Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

dejna3
3. feb 2010

ja veru tiež už zajtra musím vyrazíť do ulíc, resp. do práce, posielali mi platový dekrét a naša "zlatá" poštárka mi skrátka dôležité veci nenosí, lebo nemám označenú schránku... HA! ale každú nepodstatnú blbosť na moje meno vie, do ktorej schránky má hodiť - pri dôležitých veciach sa neobťažuje ani žltý lístok nechať...a to že ja som doobedy vždy doma, už ani nehovorím 😝 😀 😀 😀

kats
3. feb 2010

ak sa neviete rozhodnut pre autosedacku ci nie... tak kuk sem... dlho sa to nacitava, video c 5. ale fakt je to brutal 😒 http://www.nemyslis-zaplatis.cz/

super ze mate pradne OK 😀 ja sa neviem dockat - az na buduci piatok 😝

papierovacky 😖 na tie sa vooobec netesim

alicc
3. feb 2010

stanusa: ja zemiaky nastúham na struhadle na jablčka ale na tom jemnom a oni sa pekne s vajíčko a múkou spracujú na kašu, alebo ked mi zostane z predchádzajúceho dna zemiakové pyré tak do toho len vrazím vajko a múku a je to. 😉

alicc
3. feb 2010

no idem dievčatá na chvíločku od vás, idem po malú do školy, dne s sa rozhodla, že pojde sôr domov, inak je rada v družine ale ze dnes má na kopci za domami nejaké stretko so spolužiakom(vraj je do nej a ona do neho 😵 -skoro sme sa s mm popučili od smiechu) a spolužiačkou tak sa idú sánkovať. 🙂
tak zatial sa majte a potom si vás prečítam

zuzana1971
3. feb 2010

cauko, ja uz som spat od lekarky, dnes som bola na diabetologii...za posledne 3 mesiace som mala cukor v priemere len 6,3 to je super...V nemocke ked mi brali krv na cukor (pred jedlom) som mala vzdy len 3-4, tak asi nevadi ta obcasna pizza 😀 tak som si hned cestou domou kupila pizzu Ristorante pre zmenu Hawai a uz som ju zbastila na obed 😀 , polku sunky z nej si vyzobral kocur, tak sme sa podelili a teraz chrape 😅

ten 3 mesacny test na cukor v priemere robia asi preto, ze niektori ludia jedia sladke na kila a potom pred kontrolou (maju ju raz za 3 mesiace, ale ja chodinm v tehu kazde 2 tyzdne) 1-2 dni nejedia sladke, aby si myslela lekarka, ze ako super dodrziavaju dietu 😀 takze takto hriesnikov nalapaju na hruskach tym testom 😀

zuzana1971
3. feb 2010

inak minule som pisala, ze uz nezapnem bundu, a vcera som sa do nej natlacila nasilu, zapla a v autobuse sa mi pokazil zips 😀 tak dnes hruby sveter pod vetrovku, zapnut 3 gombiky, ale otvaralo sa mi to...no som sa hanbila...ale kvoli 6 tyzdnom nemienim investovat do maxi vetrovky... 😝

tarinka333
3. feb 2010

Zuzi 😀
K prenosu nasich ratolesti... urcite by som male nedrzala na rukach...
jedna alternativa je prenosna vanicka, ktora sa potom priputa pasmi...
druha alternativa je klasika vajicko, len si neviem predstavit take malicke novorodeniatko tam skladat.... hm, zrejme sa rozhodnem az v porodnici, ked malicke uvidim 🙂

vejula
3. feb 2010

nozuzi len počkaj abyti razom teraz bruško moc nevyskočilo.. LEbo to sa stáva že do konca siedmeho nieč a potom 8-9 mesiac su ako baloniky 😉

kika29
3. feb 2010

stanusa našťastie som sa viac neotvorila a ni krček sa nezmenšil tak je to zatial ok. povedal že to už dobojujeme dop konca 😀

vejula no malá je večia trošku aj doktor povedal ale že to nevadí. Aj Vanda ked sa narodila tak mala 3740g a 52cm takže možno aj toto bude nejakotak. Doktor sa drží termínu 10.4 ale čo som videla na ultrazvuku tak tam písalo 7.4 ale že v našom štádiu je už horšie určovať TP ultrazvukom tak sa držíme 10.4 😀 A pýtal sa ma či som neporodila malú skôr alebo či som ju neprenášala. Mala som TP 19.3 a narodila sa 16.3 😀

zuvinka102
3. feb 2010

No ja dnes nemam ani silu vas citat.. nejak ma boli hlava a smrkam.. asi si vezme na 2 dni volno a pojdem do roboty az pondelok.. ale dnes tu musim este ostat do 18hod.

silvia7
3. feb 2010

🙂 ahojte

tešíme sa, že ste dopadli dobre na poradniach 😉

ja som dnes bola na sociálke zaniesť papier - na úrad práce idem 9.2., tak som si povedala, že nebudem tam chodiť 2x tak to im dám až v ten termín, aj keď 9.2. mi začína materská.. jaj a teta na sociálke, že nezamestnaná a tak a že rozhodnutie vám príde poštou - ale nárok na materské dávky nemáte.. a ja že ale mám, veď som v 6mes. ochrannej lehote!!! tak začala na prstoch rátať mesiace august - február a že áno, tak áno.. tak som sa usmiala a že dovi...

baby - môj názor - vajíčka sa používajú už nejakú tú dobu, ono nie je dobré ich používať každý deň - a na dlho.. ale keby boli naozaj zlé, tak predsalen by sa o tom hovorilo "nahlas" .. takže presne - ono by to ani v zákone nebolo, keby nebol dôvod.. človek nikdy nevie, čo sa stane a čo bude..

zuzii - mňaaaam hawai...ristorante.. nerobte mi chute.. 😀

kika29
3. feb 2010

kolko majú váhu vaše bábätká ktoré už viete? teraz mám chrobáka v hlave či toho valibuka budem vedieť vytlačiť 😀 😝

kika29
3. feb 2010

mne sa túto noc snívalo že som porodila skôr ako som mala neviem sice čo aleže všetko bolo v poriadku a už som aj kočíkovala vonku. Mala som nejaký zelený kočík ale taký starý 😝 a bábo v ňom pekne spinkalo a ja som sa išla pochváliť kamoške. V skutočnosti tá kamoška má TP 17.3 a ja až po nej takže neviem kde sa ten môj drobec v tom sne predbehol 😀 😀 😀

zuzana1971
3. feb 2010

vejulka no vsak mi vyskocilo brucho do spica za posledne 2 tyzdne...predtym som este vetrovku zapla v pohode a potom zo dna na den som ju nezapla 😀 gratulujem k dobrym vysledkom na poradni, aj kike

ja si myslim, ze radsej supnut babo na chvilu na cestu autom do vajicka, nez ho drzat na rukach a riskovat 😝 ...neda sa ta autosedacka trosku viac dat do lahu? ja mam autosedacku z inzeratu za nejakych 8-9 euro, naco nocu, ked nemam auto, a sa mi zda, ze tam bolo pisane, ze sa dapolohovat, uz si nepamatam 😝 musim prestudovat...a mam taky fusak, ale nie je to fusak, skor fleesovy zimny vak ma dieru medzi nozickami na ten pas, tak do toho maleho natlacim (pod tym bude mat body, tenky overalik, teple polodupky, teply svetrik, ciapocku, rukavicky, cize 2 vrstvy, ak pocitam aj bodynko tak 3 vrstvy, potom ho sup do toho vaku a do autosedacky a taxikom domov...len este rozmyslam, ci sa bude dat ta autsedacka pripnut v taxiku, niekto tu pisal, ze mal kratke pasy, tak mozno bude lepzie zavolat si taxik co uz ma svoju autosedacku, viem ze take v BA chodia, no a este zoberiem aj deku, ak by bolo koncom marca zimsie...uz to mam vsetko pripravene, este musim oprat ten fleesovy zimny vak a rozmyslam ci nemam prisit rukavicky k svetriku, aby nam dakde nevypadli...

zuzana1971
3. feb 2010

kika moj ma v 32 tt (31+3) 2002 gramov a lekarka povedala, ze je to akurat, ze ma velkost na 31+5, cize len o 2 dni vacsi, cize akurat 😀 ale tiez som odpadla, ked povedala, ze maly ma uz 2 kilecka..ja ze - tak vela? 😲

zuzana1971
3. feb 2010

teraz som napisala mail do svojej positivni (dovera) akym sposobom mam u nich nahlasit prechod na matersku a ci nezapoziciavaju monitor dychu

civavava
autor
3. feb 2010

babule hen co som nasla, na pobavenie 😀 😀 😀 to ma niekto problem, ty vole 😎

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zuzi MNAAAM ristorante ... 😝

silvia7
3. feb 2010

ja som tiež bola dnes v poisťovni - unionku mám a pýtala som sa na ten monitor dychu Nanny a že to tatko postupovať musím: keď malého prídem prihlásiť do poisťovne, tá slečna mi dá žiadosť o zapožičanie toho monitoru, tú mi pediatrička podpíše a opečiatkuje a potom im to tam pošlem alebo prinesiem a oni to posielajú tej spoločnosti (neeeviem akej) a ona ma bude kontaktovať.. a na stránke bolo, že požičiavajú na 6mes. - áno ale sranda, že mne sa malý narodí v marci - dám žiadosť, schvália ju, namontujú ho v máji napr. a v septembri ho musím vrátiť - čiže nie 6mesiacov od namontovania - zapožičania, ale od narodenia.... haluz čo..
😕
veve - kde si to videla tú požičovňu monitoru dychu? rozmýšľam, že do schválenia by som si ho zapožičala a potom ho vrátila po 2mes. alebo koľko im to bude trvať..

dejna3
3. feb 2010

silvi - no toľko papierovačiek 😝 dieťatko dovtedy aj vyrastie a nebude ho potrebovať 😀

silvia7
3. feb 2010

dejna3 - no robia okolo toho teda... a tiež vraj budem potom musieť niečo zo sociálky priniesť do poisťovne, nejaký papier, tak to tiež netuším aký.. ale snáď mi dajú vedieť dovtedy.. 😠

ninuska8
3. feb 2010

ahoj babule... nemate nahodou v tomto obdobi nejkay silnejsi vytok? ja ho mam taky navalovy vodnaty, niekedy mam az pocit ze curam, asi je v poho lebo nesvrbi len ci je to normalne v takom mnozstve

zuzana1971
3. feb 2010

tiez si myslim, ze kym sa vybavia papierovacky tak ten monitor dychu uz babo nebude potrebovat 😝 no ale co sme cakali? 😀 ze nam da niekto nieco len tak? ved na slovensku vladne byrokraci a behacky a cakacjy na uradoch do bezvedomia 😝

v spravach davali, ze dakde na SK dobil nejaky chlap a zenska na smrt postarku 😝

idem daco porobit a prihlasim sa neskor

inak aj Puskarova by mala uz onedlho rodit, robi velke tajnosti okolo toho ci to bude dievca alebo chlapec

civavava
autor
3. feb 2010

zuzi a nebola si to ty??? 😀 😀 😝 po tych skusenostiach .....

ninuska, aj ja mam vytok, ale nie vodnaty ale taky skor bielo-zlty, ale bez zapachu, doki povedal, ze je to OK.

silvia7
3. feb 2010

no je to rovnaké prtkanie sa a vybavovanie ako so všetkým a všade..

baby, normálne si idem lahnúť, sa mi oči zatvárajú a pusa sa otvára stále 😅 tak "dobrú" 🙂)

monva
3. feb 2010

ninus - mam tiez taky tekuty vytok, som sa pytala dokyho, ci mi nahodou neodchadza po troske plodova voda, alebo unika cikanie, no povedal, ze keby to bola voda, ze by som to citila, ze v takom mnozstve na slimku by to nemal byt problem a ukazal mi na ultrazvuku, ze plodovej vody mam pri malej dost. CHcela som mu to aj ukazat, no ako na potvoru som ho v ten den nemala (ten vytok).

monva
3. feb 2010

silvi - pekne sny, celkom fajn napad si schrupnut, no musim do sprchy, vlasy a poludstit sa a potom zehlenie ... 😝
baby, davate si niektora kavu denne, alebo len obcas? nemozem vecer zaspat - zaspim az cca o jednej pol druhej v noci a rano som ako vyflusnuta. Doteraz som si taku slabunku kavu (ako som pisala 1 rovna lyzicka zaliata 3dcl vody) robila tak 2x do tyzdna - no teraz som pozuta a vypluta a neviem sa nastartovat... tak zvazujem, ci dat kavu, no mala som aj v nedelu aj vcera ...

moni
3. feb 2010

ahojte!
k sedackam mam uz len jednu poznamku, lebo minule som sa tu rozohnila 😀 kazde auto sa da predsa vykurit a na prenos z nemocnice do auta zakrytie dekou (fusakom,...) musi stacit, nie? tak nerozumiem tym obavam ze im bude zima 😒
a v brusku predsa tiez nemaju vystrety chrbatik, takze v sedacke ten prevoz urcite vydrzia.
no a uz som ticho 🤐

nam zas hura-hura nasnezilo, deckam zatvorili skoly, tak aspon niekto ma radost 😵
a na obed mam karfiol 😀 nie vyprazany, ale len vareny s masielkom a petrzlenovou vnatou, ale tak nam tiez chuti 😵
na socialku sa mi dnes zase nepodarilo dovolat, a ze streda dlhy den 😠

moni
3. feb 2010

monva, ja sa bez rannej kavy ani z domu nepohnem. je rovnako silna/slaba ako pred tehu 🙂

veve23
3. feb 2010

silvia 7.....www.chrapanie.sk, kukni ...tam je aj prenajom monitoru dychu, je to v centre BA, niekde pri Mamute sa i zda.
no som spat z nakupov...ze idem kupi malickosti 🙂 , kupila som tu sadu Avent s flaskami a cumlikmi atd. noznicky, kefu na vlasky...proste veci na udrzbu karoserie 🙂 , nieke tie uteraciky a tak, jednorazove nohavicky, utierky na bradavky..............ale neratala som s tym ale kupila som monitor dychu, bola niak akcia, monitor plus kos na plienky a sacky...no nekup to, hmm, maly nakup 🙂 taticko bude nadseny 😀 😀 😀 ...tak som si urobila radost

evil15
3. feb 2010

Ahoj veve kde si kúpila monitor??? ja chcem ísť na nákupy budúcy týždeň 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre