Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

lenushka
27. aug 2010

@annika11 😀 Dakujeme 🙂 Kazdy sa nas to pyta, ze preco dve mena...manzelovi sa to paci a mne uz tiez 😝 Doma ho volame väcsinou Viki, len obcas ho ocko nazve Simon (ked je zly 😀😀), ale pre Kosickych prislusnikov rodiny a priatelov je väcsinou Simonko 🙂 Komu ako sa paci 😝 a potom si sam vyberie 😀
Odkazem 😉 Vies, co mi este nie je jasne? Ked ani na treti den mi nespapa mrkvicku podla mojich predstav, mam pokracovat dalej so zemiacikom (mrkva+zemiak) alebo mam prestat na tyzden, alebo pokracovat dalej len s mrkvickou? 😕

karmelka77
27. aug 2010

@lenushka pokracuj s niecim inym, nic tym nepokazis, ale musi vediet ze kazdy den nieco take dostane...🙂)

karmelka77
27. aug 2010

@maya30 si si uzila to mi je luto:(( ale hlavne ze maly je o.k.:)))

firstbaby
27. aug 2010

@karmelka77
myslim si,ze sa nemusis zbytocne rozlucovat nad kojenim a nekojenim...myslim si,ze zijeme v slobodnem krajine a mozem vyjadrit svoj nazor...nikoho neosocujem a nezatracujem...to je vsetko...a ked dam niekde smailiky,tak mudry clovek pochopi,ze to je myslene so smiechom a ze som nad vecou....iba tolko k tvojmu vyjadreniu na otazku kojenia
@maya30
pravdaze,mas pravdu,uzavrime to....ja som rada,ze som nasla maminy,ktorym babatka sa narodili v termine v podstate rovnakom ako mne a tesim sa,ze si mozme vymenit rozne info o babatkach....chapem zeny,ktore z hocijach dovodov kojit nemozu a nikdy by mi nenapadlo niekoho takto cez eter znevazovat... 😉

karmelka77
27. aug 2010

@firstbaby tak uz to naozaj nechaj tak a tvoju poznamku o mudrych ludoch si radsej nevsimam 🙂

karmelka77
27. aug 2010

baby teraz mi volala kamoska a skoro som odpadla - ma syna tak stareho ako moj, boli sme spolu v porodnici, doteraz ho plno kojila a nejak mu to prestava stacit a ze volala lekarke co ma robit a ona ze ma zacat s prikrmami, ale povedala jej ze normalne ma davat aj hovadzie maso raz do tyzdna, to akoze fakt??? My tu nenapadne uz dva tyzdne zeleninkujeme a oni takto...co vy na to?

maya30
27. aug 2010

@karmelka77 no podla toho co ja viem tak masko sa moze dat tak 2 tyzdne od zavedenia prikrmov, ked uz mas zvladnutych par druhov zeleniny ku ktorej pridas maso a uvaris hustu polievku a rozmixujes ...a ked mas aj toto zvladnute tak mozes do polievky dat par rezancov aby babo dostalo aj lepok...neviem ci maju ostatne baby ine informacie

karmelka77
27. aug 2010

@maya30 cize ked my uz davame dva tyzdne zeleninku mozem dat aj maso??Ale asi nie hovadzie? ved to je tazke na travenie aj dospelemu, a nie este dietatu...

maya30
27. aug 2010

@karmelka77 hovadzie by som ako prve ani ja nedavala - radsej klasiku - kuracie prsia

maya30
27. aug 2010

@karmelka77 pozerala som ten clanok a pri tom zltku ma napadlo, ze ak das do polievky rezance, mali by byt bezvajecne, pretoze bielok dieta nesmie do 1 roka

karmelka77
27. aug 2010

@maya30 ano jasne dobry postreh🙂)

annika11
27. aug 2010

@karmelka77 ja som čítala, že treba začínať chudým mäskom...kuracinka alebo zajačie mäsko sa spomína, ale nie hovädzie 😲 to sa mi zdá....nooooo....ja s tým nezačnem 😒 Myslela som si, že najskôr tak za mesiac...a tak aj urobím, najprv nech zvládne zeleninku...

karmelka77
27. aug 2010

@annika11 ved preto som sa divila aj ja...v utorok ideme k lekarke na ockovanie a opytam sa jej...aj ked ona je taka stara skola co mi na jednej strane vyhovuje, ale ked mi hovorila ze mam zacat jablkom som ju prestala pocuvat🙂)

annika11
27. aug 2010

@lenushka nie neprestávaj, len skús inú zeleninku a potom trebárs skombinovať s tou mrkvičkou. Ked si ho už raz začala navykať na príkrm, takto by si zas len odvykol, nech si uvedomí, že to bude mať každý deň...skús teraz zemiačik alebo našej chutila aj brokolica. Teraz sa chystám na tekvicu 😉 tak som zvedavá.
Inak akurát som čítala, že na 2 dni sa príkr môže skladovať v chladničke, len ho treba čo najrýchlejšie schladiť a odložiť.

annika11
27. aug 2010

@karmelka77 😀 ja som ten typ, čo popočúva a potom aj tak urobí, ako uzná za vhodné 😉

karmelka77
27. aug 2010

@annika11 no ja neviem preco ale prestala som ju vtedy pocuvat..🙂) vsade sa pise ze treba zacat zeleninou aby ju potom neodmietali lebo ked im zachuti ovocie v ktorom je cukor uz zeleninu nezjedia, a to bol asi moj pripad, lebo bohuzial ja zelenine neviem cely zivot prist na chut...🙂)

juliap
27. aug 2010

@annika11 😀 moja emka, ked som ju v 2 rokoch jedneho rana odstavila s vetou dnes uz mliecko nie je od mamky a dala som jej flasu, tak ta letela cez celu kuchynu do radiatora ... tyzden trucovala a potom vypila kakao z pohara a bolo dobre 😀

@karmelka77 ak to tej mamke s 3 rocnym dietatkom vyhovovalo, tak to nie je nic trapne ... jej mozno pripadali trapne zeny, ktore krmia deti z flasky ...

babule, myslim, ze ste sklzli do roviny, ktora nie je vobec podstatna a uz vobec nie, aby ste sa hadali ... kazda mamicka, ci uz koji, alebo dava UM z akejkolvek priciny, vzdy chce svojmu dietatku len to najlepsie ... a nie je pravda, ze ak nekojite, tak nemate s dietatom take silne puto, jedna znama kojila svojich chalanov do 2 rokov, od malicka od nej utekali, vzdy ich kdesi nahanala a dnes v 10 a 6 rokoch ju s kludnym vyrazom poslu do PI.. takze je to uplne o niecom inom

firstbaby
27. aug 2010

@juliap
😉
mile,to nepotrebuje komentar.... 😉

vejula
27. aug 2010

jeej baby kukam že tema sa ešte riadne rozbehla a je tu kopec novych apriloviek, škoda že sa musela založiť sukromna, ale kedže su tu na MK aj neprajnici a zlí ludia tak pre klud v rodine resp. v teme sme to takto vyriešili ale ak nebudete proti tak občas nakuknem aj na vas aprilovečky 😉

maya30
28. aug 2010

@juliap mas pravdu 🙂

@vejula si zlata, super ak nakuknes aj k nam, ja vase dovody chapem, ale dufam ze aj tu sa najde dost mamiciek aby tato tema nezanikla 🙂

annika11
28. aug 2010

😉 tak sa budeme musieť posnažiť, aby nezanikla...

karmelka77
28. aug 2010

@vejula len skoda ze do tej vasej sukromnej skupiny nikoho neprijimate:((

vejula
28. aug 2010

@karmelka77 no nemožeme si byť iste kto sa za akym nickom ukryva... ako mne osobne by to bolo jedno ale jedna slobodna mamička začala dostavať vyhražne SMS a potom sa bala že si ten človek vytvori nick uplne iny aby sa tam dostasl a mohol ju nadalej špehovať 😔

@maya30
@annika11 😵

vejula
28. aug 2010

chcela som to napisať do riadku 😅 lebo to patrilo obom 🙂
@maya30 @annika11 😵

karmelka77
28. aug 2010

@vejula to je hrozne, s tym uz mam tiez svoje skusenosti, ale pri zoznamovani skor:((

vejula
28. aug 2010

jo moja kamaratka zas zistila minule ked bola na pokeci že uplne neyznama osoba použiva moju fotku čo stiahla tu na koniku ako svoju profilovu 😒

karmelka77
28. aug 2010

@vejula to je hrozne co sa uz tu deje myslim celkovo nie na konikovy🙂) sa vam ani nedivim ze ste si vytvorili skupinu, ja som sa chcela pridat len preto ze som obcas chcela s niekym s ruzinova pokocikovat🙂)

vejula
28. aug 2010

jo to chapem....
no jo človek už musi byť opatrný v sučasnosti.. A čo vy filipko ti spinka?

karmelka77
28. aug 2010

@vejula nie hore je hra sa s hrkalkami🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre