Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzkabar1983
11. dec 2009

Si pamatam, ze este ked som bola v Irsku, tak bracho si objednaval nieco z Ameriky a nechceli mu to poslat na Slovensko, tak to musel dat poslat mne do Irska a ja som mu to preposielala domov. Vsak ako by to nebolo jedno! Aj jedno aj druhe je v Europe!

zuzkabar1983
11. dec 2009

Inak akurat balim vianocne darceky ... som ako mala, uz sa neviem dockat. 😀 Po piatich rokoch konecne vianoce doma! Tak si to uzivam naplno 🙂

zuzana1971
11. dec 2009

ked som zila vo wien som si furt objednavala z katalogov, a tam sa neplati pri prevzati, ale 2 tyzdne si to mozes skusat pripadne nosit, ked to nezistia, hahaa potom poslat spat alebo zaplatit, dokonca spiatocne postovne platia oni a fungovalo to tam tak uz pred x rokmi...u nas aj tie iste katalogy (napr. Quelle) musis zaplatit dobierku a to este nevies ci ti budu veci dobre a ked ich chces vratit tak postovne platis sama

no a vo Wien som vobec nebola prihlasena k pobytu, mohla som si to kludne objednat na meno Anicka Mrkvickova, postar ked to doniesol nepozeral pas, mohla som si naobjednavat za miliony do prenajateho bytu a kde by ma hladali, keby som za 2 tyzdne nezaplatola? 😀
napr. aj ked som sa starala o deti, zverili mi deti, kluc od domu, niekedy aj vyplatu mesiac dopredu, a to prachaci, vselico mali v byte (aj princezna vselijake sperky kralovske) a jedine co o mne vedeli, ze som Susanne, nepytali ani pas, ani nevedeli ci sa tak vobec volam....no sama som casto nechapala....za tych 12 rokov co som robila u x rodin (a mala som aj viacere do tyzdna, aj 3 za den, takze ich bolo vela za tie roky) ani jedna rodina odo mna nepytala doklad totoznosti a fakt vedeli o mne len to, ze som Susanne zo Slovenska. No ale ja tak seriozne vyzeram, ze mi doverovali len tak

zuzkabar1983
11. dec 2009

Zuzi aj ja som robila aupair v Rakusku a bolo to to iste. Ale proste to nechapem ... Vsak ked sa nad tym zamyslim, ti ludia zverovali svoje deti uplne cudzej osobe. A ja som mala vtedy len 19 rokov, tak si prestav ake som mala ''super skusenosti''.

zuzana1971
11. dec 2009

DM - bonusova knizka pre nastavajuce mamicky:

http://www.dm-drogeriemarkt.sk/Master_CMS/index...

civavava
autor
11. dec 2009

ahoj babenky,

som vas docitala, fiiha ako ste niektore ponocovali 😉

zuzanka tu som nebojkaj 🙂 len stvrtky mam take ze mam poobede 4 hodiny nemcinu, potom bezim domov, rychlo von so psikmi a od 19:00 - 21:00 mam luxemburcinu, takze potom som uz na konia nesla..a vcera doobeda som mala vela roboty...

no a dnes - rano som na wc zistila, ze krvacam - slabo ruzova krvicka ako som sa utierala po cikani..tak som hned nabehla k lekarovi, spravil mi vsetky mozne stery a vytery, lebo inak je vsetko OK - krcek, maternica, aj mimi sme pozreli, pekne sa hybka....tak budem mat asi nejaky zapal, predpisal mi ATB na 10 dni a 16/12 mam poradnu, dovtedy budu aj vysledky z labaku...

poviem vam, som sa bala ako slak, ci je krpec OK, ale uz som kludna. a uz ani nekrvacam..ale doki videl vnutri trocha krvicky, tak musim cakat na vysledky.....skoda, chcela som si dat buducu stredu poharik sampusu na narodky 🙂)), ale do 21/12 musim brat tie ATB 😠

zuzanka, ja idem zajtra nakupovat nejake veci , aj ten kos na plienky, tu mau vselijake, aj ten co si pisala, presne za tu istu sumu, najdrahsi je od Angel care za 23 EUR....tak nechapem na SK ako dosli k 63 EURam!!! sak to je nehorazne ..... 😲

civavava
autor
11. dec 2009

ja sa tiez tesim na 3D, je to sice kopa prachov, ale bude to nas spolocny darcek pod stromcek 😀 😵 , ine ani nexcem, som nakazala mm 😉

a to objednavanie - ja tiez vela objednavam z netu, tunak je to uuplne v pohde, ale na SK byval problem...najviac ma nasralo ze napr do Ciech a Madarska napr zasielali, ale na SK uz nie...tak som to riesila cez moju kamosku Rakusanku co mam v Grazi, doslo to na jej adresu a ona mi to potom poslala do BA.....

dejna3
11. dec 2009

ahojte,
ja som dnes úplne rozbitá 🙄 malinká mala večer aj v noci horúčky nad 39 C, tak veľmi zle spinkala, stále sme čajíkovali a zrážali teplotku... zaspala som až o 3,30h a o hodinku som už zasa ola hore, lebo malá buntošila... a takto to šlo celú noc, dokopy som si pospala možno nejaké 3 hodiny 😝 😝
a teraz si ani nemôžem ísť ľahnúť, lebo ešte musím skočiť na nákupy, len čakám mamu, aby mi postrážila sofi....

boli sme u dr. a má nejakú virózu a zápal mandlí, aspoňže to chrípka nie je... vyfasovali sme atb, tak to budú zasa boje, dostať ich do nej ☹

stanusa
11. dec 2009

caute,
civava vela oddychuj, antibiotika by mali zabrat 😵
zo zahranicia som este neobjednavala, co pozeram kociky tak z Polska to poslu aj k nam...

mali celkom dobre zlavy na podbradniky a ponozky v tescu, tak nekup to 😀

ttiffanny
11. dec 2009

ahojte kočky!
tak vidím, že máte hlavu plnú nákupov 😀 . my ideme už budúci týždeň na 4D, tak sa veeeeľmi tešíme. hlavne môj mangel, ktorý malého videl zatiaľ len na fotkách.

teraz mám zase nejaké blbé obdobie, nejak ma chytá panika za všetko. včera muž kúpil minerálku magnesiu, tak že si idem dať. ale bola ochutená. grep a citrón. a potom, keď som vypila niekoľko pohárov, tak som sa tam dočítala, že obsahuje aj extrakt z bylinných výťažkov, ktoré, ako som neskôr zistila, sa vôbec nemôžu v tehu. tak som z toho na nervy. do riti, už ani na ochutenú minerálku sa nemôžem spoľahnúť. a pritom som si myslela, že magnesia je práveže dobrá voda. muž ma ukľudňuje, že tam určite nie je veľká koncetrácia tých bylín, že to je len pre chuť. ale ja sa aj tak riadne bojím ☹ .

vejula
11. dec 2009

tiff neboj... Ja som tiež taký bojko... Ale fakt si myslím že z tej vody sa ti nič nemohlo stať...
Ja som od rána doma čosi sme poprali a tak. No a buduci týžden musím odovzdať záverečnu prácu z doplnujuceho pedagogického študia. A tááák sa mi nechce to dorábať 😒 Som sa za toho pol roka uplne odučila učiť... A vo fenruáry záverečné škušky 😖

evinah
11. dec 2009

ahojte kocky,
Prispievam sem sice len obcas, ale zato vas zbezne citam, do detailov sa to pri dcerke neda.. Len csom sa chcela pochvalit spravou z 3D ultrazvuku, budeme mat dalsie dievcatko, mena zatial nie je na 100%, ale asi to bude Veronika.. 😵
Inak Dejna citala som ako si podstupila zavedenie stentu do ladviny..Tykalo a zial aj teraz sa to tyka aj mna..Pri prvom tehu mi ho museli zaviest a teraz zas, lebo mi uz opuchala ladvinka, asi na nu tlacilo babo a neodtekal moc..tak teraz ho mam 2 dni zavedeni zas.. A to som dufala,ze pri druhom tehu ma to obide..Zavedenie sa dalo celkom prezit, ale ta bolest potom, kym sa to tak ako tak "usadilo", myslela som ze sa zblaznim..

dejna3
11. dec 2009

evi, fúha, takže to máš teraz znovu? ja len tŕpnem, či to aj mňa čaká opäť, tak veľmi by som sa tomu chcela vyhnúť... vtedy som ho mala už v 9tt... tebe ho teraz kedy zavádzali?

dejna3
11. dec 2009

aha, už som si všimla, pred 2 dňami 😔

evinah
11. dec 2009

Pri prvom tehu mi to dali v 21.tyzdni a teraz az v 24. a pri prvom som to mala az do sestonedelia.. Tiez som dufala,ze ma to obide, ale zial.. 😔

dejna3
11. dec 2009

a máš to na tej istej strane? mňa trošinku pobolieva opäť pravý bok, ale len občas a nie je to veľmi silná bolesť, tak si to radšej ani nepripúšťam

evinah
11. dec 2009

ano na pravej..aj mna to zacalo tak nenapadne pobolievat uz asi aj mesiac dozadu, este to nebolo take brutalne ako prvy krat ked som s kolikou skoncila na 2 tyzdne v nemocnici..

zuzkabar1983
11. dec 2009

Baby a to vas boleli ladviny? Pytam sa preto, lebo ja uz asi tyzden boli prava ladvina, ale nie je to stale taka silna bolest. Hlavne vecer, ked lahnem do postele vtedy ma to boli najviac, sa mi aj zle v posteli otaca. Ale cez den ani tak moc nie. Ja som si myslela, ze som mozno len trosku nachladla, ze to prejde .... ale ked vas citam, tak normalne rozmyslam, ci by som s tym nemala nieco robit ... ☹

dejna3
11. dec 2009

evi, tak to sme si zrejme veľmi podobne "užili" 😖 len mne doteraz nikto nevie povedať, z čoho to bolo, lebo v 9tt je bábo malinké, takže tlačiť obličku nemohlo...
a mala si aj krv v moči? lebo ja sa vždy v poradni ukľudním, že ak je moč o.k., tak sú aj ľadviny o.k. 😕
zuzka, no ak ťa to pobolieva, radšej sa pýtaj na urológiu, nech ti urobia sono... radšej zbytočne, lebo ak ťa chytí kolika, to sú iné bolesti ☹ to aj doktori vravia, že horšie než pôrod 😒

zuzana1971
11. dec 2009

ked som bola v nemocnici v sept. a okt. tam bolo viacero babeniek s rovnakym problemom, ze im zavadzali tu hadicku, a tiez hovorili, ze mali uz take bolesti, ze uz ani nevniali to zavadzanie 😕

zuzana1971
11. dec 2009

ja mam dneska total depkovy den, uz som sa aj kvalitne vyrevala 😝

kamilakd
11. dec 2009

ahojte dievcata ,no ja mam dnes po poradni a nie som nadsena zas robili testy a na urologii testy neboli dobre este v pondelok kultivacia a uvidi sa co dalej ☹ a najvacsi gol bol dnes na sone beru nas ako na beziacom pase,ked som sa lekarky pytala ci je babatko v poriadku tak mi odvrkla to ona nemoze vediet ze to zistim az po porode 😅 to cobolo za odpoved...a urobila mi prve fotky ale nic moc na jednej je hlavicka temeno hlavy a nosik a na druhej chrbatik a na tretej akoze ma byt noha ale ja ani na jednej nic nevidim 😠 tak som bola nahnevana este ze 5.1 mame 3D sono...a od zacoatku tehu som probrala 4kg...

dejni evi som zvedava ako dpadnem ja ci takto 🙂 alebo takto ☹

zuzkabar neboj ty sa neplas ked ta boli bok...to nic neznamena 😉

zuzana1971
11. dec 2009

civavka, som rada, ze si ok
ja som si uz medzitym povedala, ze sa bez toho kosa na plienky zaobidem, lebo som si na nom citala recenzie na nejakej nemeckej stranke a nie vsetky boli pozitivne. Napr. musis vyprazdnovat ca. raz za 5-7 dni, a smrdi ti to aj tak ked vyprazdnujes, a na konci tych sackov musis urobit uzol, cize ti zo sackov ubudne zbytocne 50 cm, no a ked tam okakanu plienku tlacis, tak mas niekedy ohovienkovanu ruku....tak som rozmyslala, ze si kupim normalny kos s vrchnakom, sacky, kazdu plienku zaviazem do sacku a hodim do kosa (tam bude este velky sacok v kosi) a kazdy den velky sacok s plienkami vyhodim. To bude to iste a usetrim, vsak nebudem davat za ten kos 60 euro a ktovie ake su u nas predrazene aj naplne. No a mozmo si urobim vylet s Maxikom raz do Viedne a kupim si ten kos lacno, aj kopu naplni ak by som si to raz rozmyslela, ze ho bezpodmienecne chcem. A ked poradis, ze ty si spokojna 🙂

inak v jednej rodine vo Wien balili plienocky do starych novin a potom do kosa, nesmrdelo to

kamilakd
11. dec 2009

zuzanecko a preco mas depkovy den? hmm?co sa stalo??? nebud ja som doma a mam lezat a nesiel mi net ani kablovka ☹ zuzka a ten kos na plienky je dobra vec?nie je to zbytocne? ja som planovala mat obycajny kos so sackom na balkone 😀 a teraz kukam na tie kose kurnas ale 65e je dost...

dejna3
11. dec 2009

my máme tiež kôš na balkóne a stačí to úplne, ale kto nemá balkón, má to horšie 😒

dejna3
11. dec 2009

kami, no držím palce, aby ten zápal preliečili a bolo všetko o.k. 😉

kamilakd
11. dec 2009

civi si viem presne predstavit aky si mala pocit dufam ze teraz si uz v poriadku ,nemas toho vela nemala by si sa troska setrit?budem drzat palceky aby bolo vsetko ok

kamilakd
11. dec 2009

juj dejni ale ja uz neviem co mam robit...snazim sa pit ale mna to uz akosi nebavi ☹

zuzana1971
11. dec 2009

kamilka, hlavne ze babo je v poriadku, co sa tyka doktorov, clovek si musi zvyknut na ich bezcitne poznamky, lebo mu nic ine neostava

kamilka chcem ta poprosit o strucny zoznam, co ja potrebujem do porodnice a po porode, vselijake tie prsne vlozky, atd...co sa tyka baabtka to uz ako tak viem, ale co vsetko treba mne ake srandy nemam ani sajnu 😝
ani neviem kde si mam kupit podprdu na kojenie 😝

a ty si expertka na tieto veci, mas to uz vsetko preluskane a tusim aj nakupene 🙂

zuzana1971
11. dec 2009

kamilka uz sa mi ani nechce stazovat, som sa hned vyrevala a bolo
proste kym je clovek zdravy tak ma kopu kamosov a staci ked ochorie a nieco potrebuje vsetci davaju ruky prec a su neochotni, aj rodina, ja som vzdy kazdemu pomahala ako somar, a ja ked nieco potrebujem, tak hovno
este ma nasralo, ze kamoska mi slubovala vyse 2 mesiacov, ze mi da internet ked pojde robit do Anglicka, lebo tam jej nebude fungovat a ona musi kazdy mesiac platit lebo ma viazanost, takze by som to platila za nu, nakoniec mi nic nedala a este si odo mna pozicala 2 drahe anglictiny knihy a tie mi nevratila 😝a uz odcestovala...a neozvala sa teraz mesiac...mna kazdy len oserie a vyuzije, uz som z toho fakt smutna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre