Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cheerlady
30. jan 2010

ahojte babule este k tym porodniciam-v pezinku ani v senci ziadna porodnica nikdy ani nebola,takze to vsetko spada pod BA 😖 tak sa ani nemozme cudovat,ze su vsetky preplnene,sak to je hanba na tolko ludi aby boli len 3porodnice v BA 😠
a este sa niekto pytal,ci sa niekto da vypisat na MD aj 8tt pred TP,tak ja mam v pondelok poradnu a chcela by som poprosit dr.,nech ma uz necha doma,sak mam aj ten tlak nizky a v robote obskakovat zakaznikov s takym bruskom uz nie je nic moc 😒
baby mna vcera vecer z nicoho nic tak strasne zacal boliet chrbat-lopatky a pod lopatkami,ze sa mi od bolesti az plakat chcelo a neprechadzalo to v ziadnej polohe,ja neviem,z coho to mohlo byt,som sa bala,ci to aj nebolo od srdca,lebo sa hovori,ze srdce boli od chrbta 😕 tak som si musela ist hned lahnut a hladala som polohu,v ktorej by to aspon trochu ustupilo,za nejaku pol hodku som nastastie ako-tak zaspala 😔

jankako
30. jan 2010

No baby,čo sa mi stalo dneska ráno..už som sa zas videla v nemocke ☹
Včera som písala tušim že ma boli lava str.tváre a oko..ked som zakašlala som myslela že mi nad okom mozog vyleti..prešlo to..
Ráno vstanem idem na WC,s časopisom,kukam,čítam a nič nevidim...Bože,to čo je???nevidela som písmenka,teda miesto písmenok som videla svetielka..No nič hádam prejde..
Po chvili som začala normálne vidieť,teda normálne ako normálne,videnie som mala akokeby som mala naliatu vodu v oku a sa mi to rozplývalo..od strachu ma normálne prehnalo.. ☹ úplne som mala akoby vodnate videnie...To sa mi v živote nestalo..postupne to odchádzalo do strán no a teraz ma boli hlava.. ☹ trochu som si prestrekla dutiny kvapkami do nosa,tak to trošku povolilo..Chora nie som,len som cítila že sa mi horšie dýcha nosom..
Naposledy som mala taketo bolačky hlavy v 12tt,trvalo to 5 dni a 5 nocí...
Som sa inak ráno vylakala... 😢 Asi zase šibe hormonom,ako mi bolo povedane v tom 12tt.Ja len dúfam že sa to už nezopakuje..
Inak ma tak ťahá bruško,ked niečo robim..normálne si rukami podchytávam podbruško a sa mi ulavi..No alebo sadnuť nachvilu..
Varim cely vikend sakra,mama nie je doma..

jankako
30. jan 2010

Ozik Peti,čo si mala tie grcačky....tak že vraj je niečo vo vzduchu,kámoška mala tiež taketo niečo jednodnove..
Ale je pravda že začala užívať tiež Actiferin,lenže tie problemy by asi dlhšie pretrvali..takže je asi taky virus v ovzduši... 😖

stanusa
30. jan 2010

ahojte baby,
kika mala je strasne zlate slniecko 🙂
cheerlady na pn ta nemoze nechat tie 2 tyzdne, aby si zbytocne necerpala skor matersku?
zuzana super, ze kocurik je uz dobry...ma aj nejake meno, som uz zabudla 😅

tak to si idem aj ja pytat ziadost na MD, ved o 2-3 tyzdne nastup!

este mam 1 otazku - baba, ktora bola minuly rok na pn a potom na MD - ci ma podavat danove priznanie?
diky
idem dokoncit kremes...uz mam take slinky 😝

stanusa
30. jan 2010

este som chcela ku kojeneckym podprdam...ze vraj sa maju kupovat az v poslednych mesiacoch tehu...
asi od minuleho mesiaca nosim uz len kojenecku, je pohodlna a nikde netlaci

vejula
30. jan 2010

uu jankako moja, ty máš tiež stále problémy... No dufam že to prejde ked do pondelka neprejde tak radšej skoč ku dokine... Inak mna tiež dnes pobolieva hlava, ale neviem či z tlaku či z čoho... No budem držať palčeky nech ti to prejde... Hlavne teraz ked budeš cá´ítiť že sa ti zahmlieva pred očami hned si sadni, aby si nejako blbo nespadla... Ja od kedy mi prišlo vtedy tak zle tak si na to dávam pozor.. Inač vždy na mna prídu toe mrakoty ked som dlhšie v sprche že si aj hlavu umývam... Vtedy cítim akusi slabosť aj v končatinách a tak....

cheerlady
30. jan 2010

stanusa ved aj v tehu knizke je pri 32tt napisane,ze nastup na MD zo zdrav.dovodov a pri 34tt nastup na MD. a kamoska mi hovorila,ze jej sa doki sam pytal v 32tt,ci uz nechce zostat doma,tak uvidim 😒 sak keby som isla o tie 2tyzdne skor,tak to mi potom vlastne o 2tyzdne skor skonci a zacne zase rodicovska,nie?
a ja nosim kojenecku podprdu asi tyzden a je to super,taku kosticovu uz nemozem ani citit 🙄
baby vy si ako umyvate hlavu?? lebo ja som bola naucena,ze stojim pri vani,predkolnim sa a tak si ju umyvam,ja si vo vani vlasy ani umyt neviem,lebo ich mam dlhe a potom mi sampon steka kade-tade a kym by som si ho uplne zmyla,tak by som asi minule hektolitre vody 😖 no len teraz sa uz nad vanu len tak lahko nezohnem 😅

juliap
30. jan 2010

cheerlady ja som to poriesila tak, ze mi vlasy umyva mm, len sa zo mna vzdy smeje, ze ako sa tvarim ...

no mne dala nastup na md az na 7.4. aj ked som na rizikovom, ten datum mam tak neskoro, lebo nasa dr dava nastup na md podla tp od poslednej menzes, no a ja som ju mala uz tehotna. tak som mala aj pri emke, ze som mala poslednu a uz som ju cakala a teraz tiez, takze som mala md 4 tyzdne pred porodom, teraz to moze byt aj menej, lebo termin podla mna bude 27.4.

cicimon
30. jan 2010

julia a kedy mas TP?

evil15
30. jan 2010

Ahojte babulky chcem sa spýtať čo to môže byť ked ma bolí okolo pupku ☹ neviem prečo ale v poslednej dobe sa mi to dosť opakuje a celkom sa aj bojím ☹ či to nemôže ublížiť drobčekovi a čo som našla na internete tak tam hovoria o tom že to môže byť slepé črevo čo ma dosť desí lebo ja ho nemám vonku 😔 bruško mi tiež v poslednej dobe nejako rýchlešie narástlo ale aj tak sa bojím ☹

cheerlady
30. jan 2010

julia no tak to je teda pekne odveci 😒 ale sice ked si na pn,tak to mas za jedno,doma si tak,ci tak.ja si neviem predstavit,ze by som mala byt este mesiac v robote.

veve23
30. jan 2010

cheer, ja si umyvam vo vani sa trocha zaklonim namocim vlasy a potom splachnem , tak ako ty si umyvas by ma asi kleplo, aj keby som nebola tehotna, samoosebe je to tazke lebo si v predklone a mas tocaky. to ako mas dlhe vlasy??? no a kmd, ked je dbra materska a si a pn je lepsie ist neskorej, lebo metersku mas viac ako RP
juliap..to je cudne to pojdes 3 tt pred tp na md???

cheerlady
30. jan 2010

veve ako dlhe,no zas nie nejak extra,tak do polovice chrbta,ale ja mam dost huste a niekedy je oplachnut vsetok sampon fakt umenie 😠
mne vychadza vyska materskej asi tolko,co bude aj RP,kedze nie vsetko mam na paske 😖

veve23
30. jan 2010

cherr.....tak fakt skus radsej vo vani, bud vo vode vo vani alebo si namoc a potom dobre vysprchuj, vsak tvojim sposobom ta musi tlacit brusko aj mat blby tlak 🙂

no tak ked to mas cca rovnako je to ine, ja mam md skoro raz tolko ja rp, tak chcem radsej byt dlhsie na md,ja planujem tych 37 tt

stanusa
30. jan 2010

cheerlady ano po md zacina rd, drzim palce nech ta doki uz vypise, aby si si oddychla 😉
vlasy si tiez umyvam nad vanou, zatial v pohode...zislo by sa zajst aj ku kaderniclke, lebo potom uz nebude cas

evil minuly tyzden ma tiez tak tupo bolelo nalavo od pupka, aj take vydute a tvrde brusko som tam mala...po 3 dnoch to preslo, bola som s tym na sone a maly bol ok

juliap aj moj lekar berie podla poslednej ms, aj ked som mu hovorila ze ovulacia bola o tyzden posunuta...nakoniec to maly dorastol a vychadza to tak ako doki vypocital 😀

stanusa
30. jan 2010
kamilakd
30. jan 2010

ahojte tehulky

STANUSA krasny kocik a uz ho mate aj doma???tak mozes trenovat 😉

boze baby ked uz o vlasoch ja mam take cudne vlasy teraz v predu mam suchu pokozku normalne ze lupiny 😠 ja uz neviem co si mam na tie vlasy dat dnes som kupila vichi dufam ze zabere lebo ma slahne a plet tiez uzas vyrazky ale len na pravej strane a to ani sladke nejem ani stiplave...vravi sa ze dievcence beru krasu ale ja cakam chlapca pomooooc 😀 nemate skusenost?

KIKUS juj ale malinka je zlata ale najstobodovejsia fotka je ta na metle 😀 ale slniecko ako vysite

ja si teraz akurat kukam tie moje cmaranice v tehu knizke...baby co znamena ked som bola na sone v 20tt tak lekarka napisala plod podla PM 21tt podla UTZ 21tt a tie merania mam FL 21 BPD/FOT 21+5 TAD/ADP20+1

kamilakd
30. jan 2010

ja som si dnes chcela zbalit tasku do porodnice a co myslite zbalila som? 😅 veru nie...bola som vonku sa prejst a pred garazov mam polmetra snehu a este kopu od suseda...pako tak som s ocinom odhrabavala sniezik 😀 to bude krasne ked sa to bude topit 😕

petulka777
30. jan 2010

Jani,moja Ty si davaj pozor,nie ze oslepnes 😨 to nie je sranda,radsej by si sa mala spytat primara,ci je to normalne.Odkedy som zacala brat ten Actiferrin,tak ma bolieva zaludok,dnes mam az take krce,neviem,ci to mam prestat brat,alebo pockam do utorku... ☹

kamilakd
30. jan 2010

petulka krce? a nemas to od zaciatku toho brania?asi ti to nesedi nemas sa koho popytat? ja by som to asi nebrala mozno ti tonesadlo

moni
30. jan 2010

ahoj dievcata, okrem mirky a malej harmony, prosim myslite aj na moju kamosku. termin ma koncom maja-zaciatkom juna, ale su v nemocnici, krvaca a je otvorena ☹ tak snad sa zbojnik umudri, jej klesne tlak a vydrzia 😒 taku mam z toho nanic naladu 😔

tak si davajte pozor vsetky na seba a bruska!

petulka777
30. jan 2010

Kami,v letaku sa pise,ze bolesti zaludka,tak ja si myslim,ze to je od toho,ved v utorok mam poradnu,tak mu poviem

kamilakd
30. jan 2010

moni budeme mysliet aj na tvoju kamosku a malinke...ale je to mozne co sa to v poslednom case deje to bolo vzdy alebo teraz ked me tehu tak to viac sledujeme???
a mamina co este stale cakaju?

kamilakd
30. jan 2010

peti no tie krce su fakt neprijemne tak dufam ze sa to nezhorsi a mozno same prejde....a volala si tej novakovej na to cviko?

stanusa
30. jan 2010

kamilka
diky, vcera vecer ho mm poskladal, sa ma pytal ci som dnes nebola kocikovat 😅
s pletou som mala problemy, v poslednej dobe sa prave zlepsila, na vyrazky mi zabral odvar z repika 2xdenne som potierala

vysvetlivky skratiek a tie cisla su tt
BPD – biparietálny diameter je priečny rozmer hlavičky
FOCD – fronto-okcipitálny diameter, pozdĺžna veľkosť hlavičky,
TAD – transabdominálny diametar – priečny rozmer bruška plodu,
APD – anteroposterior diameter – predozadný rozmer bruška plodu
FL - foot lenght - teda dlzka stehenej kosticky

teraz ma napadlo, ze naposledy som si umyvala vlasy pri sprchovani, takze to zohynanie nad vanou uz tiez nie
este hodinu a mm sa vrati, uz mi normalne chyba 😀

kamilakd
30. jan 2010

stanus a tie hodnoty co mam su ok? nemalo by to byt rovnake??? 😅

stanusa
30. jan 2010

moni a v ktorom tyzdni je? aj mirka mala vysoky tlak...

moni
30. jan 2010

kami, primar mame povedal ze treba cakat kym to odpuchne, a ze sa boja infekcie. takze chuda caka a ide ju rozhodit od nudy 😔

stanusa 😀 si mala poslat manzela nech on nacvicuje 😀

petulka777
30. jan 2010

Kami,este som tej pani Novakovej nevolala,lebo ako vidis,stale snehuje a ja mam len 2 zimne gumy,predne a zadne su letne,tak sa bojim ist autom,ak sa to nezlepsi,tak rano pojdem na poradnu autobusom a potom sa mi uz nebude chciet ist poobede znova busom.Ja viem,uz by som tam mala ist,aj by som chcela,ale pokial sa cesty nedaju doporiadku,tak si budem musiet pockat 😒

stanusa
30. jan 2010

kami ani my sme nemali rovnake, niekedy mensia hlavicka, inokedy stehenna kost kratsia a naposledy obvod bruska ...stale nejaka cast dorastie a druha spomali a napisala mi ze morfo je v norme 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre