Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

alicc
9. feb 2010

mne to robila dr. v 30 tt a počuvame babatko vždy ked idem do poradne, plodovej vody mám tiež v norme

vejula
9. feb 2010

no snad budu najbližšie merať, ale ja idem až v 35 tt tak uvidíme... Bo mne dal zas termín o 😒

zuzkabar1983
9. feb 2010

Civava, tak tu dietu ti nazavidim, ale zas pre utechu .... uz sa nam to krati, takze ani sa nenazdas a bude po diete 😉

Inak baby nemate niektora problem s odvodnovanim? Ja som dr na poradni vravela, ze mam pocit, ze malo cikam na to kolko pijem a dnes som si este aj vsimla, ze mi trosku opuchli clenky ☹ Dr mi povedala, ze uplne vysadit sol, a pit len vody s malym obsahom sodika ... to aj robim, ale dako nepomaha ☹ Nemate nejaku inu radu? Niekedy su tie stare babske recepty najlepsie ....

zuzkabar1983
9. feb 2010

Vejula, nic si z toho nerob, aj mne dali kontrolu az o mesiac (cakala som ze o dva tyzdne), ale vsak pokym je vsetko ok ..... 😉

alicc
9. feb 2010

joj to ti veru neviem poradiť, ale zdá sa mi, že členky začínajú opúchať aj mne 😝

vejula
9. feb 2010

zuzi, neviem, no zatial nepuchnem, ale viem žwe moja kamarátka v 9 mesiaci brala tabletky na odvodnovanie... Inač fakt neviem...

alicc
9. feb 2010

babulky na chvílu vás opustím, potom prečítam čo ste popísali 😉

vejula
9. feb 2010

nop zuzi asi má každý doki iný ssystém, ale tak ja by som rqdšej chodila častejšie nech som kontrolovaná, ale si tak hovorím že asi má skusenosti, a ked sa mu nezdaju žiadne dôvody komplikácie tak ma nechce zbytočne ťahať každé dva týždne.

fruchtbar
9. feb 2010

na zachod chodievam aj ja malo,v noci vobec nevstavam....ale nohy mi opuchaju v norme!

tak asi tiez neporadim

vejula
9. feb 2010

no to nutkanie na záchod dosť závisí na uložení bábatkaq pokial je ešte dosť vysoko tak netlačí na mechur. Ja chodim cikať tak ako aj pred tehu, v noci 1 krát...

zuzkabar1983
9. feb 2010

V noci chodim na zachod iba raz ... aj to nad ranom, len cez den to je akosi pomenej, zvykla som chodit viac .. Ale vsak uvidim ... kamoska mi radila urologicky caj, tak vyskusam to ...

veve23
9. feb 2010

ahojte,....no zas ste toh popisali, uz ani neviem co som vlaste chcela

co si pamatam...ja uz chodim k dr. kazde 2 tt a vzdy pocuvame srdiecko

zuzkabar...ja mam problem z ladvinami, ale mne doktory neodporucaju urologicky caj, tak neviem ci sa moze v tehotenstve....ja pijem brusinkove dzusi tak koli precisteniu a vela obycajnych cajov, sirupovu vodu...

kami...dobre som citala ze mas 180 cm? takze maly bude chodit na basket? alebo som zle citala, tak ja som iny krpec 😎

vejula
9. feb 2010

zuzka urologický čaj sa vraj nemôže... Ja som si dala jednu šalku ked som mala problém s mechurom a potom som čítala a vraj je kontrindikovaný.. Tak radšej tie brusnice ako radí veve..

veve a ty kolko meriaš??? Ak sa môžem spýtať?

veve23
9. feb 2010

ja mam 158cm jak Madonna 😀 😀 😀 😀

seuska
9. feb 2010

Ja by som tiez neodporucala ten urologicky caj.
Mne tiez prietoky pozeral aj placentu (vraj typ II) mam napisane v tehu knizke aj plodovu vodu a vsetko ok.

Veve ty merias jak madona a ja vazim jak Bud Spencer 😀

veve23
9. feb 2010

seus...tak vejula sa pytala na vysku, o vahe pomlcim, si predstav taku malu gulu 😉

seuska
9. feb 2010

Veve presne viem ako sa citis... 😀 Veris mi? 😉

veve23
9. feb 2010

hej, hej, jasne ze verim 😀 , som spapala obed, tak este dezert, nech som pekna gulicka

domika9
9. feb 2010

stanusa dik

seuska
9. feb 2010

ja ti dnes ten dezert zavidim, nakolko idem zajtra na cukor, tak by som si dnes mala dat pauzu od sladkeho... zatial sa drzíííííím 😀

civavava
autor
9. feb 2010

seus 😀 ze bud spencer 😀 😀

no je to "sranda" s tymi lekarmi, veru kedysi sa skoro nic nekontrolovalo a sme tu...ale na druhej strane, bola ovela vacsia umrtnost deticiek a mamiciek pri porode ako teraz, takze v konecnom dosledku to sledovanie je fajn, ze sa robi 😲

neviem ako vy, ale ja by som uz chcela mat po porode, mat maleho a uz sa nestresovat furt kvoli nejakej kontrole u gyn.... 😠

a s tym cikanim a pitim = ja pijem ako slon, urcite 3 litre padnu denne a cikat chodim v noci tiez vela, minimalne 4x. Vcera v noci to bolo az 8x.... 😎 clenky mi neopuchaju, len prsty na rukach, v noci a rano ked sa zobudim, dokonca ma aj bolia, ale cez den opuch ustupi.....

veve23
9. feb 2010

seus..a ty si este nebola na kontrolu cukru, alebo si mala prve zle?
civi, tak to mas pravdu, ja som volala dnes hodinku z mamou co ma rodila pred 30 rokmi, a to sa neda...ona ma uplne iny nazor, vela veci je pre nu zbytocnych a prehnanych, vtedy tusim bezne ani utzv. nebol a ani vseliake doplnky a tak, a to si myslim ze mama je moderna ale co a tyka deti tak to sa s nou tazko debatuje....ale jasne ina doba........aj ja by som bola rada nech uz to mam za sebou, aj ked nemam vsetko pripravene, aspon by ma to donutilo vsetko pripravit a neodkladat, a uz som aj nemotorna..niekedy 😀

kika29
9. feb 2010

aj mne neodporúčali piť neurologický čaj vraj v tehotenstve sa nemá piť ale neviem prečo. aj niektoré bylinkové by sa nemali. no a s tým cikaním tak ja sa nedoplatím na vode čo tolko splachujem. v noci 2-3 kedy ako a cez deň chodím jak na páse 😀 ale dakedy len cvrknem ale pocit mám že mi ide prasknúť mechúr. v čera večer som bola zohnutá a malá ma tak kopla do mechúra že ma až vystrelo a už som aj letela. ale stále mám pocit že ma tlačí na mechur - nepríjemné 😒

kika29
9. feb 2010

pred chvílkou som si pozerala zopár pôrody a veru že by som už aj ja išla keby bol už čas. lebo začínam byť nejaká lenivá a nemotorná. kým zleziem z postele tak ako hroch aj sa dakedy rehoceme s mm 😀 dvýha ma jak žeriav a neodpustí si k tomu zvuky 😀 😀 😀 a malá sa smeje že nám šibe.

civavava
autor
9. feb 2010

jaaaj a este som zabudla, maly sa predsa len otocil, uz je hlavickou dole, ale je to jedno, ked ja idem na cisarak
😉

kika, presne aj ja tak, ze si myslim, ze vycikam liter a to len take cvrk-cvrk 😉

tarinka333
9. feb 2010

🙂 Ach kocky, pamatam si zaciatky, ked sme sa stazovali, ze mame male bruska, potom ze malicke necitime a teraz sa stazujeme, ze ich citime az velmi, lebo tlacia na mechurik 🙂
ja sa tesim zo svojho bruska... trosku mi zavadzai, hlavne, ked mi nieco spadne z ruk, alebo som v polohe sed-lah a treba sa postavit, hm, tak to je potom masaker... ale vzdy sa tesim, ked sa male mrvi, aj ked mi vyudiera vsetky vnutornosti, hehe 😉

kika29
9. feb 2010

a ešte kolko že sa budeme sťažovať po pôrode ked budeme nevyspaté 😀 ale to patrý k tomu takže hlavu hore 😀

civavava
autor
9. feb 2010

tarinka, veru 😵 😵 ani nie je pravda, ako to ubehlo...

😵

kika, pekna fotecka v pase 😵

idem ja do nemocky, prehodila som si termin zo zajtra rana na dnes na 15u, nech uz mam pokoj, zalozim si tu ich osobnu zlozku a uz mozem ist rodit 🙂)

paa zatim

seuska
9. feb 2010

veve cukor som mala v norme, ale som udajne rizikovy pacient, mam nad 30 rokov a moja mamina ma cukrovku, tak len pre istotu si to idem zajtra zopakovat...

Presne ma to napadlo, ze zo zaciatku sme sa stazovali na uplne ine veci, na nevolnosti, na male bruska, nekopajuce mimi a teraz zasa daco ine a ako pise kika potom tu budeme zaspavat co budeme unavene a nevyspate...
Prave mi volala sesternica co ma maleho. Maly ma necele 2 mesiace a je stale uplakany, ze uz je zufala, ze jej aj mamina chodi pomahat a ze je total vycerpana, vobec nespinka, len stale placka.... parada uz sa fakt tesim na tie nervaky ze co mu asi moze byt...A to mne k tomu nema kot pomoct okrem mm. Neviem ci nepoprosim segry aby sem daktora prisla aspon na tyzden - dva, aj ked zas kazda chodi do roboty a ma to 400 km. ☹

veve no presne aj moja mamina na mna len kuka ze co jej hovorim, ze dakedy take vysetrenia vobec neexistovali a tu sme a ake zdrave a to este mi obcas take poviem ze sa velmi kontrolujem, a to mam pocit ze ja som fakt jedna z tych co sa az tak nekontroluju, ani pri strave ani pri nicom...

carrie4
9. feb 2010

už sa to tu spôrodnieva 😀 aspoň temami
ja tiež začínam byť nejaká nemotorná, ale hlavne ma bolia žily na ľavej nohe, na lýtku... ale tak ukrutne... nemáte s tým nejaké skúsenosti... už neviem kam by som si nohu vyložila ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre