Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
8. apr 2010

fleury ty si mala pret tehu velkosť 42???? Či si schudla už skôr alebo až počas tehu?

misinn
8. apr 2010

vejula odchadza ti zatka na 100% presne tak totiz vyzera ako ju opisujes...ked odchadza zatka znamena to ze sa zacinas pomaly otvarat a ze kazdu chvilu mozu prist kontrakcie...samozrejme su pripady kedy to trva par dni..

fleury
8. apr 2010

vejul nie, schudla som davnejsie pred tehu este 🙂 cca 4 roky, ked som prestala fajcit, co ini priberaju, ja som schudla 😀 😀

marika1902
8. apr 2010

fleury pred porodom teda davno pred tym ako som vobec chcela byt tehu som schudla 14kg. Nikdy som sice nebola niak gulata lebo som vysoka ale uz nechcem mat tolko kg ako kedysi 😝 😝 moje povolene max je 65kg aj to uz sa citim nesvoja

aktakk
8. apr 2010

No Marika ja si uz davam brusaky doma...a casto aj neumyselne, ked sa dvihnem sto krat k malinkej, ked jej dudka vypadne z pusinky 😉 .

marika1902
8. apr 2010

inak mojej kamoske odisla hlienova zatka a do dvoch hodim plodova voda

aktakk
8. apr 2010

Fleury- tak to si dobra...ja som byvala vzdy stihla a posledne dva roky ja neviem...ze by sa vek na mne zacal prejavovat ...po 25ke? 😀 . Ale nemam to mat po kom, mamina je chuducka. Asi to bude sedavou pracou.

marika1902
8. apr 2010

Aktakk no aj ja dufam ze drobec bude posilka zadara 😀 😀 😀

fleury
8. apr 2010

ja som vyssia, takze to nevyzeralo az tak hrozne 😀 len si potom zopar ludi myslelo, ze som chora alebo mam anorexiu 😀

marika no kebyze ti odide plodovka tak ti uz verim, ze coskoro rodis 😀

marika1902
8. apr 2010

No neodisla 😀 😀 Ale ja uz som si povedala ze sa nejdem stresovat. Ked to pride tak to pride. Asi to recami neovplyvnim

kikarv
8. apr 2010

no baby teraz radte čo dalej 🙂 bola som vonku s malou a začalo ma velmi pichať zo spodu vo vnútry. ale až tak silno že som nevedela chodiť tak som musela stáť a tak som pomáličky prišla domov. doma ma fajne prehnalo a zase zomňa vyšiel ten soplovitý krvavý výtok. momentálne mi tvrdne bruško ale bolesti ustúpili -zatial. malá sa hemží v bruchu. hned som si umyla vlasi a idem sa ešte sprchnuť ale to musím počkať na mm lebo sme s Vandou sami doma a nechcem ju nechať bez dozoru.
čo vy na to? taký divný tvar má to moje bruško ked stvrdne akoby bola malá len na pravej strane tam mám taký tvrdý dumpel. bolesti nemám silné len tlaky.
ja sa ešte chystám ku svokrovi zablahoželať tak snad to stihnem. možno je toto len planý poplach 😀 ukludňujem sa.

vejula
8. apr 2010

misinn, takže to bude ta zátka... No uvidíme, či sa to aj nejako rozbehne... Dnes už pochybujem, tu sobotu by som brala 😀 😀 Ale nieee nech si malý príde ked bude chcieť, len nech je to do pondelku 😉

Baby ja sm bola pred tehu tiež štihlučká pekučká... Teraz vyzerám jak taký sudok... No čo už, ja dufam že sa vratim k povodnej váhe aspon ako tak... No ale nemyslím že to bude nejako rýchlo 😅 Hlavne nech mi prestane tak chutiťm, lebo to už so mnou nieje možné aký mam apetit

cicimon
8. apr 2010

caute
takze porod bol celkom ok, nanestastie neviem meno lekara, nemala som zazmluvneneho, taky mlady sympatak - sla som rovno na prijem asi 4.10 a bola som s nim spokojna takisto aj so sestrami. Asi o 2.00 som zacala mat bolesti v bruchu, za necele 2 hod ma 3x prehnalo, kontrakcie z 10min na 4 za ten cas a ked som uvidela krv na nohavickach, mm sa obliekol skor ako ja v nemocke 2x monitor, vysetrenie a ze idete rodit, ziaden klystir..o 6.03 bola mala na svete. Jedine blbe co bolo,ze ma strasne potrhala, tak som zosita ako taka vysivka...este teraz neviem poriadne sediet. A sestonedelie a novorodenecke - fakt super vsetci, pomohli vzdy ked bolo treba

k EPI -nebolo som presvedcena, ze ju chcem a nakoniec mi ju ani netrebalo a fakt to nebolo take zle, zeby som lutovala, ze som si nedala.

mala je uplne super, ked spi, tak dobre a dlho - aj 3-4hod, len sa trochu trapime s jedenim, to jej zas trva nekonecne, ale snad sa to zlepsi 🙂 Aj mm super pomaha 🙂

A snad vas aj precitam raz 😀 😀

vejula
8. apr 2010

kika to je dobrý dôvod isť do nemocky... Podla mna, ja by som asi išla, rdšej tam isť o den skôr ako by sa malo niečo stať...

moni
8. apr 2010

no koooonecne mam docitane! vytocila ma ta prihoda so zuvinkou a starym dedkom, nemam slov!
no a kiwinkin tampon je tiez dost dobry...chvalabohu ze to vypadlo same a nechytila sa tam infekcia. somari!

mna tiez kopu ludi povazovalo za anorekticku, a poviem vam pekne komplexy mi to uhnalo :(
no a cil som ako tulen 😀

mne ta zatka asi tiez odchadza postupne, lebo prvykrat som ten maglajz nasla asi pred 2 tyzdnami, predvcerom zas trochu a pred chvilou tiez. tak neviem....

joj, ale chcem sa podakovat, ake ste mile ze ste na mna mysleli, ak chcete, poslite mi niekto do IP cislo, aby som mohla poslat SMSku. v mojej nemocnici su sice mobily zakazane, ale aspon pred cestou mozem poslat. no a po porode uz budem online 🙂

vejula
8. apr 2010

jeej cici tak super že ste to tak rýchlo a bez problémov zvládli 😉 Držkajte da

moni
8. apr 2010

kikaaa, vyzera to ze ides do finale!!! drz sa dievca, nech to mas rychlo za sebou 🙂

fleury
8. apr 2010

kika pokial krvacas chod uz do nemocky, ak nie, ja by som pockala na pravidelne bolesti

fleury
8. apr 2010

moni ty by si si mala vymenit cislo s nejakou babou, co uz porodila, u nas ostatnych hrozi, zeby sme mohli informovat neskor ako ty 🙂

kikarv
8. apr 2010

no idem ku svokrovi a asi aj s taškamy 😀 . tak sa majte ked niečo ozvem sa po michalag ked nič tak večer som tu jak na koni 😀

fleury
8. apr 2010

cici to zasivanie vacsie je asi dan pre kazdu, co porodi tak rychlo

marika1902
8. apr 2010

Cici si mala super porod tak dufam ze ten moj bude aspon z polovice taky isty. 😀 😀 😀

fleury
8. apr 2010

kika tak si skoc este oslavit svokra, vecer uz mozno bude svokor oslavovat malu 😀

marika1902
8. apr 2010

kika drz sa nech uz konecne porodis a mas malinku pri sebe 😀 😀

cicimon
8. apr 2010

inac - musim povedat, podla bab co som tam stretla, ze nastrihovanie sa nerobi vzdy, bolo tam vela, co neboli a hned tam pomaly skakali ako srnky

moni
8. apr 2010

fleury, no asi sa nanominujem rovno civavke 😀
inak, baby z USA temy maju moje cislo, a tie budu vediet co sa deje...mozete tam spehovat ;)

cici, stala si sa hrdinkou medzi prvorodickami 😀
rychle zotavenie, a zvyknutie si na malicku!

vejula
8. apr 2010

idem ja potriasť svokričke labkou k tým jej narodkám tak zatial sa majte

inač moni ja som ti poslala IP 😉

fleury
8. apr 2010

moni heeej, este sme nerodili my!! co ked tromfneme cici 😀

moni
8. apr 2010

veji, aj ja tebe 😉

no dnes sa vo velkom oslavuje, aj kika, aj vejulka.....este by ste nejake narodeniny babatiek mali pridat, to by bol darcek pre dedkovcov a babkovcov 😀

moni
8. apr 2010

fleury, no to je mozne 😀
ale byt zasita az medzi lopatkami by som nechcela byt 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre