Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

alicc
9. feb 2010

baby práve som zajednala penzion v Oščadnici na tri dni, takže ideme od 1. marca oddychovať a naši lyžovať, teda ak sa nič mimoriadne nestane. 😉

silvia7
9. feb 2010

ahojte 🙂
jaj no musím vám povedať, že než idem kuknúť na koníka, čo ste popísali, tak sa radšej vždy predtým najem 😝 lebo chute narobíte vždy babule... 😀 😀

civi - prosím prosííím, v tabulke upravíš moje údaje? TP 23.3. (nesedím do Apríl-oviek) a meno bude Daniel
ďakovala 🙂

dnes som chytila taaaké chute na sladké, že až.. v nedeľu som robila "Moravske koláčiky" (ste sem dali niektorá link na recept na mimibazare), tak tie dopadli 😀 prvá várka boli černoškovia - naša trúba je faaakt nevyspytateľná a zvyšné super vyšli - ale chutili aj tie "spečené" s mlieečkom mňam
no a dnes som robila "koláč raffaelo" - veeľice jednoduchý a rýchly a dobrý tiež 😉 tak už chýba štvrťka plechu z neho.. 🙂

bola u mňa kamoška aj s jej malou - myslím, že 2roky bude mať onedlho a mi priniesla vecičky ešte - autosedačku, takú kráásnu perinku (ako saténová vyzerá s myšiakom Jerrym vyšívaným) len od čajíku je fľak na nej vo vnútri - tak skúsim ho vanishom odstrániť - potom odfotím, lebo fakt krásna je a tiež nejaké tepláčiky, mikinky a taký krásny pásikavý svetrík so snoopym z H&M-ka ako nový len pre 9-12mesačné dieetko.. no tak môžem zase ukladať a prať a tak.. ja fakt neviem, kde odložím všetko to oblečko 😅 komoda pre mimi je plná už teraz..
musela som sa "pochváliť" - som to ukazovala každému, aj hafanke doma 😉

🙂

silvia7
9. feb 2010

ozaj - včera dávali "dámsky magazín" na stv1 a tam je vždy nejaká téma o deťoch - aj tehulkách dosť často a bol tam jeden pánko a ohľadne stravovania sa v tehu hovoril, že určite by tehotné nemali vôbec jesť zemiaky, čo klíčia už... (fakt si presne nepamätám, čo také zlé obsahujú, ale strašne na to apeloval) a vraj ani kaleráb by sa nemal moc.. ale zase všetky cerealne pečivá, sojove nápoje a takto..
no tak sranda - baby to všade a všetci hovoria niečo iné, čo nesmieme.. a pritom fakt voľakedy to ako bolo ... 🙂

dejna3
9. feb 2010

silvi a to bol nejaký lekár alebo zas len "odborník" na "zdravú" výživu? 😖

subidubi
9. feb 2010

cauko caukoo, tiez som pozerala ten magazin na STV a ze zemiaky radsej nie lebo ked uz zacinaju klicit tak v nich je nieco velmi zle 🙂 ... ale ked ja lubim len zemiaky...
... dnes som bola znovu na tie prietoky, treti krat, a pritom skoro rovnake hodnoty a ze je to OK, PI=1,04 RI= 0,64. Tie prietoky sa robia na tom ultrazvuku co sa robi po 30tt. Este som daco chcela ale kym vas vsetky dočítam tak vzdy zabudnem 🙂
... spominali ste tu kočíky zo stranky o-baby.de, tak ja som si tiez odtial objednala, a prisiel v poho do cca 5 dni, len dufam ze nebude treba nieco casom reklamovat :/
... babyyyyyyyyy aj vas niektoru tak priserne boli panvova kost, či kostrč? ledva chodim...

silvia7
9. feb 2010

dejna - no to si faakt nepamätám, nepostrehla som .. resp. zabudla hneď ako ho predstavili.. ale on tam pravidelne "hosťuje" ..

neviete mi niektorá poradiť? čo mi dala tú autosedačku - vajíčko, tak ona je od 0-30kg (možno o niečo viac, nepspomínam si, ako to hovorila) fakt dosť priestranná (až moc pre mimi) a vlastne chcem vedieť, či neviete, či sa dá kúpiť samostatne taká tá "výplň" do nej, vložka či ako sa to volá.. a že kde - či ste nenatrafili na to dakde.. autosedačka je zn. Chicco
dakujem

moni
9. feb 2010

tak uz ani kalerab nie je dobry? 😖 tu je ho nastastie problem zohnat, takze nehrozi ze by som sa "otravila" 😀
v zemiakoch co klicia su alkaloidy a tie mozu robit neplechu, ale ved tie ocka hadam kazdy vykroji 😖

dejna3
9. feb 2010

silvi, vajíčko 0 - 30kg? 😕 😕 nie náhodou do 13kg? 😅 ja som ešte nepočula o takej hmotnostnej kategórii, preto sa pýtam... takže si ani neviem predstaviť, akú vložku by si tam zohnala... 😕

dejna3
9. feb 2010

moni, mňa tiež ten kaleráb prekvapil? a zas neviem, či je dobré jesť len sójové výrobky, veď telo potrebuje plnohodnotnú pestrú stravu 😒

vejula
9. feb 2010

Presne ako hovoríš naše staré mamy odtrhávali tiek velké kličky z nich a varili... Azemiaky normálne zhrievam v mikrvlnke, to by sa vraj tiež nemalo... Asi je najlepšie nič nevedieť aby si nemusela mať výčitky svedomia zo všetkého čo hjodim do ust. Radšej by som žila pred dvadsiatimi rokmi, ked jedli mamičky uplne všetko a rodili sa zdravé deti. Teraz z tých stresov ochoria tie detičky skôr ako z toho čo jeme. Som už dnes z toho riadne znechutená, normálne by som všetkých tých odborníkov najradšej vysťahovala niekde na opustený ostrov, nech si tam skumaju a preveruju a nás normálnych ludí nech nechaju žiť 😠

kamilakd
9. feb 2010

babule ten magazin som kukala tiez a ja velmi lubik kaleraby ak ked ich jem aj ked mi ich mm tlaci do hlavky 😀
potom tam bol este jeden co tam debatoval o vysielackach a tych novych obleckach a navlackach...to bol siler co ma predajnu s kocikmi

moni nakukla som ti do albumu na brusko mas krasne fotky tvoj mm je fotograf???

silvika ja uz ani neviem co sa teda ma a nema jest ja jem vsetko 😅 tak potroche mne ked daco zachuti tak dovidenia idem aj cez mrtvolu 😀 a ta sedacka je asi od 0-10,13kg vacsie vajco som nevidela...

danka aky bol gulas ???mm si poslala pre pecivko?

silvia7
9. feb 2010

dejna - no faaakt neviem, či to nazvať "vajíčkom" 😅 ale ona mi povedala, že kupovala túto sedačku od začiatku a malej z nej teraz trčia nohy veľmi, takže.. popravde asi to "spojila" ona, aby nekupovala každú chvíľu novú.. a viem, že ona má vo svojom aute 1, v maminom 1 a u priateľa 1 autosedačku - to mala túto a že idú kupovať novú väčšiu.. tak fakt neviem.. ale uvidím no, keď nezoženiem tú výplň, tak pozriem klasické vajko (vraj v Brne sa oplatí kúpiť - že tam majú fajn ceny na autosedačky..)
😕

moni
9. feb 2010

dejni, soja zas obsahuje fytoestrogeny a tiez sa vo velkom neodporuca. asi ta zlata stredna cesta, z kazdeho trosku je najistejsia 🙂

je pravda ze nase mamy si tolko starosti nerobili, ale zase nebolo v potravinach tolko svinstiev ako teraz 😖

moni
9. feb 2010

kami, dakujeme za pochvalu, mm je taky sikovny. nie profi, ale taky zazraty amater s poloprofi vybavenim 😀

s tym jedenim idem aj ja cez mrtvoly, aj steak som uz mala a to by sa tiez nemalo. klobasky, kacaciu mast, vsetky take chutovky ze panov odbornikov by zo mna vykotilo 😀

vejula
9. feb 2010

no to hej ako tie ečka a tak... Ale zas zemiaky jedli na obed aj na večeru... Moja starká každý den jedávala zemiaky s mliekom-samozrejme nepasterizovaným, len takým na dvore vydojeným... A zemiaky im tiež kolkokrát už kličali, tak že už normáne tie kličky odlamovali... Ja sa takých vecí bojím ale to som skôr brala ako moju chorobu, ale teraz sa mi zdá že je doba ako stvorená na rozvoj týchto psychických chorôb... A všetko okolo tie zlé a nebezpečné veci len zdôraznuju. Potom sa bojim zjesť niečo bez toho aby som si nevygooglila či to vlastne môžem, a je to dosť otravné.

vejula
9. feb 2010

baby minule mi išlo tak na chuť jelitko (tu sa tomu tak hovorí, inač myslím že jaternica sa to volá, teda dufam že to je to isté)lebo bola zabíjačka a ja som si nedala, ked som si predstavila ako sa zaas budem tlcť do hlavy ak bneičo zlé vygooglim...

kamilakd
9. feb 2010

silvi sup fotku a poradime

moni tak tak veru pravdu mas ale ked si trocha dame tak hadam to neuskodi

moni
9. feb 2010

veji, mnaaam, mne ide jelitko na chut od kedy som tehu 😝 minule som si slavnostne kupila v ruskom obchode tlacenku, taku super dietnu, mm len zalamoval rukami ze to nase dieta otravim 😀

kamilakd
9. feb 2010

😀 vejulcek prave som ju vybrala z mrazaku panko si rozkazal 😀 tak sa akoze zveziem pri nom 😀

moni no sikovny je a este keby ste mali spolocne fotky nech mate krasnu pamiatku

silvia7
9. feb 2010

kaaami - foťák máme v oprave a mobilom neviem ako to bude vyzerať - no skúsim.. našla som také nejaké výplne do autosedačiek, že by mimi nemali moc priestoru na udretie hlavičky v tej veľkej autosedačke.. 🙂

moni
9. feb 2010

kami, spolocne fotky hadam budu bo ma dialkove ovladanie takze moze stat aj pred objektivom 😀 lenze on si furt najde nejaku vyhovorku. najblizsie ho to uz neminie 😉

kamilakd
9. feb 2010

moni pritlac na neho..budete mat pekne fotky aj danka planuje mm pritlacit na fotenie 😀

silvika skus

dejna3
9. feb 2010

veru silvi - foto, alebo pohľadaj na nete...
ja tiež jem všetko - teda teraz obmedzujem trochen cukor, ale inak to neriešim 😉
mám kámošku, ktorá ma počas prvého tehu mierne povedané "stresovala" (boli sme takmer naraz tehu) ona v reštike dokonca vyhŕňala lyžičkou tu trošinku škorice, ktorou mala posypané kapučíno... 😖 😝 lebo vraj škorica prehrieva mimi... a takto celé tehotenstvo sledovala, čo môže a čo nemôže... a na druhej strane, keď sa "pozabudla", tak sa natlačila hríbami, ktoré nazbierali v lese, alebo v auguste si dala v bufete nejaký majónézový šalát, ktorý im tam stál neviem koľko v tých horúčavách 😝

dejna3
9. feb 2010

kami, gulášik bol mňam, pikantný 😉 a do obchodu som si napokon odskočila sama, ja aj tak viem najlepšie, čo potrebujem a kde to nájdem 😀

dejna3
9. feb 2010

kami, aký máš tlak?

kamilakd
9. feb 2010

prave teraz 130/90 prave som merala a zapisala do tabulky no neviem neviem 😅

dejna3
9. feb 2010

ten spodný, nič moc 😒 ale snáď to bude o.k., keď nebola ani bielkovina... a kedy ti kázali dojsť na kontrolu?

silvia7
9. feb 2010

no som to dala do albumu - vajicko ale taaake malinke to je, som to prilis zmensila 😅 bo mame ten novy windows 7 a kým sa v nom zorientujem...

kami - teda tak to fakt máš s tým tlakom "radosti" snáď to nebude nič zlé .. a inak kaleráb je moja naj naj zeleninka a ešte brokolica a karfiol.. jejda.. mňam.. a uhorka šalátová.. ok, končím, chytám chuť na zeleninu 😀

kamilakd
9. feb 2010

v piatok danka...a vlastne ako to je ten vrchny je o com a ten spodny o com

kamilakd
9. feb 2010

silvi to bude take vajco max do 15kg moj nazor no a tlak uz je lepsi bolo aj vyssie 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre