Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

malalady
2. feb 2010

baby tak lekárnička dala priatelovi horčík-zinok tak hádam zabere no 😖

tarinka333
2. feb 2010

Ahojte kocky,
tak som Vas konecne docitala, zacala som s tym vcera... Ste tu toho tooolko popisali...
Ja mam taky pocit takeho tazkeho bruska, normalne, ked sa postavim, tak mam pocit, ze sa babatko zaprie o moje panvove kosti a vnutorne organy a je to teda dost neprijemne...
Inak som bola kupit nejake oblecko do vybavicky - nejaku vypln do perinky, kedze obliecky mam az styri, nejake bodynka, dupacky, ciapocky, ponozticky, podbradniky, kupila som ete jedno oblecko na paplonik do postielky - aj ked ten budem pouzivat az ovela neskor, plachtu do postielky...
Ozaj, uz mame aj postielku doma 🙂 Od ruky, postielka, matrac, stojan na baldachyn a kolotoc za 90e 🙂 A kupila som si ete plienocky latkove a tetra osusky.. hm a ete co...
Moja buduca kmotricka kupila oblecko ku krstu vratane deky..
NO ete mi treba pre male take velke veci, ako kociarik, vanicku, podlozku do vanicky...
Treba mi ete nejaku drogeriu...
A do porodnice som si kupila tiez uz jednorazove nohavicky, poporodne vlozky aj jednorazove podlozky...
Este stale je toho celkom dost... ale hadam to stiham.
Dnes som v 32tt a od zajtra tusim zacina 8. mesiac, nie? teda 31+1 🙂

monva
2. feb 2010

Malalady - prajem skore prejdenie krcov, verim, ze ti magnezko pomoze 😉
Tari - super nakup 🙂

S tym tazkym bruskom - mam pocit, ze sa mala viacej hybe, ked som po velkom wc, aj teraz som si dala slabu kavu ("vyplachovu", ta ma zarucene "pohne" 😀 😀 😀), potom wecko a mala sa hned rozhybala, ze "hurra, mam tu viacer miesta" xixixi 😀 😀 😀

Baby, ktore cakate dievcatka, budete im davat v nemocke prepichovat uska hned po narodeni???

Sa dost toho bojim, ci sa to nezapali a tak, MM bol zasadne proti, vraj neskor, no neviem, kde to potom budem riesit.

vejula
2. feb 2010

ahojte kočky...

Čavi tari no mne zsa tlačí krpček hore nie na panvove kosti ale na rebrá, a je to velmi neprijemné, ale čo by som pre drobca nevydržala...

Inač som troška nepokojna od včera sa chlpáčik chová trošku divne stále za mnou chodi a kuká na mna smutne aj bruško mi onuchal a len sa tak smutne schulil do klbka... A vždy ked mu ukážem bruško tak ani nechce nan pozrieť, len mu smutne kuká do očí a potom sa mi schuli ku nohám... Ja neviem dufamže mi nechce naznačiť že sa niečo zlé deje, lebo psíkovia to vycítia... Alebo len žiarli??? Že už nebude jediný maznáčik? Ja fakt neviem. Babule čo máte zvieratká nechovaju sa v poslednom čase nejako divne???

dejna3
2. feb 2010

ahojte,
dnes budeme celý deň doma, liečime sa spolu s malinkou... chvalabohu, to s ňou dnes nevyzerá tak zle, dúfam, že sa to k večeru nezhorší..
ja sa cítim rovnako, ale aspoňže nie horšie 😉

veve - mne diabetologička napr. teraz vyslovene zakázala DIA výrobky, že v tehu by sa nemali absolútne žiadne umelé sladidlá... keď už sladiť, tak radšej ten med alebo fruktózu 😉
civi, ja som si veru dala jeden rohlík s medom 😉

držim palčeky na poradniach 😉

veve23
2. feb 2010

no tak som doma z poradne, moje telo super spaluje cukor 🙂 ..to je ta dobra sprava, no a predpisal mi lieky. Gynoflor, tak to sa este da, lebo tie antibiotika mi narusili floru, no a mala som zle krvne testy tak mam brat Sorbifer durules....a to som sa tesila ze vsetko ok .......
aj vy uz chodite kazde 2tt na poradnu?
no a nastup na MD si mozem vybrat medzi 8 az 6t pred TP, tak super, cize nastupujem 10.3...6tt pred tp

jankako
2. feb 2010

ahojte babenky..Poradna dopadla celkom fajn,až na to že mi dal zase nejake vklady že vraj mykoza..No neviem.Počkam si ja radšej na vysledky sterov...
Monva,určite jej dám prepichnuť hned uška.Je to lepšie.Neboli to tak..A načo čakať!?

dejna3
2. feb 2010

monva 😀 aj na mňa účínkuje kavu prečisťujúco 😀 😀
uff, ale dnes ráno som zistila, že aj mne sa robí zlatá žila ☹ pri sofinke sa mi urobila týždeň pred pôrodom, tak sa to dalo tých pár dní vydržať, ale tekto skoro? 😒

monva, my sme malej dávali náušničky nastreľovať v 3. mesiačikoch... dr. nám to doporučila, vraj je to oveľa citlivejšie pre malinkých drobčekov 😉 všetko bolo super, prevntívne som 2-3dni potierala dierku liehom a krútila jej náušničkami, nemala žiadny zápal a po 2tt sme jej nasadili normálne náušničky 🙂

veji, asi žiarli..

jankako
2. feb 2010

tarinka tie pocity mám aj ja..a tušim aj viacere to máme..ťaha dole..Ja som 31tt/4dni...je to naozaj take dosť nepríjemne..
Co je to zač tie jednorázove nohavičky..Ozaj,aj tie gynekologicke vložky si máme kupiť,že?podložky viem sto pro..

juliap
2. feb 2010

monva, ja som svojim nedavala prepichovat uska hned v porodke, az ked mali 1 rok, tak som im dala nastrelit a nemali sme ziaden problem. zas niektori hovoria, ze ked das este malinkemu babatku, tak nevnima tu bolest. u nas je moznost potom na poradni u detskej kedykolvek do pol roka dat prepichnut za poplatok. ale napriklad co ma aj odradilo dat im hned prepichovat bolo, ze malinkym davali najprv do uska taky spagatik do dierociek a mesiac kamoska musela malej kazdy vecer dat na usko lieh a potiahnut trosku ten spagatik. no a my sme nastrelili a bolo po probleme, ziadne cistenie, len 3 tyzdne sme museli nechat tie nastrelene nausnicky a potom uz sme mohli vymenit za ake sme chceli ...

monva
2. feb 2010

Baby som rada, ze mate poradne relativne v poriadku, sice lieky nic moc, no ak pomozu, je to len k dobru, pre vas aj babo.

Jani dik za info, ja by som to tiez mala radsej hned za sebou s uskami, len sa nechcem s MM hadat kvoli tomu, to by zas bolo, ak to zle dopadne "ja som ti to hovoril, no ty stale po svojom... " 😠 )

Veji - a chlpac uz mal take stavy aj pred tym? Ci je to len teraz take divne?

Dejni - obom vam prajem skore uzdravenie 😉

gajana1
2. feb 2010

Ahojte
tak už som doma poradňa ok všetko v poriadku len mi povedala doktorka lebo môj nerobi že jeden je určite chlapček a druhe vyzera že to bude dievčatko tak ja už neviem 😉

vejula
2. feb 2010

no chlpáč práveže taký nebýval, len ked som sa s mm muchlovala tak bol hned medzi nami a tak kukal... Ale ked som bola sama tak nie... Teraz je to zvláštne. Napr. vždy ked prišiel z vychádzky tak zaliezol pod postel a tam si poolizoval labky a teraz ríde z vonku, hned ku mne a len bude na mna kukať tými svojimi očami... Možno fakt cíti že sa o mna už s niekym delí, tak si chce byť istý že ho mám stále rada... Len fakt dufam že necíti niečo zlé.. Ako maličkého cítim stále kopká ale tak človeka všeličo napadne..

A všetkým čo ste boli na poradni tak gratulky ku dobrym výsledkom 🙂

vejula
2. feb 2010

gajana, no tak to by bolo ideálne nie???? Chlapčeka a dievčatko, aj ja by som tak chcela 😵

civavava
autor
2. feb 2010

gratuluem k dobrym vysledkom, babule

dejni, ja som vcera porusila dietu, a sice boli sme s mm v pizzerke a dala som si pizzu 🙂)
sladkemu zatial odolavam /teda ak neratam obcas kusok horkej 81% cokolady/ 😝

vejuli, u nas to bolo s Tysonom /hneda civavka/ take divne v prvom trimestri, zvykol mi spat v noci pri bruchu pod perinou a ked som otehu, tak 3 mesiace spal pri nohach, k brusku ani nechcel ist..ale cez den bol OK a teraz zase spi pri mojom brusku < 😉

Amos /flakata civavka/, ten nemal problem s mojim tehu vobec 🙂)

tak je mozne, ze tvoj chlpacik je mozno chory, alebo sa len neciti dobre....

|- |

gajana1
2. feb 2010

no to by bolo dufam že aj tak ostane lebo aj kočik som preobjednala

zuzmag
2. feb 2010

Ahojte chcem sa opyta už vam davali piť tu sladku vodu resp.hroznovy cukor?????

juliap
2. feb 2010

vejulka, zvierata vedia vicitit aj to ze potrebujes ochranit, ze si viac zranitelna a pod. tak skor si myslim, ze ta strazi a svojim sposobom chrani. ja ked som cakala emku, tak sme mali stena vlciacice, salila sa tak, co mi az na brucho skakala, lae ked som prisla z nemocky, co som bola uz v 7 mesiaci, tak zrazu tiez zacala chodit opatrne, ked som sedala v kresle, tak len prisla, polozila si pomaly hlavu na brusko, popocuvala a sadla si vedla mna.

dejna3
2. feb 2010

civi, tak presne takú čokoládku mi dr. povolila 😉 čo už ale, keď ja horkú neľúbim 😔
a pizzu máš zakázanú ???

gajanka, ty budeš naisto vedieť asi až pri pôrode 🙂

vejula
2. feb 2010

civavka to je sranda ako má každý psík svoju povahu, že???

juliap no mne to prislo tak divné že do teraz bol v poho a tak zrazu... Možno že cíti že už je to blízko.. ked tebe tiež až v 7-om mesiaci tak začala byť kludná, tak asi už citia že sa to blíži 🙂

gajanka a aký kočík teda budeš mať?

gajana1
2. feb 2010

červeno čierny + červene fusaky minule somm menila farbu ked povedali 2 dievatka

civavava
autor
2. feb 2010

dejni, je to z bielej muky, tak to by som asi nemala...aj ked zuzanka1971 je cukrovkarka a casto papa pizzu..rozmyslam, ze si kupim celozrnnu muku a upeciem si doma taku pizzu....

ja horku tiez nelubim, ale teraz si dam ked na mna pride chut na sladke...al nic moc 😝 chyba mi flasa nutely na posedenie 😀 😀

zuzmag, glukozovy test sa robi v 28-29tt takze asi ti to coskoro tvoj lekar bude robit... 🙂) ja som ju pila v 29tt 😝

vejuli, veru 😵 😵

ozaj babule, co ste cez vikend zbierali info ohladne veku, robite statistiku??? 😀

seuska
2. feb 2010

gajanka fakt sa asi pravdu dozvies az pri porode pri malickych... mne povedali uz 3 x podla sona ze dievcatko.. a kamoska ma nastrasila, lebo vraj jej tiez 3 x povedali ze chlapcek a bolo to dievcatko 😀 tak mam trosku obavu...
a inak super ze vsetko ok...

civi nooo uz sa ti to blizi, ti to fakt zavidim ze uz to budete mat s Renuskom za sebou.... a uz budes mat uzlicek pri sebe... a to ani medik nemozes na chlebik?

monvi ja som tiez nad tym uvazovala a som sa rozhodla ze dam malinkej prepichnut uska uz rovno v porodnici...

jedine co ma tesi ze mam ako tak vybavenu sestricku v porodnici, ze sa o mna niekto postara...

som dnes bola uz pomaly kupovat veci do porodky, tak 2 x nocna kosela a 2 x podprsenka na kojenie ma vysli na 50 €!!!! Veci zo zdravotnickych potrieb budem mat zajtra uz, teta mi ich objednala co nemala a veci z lekarne budem mat v piatok vsetky... uf ratam ze este takych 100-120 € tam necham do konca tyzdna, ale chcem si aspon tasku do porodky pripravit nech mam vsetko...

alicc
2. feb 2010

veru o náušničkách som ešte ani ja nepremýšlala, ale asi by som dala aj ja prepichnúť uška v nemocke, aj pri dcére som to urobila a všetko bolo Ok.

martina05
2. feb 2010

Ahojte baby, potrebovala by som akútne radu, ktroý s monitorov dychu máte , prípadne plánujete kúpiť, prípadne, ktorý je podľa Vás ten NAJ .... Plánovali sme si totiž požičať monitor od kamošky ale ona ho už má 5 rokov a životnosť prístroja je garantovaná len 2 roky. volala som výrobcovi a tam mi povedali, že po dvoch rokoch je vhodné vymeniť podložku a dať spraviť atest... Dnes ideme do obchodu v Hlohovci, kde majú všetky monitory a aj Angel care 301, ktorý sa mi celkom pozdáva ...poraďte .... Diky...

http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

dejna3
2. feb 2010

civi - aha, kvoli tej múke... ja sa snažím tiež jesť hlavne celozrnné pečivo, ale občas sa dostanem neskoro do obchodu, a už je to veľká bieda ☹
ale si ma teraz s tou čokoládkou navnadila, ale mám doma len 45% 😕 tak aspoň jednu kocku si dám 😀

ja to teraz zvládam ako tak v pohode, ale za normálnych okolností (netehu) som denne spapal 100g čokolády 😀 ja som to mala ako drogu 😝

kočky, my síce trošku viac veríme 3D ultrazvuku, ale tiež už mi boli povedané rôzne pohlavia 😀 😀 😀 takže ešte je tam malá šanca, že aj my budeme prekvapení 😀

gaji, ale veď to je dobrá kombinácia pre obe pohlavia 😉 kámoška tiež pre synčeka kúpila červený kočík... a teraz v zime má červenú bundu a aký frajer je v nej 🙂

martina05
2. feb 2010

Baby, keď píšete o prepichovaní ušiek, zrovna v novej Mamine je o tom písané , že sa odporúča až po absolvovaní základných očkovaní - t.j. cca po 3 mesiacoch

dejna3
2. feb 2010

martinka, my ho máme, ale bez senzoru pohybu, sme spokojní, žiedne falošné poplachy, máme dobíjateľné baterky v ňom a vydržia dosť dlho...
som nevedela, že garantujú len 2 ročnú životnosť? 😕 tak dobre teda, že ho ešte stihneme naplno využiť, bez akýchkoľvek dodatočných testov, či výmeny podložiek 😉

alicc
2. feb 2010

no tak vidíš, tak teda neviem čo urobí, či dám alebo nedám prepichnúť tie ušiská -teda ako sa doktorka nezmýlila a bude to fakt tá baba.

a aj my máme červeno čierny kočík a nevidím v tom tragédiu keby bol aj chlapoec, no čo tak si vyvoží prdku v červenom ako v ktorom kolvek inom 😎

monva
2. feb 2010

martinka - ten clanok je v Mamine februarovej?
My budeme mat monitor asi pozicany od svagrinej (jej maly bude mat vtedy cca 6 mesiacov) alebo ak to nevyjde, kupim ten z www.sewex-babysense.sk = Monitor BabysenseII, na ktory je zlavova poukazka (zlava 33%) v tehu kufriku, po zlave stoji 98,97 eur (zlava je 48,74 eur)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre