebo hned odtial sme išli k zubárke lebo bola objednaná, tak som sa opýtala či by mohla aj malá vidieť bábo a doktorka že jasné, tak alicka prvý krát naživo videla svoju segru -teda asi lebo zase sa mrvila a nebolo vidno či bude baba alebo chalan, aj malej zakývala - aspon to tak vyzeralo, tak sa alicka každému chváli že jej sestrička už kývala. bolo to také milé.
inak je bábo otočené riťkou ako bola aj malá, takže moje deti sú v tomto rovnaké, 😉

tarinka333
25. jan 2010

Zuzi, mozno ked budes mat maleho Maxika v naruci, zabaleneho v perinke, takeho nadherneho a pojdes ho ukazat rodicom, mozno konecne pochopia, ze ich potrebujete!
Kami, myslim, ze nie kazde dietatko znesie plienocku prehodene cez hlavicku pri kojeni. Myslim, ze je to uplne prirodzena vec kojit, len pre nas je to nepredstavitelne, lebo nas spolocnost naucila skryvat sa.
Co by si robila, keby si bola s manzelom napr. na nejakej prechadzke v meste alebo niekde a Dominik by Ti plakal odusu od hladu?
Ja si neviem predstavit, ze by som kojila na verejnosti, lebo som velmi hanbliva, ale ked si to bude malicke vyzadovat, tak mu dam, nech budem kdekolvek. Budem sa snazit zakryt satkou alebo tak... ale viem ja, ako to bude znasat malicke?

tarinka333
25. jan 2010

Alicc, myslis ritkou dole? A ako si potom rodila? Cisarak alebo nozickami?

roxi
25. jan 2010

kamilakd - ani ja som nereagovala na teba, sorry ak to tak vyznelo, reagovala som na to, že niektorým vadí aj kojenie v parku na lavičke, alebo na ihrisku, u lekára a pod. a to fakt nech nikto nechce, aby som z ihriska bežala s bábom domov, aby som ho nakojila a potom zas späť a to by mi cestou domov ešte hladné jačalo, ale sú ľudia, ktorým vadí aj to,
čo sa týka kojenia v reštike tak ja som napr. raz takto kojila, ale to sme boli v kúte reštiky a v boxe, kamoška oslavovala narodky, na a keĎže sme boli takto v rohu celá parita, tam som sa len pootočila bokom, aby to nebolo nápadné a malá sa napapala a zvyšok si ani nevšimol, že kojím, takže všetko záleží aj od toho ako to urobíš a jasné, že nie v strede reštiky, na to by som odvahu nenabrala 😉

roxi
25. jan 2010

zuzi - tak potom neviem, v tom prípade je tá tvoja mamina fakt čudná, lebo aj keby jej tvoj otec zakazoval neviem čo, predsa len si jej dcéra, takže by ti mala pomôcť a čo súrodenci, keby si sa s nimi porozprávala, aspoň to skús, možno len majú skreslené info od tvojho otca, bohvie aké sú tam vzťahy ☹

kamilakd
25. jan 2010

tami pohode ved ja som to tak ani nezobrala 😉 mna to len dost zaraza kojenie je samozrejma vec a koji sa vsade len ja nechapem niektore mamicky preco musia tak putat pozornost...a na wcby som ani nedovolila nikomu kojit okrem toho je pravda ze u nas sme 100rokov za opicami v cudzine je normalne ze v obchodak je niekolko kojacich a prebalovacich kabin u nas na svk som videla nieco podobne len v BA ikea a este v TN v laugariciu...nikde inde aj ja mam svagrovu a synovca ta kojila kratko ale ked trebalo aj v obchodaku niekde ci uz v cajivni restike supli sme sa do zadu prehodila plienku cez plece a papanicko bolo....ja som nechcela urazit nikoho ak sa mi to podarilo sa velmi ospravedlnujem....

alicc
25. jan 2010

rodila som cisárskym.
a co sa týka toho kojenia na verejnosti, aj ja som kojila vonku ked malá plakala, nie vždy sa dalo niekde utiahnuť, lebo mi sme s nou od malička vela cestovali a chodili na výlety. vobec sa mi to nezdalo pohoršujúce ani ked som videla iné mamičky, myslím si že je to najprirodzenejšia vec na svet, nikdy by som kvoli tomu nikoho neodsudzovala, pokial to robí tak normálne - so vkusom ak mi rozumiete čo tým myslím 🙂

tarinka333
25. jan 2010

kamilka, ved kazdy ma na to nazor...
ja si myslim, ze taka normalna zena sa nebude snazit putat pozornost...
no napr. take nase spoluobcianky... to vidite vsade... mozno z toho mame take predsudky potom vsetci, tazko povedat.
Ved si porovname skusenosti, ked budeme kojit 😀
Haha a to budu prispevky typu: No dnes som bola s malickym/malickou na prechadzke... a som musela kojit v parku/cukrarni/restike 🙂 🙂 🙂

roxi
25. jan 2010

tarinka - neboj, ja som tiež veľmi hanblivá, ale keď bábo bude pýtať mliečko, veľmi sa nad tým zamýšľať nebudeš a fakt neviem ako iné baby, ale pre mňa boli prsia dosť dlho po pôrode len super mliekarne -aspoň v mojom ponímaní a niektoré baby to riešia tak, že si odsajú mlieko a keď idú niekam tak dajú z fľaše, ale niekedy je to koniec kojenia, lebo sú deti, čo dostanú fľašu raz a už sa nechcú prisať ale sú aj také, ktoré dokážu fungovať aj aj, ale ja som nechcela riskovať, okrem toho tvoje mliečko má vždy správnu teplotu, takže netreba hľadať, kde ho zohreješ, tiež veľká výhoda 😉

a aj môj malý je ešte riľkou dole, lenivec, ale hádam sa ešte pretočí, malá bola ukážková - tá už bola v takomto týždni pekne nachystaná a zbalená na odchod 😀 😉

moni
25. jan 2010

ahoj dievcata, fuj zase zacina pracovny tyzden 😝 nevyspata som, blba nalada do toho, nebudem tu radsej kazit vzduch 😔

kvoli debilnemu systemu tejto krajiny je zamestnavatel povinny vyclenit miesto na kojenie, takze ja budem pekne krasne chodit do vedlajsej budovy odsavat. kojit na verejnosti (napriek svojej hanblivosti) budem riesit prehozom na kojenie, mam dva-tri pestrej farby, tak uz len aby mliecko bolo, a mala spolupracovala 🙂

vybavovanie na uradoch mi nespominajte, ja to musim absolvovat po telefone a cez kamaratov, a uz teraz mi je z toho 😝 uz len taky detail ako potvrdenie o nastupe na MD mi robi vrasky 😒

lubkamik
25. jan 2010

Ahojte 🙂
konecne som sa sem zas dostala 🙂 Uz sa ledva mocem po dome - schody ma zabijaju 😀
Vcera som sa vazila a mam + 15 kg 😠 A spravili sa mi krcove zily na nohe - no hrozne.
Vy ich nemate?

kamilakd
25. jan 2010

baby rodinu si nevyberieme to je svata pravda ale nepochopim ze niekto dokaze ignorovat dieta zuzka uvidis vsetko bude dobre teraz v prvom rade musis mysliet na maxika a na seba...niekedy sa na kamosov mozes spolahnut viac ako na rodinu ja som ti uz viac krat povedala ze co budem moct tak ti pomozem 😉 ...ked sa dominik narodi a dam sa do poriadku urcite budem skoro pracovat a samozrejme uvidime aky bude maly ak dovoli tak do BA budem cestovat 2x do tyzdna 😉 tak sa maly vyvozi,dufam ze bude chciet sediet v skrupine

civavava
autor
25. jan 2010

zuzi, poslala som svojim kamosom ex kolegom v HP mailik ci nemaju niekte stary notebook co nepouzivaju....tak dufam, ze niekto zareaguje .... 😉

tantama
25. jan 2010

lubka kup si v lekárni také pančuchy na krč žili to ti pomôže aspoň trochu a ja mám+9 a tiež sa cítim ako veľrybia mať 😅
a kami ono to občas s rodinou býva..... naši su super ale svokra to je o inom.. keby som v byte umrela vadil by jej len ten pach 😀

kamilakd
25. jan 2010

tarinka len aby sme tu mali cas si pisat druhorodicky uz vedia ako na to 😀 kym najdeme ten rezim...baby ale uz sa nam to krati...uff ja sa aj tesim aj bojim.

moni a co sa deje ked nemas dobru naladu???

lubkamik ahoooj no schody to je paradicka 🙂 a nemozes si tu krcovku nejak natierat niecim?

vcera som si kupila take saty pletene v camaieu a vieto co sa stalo? oni nejako extremne pustaju chlpy mam zadrbanu celu pracku cely bubon no des a teraz musim vycistit ten odtok mna trafi...da sa to dat na reklamaciu???nemate skusenost???

lubkamik
25. jan 2010

skusim daco v lekarni kupit - dufam ze mi tie zily potom zmiznu 😠

kamilakd
25. jan 2010

tantama ja mam stastie na maminu a ocina su super mame dobry vstah a brata toho tiez lubim velmi i ked je starsi...ale o mm rodine sa to neda povedat 😠 tam si rozumiem len so svagrom a svokrom ☹ svokra i hned dala najavo ze tam nepatrim a sestre tiez nemaju ma radi lebo mm je starsi o 16rokov a vsetci sa boja ze ich oberiem o majetky a deti to je kapitola sama o sebe a ex ani nevravim...takze zhrniem som rada ze mam svoju rodinu.teraz ked som tehu tak sa idu strkat do zadku ale o to ja nestojim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre