Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

p69majka
3. nov 2010

@fiffinkaa ja cumlík umývam a keď malej vytieram pusu, tak jej ho dám do úst, aby sa dezinfikoval. My vytierame stále genciálkou na radu lekárky, vraj je najúčinnejšia. Hračky musím umyť po chorobe. Fľašky sterilizujem tak 2krát do týždňa. Používam ešte dojč. vodu, ale už asi skončím.

karmelka77
3. nov 2010

@fiffinkaa ja myslim ze uz netreba sterilizovat, ved co si vsetko uz davaju do ust a nie je to sterilizovane a su tu🙂)) ja este sice flasky sterilizujem, ale to len pre to, ze ich umyvam v umyvacke...sa mi nechce rucne🙂) cumlik my nemame tak tento problem riesit nemusim🙂)) a vodu pouzivam sice z vodovodu ale filtrujem...ale ked nieco varim, tak z vody z vodovodu a tam to neriesim...ved sa to prevari🙂)

p69majka
3. nov 2010

🙂 ďakujem za odpovede.

cheerlady
4. nov 2010

@p69majka doteraz som davala len vyzivy,ale uz idem aj na struhane jablcko,pomackany banan,lebo doteraz som mu musela mixovat,lebo to nevedel dobre prehltat,ale uz idem na mackanie.

p69majka
4. nov 2010

@cheerlady keď ti to nebude chcieť, tak aj banán s jablčkom alebo hruška sa dajú pomixovať a sama si urobíš rôzne kombinácie. 🙂

cheerlady
4. nov 2010

@p69majka jasnacka 😉

vanilka17
4. nov 2010

Neviete co je so Zuzkou a malym Maxikom? Uz som ich tu dlho na koniku nevidela 😒

karmelka77
4. nov 2010

Ahojte dievcata🙂)) my sme dnes papali hrusku s piskotami🙂)) zatial je vsetko o.k.:)) dufam ze aj bude, takze mame dalsiu potravinku ktoru budeme moct papat🙂) chcela som sa spytat - ked uz davame jogurty, mozu sa aj pribinacikovia??? Samozrejme ze nie kakaoveho ale vanilkoveho napr.🙂)

maya30
4. nov 2010

@karmelka77 pribinacik by sa nemal vobec, pretoze okrem toho ze je to viac sladkost ako zdrave jedlo, tak je z tvarohu a ten by sa nemal do roka davat kvoli vysokemu obsahu mliecnych bielkovin, a maly z toho moze dostat alergiu....inak este k tej alergii... ked sa zavedie nejaka potravina skor ako by sa mala (alebo neskor) tak to ze ihned nenastala nejaka alergicka reakcia este neznamena, ze sa alergia na nieco moze u dietata prejavit aj o par rokov a bude to mat suvis prave s nespravnym nacasovanim zavedenia potraviny, co si uz samozrejme nikto do suvisu neda....takze ja by som sa netesila, ze ak dam dietatu zjest nieco co by este nemalo, ze "vsak sa mu nic nestalo", pretoze sa to moze vypomstit neskor

juliap
4. nov 2010

@vanilka17 zuzka uz sem nechodi od augusta, jedine na FB ju najdes ...

juliap
4. nov 2010

inac dnes mame pol rocka, vazime 8400 g a meriame 71 cm ... no chlap na zenenie ...

maya30
4. nov 2010

@juliap blahozelame, veru chlap ako hora...isto mu je uz vanicka mala 🙂

juliap
4. nov 2010

@maya30 je v nej napasovany presne od do ...

karmelka77
4. nov 2010

@maya30 jasne, diky za radu🙂) pribinacika este nedam...🙂)

karmelka77
4. nov 2010

@maya30 este ma napadlo co sa tych piskot tyka, ja som sa na to pytala lekarky a ona mi povedala ze mu mam davat...a aj chleba aj rozok, dokonca aj maslo...tak neviem...🙂))

maya30
4. nov 2010

@karmelka77 to iste povedala aj mne, ze mozem davat aj chlebik s maslom a tak...myslis kvoli bielku ci sa moze ? Lebo podla mna v jednom rozku je toho bielka tak malo, ze to rozhodne neublizi...

karmelka77
4. nov 2010

@maya30 no ale aj v tych piskotach by nemalo byt tolko bielka, ked aj v rozku...ja sa sice stale drzim este povodnych mojich receptov, nejak mam strach nasadzovat aj lepok, a nie to este nieco s bielkom, ale pomaly zacinam...zatial nie je nikto v rodine s alergiou na potraviny, ale co nie je moze byt hned:(( asi pomalicky a opatrene mu strcim aj ten rozok do ruky🙂) ale to maslo si neviem predstavit akoby som mu dala🙂))

cicimon
4. nov 2010

na maslo maju cas, kym nebudu jest riadne chlieb s maslom a pod...a napr rozok by sa mal len zuzlat, nie jest cely. nam tiez dr. hovorila, ze piskoty sa mozu ako zavadzanie lepku, ale myslim, ze na ten cukor co je v nich, ma este cas, to jej dam radsej vlocky alebo bezvajecne cestoviny

maya30
4. nov 2010

@karmelka77 s tym lepkom dlho necakaj, tam je problem praveze ked sa nasadi neskoro 😒 A ten chlebik s maslom sa moze davat ako olovrant, obkrojis korku a natenko postrasit maslom, ale s tym aj ja pockam aspon mesiac...
v piskotach toho bielka urcite tiez nie je vela, moja doktorka napriklad ani netusila ze sa vyrabaju aj bezvajecne...ale ked mam moznost si vybrat, tak radsej bez..

cicimon
4. nov 2010

@maya30 ono pri tych vajciach asi nejde o to, ci je tam toho bielka vela ci malo, ale ci vobec..

p69majka
4. nov 2010

@juliap no pekne vážite. Ste šikovní 🙂

p69majka
4. nov 2010

@maya30 aj mne lekárka kázala piškótky a tiež nepovedala, že bezvaječné, no my sme mali málo a dávam radšej nestlé keksík sem tam. O tom masle si myslím, že je čas. No ak ho zavediem, tak najskôr dám trošku do zeleninky namiesto oleja po dovarení. A aké masielko? Lebo ja mám rada klasické, ale kupujem aj Perlu alebo Ramu pre muža. Filipko zje obe. 🙂

annika11
5. nov 2010

tak ja piškoty striedam...namlela som si také tie normálne, tie dávam do výživky alebo jogurtíka a ked jej dávam len do rúčky, tak jej dávam tie nestle, ani nie preto, že sú bez vajec, ale hlavne preto, lebo sa v pusinke ľahšie rozpúšťajú a nelepia sa na ďasno...
My už druhý deň pomaly odvykáme od cumlíka 😉 zatiaľ celkom dobre, predvčerom plakala. Včera pekne zaspala poobede aj večer bez cumlíka, ale na dnes ráno sa mi v noci zobudila a chcela cumlík...pre pokojný spánok som jej ho dala, tak uvidíme dnes...ale vyzerá to nádejne... 😉 aj tak ho v podstate už má len na zaspávanie.

karmelka77
5. nov 2010

@maya30 co mam davat ako lepok??? a hlavne do coho? Lebo mi dochadzaju napady🙂) a hlavne ked dam Filipkovi nieco nove nechce mi to..minule som mu konecne dala ryzu do zeleninky a maska, a nechcel to vobec...

karmelka77
5. nov 2010

@annika11 my sice cumlik nemame vobec, ale preco ju uz teraz odvykas? Su deti inak ktore ho potrebuju iba na spanie a cez den si ani nespomenu🙂) drzim palce nech si odvyknete uplne...

maya30
5. nov 2010

@karmelka77 vsak davaj mu tie bezvajecne susienky, v obchode maju rozne, nie iba nestle ale aj hami, no plno ich je...ja ich davam do jogurtu...a do zeleniny s masom mu daj za lyzicu bezvajecnych rezancov, tolko lepku mu zatial staci

@p69majka maslo na chlieb normalne, deticky maju ine naroky co sa tukov tyka, margarin by take male nemali...ale to ozaj len postrasit trochu chlebik, nie nahrubo natierat, ale tiez si myslim ze este maju cas par tyzdnov alebo mesiacov na to. A do zeleniny ja davam maslo na spicku noza, kvoli vstrebavaniu vitaminov a vlakniny, takze to mozes davat uz aj teraz.

Ja som to nakoniec zariekla, maly chytil chorobu od igiho, boli sme dnes u doktorky tak mame zapal priedusiek ☹ Dostal antibiotika, chudacik...popritom len vcera zacal pokaslievat a zdalo sa mi ze mu zatekaju sopliky, aj ho napinalo pritom...no a do rana sa ten kasel zhorsil, ale teplotu nema...tak bojujeme dalej - jeden vyzdravel, druhy ochorel, super 😒

karmelka77
5. nov 2010

@maya30 dik, akurat na tie rezance sa chystam cez vikend...to mi je luto ze aj maly je chory...ale zapal priedusiek nie je prenosny...kde to chuda chytil...:(( tak dufam ze vam lieky rychlo zaberu a bude to o.k. ozaj robila vam lekarka aj tie testy ci ma dostat atb ????

cicimon
5. nov 2010

@karmelka77 ryza sa nedava kvoli lepku, ako lepok skus ovsene vlocky alebo bezvajecne cestoviny...ryzu mozes len tak k hocicomu

a maslo normalne, nie margariny,.,ale aj na to je este cas

almita
5. nov 2010

@juliap my sme mali presne tie iste miery a vahu minuly tyzden,ked sme dovrsili pol roka 😎

maya30
5. nov 2010

@karmelka77 neviem ci je to neprenosne, ten zapal pluc co mal igi sa vyvinul tiez zo zapalu priedusiek a bolo to vraj infekcne...testy nam tentokrat nerobila, stetoskopom pocula nejaky nalez na prieduskach a zrejme vychadzala aj z toho ze to mal od koho chytit, tak rovno nasadila antibiotika

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre