Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzana1971
5. jan 2010

ahojte,konecne som doma 🙂

som sa tam trepala 1,5 hodinu 2 autobusmi, na jeden som cakala v zime takmer 20 minut na druhy 40, plus strach z natriasania, aby som nezacala krvacat, plus strach, aby som nemusela ist do nemocky,tak ked som sa tam uzimena dotrepala a vynadali mi, ze meskam, tak som sa tam rozplakala 😀 😝 😝

no ale hlavne, ze vsetko ok, mam to z tej anemie (ze telo musi viac elektrocyty potom tvorit ci cirklovat ci co, uz si nepamatam presne) takze musim poctivo brat to zelezo, co mi mojagyn predpisala. A odporucil este raz endokrinol. vysetrenie stitnej zlazy, tam sa mi uz moc nechce ist na zaciatku tehu som dala ca. 60eur za 2 minutove vysetrenie, za to som uz mohla mat radsej 3D 😝

taka som rada, ze nemocnica nehrozi...kedze v tej poliklinike boli zdravotnicke potreby tak som si hned nakupila veci do porodnice ako tie sietovane jednorazove nohavicky, podlozky pod pacienta, poporodne vlozky, atd, atd, vsak uz pobalim do tasky a mam pokoj, ved aj tak by som to raz musela kupit a to sa nepokazi za tych 10 tyzdnov do porodu...inak nukali mi aj take poporodne nohavicky (ale take elasticke bombardaky) co sa daju prat, ale vsak komu sa bude chciet po porode prat si tam niekde krvave nohavicky v umyvadle 😝 no mne nie, radsej jednorazove, vyhodim a mam pokoj

grekyna23
5. jan 2010

jej zuzka, tak to je super ze si uz doma a nenechali ta v nemocnici a pekne poctivo papaj co ti doktorka predpisala aby bolo vsetko v poriadku
to cestovanie v busoch je fakt strasne, preto som ja po blave vzdy radsej vyuzila elektricku, ale ked oni vsade nejazdia...., tak pekne cajik a sup sa zohriat
a s tymi zdravotnickymi potrebami si sa uz pekne vybavila, ja to budem musiet skusit pozriet iba v lekarnach, lebo neviem o ziadnom obchode so zdravot. potrebami u nas, dufam, ze zozeniem, co budem potrebovat

saudi
5. jan 2010

ste sa pytali na odtekanie plodovej vody. tak mne pomalicky odtekala cely den od 4:00 a mala sa narodila o polnoci. pocas dna som mala aj kontrakcie, ale dali sa predychavat, tak som nechcela ostat v nemocke (bola som sa len rano ukazat, aj si ma tam chceli nechat, ale povedala som, ze radsej pojdem domov a pridem, ked to bude akutne) aj tak bolo. doma som si cvicila na lopte, pospavala, mailovala a postupne silneli kontrakcie a ked boli vecer o 20:30 kazdych 5 minut, tak az potom som sla do porodnice a za necele 3 hodky bola mala na svete.
by som nechcela ten cas vopred travit v nemocnicnej izbe cumenim do steny. takze ja celkom odporucam pockat doma.
ale zas keby mi voda odtiekla naraz vo velkom mnozstve, alebo bola inej ako cirej farby, tak by som sa asi bala a radsej sla do porodky hned.
ak pridu len kontrakcie, tak to kludne este predychavajte doma, lebo to moze byt este aj cely den, kym sa to zhusti na tych cca. 5 min.

michalag
5. jan 2010

zuzi, som naozaj velmi rada ze to dopadlo takto a ze nemusis ist do nemocky 😉 🙂

roxi
5. jan 2010

ahojte,

vejula - tak ako, dúfam, že odpočívaš a všetko je už v najlepšom poriadku, ja som tu už večer nestihla mrknúť, dnes sme strašne dlho vyspávali, nechápem, že ani malá sa nezobudila skôr, no sú z nás poriadne spachtošky 😅

zuzi - to cestovanie musel byť pre teba horor, ale hlavne, že je všetko vporiadku a už si aj šťastne doma a dokonca aj nakúpiť si stihla - super, ja musím ešte do zdrav. zbehnúť, lebo veci odtiaľ ešte pokúpené nemám,

moni - tej kombinácie baran - tiger sa bojím aj ja, niežeby som moc verila na znamenia, ale teda doma mám dvoch levov - manžel a malá, ja som baran - byvol, tiež milá kombinácia a vôbec to nie je ľahké, sme strašné povahy - teda čo sa tvrdohlavosti týka, inak si myslím, že barani sú vcelku dobré znamenia - musím sa nás zastať 😀 😉 , hlavne silné a odvážne, takže na druhej strane, aspoň sa naši krpci budú vedieť o seba postarať, o to sa myslím vôbec nemusíme báť 😉

roxi
5. jan 2010

saudi - mne napr. plodová voda vôbec neodtiekla, museli mi ju pustiť v nemocke a pritom som tam šla, až keĎ som mala kontrakcie 4-5 min., v podstate začali ráno okolo 5 a takto pravidelné boli až večer o 7, no aj tak sa malá narodila až na druhý deň o 5 min. 12, ale ja som sa nejako neotvárala, bolo to celé také divné, stále mi tvrdili, že už už to bude, najprv, že nech manžel zostane už tam, že do 22 je bábo na svete, potom, ale nič, tak potom, že do 6 ráno to na betón bude a stále nič, no bola osm tam jak inventár 😅, bolesti strašné a malá nič, jej sa v tom brušku nejak moc páčilo 😀

roxi
5. jan 2010

michalag - myslím, že v poslednom trimestri už môžme cítiť takých poslíčkov, teda to tvrdnutie a občas aj slabšie kontrakcie, to si pamätám, že to nemá byť pravidelné a tiež, že ak je to až pričasto tak to už nie je dobré, ale nepamätám si, koľkox za deň to môže byť,

oliinka
5. jan 2010

ahojte tak aj ja som prišla už z poradne.na ten citron som sa pýtala a sestričkami nedovolila spravila mi tu vodu do pol litrového pohára 75 g glukozy,takže to nebolo až také zlé ako pri malom ked som to pila to mi vtedy zarobila do 2 alebo 3 decového pohára.a krv mi brala iba raz až po 2-hodinovom čakaní a to po vypití.potom ma vyšewtril doktor,všetko ok,na výtok mi predpísal tablety candibene na 12 dní,že tam mám zase zápal a že v tehotenstve je to bežne že sa zápaly opakuju.na poradnu mám isť 2.2.a to mi spraví aj sono ved to budem už v 30 tt,ale to letí.no a stou váhou ja som mala pred otehotnením 67 kíl,ja som taká krv a mlieko a teraz mám 71,5 čo je dosť premna,ale snad zhodíme.

michalag
5. jan 2010

roxi, lenze ja som este len v 2 trimestri, tak preto sa pytam a pri Samkovi mi to zacalo az okolo 30tt-32tt, takze to uz bolo normalne ...

pozeram ze dnes same dobre spravy z poradne 🙂

... inak k vahe ja som teraz pribrala 2,5kg co je spolu od zaciatku 4,5kg, ale boli sviatky takze to aj tak beriem a dufam ze nepriberem ako pri prvom +20kg 😅 😝 🤐
... a k plodovne, mne plodova voda teda cast z nej odtiekla hned ako zacali bolesti (zacali mi hned v 5 min. intervaloch) a cast az ked som liezla na kozu uz v nemocnici

civavava
autor
5. jan 2010

zuzi, super ze si domka a nie v nemocnici! Tak pekne oddychuj a daj si cajik nech nenachladnes 🙂

aj tu je kosa, -9 ...... 😖

inak, kolegynka mi prave oznamila ze je uz 3.mesiac tehu, a to ma doma 7 mesacneho chlapceka, koji, a napriek tomu otehotnela 😵

kats
5. jan 2010

olinka mame rovnaku vahu 😉 aj zaciatocna bola podobne ... 66 🙂

v utorok mam poradnu a tiez ma uz poslu na cukor 🙂 celkom sa tesim na tie 2 hodky cakania - aspon si oddychnem a nieco precitam 😅 fuuuj som strasnaaaa 😀

porod... kontrakcie slabunke zacali rano, tak som sa umyla, oholila, vlasy umyla a sli sme s muzom na chatu sadit paradajky - lebo chytil hysak, ze uz sa tam po porode nedostaneme 😀 😀 potom k svokrovcom na obed ... v noci o tretej uz boli pravidelne, tak sme sli do porodnice.... o piatej ma dovysetrovali.... a o pol deviatej bol matus vonku 😀 vodu mi praskli tesne pred narodenim 😉

tie sietovane gatky... nevidia ich velmi radi... ale ani ja som ich nenosila, lebo tie poporodne vlozky v nich po dvoch krokoch vylezu az na lopatky 😀 takze pekne vlozku len such medzi stehna a tak suchtat po chodbe 😅 a na posteli sa vetrat 😉

zuzana1971
5. jan 2010

civi to kojenie asi nie je moc spolahliva antikoncepcia 😀

kats no mne su tie sietovane gatky dost nesympaticke, neviem ci ich vobec pouzijem 😝 no ale keby daco, su v taske 😀

minius
5. jan 2010

zuzi no vidis dobre sme ti vsetky drzali palceky 😉.

k tej vahe ja som dnes skocila u lekara na vahu a od zaciatku som pribrala "iba" 6 kil,huraaaa a to z toho maly vraj vazi 1.200 kg + voda + placenta tak to nie je az take strasne ale to najpriberatejsie obobie este pride 😀

babenky vy sa tu uz riadne pripravujete, ked odetcie plodova voda nemam hned volat sanitku 😕, ja vam vobec nic neviem ale na konci feb uz zacinam chodit na tie predporodne cvicenia tak vari mi tam vsetko povedia.

A ako viete ze mate kontrakcie? Keby to nahodou prislo skorsie aby som vedela ci paniikarit a ci nie. Ako to boli? 😕 😨

zuzana1971
5. jan 2010

babule neviete ci sa v 3.trimestri vela pribera? lebo ja som najprv schudla - vsak sa necudujem z tej nemocnicnej stravy a stresoch, ale teraz uz mam minimalne +7kg 😝 , no a uz ma je dost 😝 tak ci sa nemam radsej v 3 trimestri obmedzit, ked to ide teraz tak rychlo hore...nastastie sa ma na poslednych 2 tehu poradniach nepytali na vahu 😀 😅

kika29
5. jan 2010

mne plodová voda začala odtekať ráno okolo 4h pomaličky. Do nemocnice som išla až okolo 9h a tam mi doktor povedal či som chcela porodiť doma že som už otvorená na 2-3 palce. Uplne mi voda odtiekla až v nemocnici a malá sa narodila o 13:15h. Netreba hned letieť ked cítite bolesti až ked fakt tá voda odtečie a sú už silné kontrakcie tak hned.

minius
5. jan 2010

zuzi vraj posledne mesiace babo najviac rastie, ale hlavne neobmedzuj nic dopraj sebe aj malemu ved 7 kg to nie je az taka hruza, ja som pocula aj o maminach co len do teraz pribrali aj 13 kg, hlavne ze my a babatka su zdravucke 🙂

maxii
5. jan 2010

ahojte 😀

zuzi supis ze si nezostala zase v nemocke, mala si toho uz dost, uz nech mas klud az do porodu 😉

ja som dnes volala po vysledky z hematologie a moje zelezo je na tom dost biedne, tak som sla na zelezovu infuzku a v stvrtok zas, aj moja mamina to musela brat, tak co uz 😀

buduci tyzden sa chystam na sladku vodu, bola niektora z vas na antolskej na to?? netesim sa 😒 😖

ja som doteraz pribrala 9 kg, ale nevidno to, len brusko 😉 😎 😎

maxii
5. jan 2010

jaj a este ma napadlo, uz tyzden mi vuteka z bradaviek priessvitna az zlta tekutina (asi to kolostrum) mate to niektora??? normalne ked nemam podprdu sa mi spravia flaky na tricku 😅 😅

minius
5. jan 2010

😀 😀 kika vidis toho sa aj ja bojim, ze bud spanikarim a pridem tam prilis skoro alebo zas budem hrdinka a pridem tam s malym pomaly medzi nohami

Miska nemala si dneska 3D, pamatam si ze Kamilka ma dnes aj niekto iny.

kika29
5. jan 2010

baby nestresujte s tou váhou ako prišla tak odíde postupne. Ja sa tým nezaťažujem. Kolko priberem tolko budem chudnúť 😀 ked budem 😀 . Pri malej som pribrala 20kg a pekne to samo zišlo dole ani som necvičila ani diety nedržala a behom roka pekne zišlo. Kojila som malú 1 rok a 2 mesiace. Žial kôli chorobe som musela prestáť. A váha mi počas kojenia pekne klesla takže sa spolieham že aj teraz to tak bude 😀 😀 😀 a to dopritom niesom žiadna modelka. Moja váha bola 56kg. Teraz som pribrala okolo 7-8kg neviem presne. Ale posledný mesiac to určite vyskočí viac kedže detičky rastú až do pôrodu 😀 Budeme pekné fitlopty 😀 😀

minius
5. jan 2010

a ked uz o tej vahe, idem si urobit palacinky 😀 😝

kika29
5. jan 2010

minius nespanikáriš neboj. to ty sama budeš cítiť ako ti je a sama posúdiš či je už čas alebo nie. Ja som išla keed už boli kontrakcie silnejšie a so setrou sme ich stopovali. Potom som sa rozhodla že idem a aj tak som ešte do 12.35h ležala na izbe vedla sáli a až potom ked som sa už krčila v bolestiach som vyliezla na kozu a malá sa narodila o 13:15 lebo som zle tlačila a vela predýchala kontrakcie 😀 doktor mi povedal že som to už mohla mať dávno za sebou 😅 no ale kto to mal vedieť ked som prvykrát rodila.

Takže ked budete rodiť treba tlačiť do konečníka akoby ste išli na velkú nebojte sa že obs....te doktora mne klištýr neriskli dať a ni neviem či som ho či nie ale ved sa hovorý že to šťastie prináša 😀 😀

michalag
5. jan 2010

mini ak myslis mna, tak ja som mala dnes len poradnu a v pondelok (11.1.) mam 3D 🙂 😉

mne teraz naopak vobec nejde na chut sladke ale to asi preto ze som zjedla pol cokolady 😅 😝 🤐

baby co idete zajtra varit, dajte nejaky tip lebo mna na zajtra nic nenapada 😒

stanusa
5. jan 2010

nestraste s priberanim v 3. trimestri, lebo ja uz mam aj teraz dost a zacina to byt aj vidiet - mm si vsimol, ze vraj mam krasne stehienka, no nezabijem ho 😀 inac som prenho velmi sexi teraz s tym bruskom 😝

cukor mam buduci pondelok, zoberiem aj citron keby bola voda velmi sladka, lebo ja mam sladke az moc rada
miska s varenim bojujem kazdy den, zajtra dame fliacky s kapustou

vejula
5. jan 2010

čavte kočky, no ja sa už dnes cítim lepšie...LEn som obed navarila a sedím, čítam si vás 😉
A chcem sa spýtať, tá plodovka sa nedá spliesť s výtokom???? Že či nemôže odtekať tak pomjaličky že to vyzerá ako obyčajný výtok?????

A ešte kočky neviete či sa na predpôrodnu prípravu môže chodiť aj s manželom???

Čo sa týka teh váhy tak ja som do minulej poradne pribrala už 10 kg a od vtedy som na váhe nestála, tak dufam že vo štvrtok podomnou tá váha nepraskne 😅 No ja som pred tým bola taká celkom chudá- nie vychudnutá ale štíhla... A teraz sa zoí mna stáva taká gulka, ja sio myslím že too na mne dosť vidno, lebo najviac som pribrala do brucha prs ale aj chrbát plecia... Neviem tak zváštne som pribrala fakt. Mne sa to nepáči, lebo hornu časť tela mám takú mohutnu... No dufam že to po pôrode schudnem na pôvodnu váhu 😅

A michalag, ja som dnes urobila bravčové masko na hrášku a kukurici a to bude aj zajtra 😅 Však čo nebudem každý den variť, a vymýšlať že čo... Normálne už mam z toho migrenu ked mám vymýšlať čo zas uvarím....

kika29
5. jan 2010

stanusa plienky nám v RV dali každá mamička nafasovala 10ks a potom nám ešte dali ked bolo treba. Dali aj košielku, perinku a tie gumygate.

Ja idem uvariť niečo s pliecka ale čo to bude ešte neviem 😒 ale uvarým na dva tri dni nech mám pokoj.

kika29
5. jan 2010

vejula mne tá plodová voda odtekala pomaličky slipovú vložku som mala akoby som si do nej cvrkla. je to voda a výtok je trocha hustejší takže si to nespletieš. Najskôr to bola len čistá voda postupne začala ružovieť a až v tedy som sa rozhodla ísť do nemocnice ked som už vložku mala ružovú. Ale stále mi stačila len slipová vložka na to.

vejula
5. jan 2010

No ja som práveže napríklad mala včera taký výtok uplne riedky ako voda ale nie nejako vela, presne ako keby mi ušlo 😅 Ale neušlo mi... Myslíš že je to v poriadku???

civavava
autor
5. jan 2010

cheerlady, adasik, ada_april a anaja81, vsetko len to najlepsie k dnesnym meninkaam 😵 😉

silvia7
5. jan 2010

ahojte, jeej, tak super správy iba z tých poradní 😉 ja idem 14.1. a aj sono mi bude robiť, tak sa tešííím a som zvedavá.. na váhu sa radšej doma nestaviam.. mám zlý pocit, že sviatky som aj prehnala, i keď na začiatku mi nechutilo na tie atb jesť, ale potom som si to vynahradila... 😅

práve som spravila špagety - ale s opečeným "špekáčikom" na cibulke na masle a kečup k tomu.. čo chladnička dala a veru chutilo to fajn 😉

babyy, ja teda mám silné obavy z toho, že nič nebudem vedieť keď to na mňa príde.. teeda. 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre